На головну

вірш 61

Людина, що приєднує свій дух до Мене, підпорядкувавши всі свої почуття, залишається зосередженим на Мені, як Найбільш Желанному. Інтуїтивна мудрість того йога, керуючого своїми почуттями, стає стійкою.

Зневажаючи показною блиск чуттєвих об'єктів, приєднаний до Бога учень зосереджується на вічно радісному Дусі. Його почуття незабаром залишають свій опір і слухаються його, як свого законного пана.

Дві речі потрібні мудрому: по-перше відтягувати розуму від почуттів; по-друге тримати його в єднанні з Божеством, поступаючись тільки тому Вищому Спокусі!

Цей зовнішній і внутрішній контроль надає непохитність мудрості поклоняється, це означає незавісаніе між божественними і чуттєвими задоволеннями. Високий рівень йог виявляє свої почуття завжди покірними, добре тренованими в підпорядкуванні кращим і прекрасним радощів Боговоспріятія.

Інтелект людини не буде стійкий, якщо виявиться жертвою потурання слабкостям.

Розум і розум раба почуттів наполегливо затуманюються; він переходить від однієї помилки до іншої, від одного помилкового дії до іншого, з одного падіння в яму до іншого.

Мудрець стійкою мудрості використовує хороше судження у всіх рішеннях і діях, тому що його внутрішня інтуїтивна мудрість завжди приєднана до усевіданню Духа.

вірш 60 |  вірші 62-63

вірш 50 |  вірш 51 |  Коли твій інтелект проникне за межі темряви ілюзії, тоді ти знайдеш байдужість до того, що було почуто і про що ще належить почути. |  Коли твій інтелект, приголомшений різноманітністю відкритих істин, стане міцно на якір в екстазі душевного блаженства, тоді ти досягнеш остаточного єднання (йоги). |  вірш 54 |  Про Партха (Арджуна)! Коли людина абсолютно відмовляється від усіх бажань розуму і перебуває повністю задоволеним в Я, волею Я, тоді він вважається утвердилися в мудрості. |  вірш 56 |  Той, хто всюди Неприв'язані, може як викличу радісно зустрівся добром, не переймається злом, володіє усталеною мудрістю. |  Коли йог, подібно черепасі, яка вбирає свої члени, може повністю відтягнути свої почуття від об'єктів сприйняття, його мудрість стабільна. |  вірш 59 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати