На головну

Цими, мабуть, суперечливими твердженнями Ти хвилюєшся мій інтелект. Будь ласка дай мені знати точно то одне, ніж я досягну найвищого блага.

1.  D - дільник ab, тому існує загальний дільник d 'або у чисел a, d, або у чисел b, d \ нехай для визначеності d' - дільник а і d, тоді а 4 b
  2.  Quot; Воістину, багато вводять інших в оману своїми пристрастями і бажаннями, без жодного знання. Воістину, твого Господа краще знати злочинців ".
  3.  Адаптація до невизначеності навколишнього середовища
  4.  Аддитивное і однорідні властивості визначеного інтеграла Рімана.
  5.  Алгоритм застосування певного інтеграла для обчислення площі плоскої фігури
  6.  Арнгейм долучає свого батька Самуїла до богів і приймає рішення заволодіти Ульріхом. Соліман хоче докладніше дізнатися про своє царственном батька
  7.  Блага. Потреби і ресурси

"Твоя порада, хоча і красномовний і безсумнівно мудрий, все ж здається суперечливим. Моя здатність розуміння ніяковіє Твоїми тонко конфліктуючими словами. Хіба Ти не можеш просто вказати мені вхід, що веде прямо до досконалості?"

Це вказує на типовість психологічного стану учня, чиє розуміння ще не остаточно со-налаштоване з інтуїцією. Він часто бентежить, по видимості, суперечливим радою писань або його гуру.

Наприклад, коли вчитель якось сказав своєму учневі: "Ти повинен є і не буде їсти", - учень відповів: "Пане, я не розумію; твої насталенія суперечливі!"

Учитель відповів: "Звичайно - ти не розумієш! Моя порада абсолютно гармонійний. Я маю на увазі те, що ти повинен є, коли ти дійсно голодний, лише для належного харчування твого тіла, щоб підтримувати храм твоєї душі. Але ти повинен не є, коли тебе спокушає глибоко-укорінений апетит жадібності, під впливом якого ти будеш переїдати і зруйнуєш своє здоров'я ".

Аналогічно, коли Крішна радить, по суті: "Живи в цьому світі, але не живи в ньому", - він має на увазі, що людина повинна жити і виконувати свої обов'язки, якщо вже Бог оселив його тут, але він не повинен жити в прихильності до його гріховним шляхах.

Духовна рада часто парадоксальний. Далекий від суперечливості, він швидше відображає неадекватность плотського виразу передати те, що вище звичної "це або те" подвійності Природи. Серед хрістьянской святих Святий Іоанн Хреста прідаетется парадоксів: "Беззвучна музика", "Вогнем, який пожирає, але не шкодить", "Вічне життя, що дається тобою / Перетвори мою смерть в життя, навіть вбиваючи!" Ісус сказав: "Хто збереже своє життя - втратить її, а хто втратить в ім'я моє - збереже її". *

Бог є Великим Парадоксом: єдина Життя, єдине Істота - все ж невидиме, невідчутне! Безформний і Кожна Форма!

У духовному житті незастосовні мирські стандарти. "Продай все, що маєш, і роздай бідним ...." "Не думай про завтрашній день ...." ** Ці безкомпромісні протилежності "здоровому глузду" відкидаються середнім людиною, як збивають з пантелику або "парадоксальні".

Арджуна, так, збентежений радою свого гуру, Крішни, який вихваляє мудрість, як переважаючу діяльність, і в той же час радить йому діяти.

* Від Луки 9:24. ** Від Матвія 19:21 і 6:34 відповідно.

вірш 3

Господь сказав:

Про Безгрішний, від створення Я вказав подвійний шлях порятунку для цього світу: для мудрих - божественне єднання за допомогою мудрості; для йогів - божественне єднання за допомогою активної медитації.

"Послати людину в творіння, Я дав йому два способи, якими він може знову знайти свій шлях до Мене - розпізнавальний розум (Санкхья, або Джнана Йога) І праведне дію (Карма Йога, Найвища активність, від якої відбувається наукова медитація йогів). Обидва наставляють людину на правильний шлях до порятунку. Але, коли учень наближається до остаточного звільнення, тоді мудрість і медитативна активність зливаються в одне внутрішнє шосе до Самореалізації, кульмінацією якого є єдність душі з Духом ".

У звичайній інтерпретації, Джнана Йога є шлях знання і различительного інтелекту (Санкхья); Карма Йога, Шлях праведного дії духовного і медитативного. Шлях розрізнення підходить рідкісного мудреця гострого зору; для всіх інших, підходить комбінований шлях дії і медитації.

У цій станзи, проте, Крішна, в обох випадках, спеціально говорить про божественне єднанні (йоги) - Звільнення душі в Дусі. У такому більш високому контексті, шляхи розуму і духовного дії * є одним "подвійним" шосе Самореалізації Джнана і Карма (Мудрості), побудованим проходженням певної Йоги суть дві стадії

активної медитації. (Медитативна діяльність, а одного шляху

не звичайна тільки діяльність, підспудно при-

ствует на засланні Крішни на крійя Йогу, як шлях "йогів " .) Остаточне знання Бога є метою людської свободи, але це кінцеве все-яке задовольняє знання не може бути досягнуто без попередньої практики методів медитації.

Як квітка яблуні і яблуко нероздільно з'єднані, також медитація і мудрість. Ні квітки - ні яблука, ні медитації - ні мудрості. Мудрість є будинок, медитація - його фундамент.

Гіта стверджує обидві: мудрість і медитацію, тому що багато учнів помилково уявляють, що теоретичне знання писань без медитації призведе до остаточного звільнення. Але все-лише теоретичне вивчення писань шкодить досягненню мудрості, якщо це робить егоїзму і помилкове переконання, що людина знає, коли він не знає. Знання писань корисно тільки тоді, коли розвиває бажання продемонструвати у своєму власному житті цінність духовних повчань.

Так, в кінці кінців, є тільки один шлях до Бого-мудрості. навіть джнана йог, Що досягає Богоєднання шляхом лише Веданти, або постійною розумовою розрізненням ( "Тільки Бог реальний; все інше нереально") був у минулих життях йогом, або успішним послідовником медитативної техніки занурення всередину для спілкування з Богом. Таке посунути істота було народжене в його теперішньому житті з уже встановленою мудрістю, придбаної в медитативних зусиллях минулому житті. Він є один з "мудреців", про які говорить цей Гітовскій вірш - той, хто вже далеко просунувся на шляху мудрості, або Богореалізації. Стимульований божественним завзяттям і думками мудрості, він пробуджує самскари мудрості (кармічні схильності), вже присутні в ньому, і знаходить єдність з Богом без подальшого застосування формальної техніки медитації. Для остаточного єднання, його свідомість, як і у всіх висхідних істот, слід внутрішньої медитативної дорогою сходження через спино-мозкові йогівські центри до Духу.

Навіть йог, тим не менш, не досягає досконалості, якщо він медитує без концентрації на кінцеву мету мудрості, як людина, настільки любить прогулюватися, що гуляє безцільно, без досягнення пункту призначення початого подорожі. Багато учнів люблять медитацію, і радість цього заняття (або вони шукають сил і феноменів), забуваючи, що медитація є тільки засіб для досягнення кінцевої мети - Бога.

Так як богопізнання недосяжно без того щоб слідувати шляхом глибокої медитації, Гіта тут говорить про мудрість і медитації, як про два шляхи - або подвійному шляху - до безкінечного. У цій станзи нічого не згадується про відданість [бхакті], Або про духоной активності на викуп інших, або про * розумних дослідженнях писань, або про молитви - вони Медитація є висо- все суть манівці; т. е. недостатні в самих чайшего визвольним собі. *

дією Богопізнання не набувається такими релігійними діями, як спробами врятувати душі інших без попереднього досягнення свого власного порятунку. Чи не досягає людина Бога і через звичайні абстрактні молитви або співу псалмів - поверхневу відданість, під час якої розум розбігається за різними напрямками.

Духовні дії є необхідними манівцями, яких потрібно дотримуватися для досягнення головного шосе медитації. Після того як людина закінчила подорож по шосе медитації, він набуває все-бажане богопізнання.

Ніякої поклоняється будь-якій релігії не повинен задовольнятися невипробувані віруваннями і догмами, але повинен сам зробити практичні зусилля для досягнення Богореалізації. Єднання з Духом можливо тільки, коли учень, відкидаючи в сторону поверхневий метод церімоніального поклоніння або неефективного "занурення в мовчання", починає практикувати наукову техніку Богореалізації. Людина не може досягти цієї мети лише ментальної медитацією. Тільки глибока концентрація, від'єднують розум від дихання, життєвої енергії і почуттів, що об'єднує его з душею, досягає успіху в виробництві Бого-мудрості Самореалізації. Всі інші методи суть підготовчі або допоміжні манівці.

Відтягуючи розум і життєву силу від сенсорних і моторних нервів, йог проводить їх через хребет в мозок в вічний світ. Тут розум і життєва сила соедіненяются з вічної мудрістю Духа, який проявляється в мозку.

* Див. XII: 3.

Центр свідомості для ординарного індивідуума є його тіло і зовнішній світ. Йог змінює центр своєї свідомості неприв'язаності до тіла і мирським надіям і страхів. Технікою - такий, як крійя Йога - Свідомого контролювання

життєвих процесів, що прив'язують свідомість до тіла (заспокоюючи серце і дихання), йог встановлюється у вічному мудрого сприйнятті Духа, який проявляється в духовному центрі космічної свідомості в мозку. Йог, який може змістити свій центр свідомості від відчуває тіла до мозкового трону Духа, в кінцевому підсумку зосереджує свою свідомість на всюдисущий. Він досягає Вічної Мудрості.

вірш 4

Про Джанардана (Крішна)! Якщо ти вважаєш розуміння ліпший дії, чому тоді, Про Кешаво (Крішна), ти наказував мені цю жахливу активність? |  Бездіяльність не вирішується простим відмовою від дій. Відмовою від роботи ніхто не досягає досконалості.

Людина самоконтролю, блукаючи серед матеріальних об'єктів з підлеглими почуттями, і цурається потягу і відрази, знаходить непохитне внутрішній спокій. |  У душевному блаженстві знищується все горе. Воістину, розум людини, іспоненіе блаженства, незабаром стає твердо стійким (в Я). |  Мудрість, як і медитація, не належить позбавленому єдності (не встановили в Я). Для немедітатівного немає спокою. Позбавленому світу, як прийти до щастя? |  Як човен, що буря поривом вітру, так і розум людини несеться з його наміченого шляху, коли розум піддається блукаючим почуттям. |  Про Потужно-озброєний (Арджуна), мудрість того добре-встановлена, чиї чуттєві здібності, у ставленні до об'єктів почуттів, повністю підпорядковані. |  вірш 69 |  Cтихи 70 |  Досягає духовного світу той, хто відмовляється від усіх бажань, існує без пристрастей і не ототожнюється із смертним его і почуттям "мого", що належить останньому. |  вірш 72 |  Аум, Тат, Сат. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати