На головну

Казка про Багірате

1.  Англійці, або казка про мавпу і двох котів
  2.  Дитяча казка
  3.  Ще одна казка про філософський камінь
  4.  Жорстока втрата в чарівних казках
  5.  КЛЮЧІ до слов'янських чарівних казках
  6.  Міф, казка, переказ
  7.  Від священного знання до бабусиних казок

У відповідь на прохання Рами, Васиштха розповів цю історію:

У незапам'ятні часи жив-був був дуже благочестивий король Багірата. Він роздавав розкішні подарунки скромним і святим і був жахом для всіх нехороших людей. Він безперестанку працював, щоб прибрати причини бідності. Коли він був в компанії святих мужів, його серце тануло від блаженства.

Багірата приніс святу ріку Ганг з небес на землю. Для цього він подолав величезні труднощі і йому довелося примиряти богів Брахму і Шиву і мудреця Джан. У всьому цьому він страждав від частих розчарувань і прикростей.

Він з дитинства відрізняв справжнє від нереального. Одного разу на самоті він подумав так: «Ця мирське життя воістину тупа і безглузда. День і ніч змінюють один одного. Люди повторюють раз по раз одні й ті ж безглузді дії. Я вважаю вірними тільки ті дії, які ведуть до досягнення того, вище чого вже нема чого досягати, все інше - марна трата часу ». Він прийшов до свого вчителя Трітале і почав благати: «Як можна покласти край цим нещастям і старості, смерті і помилкам, які викликають все нові і нові народження?»

Трітала відповів:

Страждання припиняються, всі ланцюги рвуться і сумніви закінчуються, коли ти повністю і надовго занурюєшся в спокій істинного Я, коли припиняється сприйняття поділу та випробовується повнота знання того, що слід дізнатися. Що ж слід пізнати? Тільки справжнє Я, чисте, природи чистого усвідомлення, всюдисущого і вічного.

Багірата запитав:

Я начебто знаю, що це Я - єдино реально, а тіло і т.д. нереальні. Але чому ж це все-таки мені зрозуміло не до кінця?

Трітала сказав:

Таке інтелектуальне розуміння не є справжнім розумінням! Неприв'язаність до дружини, сина і дому, спокій в задоволеннях і неприємності, любов до усамітнення, і безпосереднє знання цього Я - ось це знання, а все інше - пусте оману! Тільки коли почуття его стоншується, може виникнути справжнє знання.

Багірата запитав:

Але ж почуття его міцно засіло в цьому тілі, як же його вигнати?

Трітала відповів:

Тільки власними зусиллями і твердим відмовою від погоні за задоволеннями. І рішучим руйнуванням в'язниці сорому, фальшивої гордості і т.д. Якщо ти залишиш все це і будеш в цьому твердий, почуття власної важливості пропаде, і ти зрозумієш, що ти є вища істота!

Васиштха продовжив:

Почувши слова вчителя, Багірата вирішив виконати релігійну церемонію в якості підготовки до тотального відмови від мирського життя. За три дні він роздав все своє майно в храми і своїм родичам, хорошим і не дуже. Своє королівство він віддав своїм ворогам з сусідніх королівств. Маючи на собі тільки на стегнах пов'язку, він покинув своє королівство і подорожував країнами і лісам досконалим інкогніто.

Скоро він досяг стану повного внутрішнього умиротворення. Випадково через незнання Багірата увійшов одного разу в своє старе королівство і попросив милостиню у жителів. Вони його впізнали, привітали і попросили знову бути їх королем. Але він нічого, крім їжі, від них не прийняв. Вони сумували: «І це король Багірата, що за сумна доля, яке невезіння!» Через кілька днів він пішов звідти.

Багірата знову зустрів свого вчителя і вони подорожували разом, весь час зайняті духовними розмовами: «Чому ми все ще обтяжені цим фізичним тілом? З іншого боку, чому б і ні? Нехай буде, поки буде! »Вони не страждали і не впадали в екстаз, і не можна було навіть сказати, що вони йдуть по середньому шляху. Навіть якщо боги і мудреці пропонували їм багатство і психічні сили, вони відхиляли пропозиції, як сухі травинки.

В одному з царств цар помер без спадкоємця і міністри шукали гідного наступника. Багірата в своїй пов'язці на стегнах виявився в той час в царстві. Міністри вирішили, що він гідний, і оточили його. Багірата сіл на царського слона і його скоро коронували. Поки він правил, люди з його попереднього королівства знову до нього прийшли і попросили його правити і там теж. Багірата прийняв пропозицію. І так він став імператором усього світу. Залишаючись в спокої, зі спокійним розумом, вільний від заздрості і бажань, він діяв відповідно ситуацій.

Одного разу він почув, що єдиним шляхом задовольнити душі пішли предків було обмивання у водах Гангу. Щоб принести небесну річку на землю, він пішов в ліси для проведення ритуалів, віддавши імперію своїм міністрам. Там він помирив богів і мудреців і приніс Ганг на землю, щоб всі люди могли омиватися в святих водах і догоджати своїх предків. Тільки з цього часу святий Ганг, що прикрашає шевелюру Шиви, почав текти на землю.

Казка про вампіра |  Казка про Сікідвае і Кудале

Казка про Вітахавье |  ГЛАВА 6. Про Звільнення. |  Міркування про Брахмане |  Казка про Бхусунде |  опис Бога |  Deva Puja |  Притча про дерев'яному яблуці |  Притча про камені |  Казка про Арджуне |  Казка про сотні рудрів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати