На головну

Казка про Арджуне

1.  Англійці, або казка про мавпу і двох котів
  2.  Дитяча казка
  3.  Ще одна казка про філософський камінь
  4.  Жорстока втрата в чарівних казках
  5.  КЛЮЧІ до слов'янських чарівних казках
  6.  Міф, казка, переказ
  7.  Від священного знання до бабусиних казок

Васиштха продовжив:

Те, що ми називаємо світом (самсара) є ні що інше, як початковий сон індивідуальної свідомості першого істоти. Сон звичайного індивідуальної свідомості не схожий на сон цієї істоти - його сни відчуваються нами, як стан неспання. Тому стан неспання вважається сном. Довгий сон індивідуальної свідомості миттєво матеріалізується, хоча він нереальний і нематеріальний. Індивідуальна свідомість переходить з одного сну в інший усередині того сну, і в міру того, як сприйняття сну як реальності стає густішим, воно відчувається як реальне, а реальне ігнорується як нереальне. Будь мудрим і живи як Арджуна, який стає просвітленим, слухаючи словами Бога.

Весь всесвіт виявляється в єдиному океані космічної свідомості, в цьому всесвіті живуть чотирнадцять типів істот. У цьому всесвіті вже були Яма, Кандри, Сурья і інші напівбоги. Вони встановили правила правильної поведінки. Однак, коли люди ставали здебільшого грішними, бог смерті Яма іноді медитував по кілька років, протягом яких населення збільшувалася лавиноподібно.

Боги, страхіття збільшенням населення, застосовували різні методи для його зменшення. Все це траплялося знову і знову багато разів. Зараз править Вайвасвата, йому теж доведеться медитувати деякий час. В цей час людство швидко збільшиться і боги звернуться до Бога Вішну за допомогою. Він відродиться на землі як Крішна, разом зі своїм альтер его на ім'я Арджуна.

Його старшим братом буде Юдхістіра, син Дхарми, який стане втіленням правильної поведінки. Його двоюрідний брат Дурьодхана буде битися з Бхиме, братом Арджуни. У цій битві між двоюрідними братами буде вбито вісімнадцять дивізій, і таким чином Вішну зменшить людство.

Крішна і Арджуна гратимуть ролі звичайних людей. Коли Арджуна побачить, що армії з обох сторін складаються з його родичів, він засмутиться і відмовиться від битви. У цей момент Крішна дасть йому мудру пораду і посприяє духовного просвітлення. Він скаже Арджуне: «Це вища Я не народжене і ніколи не вмирає, воно існує завжди і не вмирає, коли побивається тіло. Той, хто думає, що він вбиває або що його вбивають, насправді дурень. Як, навіщо і ким може бути вбито це нескінченне буття, єдине і тонше простору? Арджуна, переймися, це буття нескінченно, невидимо, вічно і має природу чистого і затьмарена свідомості. Ти ненароджений і вічний! »

Крішна продовжить інструктувати Арджуну:

Арджуна, ти не вбивця, викинь це дурне егоїстичне поняття з голови. Ти є буття, в якому немає старості і смерті. Той, хто вільний від почуття его і чий інтелект не прив'язаний ні до чого, той не вбиває і його ніщо не пов'язує, навіть якщо він знищить цілий світ. Тому залиш невірні поняття «це я» і «це моє». Тільки через ці дурних понять ти думаєш, що «мене вбивають», і страждаєш. Тільки егоїстичний і дурна людина думає, що «я роблю те чи це», в той час як все це робиться різними аспектами вищого Я або нескінченного свідомості.

Нехай очі бачать, нехай вуха чують, нехай шкіра відчуває, нехай мова відчуває смаки. Де «я» у всьому цьому? Навіть коли розум продовжує розважатися різними поняттями, немає нічого, що можна було б ідентифікувати як «я». Коли всі ці чинники залучені в дію, «я» привласнює це дія і потім страждає. Йоги виконують дії тільки своїм розумом і почуттями, для само-очищення. Той, хто забруднений почуттям его, будь він вченим або ще ким вище, насправді дурень. З іншого боку, вільний від почуття его і від почуття господаря, який залишається самим собою в задоволенні і боли, той не пов'язаний тим, що він робить, навіть якщо те, що він робить, що не вважається правильним.

Тому, Про Арджуна, твій обов'язок зараз - обов'язок воїна, і хоча в неї входять насильство і жорстокість, вона правильна і благородна. Найкраще, що ти можеш зробити - це робити те, що визначено для тебе, навіть якщо це дію огидно і противно. Ставай безсмертним, бездоганно виконуючи це. Навіть визначене дії дурня в його випадку шляхетні. Наскільки більше це вірно в разі хорошої людини! Давай, дій в дусі йоги і без прихильності до дії, і тоді ти не будеш пов'язаний діями і їх результатами.

Заспокойся, бо справжня сутність Брахмана - спокій. І зроби сутністю свого дії таке ж спокій. Роблячи все, як підношення Брахману, ти сам станеш Брахманом. Бог живе у всьому. Виконуючи всі свої дії як підношення йому, нехай буде, як Бог, якому всі поклоняються. Стань справжнім йогом, залишивши все роздуми і поняття, - так ти звільниш свою свідомість.

Припинення всіх роздумів і понять або розумових картинок і припинення тяжких психологічних обмежень є вища Я або Брахман. Прагнення до цієї мети називається йогою і мудрістю, переконання, що тільки Брахман є все, включаючи світ і «я», називається «приношення всього на вівтар Брахмана».

Крішна продовжить:

Брахман порожній усередині і зовні, однорідний і неподільний. Він не є об'єктом спостереження, і не відрізняється від спостерігача. Уявний світ виникає в ньому, як дрібна його частина. Тому що «світ» насправді є лише образ, насправді він порожній, нереальний і є нічим. Містичним чином у всьому цьому виникає відчуття «я», яке дрібно навіть в порівнянні зі світом! Нескінченне не поділяється нічим цим, але здається розділеним через це почуття «я». Як це «я» не відрізняється від нескінченного свідомості, так і матеріальні об'єкти (горщик) і жива істота (мавпа) не відрізняються одне від іншого. Хто захоче залежати від цього «я»? Чому б не залежати від нескінченного свідомості, яке єдино з'являється як все це за своєю власною загадкової здібності? Таке розуміння, і подальше відсутність бажання насолодитися результатами дії, називається самозреченням (sanyasa). Відмова - це відмова від надій і прагнень. Коли ти відчуваєш присутність бога у всіх проявах і змінах і коли залишаєш все двоїсті помилки, це вважається відданням себе богу, віддання йому себе і всього.

Я є надія, я є світ, я є дія, я є час, я є єдність і я є безліч. Тому просочи свій розум мною, будь прихильний мені, служи мені, вітай мене. Будь постійно єдиним зі мною і будучи твоєю метою, я буду тобою досягнуто.

У мене є дві форми, Про Арджуна - звичайна і вища. Звичайна форма - це та, у якої є руки і т.д. Вища форма - це та, у якої немає початку і кінця, єдина. Її називають по-різному Брахманом, вищим Я і т.д. Якщо ти не зовсім пробуджений духовно, молися моєї звичайній формі. Таким поклонінням ти пробудишся і дізнаєшся мою вищу форму, знаючи яку, ти не будеш народжений знову.

Я вважаю, що ти був пробуджений моїми словами. Усвідом вища Я в усьому і все в вищому Я, залишаючись завжди в йогічна настрої. Як такий, ти не будеш народжений знову, хоча можеш продовжувати виконувати тут свої природні дії. Концепція єдності використовується для викорінення концепції множинності, концепція нескінченного свідомості використовується для викорінення концепції єдності. Про вищу Я ??можна думати, що воно існування або неіснування, насправді воно є те, що є.

Внутрішнє світло чистого існування у всіх істот, тільки це і є те вища Я, на яке вказує слово «я», без сумнівів.

Крішна продовжить:

Чисте відчуття смаку, який є в усіх субстанціях в світі, є вища Я. Здатність до відчуття, що існує у всіх істот, є всюдисуще вища Я. Воно існує у всьому, як масло існує в молоці.

Навіть у величезній колекції тисяч горщиків є простір всередині і зовні всіх горщиків, неподільне і неделенние, також і вища Я існує в усіх істотах у всіх трьох світах. Як в намисто з перлів з'єднує нитку залишається невидимою, так і цей вищий Я об'єднує всі і утримує все разом, саме залишаючись невидимим. Ця істина чи реальність відома як вища Я, що наповнює всі об'єкти від творця Брахми до травинки.

У цьому Брахмане є невелике прояв, яке теж є Брахманом - це відомо по дурості і нерозуміння як «я» і світ. Якщо все це є нескінченним свідомістю, Про Арджуна, чи мають значення виразу «цей убитий» і «він вбиває», а також «добре», «недобре», «нещастя» і т.д.? Той, хто знає, що вища Я є свідком цих змін, і що воно залишається незмінним і незачепленим цими змінами, той знає істину.

Хоча я використовую висловлювання, що мають на увазі множинність, реальність є недвойственной. Все приходить і йде, все творіння і руйнування не відрізняються від вищого Я. Вища Я є самою сутністю тотальності існування, як твердість є характеристикою каменю і плинність є характеристикою води.

Той, хто бачить свідомість у всьому, і все в свідомості, і той, хто бачить, що свідомість не є діячем, той бачить істину. Як золото є реальністю всіх золотих прикрас, яким би не був їх розмір і форма, як вода є реальністю всіх хвиль в океані, яка б не була їхня форма і розмір, так нескінченне свідомість є єдиною реальністю в тому, що з'являється як світ з різноманітними істотами.

Чому ти тоді безглуздо сумуєш? Що тобі в усіх цих змінюються події? Так запитуючи себе, звільнені подорожують по світу, повністю вільні і врівноважені. Їх бажання обернулися проти самих себе, їх нерозуміння осипалося з них, неприв'язані ні до чого, але твердо знаходяться в само-усвідомлення, вільні від будь-якого почуття подвійності (щастя і нещастя), мудрі досягають вищого стану.

Крішна продовжить:

Слухай знову, що я тобі скажу. Я говорю це тобі для твого ж блага, тому як ти мені люб.

Витримай те, що трапляється з тобою - задоволення і біль, спеку і холод, - вони приходять і йдуть. Вони не зачіпають твоє вища Я, яке не має початку або кінця, і не має частин. Відчуття від органів почуттів народжуються від нерозуміння і взаємодії з ілюзорними елементами. Той, хто це знає і залишається до них байдужим, той готовий для звільнення. Коли існує тільки вища Я, чи є місце для виникнення болю і задоволення? Оскільки вища Я всюдисущий, задоволення і біль не існують - нереальне не існує і реальне ніколи не припиняє свого існування.

Вища Я не захоплюється в задоволеннях і не сумує в печалях! Інертний розум, мешкаючи в тілі, відчуває біль. Якщо тіло вмирає і згниває, вища Я не зачіпається цим. Немає нічого, званого тілом і т.д., а також немає чогось такого, відомого як біль і т.д. поза або незалежно від вищого Я. Що тоді відчувається, і ким? Той, хто повністю пробуджений, вільний від таких непорозумінь. Як невірне сприйняття змії замість мотузки пропадає при правильному розумінні, так невірне сприйняття тіла і т.д., страждань і т.д. пропадає при духовне пробудження. Правильне розуміння або духовне пробудження є тим вічним Брахманом, який не вмирає і не народжується.

Зруйнуй сили нерозуміння - гордість, печаль, страх, бажання, а також біль і задоволення. Ці пари протилежностей ілюзорні. Залишайся в єдності. Ти є єдиний океан свідомості. Біль і задоволення, втрати і придбання, перемоги і поразки - породження дурості. Тому нехай вони на тебе не впливають. Щоб ти не робив, щоб ти не їв, не приносив у жертву і ні віддавав - все це - вища Я. Чим би не було твоє внутрішнє істота, ти того дуже виразно досягнеш. Тому, щоб досягти розуміння нескінченного свідомості, наповни все своє істота свідомістю.

Той, хто бачить дію в бездіяльності і бездіяльність в дії, мудрий і досяг того, що треба. Чи не прив'язувався до результатів дії або бездіяльності. Прихильність є реальною дією, а також бездіяльністю (ти можеш егоїстично думати, що «я роблю» або «я не роблю»). І те, і інше - аспекти дурниці, тому залиш свою дурість. Залиш поняття різноманітності, займаючись різноманітними діями. Чи не ти робиш ці дії. Той вважається мудрим, чиї дії згоряють у вогні само-пізнання і тому вільні від бажань. Той, хто утримує своє тіло, але занурюється в розумовий сприйняття задоволення - просто удавальник. Але той, хто утримує почуття розумом, і працює своїм фізичним тілом, вільний від уподобань, той досяг успіху. Той, в чиєму серці виникають бажання обертаються проти самих себе, залишається спокійним і не є слугою бажання.

Крішна продовжить:

Ти повинен залишатися в рівновазі у всіх природних ситуаціях, без егоїстичного почуття «я насолоджуюся» або «я страждаю». Не май почуття «це є свідомістю» по відношенню до того, що їм не є. Коли вмирає тіло, нічого не втрачається. Свідомість ніколи не губиться! Свідомість за визначенням неразрушими і нескінченно. Нехай навіть думка про те, що «свідомість разрушаемостью» не виникає в твоїй голові. Те, що руйнується, то, що змінюється - це ніщо інше, як просто поняття «це втрачено» або «це досягнуто». Вища Я, вічне і нескінченне, ніколи не перестає бути реальністю, а нереальність ніколи не існувала. Вища Я, що знаходиться у всьому і всюди неразрушими. Тіла смертні, нескінченне свідомість вічно. Вища свідомість єдине і недвойственного. Те, що залишається, коли все відчуття подвійності залишені, і є вища Я, нескінченне свідомість, найвища істина.

Арджуна запитає:

Тоді що називається смертю, і що називається раєм і пеклом?

Крішна відповість:

Індивідуальна свідомість або живе душа або персональность живе в мережі, зітканою елементами (земля, вода, вогонь, повітря і простір), розумом і інтелектом. І це індивідуальна свідомість слід за прихованими тенденціями (минулі ефекти, пам'ять і т.д.), перебуваючи в тілі, як в клітці. З плином часу тіло старіє, індивідуальна свідомість покидає це тіло, також як сік залишає роздавлений лист. Забираючи з собою почуття і розум, воно залишає тіло, як запах залишає квітка. Тіло індивідуальної свідомості є ніщо інше, як залишкові враження з почерпнутих тілом. Коли індивідуальна свідомість покидає тіло, тіло стає інертним, і тоді його називають «мертвим».

Де б в просторі ні подорожувало це індивідуальна свідомість, природа якого є життєва сила, воно бачить ті форми, які створюють його минулі приховані тенденції. Ці минулі тенденції руйнуються тільки інтенсивними зусиллями. Навіть якщо гори розсипаються в пісок і світи руйнуються, ти не повинен залишати ці зусилля. Навіть рай і пекло - ніщо інше, як проекції цих прихованих тенденцій.

Ці тенденції виникають по дурості і нерозуміння, і припиняються, тільки коли сходить сонце само-усвідомлення. Що є індивідуальна свідомість, що не минула тенденція або розумовий обмеження, яке в свою чергу є безглузде уяву або думкоформа? Той, хто може залишити ці тенденції, ще живучи в цьому тілі і в цьому світі, називається звільненим. Той, хто не може розлучитися зі своїми тенденціями, навіть якщо він є відомим вченим, - все ще прив'язаний.

Крішна продовжить:

Залишивши розумні обмеження, будь звільненій душею. Будь спокійним і розважливим всередині і відмовся від печалі, викликаної поняттями родинних зв'язків. Залиш навіть найменші сумніви про старість і смерть, нехай твоє бачення буде таким широким, як небо, будь вільним від понять привабливості і відштовхування. Виконуй ті дії, які природні для тебе. Ніщо тут не пропадає. Така суть звільненого мудреця. Тільки дурень думає, що «я повинен це зробити зараз» або «зараз я повинен від цього відмовитися».

Почуття звільненого мудреця природні і надійно вкоренилися в його власному серці. Це розум (серце) малює картинки, які здаються усіма трьома світами, на полотні всюдисущого буття. Розум створює фрагменти і поділу. Воістину, немає ніяких розділень, але поділ, що спостерігається в цьому світі, є тільки власне творіння розуму. Простір є абсолютна порожнеча. Однак в розумі здаються світи народжуються і руйнуються в одну мить! Так як свідомість, на якому світ намальований розумом, є основою всього творіння, то це творіння здається реальним. Але, після правильного дослідження його природи, воно розчиняється в свідомості.

Не існує ні «їх», ні «тебе». Про що ти тоді сумуєш? У чистому просторі немає ні дії, ні руху, тому що такі рухи і дії самі по собі порожні. Тому чиста свідомість що поверхня такими концепціями, як час, дію і т.д. Все це тільки в розумі, чиї ідеї розкинулися, як всі ці образи. Чистий простір порожньо. Простір ніколи не може бути розділене.

Тепер це уява творіння пропало, Про Арджуна. Воно виникло як миттєве помутніння розуму. Воно нереально, але розум може створити в момент будь-яку фантазію. Розум робить так, що мить здається цілим століттям, маленьке здається великим, нереальне здається реальним - так і виникають розумові розлади. Це миттєве помутніння, здається цим світом, в очах дурня стає незаперечною і твердої реальністю.

Однак, тому що цей позірний світ заснований на реальності нескінченного усвідомлення, всі аргументи про його реальність чи нереальність втрачають сенс і не мають наслідків. Це воістину чудова ілюзія, що цей різноманітний світ проявляється в неподільній нескінченному свідомості. І тим не менше, це всього лише картинка з намальованим танцюристом, все це лише субстрат, який ніколи і ніяк не змінювався. Це нескінченне неподільне свідомість.

Крішна продовжить:

Це дійсно викликає здивування - спочатку виникає картинка, потім виникає її фрагментація. Картинка існує тільки в розумі. Все, що робиться, робиться порожнечею в порожнечі (просторі), порожнеча переходить в порожнечу, порожнеча насолоджується порожнечею, порожнеча наповнює порожнечу. Все, що здається, пронизане психологічними обумовлених або розумовою прикрашення. Цей уявний світ ілюзорний. Він існує в нескінченному свідомості, як зображення існує в дзеркалі і він не відрізняється від нескінченного свідомості. Навіть те, що відомо, як психологічна обумовленість, ґрунтується на нескінченному свідомості і тому не відрізняється від нього.

Хто не вільний від уподобань і прихованих тенденцій, той міцно прив'язаний до цієї ілюзії. Навіть якщо залишаються тільки сліди цих тенденцій, скоро вони виростають в потужний ліс удаваного світу або циклу народжень і смертей. Але, якщо постійними зусиллями це насіння прихованих тенденцій спалено на вогні правильного розуміння і само-усвідомлення, тоді це спаленої зерно не дасть паростків майбутніх уподобань. Той, чиї тенденції згоріли, чи не загубиться в болі і задоволенні, він живе в цьому світі як лист лотоса на воді.

Арджуна скаже:

Моє нерозуміння пішло. Я досяг пробудження своєї свідомості завдяки тобі, Про Крішна. Я вільний від всіх сумнівів. Я зроблю так, як ти сказав.

Крішна укладе вчення:

Якщо розумні модифікації заспокоєні, тоді розум перебуває в спокої. Тоді свідомість звільняється від об'єкта. Залишається чисте внутрішнє усвідомлення. Це є все і воно всюдисущий. Воно чисто і вільно від рухів думки. Воно трансцендентно. Воно не досягається, поки тенденції не очищені. Як жар плавить сніг, це чиста свідомість плавить дурість і розганяє нерозуміння. Те, що є всі в цьому всесвіті, то що є всі крім всесвіту, то, що не можна озвучити, вища істина - хіба можна ЦЕ якось назвати ?!

Васиштха продовжив:

Коли Крішна все розповість Арджуне, той мовчить кілька миттєвостей, а потім скаже: «У світлі твоїх повчань, лотос інтелекту в моєму серці повністю розпустилася». Сказавши це, він тут же підніме свою зброю і почне війну, як би граючи. (Тут була коротко викладена сутність Бхагавад Гіти - прим. Ана.)

Васиштха продовжив:

Встань на ту ж точку зору, Про Рама, і будь не прив'язаний ні до чого, сповнений духу звільнення і розуміння, що все тобою делаемое або відчувається - є підношення вездесущему Брахману. Тоді ти досягнеш істини і це закінчить всі твої сумніви.

Це і є вищим, вчитель всіх вчителів, вища свідомість, світло, що висвітлює світ зсередини. Це є реальність у всіх субстанціях, то, що дає всьому властиві їм характеристики. Поняття «світу» виникає тільки коли дух запитування (дослідження) відсутній. Але «я» є до того, як виникає світ. Як поняття світу може мене зв'язати? Той, хто усвідомив істину, вільний від усіх почав і всіх закінчень. Озброєний духом недвойственності (як якщо б він був в глибокому сні в стані неспання), не зачіпається нічим, хоч він і бере активну участь в житті. Така людина звільнений тут і зараз.

Те, що здається світом, воістину є магією (роботою) нескінченного свідомості. Тут немає єдності, і немає подвійності. Мої інструкції теж мають таку ж сутність! Слова, їх значення, учень, бажання, зусилля учня і здатність гуру використовувати слова - все це є грою енергії нескінченного свідомості! У світі власного внутрішнього існування, свідомість вібрує і виникає видимість світу. Якщо це свідомість не вібрує, бачення світу не відбувається.

Розум - це тільки рух в свідомості. Неусвідомлення цієї істини і є видимістю світу! Неусвідомлення цієї істини підсилює рух думок в свідомості. Так з'являється замкнене коло - невігластво і розумова діяльність підсилюють один одного.

Коли пробуджуючи внутрішнє свідомість, прагнення до задоволень пропадає, - така сутність мудрих. Припинення прагнень до задоволень у них природно і не потребує зусиль. Вони знають, що це енергія свідомості відчуває відчуття. Відмовляється від відчуття відчуттів для задоволення публіки воістину б'є повітря палицею! Досягти само-усвідомлення можна, використовуючи відповідні методи.

Прагнення до звільнення заважає повноті свідомості, а відсутність такого бажання призводить до несвободи! Тому, постійне усвідомлення (спостерігача) переважніше. Єдиною причиною несвободи і звільнення є рух в свідомості. Спостереження припиняє цей рух. Почуття его припиняється в ту мить, коли ти його бачиш, бо у нього більш немає ніякої підтримки. Хто ж тоді і ким позбавлений свободи і хто ким звільняється?

Васиштха продовжив:

Така суть вищого істоти, яке є нескінченним свідомістю. Ті, хто має макрокосмічних форму (як творець Брахма, Вішну і Шива), утвердилися в цьому вищу істоту, і вони діють тут як боги або королі світу. Утвердившись у ньому, вчинені мудреці бродять в небесах. Досягнувши його, людина не страждає і не вмирає. Мудрий, колишній в цьому чистому існування всього одну мить, не страждає більше і цей світ більш не торкається його, хоча він може продовжувати в ньому діяти.

Рама запитав:

Коли розум, інтелект і почуття его припиняють діяти, як тоді це чисте істота або нескінченне свідомість проявляється тут?

Васиштха продовжив:

Брахма, що мешкає у всіх тілах і відчуває відчуття, їсть, п'є, говорить, збирає і розкидає, будучи при цьому вільним від поділів свідомості і усвідомлення цієї свідомості. Всюдисуще і не має початку або кінця, чисте, незмінне, неподільне істота відомо як існування чи реальність.

Це - те, що існує як простір в просторі, як звук в звуці, дотик в дотику, як шкіра в шкірі, як смак в смаку, як форма в формі, в очах як зір, в запаху як запах, в тілі як сила, в землі як земля, в молоці як молоко, в вітрі як вітер, у вогні як вогонь, в інтелекті як інтелект, в розумі як розум, в почутті его як его. У дереві це дерево. Це - нерухомість в нерухомому і рух в рухомому. Це - невігластво в неосвіченому і інтелект в свідомому. Це - божественність богів і людяність в людях. У тварин це тваринна натура і в хробаків це - черв'ячні. Це - сама суть часу і пір року. Це динамізм в дії і порядок в порядку. Це існування в існуючому і смерть в смертному. Це - дитинство, юність, старість і смерть.

Воно неподільне і нероздільно, бо це - сама сутність всіх істот. Різноманіття нереально, хоча воно і реально в деякому сенсі (в тому сенсі, що все різноманіття існує в свідомості і наповнене нескінченним свідомістю). Усвідом, що «все це заповнене мною, тому що я всюдисущий і позбавлений тіла і інших подібних обмежень» та живи в спокої і вищому щастя.

Валмікі сказав:

Коли мудрий Васиштха сказав це, закінчився ще один день і збори розійшлися для вечірніх молитов.

Рама запитав:

Про мудрий, як все те, що ми бачимо в снов?деніі, нереально, так і цей світ, який сновиди творець Брахма, воістину нереальний і ілюзорний. Але як він придбав тверду матеріальність в наших очах?

Васиштха відповів:

Найперше створення Брахми ми бачимо навіть сьогодні, як якщо б воно було реальним! Свідомість нескінченно, і тому створення індивідуальних свідомостей відбувається всюди. Це створення безсумнівно породжене невіглаством, і віра в створення руйнує справжнє сприйняття. Хоча це створення нереально, через виникнення почуття его воно здається реальним. Хто лежить не усвідомлює неіснування об'єктів, яких він бачить уві сні, те ж саме відбувається і в разі цього космічного сну Творця. Сон набуває рис сплячого. Те, що породжене нереальним, теж має бути нереальним. Хоча цей світ здається реальним, через те, що він народжений нереальною концепцією (сном Творця), він повинен бути твердо відкинутий.

У вищій суті, нескінченному свідомості, це створення з'являється тільки на мить. В цю мить виникає ілюзорне поняття, що воно триває дуже довго. Створення потім здається щільним і реальним. Цей всесвіт існує як сон в свідомості Творця, і вона відчувається як довгий період у свідомості (сні) всіх істот, які сняться Творцеві.

Що б не було видно в якій би то не було формі в цьому сні, воно тим і стає. Безсумнівно, коли розум хворий або помиляється, побачити він може все що завгодно. Немає нічого в цьому світі, що б він не міг побачити. Навіть в цьому світі бачиться стільки незвичайних феноменів - вогонь горить у воді, вода повисає в повітрі, живі істоти перебувають в камені, несвідомі машини роблять що завгодно. Можна побачити навіть і те, що без сумніву нереально, як можна побачити уві сні власну смерть.

Тут немає нічого реального і нічого нереального, все можливо в цьому сні, званому створенням! Як сплячий бачить сон, як щось цілком реальне, так і бачить це створення думає, що це щось зовсім реальне. Як людина переходить з одного сну в інший, так він переходить з однієї помилки в інше і таким чином відчуває цей світ як абсолютно реальний.

Васиштха продовжив:

У зв'язку з цим я розповім тобі легенду, Про Рама, яку, будь ласка, вислухай уважно.

Притча про камені |  Казка про сотні рудрів

Казка про Уддалака |  Казка про Сурагхе |  Повість про Бхаси і Віласа |  Казка про Вітахавье |  ГЛАВА 6. Про Звільнення. |  Міркування про Брахмане |  Казка про Бхусунде |  опис Бога |  Deva Puja |  Притча про дерев'яному яблуці |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати