Головна

Інформаційна гігієна і профілактична медицина громадського здоров'я

  1.  VI ОСОБИСТА ГІГІЄНА ПАЦІЄНТА
  2.  Альтернативи суспільного розвитку Росії в березні - жовтні 1917 р.
  3.  Анатомія, фізіологія і гігієна сенсорних систем
  4.  Арабомовна культура і медицина
  5.  Астрологія - регулятор здоров'я і удачі
  6.  Квиток № 5. Ринок в системі суспільного виробництва: природа і функції.
  7.  БУХГАЛТЕРСЬКА ЗВІТНІСТЬ ЯК ІНФОРМАЦІЙНА БАЗА ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ

Таблиця 4.1. Класифікація аксіом і законів інформаційної екології (за функціональною ознакою)

 Властивість суб'єкта сприймає / виробляє інформацію  Функція суб'єкта по відношенню до інформації  Аксіома інформаційної екології №  Закон інформаційної екології №
 резистентність  прийом,  1, 2, 3, 4, 5, 8  1.1., 1.2., 1.3., 2.1., 3.1., 3.2., 3.3., 3.4., 4.2., 5.1., 6.1., 6.2., 6.3., 7.1., 7.3., 7.4., 8.2.
   сприйняття  
     
     
     
   зберігання  3, 5, 6, 9  1.3., 5.3., 6.2., 6.3., 6.4., 7.1., 7.2., 9.1.
   інформації  
     
 реактивність  Аналіз, оцінка  3, 7  4.3., 5.2., 5.3., 6.1., 6.2., 6.3., 6.4., 7.1., 7.2., 7.3., 7.4., 7.5., 8.1., 8.2.
   інформації  
     
     
   виробництво,  1, 2, 4, 5, 8, 10  1.1., 1.3. 2.1., 2.2., 2.3., 3.1., 3.2., 3.3., 4.1., 4.2., 4.3., 5.1., 6.1., 6.2., 6.3., 6.4., 7.1., 7.3., 7.4. , 8.1., 8.2., 9.1., 10.1.
   передача  
     
     
     

тиями і лише після довгих коливань підійшли до складних феноменів етики, естетики, теології, філософії. Так, можливо, і інформаційна гігієна може розглядатися як міждисциплінарна наука на стику біології, фізіології, медицини, гігієни, інформаціологіі, екології, соціології, політики та ін. І має право на тенденцію до розвитку і ускладнення, як за методами наукового дослідження, так і за сферами застосування системи знань.

Залежність благополуччя, гігієнічності інформаційного середовища від кількісних і якісних характеристик інформації може бути виражена у вигляді аналогової моделі, схематичність формули якої обумовлена ??об'єднанням раніше виявлених законів і аксіом інформаційної екології:


де: З - «Інформаційне здоров'я» - це та частина загального стану психічного, фізичного і соціального благополуччя, яка


А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ

формується і залежить від інформації, гігієнічності (благополуччя) інформаційного середовища; І - інформація: К - якість І; Про - Об 'єм І; З - інфраструктура інтелектуальної системи, тобто сукупність структур, Механізмів, ресурсів виробляють, поширюють, сприймають, аналізують і зберігають І; ? - знак сукупного підсумовування позитивних і негативних якісних і кількісних параметрів (варіант докладної розшифровки формули див. Додаток 3).

Таблиця 4.2.

 А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  Можливе прикладне значення аксіом інформаційної екології для розробки кодів, алгоритмів, кодексів правил, моделей еколого-гігієнічного інформаційного поведінки


 А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  Інформаційна гігієна і профілактична медицина громадського здоров'я |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  Інформаційна гігієна і профілактична медицина громадського здоров'я |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  Інформаційна гігієна і профілактична медицина громадського здоров'я |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  ІНФОРМАЦІЙНА ГИГИЕНА |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати