Коли він повільно опустився на підлогу, я простяглася у його стоп. |  Славна жінка замовкла. Усвідомлюючи унікальність її взаємин з вищим йогом, нарешті я попросив її розповісти мені про ще якихось спогадах. |  Через кілька днів вона з невісткою Лахірі махас вивчали |  Прибувши в будинок Лахірі махас в Бенаресі, Абхоя мовчки простяглася перед учителем, намагаючись торкнутися його стоп. |  Коли ми закивали головами на знак згоди, він попросив нас затемнити кімнату. |  сіддхов |  Очищений грішник, зцілений словами Трайлангі, шкода поплентався геть. |  седжі мама |  Глава 31 (виноски) |  смертний |

загрузка...
загрузка...
На головну

Мій гуру пішов в

самадхи

Вечір і ніч пройшли в безперервному мовчанні. Я безуспішно боровся за відновлення внутрішнього самовладання. На світанку Лахірі махас кинув на мене тішить погляд.

- Я бачу, ти ще схвильований. Чому ж ти не сказав мені вчора, що хочеш, щоб я зробив Рамі відчутну допомогу у вигляді якогось зілля? - Учитель вказав на лампаду у формі чаші з неочищеним касторовою олією: - Налий масло з цієї лампи в пляшечку і даси Рамі в рот сім крапель.

- Пане, - заперечив я, - він мертвий з учорашнього дня. Який толк тепер в цьому маслі?

- Неважливо, роби те, що я прошу. - Веселий настрій Лахірі махас мені було незрозуміло; я все ще перебував у стані нічим не пом'якшеної втрати. Відплив трохи масла, я відправився в будинок Рами.

Знайшовши тіло одного застиглим в лещатах смерті, не звертаючи уваги на це його страшне стан, я відкрив йому губи вказівним пальцем правої руки і ухитрився за допомогою пробки лівою рукою влити краплю за краплею масло крізь зціплені зуби. Коли холодних губ Рами торкнулася сьома крапля, він несамовито затремтів. М'язи його з голови до ніг затріпотіли, і, на мій подив, він сів.

- Я бачив Лахірі махас в блиску світла! - Вигукнув він. - Він сяяв, як сонце. «Повстань, залиш свій сон, - наказав він мені. - Приходь з Юктешвар відвідати мене ».

Я не вірив своїм очам, коли Рама одягнувся і виявився досить міцний, щоб після цієї фатальної хвороби прийти додому до нашого гуру. Там він простягся перед Лахірі махас зі сльозами вдячності. Учитель був у нестямі від радості. Очі його пустотливо мигнули мені.

- Юктешвар, - сказав він, - тепер ти, звичайно, не премінешь носити з собою пляшечку касторової олії. Як побачиш труп, відразу давай масла! Сім крапель лампадного масла напевно повинні здолати силу бога Ями! [

]

- Гуруджі, ви смієтеся наді мною. Я ніяк не зрозумію, в чому моя помилка. Скажіть, будь ласка, в чому вона.

- Я тобі двічі сказав, що Рама буде здоровий, і все ж ти не зовсім повірив мені, - пояснив Лахірі махас. - Я не мав на увазі, що доктора в стані будуть вилікувати його, а помітив лише, що вони знаходяться поруч. Між цими двома зауваженнями не було ніякої причинного зв'язку. Я не хотів перешкодити лікарям: вони теж повинні жити. - І голосом, в якому звучала радість, гуру додав: - Завжди знай, що невичерпний Параматман [

] Може зцілити будь-якого доктора або не доктори.

- Я зрозумів помилку, - з каяттям зізнався я. - Тепер зрозуміло, що навіть просте наше слово пов'язане з усім космосом ".

Коли Шрі Юктешвар закінчив цей дивовижний розповідь, один з зачарованих слухачів дозволив собі цілком резонне для дитини питання:

- Пане, - сказав він, - а чому ваш гуру скористався саме касторовою олією?

- Дитя моє, масло не мало ніякого значення, крім того, що я очікував чогось матеріального, і Лахірі махас вибрав колишнє поруч масло як речовинний символ для пробудження у мене більшої віри. Учитель дав Рамі померти, оскільки я частково сумнівався. Але божественний гуру знав: раз він сказав, що учень буде здоровий, зцілення повинно мати місце, навіть якщо йому доведеться вилікувати Раму від смерті - «хвороби», зазвичай невиліковною.

З легким серцем я повернувся до ліжка одного і знайшов його вмираючим. |  Шрі Юктешвар відпустив маленьку групу і показав мені жестом, щоб я сів на ковдру біля його ніг.
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати