Головна

Інформаційна гігієна і профілактична медицина громадського здоров'я

  1.  VI ОСОБИСТА ГІГІЄНА ПАЦІЄНТА
  2.  Альтернативи суспільного розвитку Росії в березні - жовтні 1917 р.
  3.  Анатомія, фізіологія і гігієна сенсорних систем
  4.  Арабомовна культура і медицина
  5.  Астрологія - регулятор здоров'я і удачі
  6.  Квиток № 5. Ринок в системі суспільного виробництва: природа і функції.
  7.  БУХГАЛТЕРСЬКА ЗВІТНІСТЬ ЯК ІНФОРМАЦІЙНА БАЗА ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ

го благополуччя (здоров'я) великої кількості людей. І, хоча комунальна психологія є відносно новою сферою, відомий досвід, коли при роботі з непривілейованими культурними і етнічними групами комунальні психологи роблять акцент на культурному плюралізмі (У. Г. Хольцман, 1987). Слід зазначити, що в сучасній Міжнародної класифікації хвороб (МКБ, 1994) відзначається, що «культурально специфічні психічні розлади» можуть розглядатися як варіанти тривоги, депресії, адаптаційного розладу. Тим часом, не відомі дані про розгляд причин міжнаціональної, міжрелігійної ненависті, агресії окремої людини з точки зору необхідного і достатнього обсягу і якості інформації про іншої нації, про іншу культуру, про інший вірі. Можливо, дослідження в області оптимізації інформаційного обміну, міжкультурного, міжнаціонального, міжрелігійного діалогу могли б сприяти в розробці міжнародної стратегії інформації, що сприяє усуненню передумов і попередження збройних конфліктів між тими чи іншими спільнотами, а, отже, і збереженню їх здоров'я.

Нам не відомі дані літератури про дослідження впливу на здоров'я людей багатомовною інформаційного середовища. З одного боку, кожен національна мова є як засобом спілкування, так і основою національної культури. З іншого боку, несприятливі соціальні наслідки нерозуміння людей в багатомовному середовищі образно описані ще в біблійній легенді про будівництво Вавилонської вежі. Ефект «Вавилонської вежі» - це трагедія відсутності взаєморозуміння між людьми при необхідності реалізації спільної справи. При введенні в XX столітті поняття «ноосфери» враховувалося як передумову, що «людство стало єдиним цілим» (В. І. Вернадський, 1988). В тому числі, з метою подолання мовних бар'єрів ООН визначені 6 мов для міжнаціонального спілкування. Була зроблена спроба введення єдиного міжнародного мови «есперанто». В умовах розвитку земної цивілізації, можливо, було б важливим визначення переваг і недоліків багато- і моноязиковой середовища, з метою рекомендацій, що враховують забезпечення благополучного взаєморозуміння, безпеки і здоров'я людей.

Інформація в політиці і громадське здоров'я.У відомих нам джерелах - «інформаційна безпека» розглядається з точки

 А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ


 Зі спадщини інтелектуальної системи людства. |  Екологія і фізіологія інтелектуальних систем |  І формування образу з надійшла в зорову систему інформації |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  Інформація як фактор навколишнього середовища |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  Вплив розвитку інформаційно-технічних засобів на зміну навколишнього інформаційного середовища |  Інформаційна гігієна і профілактична медицина громадського здоров'я |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати