Головна

Корисні поради

  1.  Вищі Поради Оріона
  2.  Вищі Поради Плеяд
  3.  Вищим органом фінансового управління стала Рахункова палата, яка давала королю поради з питань фінансів, перевіряла доходи, що надходять з місць.
  4.  ГЛАВА VII. ПОРАДИ ТРЕНЕРУ
  5.  Горючі корисні копалини
  6.  Додаткові поради щодо КСС
  7.  Інші корисні команди

1) Обов'язково випиши висловлювання, за яким будеш писати есе. Написавши абзац знову повертайся до прочитання фрази.

2) Використовуючи чернетку при написанні есе, корисно залишати порожні рядки між пропозиціями, залишати широкі поля, де потім можна внести виправлення, доповнення в процесі редагування початкового тексту

3) Виділяйте абзаци; дотримуйтесь новий рядок; використовуйте короткі, прості, різноманітні за інтонацією пропозиції

4) Використовуйте схему побудови речень:
 "Я вважаю (думаю, гадаю і ін.), Що ..., так як ...";
 "Я думаю, що це (вчинок, явище, ситуацію) можна оцінити як ..., тому що ...".
 На мою думку .., я поділяю позицію автора ...;
 У висновку можна зробити висновок, що ...

5) Володійте набором визначень по кожній темі.
 Впевнене володіння суспільствознавчими термінами і поняттями - первинне умова успіху при роботі над есе.

6) Перш ніж почати писати, задайте собі наступні питання:

- Який розділ суспільствознавства я знаю найкраще?

- Який вислів із запропонованих в моєму варіанті я можу розкрити найбільш повно?

- Які ідеї я хочу повідомити?

- Які поняття слід використовувати при розкритті теми?

- Скільки часу у мене піде на написання даної роботи?

7) Чернетка! Тему в чернетку записувати обов'язково - це умова завдання, перечитуйте кілька разів. Чернетка розділіть на дві колонки, в першу запишіть тему, а в другу записуйте слова, словосполучення, що виникають асоціації, цитати, - все, що виникає в розумі при прочитанні цитати, це ваш робочий матеріал.

Приклад 3 «Як працювати з текстом?»

1. Уважно прочитайте текст і визначте, до якої теми він має відношення (це необхідно для актуалізації знань по даній темі)

2. Також уважно прочитайте питання до тексту, визначте, скільки позицій відповіді передбачає питання.

Приклад: Які дві умови необхідні для закріплення рольової поведінки як соціальної норми? Як суспільство підтримує правильність виконання соціальних норм? Очевидно, що у відповіді повинно бути три пункти, тому що питання потребує відповіді на три позиції. Записувати відповіді необхідно по пунктам: 1., 2., 3.

3. Дуже важливо в питанні виділити ключові слова, Вони допоможуть зрозуміти, що від вас вимагає завдання (це важливо і в блоці А)

Приклад: Які дві умови необхідні для закріплення рольової поведінки як соціальної норми? Як суспільство підтримує правильність виконання соціальних норм?

4. Ще раз перечитайте текст, виділяючи абзаци, де є можливі відповіді на питання.

5. Якщо в завданні потрібно вказати дві умови, а в тексті ви знаходите три-чотири, не старайтеся, уникайте більше, бо оцінюється тільки дві умови.

6. Перше завдання спрямоване на точність відтворення міститься в тексті інформації. Виконуючи перше завдання, уважно прочитайте текст, виберіть ті пропозиції, де містяться відповіді на питання, і точно перепишіть відповіді.

7. Друге завдання спрямовано на інтерпретацію тексту без залучення контекстних знань (визначення основної ідеї тексту, подібних або різних положень двох представлених фрагментів). Виконуючи друге завдання, своїми словами поясніть, як ви зрозуміли слова автора, доповніть свій висновок цитатами з тексту.

8. Третє завдання вимагає залучення додаткового матеріалу, воно націлює на характеристику тексту або його окремих положень у зв'язку з вивченим курсом, на інтерпретацію змісту тексту з опорою на власні знання. Виконуючи третє завдання, своїми словами сформулюйте приклади або докази авторської позиції. Пам'ятайте, що приклади (докази) необхідно формулювати, застосовуючи терміни з курсу суспільствознавства.

9. Четверте завдання направлено на використання отриманих з тексту знань в іншій ситуації, власну аргументацію і формулювання оціночних суджень щодо позицій, заявлених в тексті (або сформульованих в питанні до нього). Виконуючи четверте завдання, почніть з формулювання особистої позиції («на мій погляд», «я вважаю, що"). Постарайтеся, щоб аргументи, які ви будете приводити, містили визначення понять або характеристику ознак, вивчених вами в курсі суспільствознавства.

Приклад 4 «Як вирішувати завдання В5?»

Є певні труднощі у хлопців при вирішенні завдання В 5, В якому треба визначити фактичні та оціночні судження.

Щоб правильно виконати це завдання, для початку необхідно розуміти, що таке ФАКТ, що таке ОЦІНКА. У перекладі з латинської слово «факт» - зроблене, доконане. Судження, які носять фактичний характер, не можна оскаржити. З 2013 року додано теоретичне судження. яке передбачає вміння побачити в завданні визначення поняття, або наукове судження.

Оціночні судження показують ставлення до фактів з різних сторін, будь то з точки зору морально-етичних категорій - «добре», «погано» і т.п .; або ж з точки зору будь-якого сумніву - «може служити ...», «якщо взяти до уваги ...» і т.п. Може містити різного роду припущення про предмет, явище, оцінки їх значення; як правило, в тексті оціночне судження містить наступні мовні звороти: «на наш погляд», «з нашої точки зору», «мабуть», «вважалося», «як стверджував» і т.д. Теоретичне судження передбачає вміння побачити в завданні визначення поняття, або наукове судження.

V. П'ятий етап передбачає вирішення тематичних тестів, Які включають в себе всі форми завдань, що містяться в структурі Кима, але орієнтовані на конкретний блок питань. На цьому етапі використовую різні тестові посібники, презентації-тренажери, складаю тренувальні тематичні тести сама. Перед рішенням тесту обов'язково повторюємо теорію теми, переглядаючи презентацію за цим блоком запитань.

VI. шостий етап має на увазі рішення демонстраційних і тренувальних тестів, йде відпрацювання навичок вирішення тестів іспиту. Рішення тестів може бути індивідуальним, кожен у своєму зошиті виконує тестові завдання самостійно, для цього роздруковую кілька варіантів. Вважаю за необхідне уважно читати завдання будь-якої частини тесту, виділяти ключові слова в питанні, розуміти, що від вас вимагається, намагатися виключити зайвий варіант, тому що з меншої кількості варіантів легше вибрати. Або рішення тестів може бути і груповим, коли можливо і бажано обговорення варіантів відповіді, тобто вирішуємо з коментарями; група працює по одному варіанту друкованого або електронного. Цьому етапу присвячую квітень і травень.

Використана література:

1. http://humanitar.ru/show_news/79- всі питання суспільствознавства,

2. http://beta-ege.ru/predmety/ege-po-obshhestvoznaniyu-2011/

3. http://www.proshkolu.ru/user/Safonova50/ - особиста сторінка на провчити. ru

4. П. А. Баранов, С. В. Шевченко Суспільствознавство, експрес-репетитор для підготовки ЄДІ

(Політика, економіка, право, людина і суспільство, духовна сфера) «Астрель», 2008 5. І. Т. Порхоменко Суспільствознавство, питання і відповідь, «Учитель», 2004

 Підготовка до ЄДІ з суспільствознавства |  ТЕМА: ПРОБЛЕМА І ПРИРОДА ПСИХІЧНОГО. ПОХОДЖЕННЯ І РОЗВИТОК СВІДОМОСТІ.

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати