Головна

Атма - йога

Знання власного глибинного "Я" (атма-видья) зійде на вас через атма-йогу. Великі мудреці надавали особливого значення самопреданію Господу і запевняли в тому, що Господь у Своїй безмежній милості врятує вас, підніме вас і приведе до Себе. Він явить вам Себе. Це атма-йога.

Атман не можна пізнати ні розвитком гострого інтелекту, здатного обертатися в заплутаних аргументах і жонглювати логікою, ні зверненням до сотням текстів, ні всякого роду аскезу; ви можете пізнати його лише через самовіддачу. Упанішади стверджують, що Атман виявляє себе того, кого Він сам вибирає. Ваша робота полягає в тому, щоб ставати гідним Його вибору і чекати.

У вас діють дві сили. Одна - це чисте "Я", божественний елемент всередині вас. У цьому вищому "Я" перебувають божественні якості, такі, як чистота, праведність, всесвітня любов, безкорисливість, милосердя та інші. Інша сила - це нижче "я", забруднене розум, в якому ви знаходите елементи поганих схильностей - жадання, жадібності, гніву, заздрощів та інших вад. Вища "Я" - ваш друг, наставник і філософ, воно керує вами за допомогою проникливого неголосного голосу свідомості. Нижчий розум - це ваш ворог, він прив'язує вас до колеса самсари. За допомогою вашого друга - Вищого "Я" - ви повинні перемогти нижче "я". Усвідомте цю істину. Просте придушення поганих схильностей ні до чого не приведе. Ви повинні вирвати їх коріння і відростки, ви повинні весь свій розум перетворити в божественний. Ось мета. Постійно зосереджуйтеся на позитивних, божественних думках, ви повинні одухотворити свій розум. Розум знову і знову буде спрямовуватися до об'єктів чуттєвого задоволення, ви ж повинні будете утримувати його і повертати знову і знову до лотосним стопах Господа. Знову і знову жахливі вороги чистого Джерела - жадання, гнів і жадібність - будуть піднімати свої голови в вашому розумі, і вам потрібно буде роздумувати про їх справжню природу, відчувати, що вони є брамою до страждань, нещасть і рабству, і відкидати їх.

Ви повинні регулярно медитувати. Ви повинні практикувати відволікання почуттів від їх об'єктів і свідомо направляти розум до Господа, котрий перебуває в серці. Коли розум зовсім стійкий, коли він безвідривно зосереджений на стопах Господа, тоді стане знаний Господь вам.

Пам'ятайте: ваш борг - очищати серце і робити його гідним для сприйняття божественного світла. Для цього необхідно безкорисливе служіння. Необхідні повторення і оспівування імен Бога, вивчення священних писань і практика божественних чеснот. Потім вам потрібно буде терпляче чекати, поки Він не з'явиться вам. Ви повинні молитися Йому, як молився Арджука: "О, Господи! Якщо ти вважаєш, що я можу бачити Твою преславну форму, тоді милостиво відкрий мені Себе". Тільки самопожертвою можна скоро здобути милість Господа.

Господь дає Світло і розсіює темряву невідання. Він - Світло світу. Тільки Він може розсіяти темряву невігластва, що приховує світло "Я", сяючий в вашому серці. Поки живе ваша індивідуальність, ви не можете усвідомити Його. Поки зберігається ваше его, Його світло не з'явиться. Щоб Він зглянувся, вам спочатку необхідно спалити своє его. У гіті Господь ясно показує, що, поки людина не розчинив свою особистість в Його вселенської природі, Його не можна усвідомити. Ось чому Він стверджує: "Все істоти перебувають у Мені, але Я - не в них!" У цьому велика істина. Ви повинні глибоко роздумувати над цими словами Господа. Господь перебуває у вашому серці, це так, але Він перебуває там як "Я" всього. Він не обмежений чиїмось серцем, він не є "Я" якогось одного людини. Він - "Я". Це Він акцентує знову і знову. Тому поки не знищено це "я" і "моє", не можна реально пізнати Його. Ви повинні прагнути до Його милості. Ця милість освітить ваше серце. Тоді він відкриє Себе вам.

Як діє той, кому Господь відкрив Себе? Він бачить своє "Я" у всіх істотах, і все істоти в своєму "Я". Він займає себе служінням всім, він завжди орієнтований на благополуччя всіх. Йому нічого більше досягати. Він не має своєї індивідуальності. Він стає справжнім інструментом в руках Господа. Воля Господа діє через нього. Він не пов'язаний своїми діями.

Атма-йога - це самооб'явлення. Атма-вибхути - це прояви Господа. Ці прояви Господа є плоди Його атма-йоги. Ви повинні читати 10-ту главу Гіти кожен день і повинні ясно зрозуміти її. Для визначення Себе Він вибрав тільки найкращі з речей. У Нього не було часу перераховувати всі. Наприкінці Він сказав: "Я - азарт шахрая". Тут є натяк Господа. Під цим ви повинні розуміти, що і добро і зло є прояви самого Господа. Зло - це лише ваш власний образ думок. Ви повинні усунути схильність до зла зі свого розуму, і тоді ви всюди будете бачити тільки добро. Тоді ви всюди побачите Бога і тільки Бога. Тоді ви поринете в любов Бога. Ви засяє як великий звільнений або стхітапраг'я (досконалий йог; досяг стійкості в знанні).

 Аспарша - йога |  Атма - Сам'яма - йога


 Практика брахмачарья |  А) Виявлення |  В) Лікування |  Практичний шлях до самопізнання |  види звільнення |  Сутність йоги і веданти |  Адхьятма-йога |  Адвайта - Брахма-йога |  Анашакті - йога |  Шляхетний вісімковій шлях |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати