Головна

Казка про Пунье і павану

1.  Англійці, або казка про мавпу і двох котів
  2.  Дитяча казка
  3.  Ще одна казка про філософський камінь
  4.  Жорстока втрата в чарівних казках
  5.  КЛЮЧІ до слов'янських чарівних казках
  6.  Міф, казка, переказ
  7.  Від священного знання до бабусиних казок

Васиштха продовжив:

Про Рама, в зв'язку з цим я розповім тобі давню легенду.

На континенті Джамбудвіпа є величезна гора Махендра. У лісах на схилах цієї гори живуть святі і мудреці. Для своїх потреб вони принесли на цю гору річку Віома Гангу. На березі цієї річки жив один мудрець Діргатапа. У нього було два сини, Пунья і Павана. Пунья досяг повного просвітлення, а Павана, хоч і подолав помилки, ще не досяг повного просвітлення і тому мав часткову мудрість.

З безжальним часом мудрець Діргатапа (він був вільний від будь-яких уподобань і бажань) постарів і, як птах відлітає з клітки, залишив своє тіло і досяг стану досконалої чистоти. Використовуючи йогические методи, отримані від нього, його дружина теж пішла за ним.

Через раптове відбуття в інший світ обох батьків, Павана поринув у глибокі невтішне горе. Пунья, однак, виконав все похоронні церемонії, але не був зворушений приводу тяжкої втрати. Він підійшов до згорьованих павану.

Пунья сказав:

Брат, чому ти палиш самого себе в такому глибокому горі? Сліпота нерозуміння - єдина причина річок сліз з твоїх очей. Наші батько й мати пішли звідси в стан свободи, в високе положення, яке натурально для всіх істот і яке є справжня природа тих, хто перевершив межі свого маленького «я». За нерозуміння ти сам прив'язав себе до понять «батько» і «мати» і проливаєш сльози за тими, хто не має цього нерозуміння! Він не був нашим батьком, а вона не була нашою матір'ю, і ти не був їхнім сином. У тебе було нескінченне число батьків і матерів. У тебе було безліч дітей. Незліченні були твої втілення! І, якщо ти бажаєш поплакати з приводу смерті батьків, чому ж ти не плачеш без перерви за всіма цими людям?

Шановний, то, що ти бачиш як світ - тільки ілюзорна видимість світу. Насправді тут немає ні друзів, ні родичів. Тому немає ні смерті, ні розлуки. Всі ці прекрасні ознаки процвітання навколо - обманки, що тривають три або п'ять днів! Своїм гострим розумом зрозумій істину: залиш поняття «я», «ти» і т. Д., А також «він помер», «він пішов». Все це тільки твої поняття, зовсім не істина.

Пунья продовжив:

Ці невірні поняття «батько», «мати», «друг», «родич» і т. Д. Пропадають перед обличчям істини, як пил здувається вітром. Родинні стосунки не базуються на істині, це тільки слова! Якщо про когось думають як про одного, він - друг, якщо про нього думають як про когось іншого - він уже «цей інший»! Коли все це бачиться як одне всюдисуще істота, де різниця між одним і «іншим»?

Брат, подумай - це тіло інертно і складається з крові, плоті, кісток і т. Д., Де у всьому цьому «я»? Якщо ти також задумаєшся про істину, ти зрозумієш, що немає нічого, що можна було б назвати «я» або «ти», - то, що називають Пуньей або павану є ніщо інше, як невірні поняття.

Однак, якщо ти все ще думаєш «я є», тоді в минулих інкарнація у тебе була велика кількість родичів. Чому ти не ридати над їхньою смертю? У тебе було багато родичів серед лебедів, коли ти був лебедем, безліч деревних родичів, коли ти був деревом, безліч родичів-левів, коли ти був левом, безліч родичів серед риб, коли ти був рибою. Чому ти не плачеш по ним? Ти був і принцом, і ослом, ти був деревом піпул і ти був деревом баньяном. Ти був вченим і ти був мухою, і комаром, і мурахою. Півроку ти був скорпіоном, ти був бджолою, а тепер ти мій брат. У цих інших інкарнація ти народжувався знову і знову незліченні кількість разів.

У мене теж було безліч втілень. Я бачу їх все своїм тонким чистим ясновидінням, як і твої втілення. Я був птахом, я був лелекою, жабою, деревом, верблюдом, королем, тигром - і тепер я твій старший брат. Десять років я був орлом, п'ять місяців - крокодилом і сто років - левом, а тепер я твій старший брат. Я пам'ятаю все це і безліч інших втілень, через які я пройшов в стані нерозуміння і помилки. У всіх цих втіленнях були незліченні родичі. Про кого я повинен плакати? Дослідивши це питання, я не плачу ні по кому.

Уздовж цього шляху життя родичі розкидані, як сухе листя на лісовій стежці. Що могло б бути відповідною причиною для печалі і радості в цьому світі, брат? Давай залишимо всі ці невірні поняття і збережемо внутрішній спокій. Залиш поняття навколишнього світу, яке виникає в твоєму розумі як «я». І - залишайся на місці, не падаючи вниз і не піднімаючись вгору! У тебе немає нещастя, немає народження, немає батька і немає матері - ти є те, що ти є і нічого більше. Мудреці вибирають середній шлях, вони бачать що є ЗАРАЗ, вони знаходяться в світі з самими собою, у них свідомість свідка - вони сяють як лампа в темряві, в чиєму світлі трапляються все події, що не торкаються саму лампу.

Васиштха продовжив:

Отримавши такі інструкції від свого брата, Павана просветлілся. Обидва вони стали просвітленими істотами, мудрими і випробували просвітлення безпосередньо. Вони жили в лісі, роблячи що бажають і не бажаючи нічого поганого. Свого часу вони залишили свої тіла і досягли остаточного звільнення, як масляна лампа без масла.

Бажання і прагнення - корінь всіх страждань, Про Рама, і єдиний вірний шлях - залишити все прагнення без залишку і не індульгіровать в них. Як вогонь розгорається все більше, якщо йому підкидати дрова, так і думки розмножуються в прогресії від роздумів, - думки припиняються тільки після припинення думання.

Воістину, такий стан Брахми - чисте, вільне від прагнень і хвороб. Досягнувши його, навіть дурень звільняється від нерозуміння. Той, хто бродить по світу з мудрістю як з другом і усвідомленням як з супутницею, що не помиляється більше.

У всіх трьох світах немає нічого цінного, що б хотілося мати і що не міг би мати розум, вільний від бажання мати. Видужали від лихоманки бажань не піддаються більш злетів і падінь, характерним для втіленого існування. Тому, хто вільний від уподобань і бажань, все три світу так само широкі, як слід теляти і цілий цикл творіння подібний єдиного моменту. Прохолода вершин Гімалаїв - ніщо в порівнянні з прохолодою розуму мудреця, вільного від бажань. Світло повного місяця не такий яскравий, і океан не такий повний, і обличчя богині процвітання не така світле, як розум мудреця, вільного від бажань.

Коли обрубані всі бажання і надії, подібні гілкам дерева розуму, розум повертається в своє природне стан. Якщо ти рішуче виженеш ці надії і бажання зі свого розуму, в тобі не залишиться страху. Коли розум вільний від рухів думки (які мотивуються надіями або бажаннями), він тоді стає-розумом - і це є звільненням. Коли прибрана підлягає причина, наслідок теж перестає існувати. Тому, щоб відновити спокій в розумі, видали відволікаючі причини - надії та бажання.

Казка про короля Джанаки |  Казка про Балі

Казка про Ахлай |  Казка про Великий Лесі |  Казка про трьох принців, яких не було |  Казка про Лавані |  ГЛАВА 4. Про Існування |  Казка про Сукре |  Казка про Дамі, В'ялов і Каті |  Казка про Біме, Бхаси і Дрдхе |  Казка про Дасуре |  Пісня Каси |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати