На головну

Міркування про Брахмане

1.  Введення, або Попередні міркування про те, що таке філософія
  2.  Індуктивні міркування.
  3.  Не упускайте випадку викласти сильний аргумент у вигляді міркування, тобто у вигляді дилеми.
  4.  Деякі категоріальні міркування: благородні істини і серединний шлях.
  5.  Деякі загальні міркування
  6.  Загальні міркування про стан Рима після вигнання царів
  7.  Відкиньте міркування

Васиштха продовжив:

Знову і знову я повторюю тобі одне і теж, Про Рама, щоб ти прокинувся духовно - розуміння не відбувається без таких повторень (спеціальних практик). Це нерозуміння стало таким щільним і непробивним, бо повторювалося, виражалося і відчувалося в тисячах втілень, в цьому тілі і поза цим тіла. Але само-усвідомлення недосяжно почуттям. Воно виникає, коли заспокоюються почуття і розум, який, власне, є шостим почуттям.

Про Рама, живи в цьому світі, твердо знаючи про свою істинну природу, як король Джанака жив, знаючи те, що варто знати. У його випадку істина була досягнута назавжди, незалежно від того, працював він чи відпочивав, спав чи ні. Вішну втілюється в цьому світі, відмінно знаючи свою справжню природу, і ніколи про неї не забуває. І Шива знає і пам'ятає, і Брахма. Дізнайся і зрозумій і ти, Про Рама, як і вони.

Рама запитав:

Молю тебе, скажи мені, як і природа само-усвідомлення, яким володіють ці мудреці?

Васиштха відповів:

Рама, ти і так знаєш це. Але, щоб це стало ще ясніше, ти питаєш про це знову.

Все, що є тут, і що здається світом, є тільки чистим Брахманом або абсолютним свідомістю і нічим більше. Свідомість є Брахман, мир є Брахман, все елементи в ньому - теж Брахман, я є Брахман, мій ворог - Брахман, мої друзі і родичі - Брахман, Брахман - минуле, сьогодення і майбутнє, все це має початок в Брахмане. Як океан здається роздробленим через хвилі, також Брахман здається множинним через нескінченної кількості різних субстанцій. Брахман досягає Брахмана, Брахман відчуває і насолоджується Брахманом, Брахман проявляється в Брахмане силою самого Брахмана. Брахман є форма мого ворога, якого я, Брахман, ненавиджу - в цьому випадку хто кому і що робить?

Стану розуму, такі як залучення та відторгнення, подобається і не подобається - результат уяви. Вони припиняються у відсутності думок. Як вони тоді можуть перебільшувати? Коли тільки Брахман рухається у всьому, що є тільки Брахман і тільки Брахман проявляється як Брахман у всьому, де радість і де печаль? Брахман задовольняється Брахманом, Брахман знаходиться в Брахмане. Немає ні «мене», ні «іншого»!

Васиштха продовжив:

Всі об'єкти цього світу - Брахман. «Я» є Брахман. В цьому випадку і бажання, і небажання, прагнення і відрази - тільки поняття. Тіло є Брахман, смерть - теж Брахман, і коли вони зустрічаються - чи є причина для переживань? Також тіло є Брахман і задоволення є Брахман, і коли вони зустрічаються, і тіло відчуває задоволення, чи є причина для радості? Коли хвилі на поверхні океану хвилюються, вони не перестають бути водою! Також коли Брахман здається неспокійним (як в цьому такого далекого світі), його суть незмінна, і немає ні «мене», і ні «тебе». Коли хвиля вмирає в воді, ніщо не вмирає! Коли смерть-Брахман приходить до тіла-Брахману, ніщо не втрачається.

Вода може бути спокійною або схвильованої - також і Брахман може бути спокійним або неспокійним. Така його природа. Це дурість і нерозуміння ділять єдине на «це свідоме істота», а «це несвідома матерія» - мудрих не дотримуються таких помилкових точок зору. Тому для дурня світ сповнений страждань, для мудрого той же світ сповнений блаженства, як для сліпого весь світ занурений в темряву, а для того, хто бачить, світ сповнений світла.

Єдиний Брахман просочує все, тому немає ні смерті, ні того, хто живе. Хвилі грають на поверхні океану, і вони не народжуються і не вмирають! Те ж саме відбувається з елементами цього створення. «Це - то» і «це - не те» - такі невірні поняття виникають в нескінченному Брахмане. Ці поняття не мають ні причини, ні мотивації, також як кристал відображає різнокольорові об'єкти без будь-якої мотивації.

Вища Я залишається самим собою, навіть якщо енергії світу викликають нескінченні хвилювання на поверхні океану свідомості. У цьому світі немає нічого незалежного від Брахмана, що можна назвати «тілом» або ще чим. Те, що бачиться як тіло, і те, що можна побачити як поняття, об'єкти сприйняття, руйнується і непорушне, думки і почуття і їх значення - все це є Брахман в Брахмане - нескінченному свідомості. Двоїстість видно тільки очі нерозуміючих. Розум, інтелект, почуття его, космічні початкові елементи, почуття і все різноманітні феномени є тільки Брахман, задоволення і біль - просто безглузді слова і ілюзії. Як звук в горах викликає численні відлуння, так само і єдине космічне свідомість відчуває множинність всередині себе, з такими поняттями, як «це я» і «це мій розум» і т.д. Єдине космічне свідомість бачить множинність в собі, як бачить сон сняться різноманітні об'єкти всередині нього самого.

Васиштха продовжив:

Коли золото не пізнається, воно втоптується в бруд. Також коли не впізнати Брахман, виникає бруд нерозуміння. Знаючий Брахмана заявляє, що він сам Бог і Брахман, а дурний не впізнає цієї істини, і це не впізнавання називається дурістю. Знаючий Брахмана також знає, що дурість дурня - це теж Брахман. Коли золото впізнається як золото, воно миттєво «стає» золотом, коли Брахман пізнається як Брахман, він миттєво «стає» Брахманом.

Будучи всемогутнім, Брахман стає всім тим, чим побажає, без жодних мотивацій для цього. Знаючі Брахмана заявляють, що Брахман це Бог, велике нерухоме істота, без руху, дії і інструменту дії, позбавлене причинного мотивації і незмінне.

Коли ця істина не розуміється, це проявляється як дурість в дурному, але коли вона розуміється, дурість закінчується. Коли родича не впізнають, він залишається чужим, коли він впізнається, пропадає поняття чужого.

Якщо ти знаєш, що подвійність - це проявлена ??ілюзія, ти знаєш абсолютного Брахмана. Якщо ти знаєш, що «це не я», - розуміється нереальність почуття его. Звідси виникає неприхильність до нього. «Я воістину є великий Брахман» - коли розуміється ця істина, індивідуальні прояви всього зливаються в цьому розумінні. Коли розуміється вся неспроможність понять «я» і «ти», виникає розуміння істини і ти розумієш, що все це, воістину, є великий Брахман.

Що є істина? «Я не маю ніякого відношення до страждань, діям, бажанням і непорозумінням. Я перебуваю в спокої, вільний від страждань. Я є Брахман », - така істина. «Я вільний від усіх недоліків, я є все, я не шукаю нічого і нічого не залишаю, я є Брахман», - така істина. «Я є моя кров, плоть, кістка, тіло, свідомість, розум, я є Брахман», - така істина. «Я є основа, я є простір, я є сонце і весь простір, я є все тут, я є Брахман», - така істина. «Я є травинка, я вся земля, я пень, я ліс, я гора і океани, я є недвойственного Брахман» - така істина. «Я є свідомість, на яке всі нанизано і завдяки чому всі займаються тим чим займаються, я суть всіх речей», - така істина.

Абсолютно ясно - все існує в Брахмане, всі речі виходять з нього, все є Брахман, він всюдисущий, він єдине Я, він істина.

Васиштха продовжив:

Це - всюдисуща істина, яка є чиста свідомість, позбавлене об'ектіфікаціі, і її по-різному називають свідомістю, вищим Я, Брахманом, існуванням, істиною, порядком, а також чистим знанням. Воно чисто, і в його світлі все істоти знають самі себе. Я є Брахман, який чиста свідомість, яке залишається після того, як відкидаються його власні прояви у вигляді розуму, інтелекту, почуттів та інших таких понять. Я є непорушне свідомість або Брахман, в чиєму світлі постають всі елементи і весь всесвіт. Я є свідомість або Брахман, іскри від якого постійно розсипаються, розносячи відбите свідомість по всесвіту. Видиме чистим розумом, воно виражається в мовчанні. Хоча і здається, що воно зайняте різноманітними відчуттями почуттів его різноманітних істот, які отримують своє існування про нього, проте, воно не досягається почуттями і не зачіпається ними. Хоча воно і є джерелом всього щастя і насолоди, його природа схожа на глибокий сон, вільний від різноманіття, спокійний і чистий. У суб'єктно-об'єктних відносинах і подальшому відчутті задоволення відчувається тільки дрібна частка блаженства Брахмана.

Я є вічний Брахман, вільний від неправильних понять задоволення і болю, і т.д., і тому чистий, я є свідомість, в якому є справжнє і чисте відчуття. Я є це чиста свідомість, в якому чистий інтелект працює без втручання думок. Я є той Брахман, який є інтелігентна енергія, яка функціонує у всіх елементах (земля, вода, вогонь і т.д.).

Я є незмінний Брахман, який усвідомлюється, коли ти виходиш за рамки збудження від отримання бажаного, і депресії від того, що не отримав того, чого хотів. Коли сяє сонце і все в світі стає видимим в цьому світі, я є чиста свідомість, яке об'єднує і те, і інше, і яке є сама суть світла і освітленого предмета. Я є це чиста свідомість або Брахман, який існує, не перериваючись під час неспання, дрімоти і глибокого сну, і яке потім є четвертим станом або трансцендентальної істиною.

Як однаковий смак цукру, зробленого з цукрового очерету, вирощеного в різних місцях, також і свідомість, що живе у всіх істот, - єдине, і я є цим свідомістю. Я є ця свідома енергія, яка більше всього всесвіту і менше самого дрібного атома і тому невидима. Я є свідомість, існуюче всюди, як масло в молоці, і чия справжня природа є відчуття.

Васиштха продовжив:

Як все золоті прикраси яв ? яются золотом, так Я є чиста свідомість в цьому тілі. Я є вища Я, що знаходиться у всіх істот, всередині і зовні. Я є ця свідомість, яке відображає всі відчуття, сама не зазнаючи ніяких змін, і не зачіпаючи нечистотою.

Я вітаю це свідомість, яке віддає результати всіх думок, світло якого світить у всьому що світить, найвище досягнення, це свідомість пронизує все, завжди бодрствующее і свідоме, вібруючий постійно у всьому і завжди однорідне і спокійне, як якщо було б занурене в глибокий сон , залишаючись бодрствующим. Це свідомість є реальність, що дає всьому індивідуальні характеристики і яке, хоча і настільки близьке кожному, проте далеко, тому що недосяжно почуттями і розумом. Безперервне і однорідне в стані, сновидінні, глибокому сні і в четвертому стані свідомості, воно світить, коли всі думки припинилися, коли припинилися всі порушення і коли припинилися роздратування і невдоволення. Я вітаю це свідомість, вільний від бажання і почуття его, і яке не може бути розділене на частини.

Я досяг цієї свідомості, яке знаходиться у всьому, і, будучи всім, проте, знаходиться поза різноманіття. Це космічна мережу, в яку спіймано нескінченну кількість істот, як птахи, в ній виявляються всі ці світи, хоча насправді, ніщо ніколи не траплялося. Це свідомість є істиною сутністю існування і неіснування, і там знаходиться все прекрасне і божественне. Воно грає ролі всіх істот і воно є джерелом всієї ніжності і спокою, залишаючись при цьому єдиним і вільним. Це є життя у всіх живих істот, нестворений нектар, який ніхто не може вкрасти, вічно існуюча реальність. Це свідомість, яке відображено в відчуттях органів почуттів, але тим не менш позбавлене їх, і його неможливо цими органами відчути. У ньому все істоти насолоджуються, хоча воно саме є чисте блаженство, позбавлене прикрашеним і слави. Хоча і здається, що воно робить все, насправді воно не робить нічого.

Все це є «Я» і все це моє. Але я не немає і я не є чимось відмінним від «Я». Я зрозумів це. Нехай цей світ буде чим завгодно - ілюзією або матеріальністю, я назавжди вільний від страждань.

Васиштха продовжив:

Твердо зрозумівши цю істину, великі мудреці жили в спокої і рівновазі. Вони були вільні від психологічних обусловленностей і тому не шукали і не відкидали ні життя і ні смерть. Вони залишалися непохитними у своєму безпосередньому відчутті істини, як ще одна гора Меру. Проте, вони подорожували по світу, відвідуючи лісу, острови і міста, вони подорожували на небеса, як якщо б вони були ангелами або богами, вони перемагали своїх ворогів і правили як імператори - вони займалися різними справами відповідно до приписів писань, тому що вони зрозуміли, що така поведінка правомірно. Вони насолоджувалися задоволеннями життя, вони відвідували чудові сади і їх розважали небесні німфи. Вони повністю виконували обов'язки сімейного життя. Вони навіть брали участь в великих війнах. Вони залишалися в рівновазі навіть у жахливих ситуаціях, де інші втрачали свій спокій і розважливість.

Їх розум перебував в стані Сатва або божественності і тому був абсолютно вільний від помилок, егоїстичних понять і від бажання досягти чогось, хоча вони і не відмовлялися від таких досягнень або нагород за свою працю. Вони не пускалися в порожні пустослів'я і гординю, коли перемагали своїх ворогів, і не засмучувалися, коли перемагали їх самих. Вони займалися природними активностями, дозволяючи діям йти самим по собі.

Йди за їхнім прикладом, Про Рама. Нехай твоє почуття его буде неегоїстичний і нехай відповідні дії спонтанно виникають з тебе. Нескінченне неподільне свідомість є єдина істина, і воно приймає форму різноманіття, яке не є ні реальним, ні нереальним. Тому живи повністю неприв'язаним ні до чого тут. Чому ти страждаєш, як дурень?

Рама сказав:

Завдяки тобі я повністю пробуджений до реальності. Моє нерозуміння пройшло. Я буду робити так, як ти радиш. Безсумнівно, я перебуваю в стані звільненого ще в цьому житті. Молю тебе, Про мудрий, розкажи мені тепер, як досягається цей стан звільнення контролем над життєвою силою (прання) і знищенням всіх само-обмежень або психологічних обумовленим.

Васиштха продовжив:

Йогою називається метод, яким припиняється цикл народжень і смертей. Це - вихід за межі розуму і він буває двох видів. Само-усвідомлення - один вид, обмеження життєвої сили - другий. Однак так склалося, що під йогою мається на увазі тільки друге. Проте, обидва методи призводять до одного і того ж результату. Для деяких само-усвідомлення через пізнавання важко, а для інших важка йога. Але моє переконання, що шлях через пізнання (запитування) простий для будь-якого, тому що само-усвідомлення є постійно присутньою істиною. Я тепер опишу тобі метод йоги.

ГЛАВА 6. Про Звільнення. |  Казка про Бхусунде

Пісня Каси |  Казка про короля Джанаки |  Казка про Пунье і павану |  Казка про Балі |  Казка про Прахлада |  Казка про Гадхе |  Казка про Уддалака |  Казка про Сурагхе |  Повість про Бхаси і Віласа |  Казка про Вітахавье |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати