Головна

XIII ПАНУВАННЯ НАД ЖИТТЯМ І СМЕРТЮ

1.  Боротьба Вавилона і Ассирії за панування
  2.  Відшкодування шкоди, заподіяної смертю годувальника
  3.  Відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю
  4.  Зустріч зі смертю
  5.  ПАНУВАННЯ Тамас АБО НЕВІГЛАСТВА
  6.  панування Шиви

Ви - творець своєї долі. Життя і смерть всього лише дві події в житті. Причина ваших страждань в тому, що ви забули свою справжню природу. Коли ви усвідомлюєте її, ви станете вільні.

Народження і смерть - минущі події

Я зазвичай слухався свого вчителя, тому що він виховував мене з дитячих років, але не завжди вірив в істинність того, чого він мене вчив. Нерідко, коли я перебував у спокійному стані, з глибин мого розуму спливали на поверхню сумніви. Дотримуючись наказам свого вчителя, я часто відвідував різних свами. Спочатку мені здавалося, що я лише даремно витрачаю свій час. "Ну що за непотрібні люди? - Думав я. - Покинули світ і тепер сидять собі під деревами. Навіщо їм це потрібно?" Поступово я прийшов до розуміння того, що спочатку нам потрібно навчитися ставити під сумнів власні сумніви, самому аналізувати їх. Коли мені було сімнадцять років, мій учитель послав мене до одного мудреця, який був його учнем, але не був мені відомий. "Якщо ти дійсно хочеш повчитися у справжнього свами, вирушай до цієї людини і поживи у нього", - сказав він. Добравшись, як мені було велено, до Ґанґотрі, я знайшов потрібну мені печеру і, увійшовши в неї, побачив сидячого там свами. Ніколи раніше мені не доводилося зустрічати настільки прекрасно фізично розвиненої людини. У тому віці питання фізичного розвитку і зміцнення м'язів дуже цікавили мене, і я заздрив тим, хто мав таке статура. У нього була широка груди, тонка талія і значна мускулатура. Але найбільше мене вразило те, що йому було вісімдесят п'ять років. Перше про що я запитав, після того як ми обмінялися привітаннями, було питання: "А чим ви тут харчуєтеся?" У той час я надавав їжі дуже велике значення і звик після життя в коледжі до західної їжі. Мені щодня були доступні різні страви, і я завжди заздалегідь смакував то, ніж буду насолоджуватися за обідом. "Ти що, голодний?" - Запитав свами. Я відповів ствердно. "Піди в той кут печери, там є кілька коренеплодів. Візьми один з них і зарий в багаття. Через кілька хвилин витягни його і з'їси". Зробивши все, як він сказав, я виявив, що коренеплід вельми смачний. Він нагадував рисовий пудинг з молоком! Мені не під силу було з'їсти його повністю. Дізнавшись, що тут є дещо смачне з їжі, я заспокоївся щодо того, що мені доведеться побути тут якийсь час. Після того як я поїв, Сваміджі сказав: "Я не буду вчити тебе за допомогою слів". Я просидів з ним разом три дні, і за весь цей час ми ні про що не поговорили. На третій день я вирішив, що залишатися і далі з людиною, який весь час мовчить і нічого мене не вчить, є марною тратою часу і сил. Як раптом, у відповідь на свої думки, я почув його голос: "Хлопчик, тебе прислали сюди не за інтелектуальним знанням, яке ти можеш знайти і в книгах, а за тим щоб отримати певний досвід. Післязавтра я збираюся залишити своє тіло" . Мені було незрозуміло, як людині може прийти в голову думка добровільно залишити своє тіло. "Це буде самогубством, - сказав я. - А вам, як людині мудрому, не пристало здійснювати подібні речі". - До подібних поглядів в цьому питанні я прийшов під час навчання в коледжі. "Я зовсім не збираюся здійснювати самогубство. Адже коли ти знімаєш з книги стару обкладинку і замінюєш її на нову, ти не руйнуєш книги, а коли ти знімаєш наволочку з подушки, ти не руйнуєш подушку. У тому віці я був сповнений сумнівів і скептицизму. "У вас прекрасне тіло, - сказав я. - Я був би щасливий, якби в мене хоча б наполовину настільки ж прекрасну статуру, як у вас. Навіщо ж ви залишаєте таке тіло? Це недобре, це гріх ". - Я думав, що таким чином наставляю його на вірний шлях. Деякий час він слухав мене, чи не відповідаючи. Несподівано в печері з'явився мій товариш, також був учнем мого вчителя, і я вигукнув:" Звідки ти взявся? Адже коли я бачив тебе в останній раз, ти був далеко звідси ". Він спокійно відвів мене в сторону і сказав:" Не треба заважати йому. Ти ставиш дурні питання. Ти не розумієш мудреців. Дозволь йому спокійно залишити тіло ". Однак я не був згоден зі своїм товаришем." Якщо у нього таке прекрасне тіло, як же можна його залишати? Це не може бути йогою; це просто випадок самогубства. Шкода, що тут немає поліції, а не те я б викликав їх, щоб вони його заарештували. Його поведінка протизаконно ". Незважаючи на всі аргументи і докази мого товариша я залишився повний скепсису і почуття неприйняття. Вранці і ввечері, коли ми ходили купатися, я говорив:" Цей прекрасно складений, повний сил і здоров'я людина повинна йти і показувати людям, як потрібно зміцнювати тіло і підтримувати його в здоровому стані. А він мені каже, що я бачу одне лише його тіло і не бачу чогось більшого. Але чого більшого? "Мій товариш, який був старший за мене, говорив мені у відповідь:" Заспокойся. Тобі належить навчитися ще багатьом речам. Давай зберігати свій розум відкритим, щоб зуміти прийти до розуміння. У житті є багато таємниць ". Свамі ні про що зі мною не розмовляв, і тому через добу я сказав своєму товаришеві:" Мовчання мене нічому не навчить. Я збираюся піти звідси "." Але чому ти не хочеш подивитися, як він буде залишати своє тіло? "" Це нерозумно. Помирати треба в лікарні під наглядом хорошого лікаря, а не в цій печері. До чого це нерозсудливість? "- Мій образ думок був цілком сучасний і матеріалістічен." Ти не розумієш. Тебе попросили прийти сюди і побути тут. Якщо ти не можеш не сперечатися, сиди і сперечайся сам з собою. Це твоє право. Я не в силах цьому перешкодити, але і ти не заважай мені ". Нарешті Сваміджі заговорив:" Насправді я нічого не роблю. Коли нам приходить час залишити тіло, ми дізнаємося про це. Ми не повинні вставати у природи на шляху. Смерть допомагає природі. Нам не потрібно боятися смерті, бо ніщо не в змозі нас знищити. Тобі зрозуміло? "" Я не хочу вмирати, а тому не хочу і розуміти "." Ти займаєш неправильну позицію. Постарайся зрозуміти, що таке смерть. Перестань боятися її. Ми боїмося безлічі речей, а це не найкращий спосіб прожити життя. Смерть не знищує нас, вона тільки відокремлює нас від тіла "." Але я не хочу існувати без свого тіла "." Смерть - це властивість, властиве тілу. Ніхто не може жити вічно в одному і тому ж тілі. Тіло схильне занепаду, смерті і розкладання. Ти повинен це зрозуміти. Далеко не всім з людей відома техніка звільнення від прихильності до життя. Ця техніка називається йогою. Але це не та йога, яка набула популярності в сучасному світі, а вищий стан медитації. Якщо ти збагнув правильну техніку медитації - значить ти придбав панування над діяльністю свого тіла, розуму і душі. Взаємозв'язок між тілом і розумом встановлюється через прану і дихання. Коли дихання припиняється, цей зв'язок рветься, і дає своїм результатом те, що ми називаємо смертю. Але ти все ж при цьому продовжуєш існувати. "Але як же людина відчує, що існує, якщо у нього немає тіла?" "А як ти себе почуваєш, коли ходиш без сорочки? Це не суттєво". Але незважаючи на все сказане, він так і не зумів переконати мене в своїй правоті ні з філософської, ні з логічної точки зору, так як мій розум був ще багато в чому незрілий. Напередодні того дня, коли він повинен був залишити тіло, він дав нам такі вказівки: "Рано вранці, о п'ятій годині, я залишу своє тіло. Мені хочеться, щоб ви завантажили його в Ганг. Зумієте ви вдвох зробити це?" "О, зрозуміло! Я і один зможу це зробити!" - Вигукнув я і на підтвердження своїх слів підійшов до нього і, обхопивши, відірвав від землі. Ганг протікав неподалік, в декількох сотнях ярдів. Майже всю ніч я провів без сну, намагаючись зрозуміти, що ж може спонукати людину добровільно відмовитися від настільки здорового і красивого тіла. Вранці ми завжди вставали о третій годині (проміжок часу з трьох до шести годин ранку вважається найкращим часом для медитації, і тому ми лягали спати між вісьмома і десятою годиною вечора, а прокидалися в три). Однак цього ранку ми прокинулися ще раніше і завели розмову. "Скажи мені, - сказав свами, - чого ти бажаєш? Я обіцяю виконати будь-яке твоє бажання". "Ви вмираєте, - заперечив я. - Що ж ви можете зробити для мене?" "Для справжнього вчителя, хлопчик, не існує такої події як смерть. Учитель може керувати своїми учнями навіть після смерті". Потім, повернувшись до мого товариша, він запитав його: "Ну що, цей хлопець справжній головний біль для тебе?" "Це дійсно так, але що я можу вдіяти? - Відповів той". Між п'ятьма і половиною шостого ми все ще продовжували розмовляти, як раптом свами сказав: "Тепер сядьте і починайте медитувати. Через п'ять хвилин я залишу своє тіло. Його час минув. Цей інструмент, званий тілом, не в змозі дати мені більше того, що я вже досяг, і тому я покидаю його ". Через п'ять хвилин він виразно вимовив: "Аумм .."., І потім запала тиша. Я перевірив його пульс і серцебиття, подумавши, що він, можливо, лише на якийсь час припинив їх і почне дихати знову. Потім я перевірив температуру його тіла, зіниці і все інше. "Ну ладно, вистачить, - зупинив мене мій товариш. - Ми повинні віднести його тіло до річки до сходу сонця". "Не турбуйся, я зроблю це сам". "Ні, я допоможу тобі". Удвох ми постаралися підняти його тіло і тут виявили, що не можемо навіть підняти його. Тоді ми принесли сосновий сук, просунули його під стегна і, діючи їм як важелем, постаралися привернути тіло. Однак і ця наша спроба закінчилася невдачею. Перепробувавши протягом години все, що тільки могло прийти нам на розум, ми так і не змогли зрушити тіло ні на дюйм. Я часто згадую те, що сталося слідом за цим, і ніколи не забуду того, що сталося. За кілька хвилин до сходу сонця я почув, як хтось сказав: "А тепер ми понесемо його". Навколо нікого не було, і я подумав, що, напевно, мені почулося. Однак мій товариш теж став озиратися навколо, і я запитав: "Ти теж чув?" Він відповів ствердно. "Може бути, у нас галюцинації? Що відбувається?" - Дивувався я. Раптово тіло свами само собою піднялося в повітря і повільно попливло в напрямку Гангу. Так воно пливла в повітрі кілька сотень ярдів, поки не досягло річки і, опустившись, що не занурилося в її води. Я був вражений і ще довго не міг перетравити побачене. Коли люди говорили про чудеса, що приписуються тому чи іншому свами, я зазвичай завжди говорив: "Це все фокуси". Але побачене на власні очі видовище левітірующіе тіла швидко змінило моє ставлення. Після повернення в свій монастир я застав там кількох свами, занурених в дискусію, метою якої було знайти відповідь на питання про те, чому в світі так багато страждань, якщо цей світ створений Богом. Один з свами сказав: "Ця фізична Всесвіт - лише один аспект буття. Ми здатні дізнатися і інші аспекти, але не докладаємо серйозних зусиль до того, щоб розвинути в собі цю здатність. Наш розум залишається сфокусованим на одному лише фізичному аспекті. Людина страждає від незнання цілого ". Почуте надихнуло мене. Я почав слухати з непідробним інтересом і виявив, що мої сумніви поступово вирішуються. Коли я порівнюю матеріалістичний світ зі способом життя мудреців, я бачу, що перший конкретний і надає підкреслену важливість того, що можна побачити, помацати, дістати. Але спосіб життя мудреців і та атмосфера, в якій вони живуть, хоча і не є матеріалістичними, більш реалістичні щодо того, що стосується мети життя. Звичайно, світ матеріальних благ грає в житті певну роль, але без усвідомлення Абсолютної Реальності все буде марно. Звичайна людина сприймає деякі аспекти життя як таємничі або містичні, але ці таємниці легко розкриваються, варто лише видалити пелену невігластва. Техніка вмирання невідома сучасним ученим, але в науці йоги такі техніки описані, і це знання передається тим, хто здатний застосувати його на практиці. Таємниця народження і смерті відкрита трохи щасливцям. Знайома нам частину життя - це відрізок прямої між двома точками - народженням і смертю. Але величезна частина буття людини, що лежить за межами цих двох точок, залишається невідомою і невидимою. Той, кому відома ця невидима частина життя, розуміє, що смерть подібна коми в нескінченному пропозиції, що не має точки. У стародавніх йогических текстах вказується, що існує певний спосіб покідиванія тіла. Описуються одинадцять врат, через які прани або тонкі енергії можуть вийти з тіла. Йог вміє залишати своє тіло через врата, звані Брахмарандха - джерельце на маківці голови. Стверджується, що людина, яка опанувала такою здатністю, при проході через цю браму, що не втрачає своєї свідомості і настільки ж добре знає життя потойбічного світу, як і цю.

Готовність зняти пелену |  Ставлення до смерті

Зцілення в Гімалайському монастирі |  У ніг вчителя |  Гуру - канал знання |  Жінка, яка плаче статуя |  Фотографії мого вчителя |  Хто може вбити вічне? |  Як була врятована молода вдова |  Мій учитель рятує потопаючого |  Шактіпат - даруемое блаженство |  Зустріч з гуру мого вчителя в священному Тибеті |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати