Головна

Везунчик - 1. Прокляті землі 23 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Я не зрозумів, яким чином вони побачили нас на такій відстані. Можливо, зір цих комах було досконаліше їх земних побратимів і дозволяло розрізняти тепло людських тіл. Шукачі цим питанням ніколи не цікавилися, тому нічого мені сказати не могли. Зате вони знали - якщо хитрість з маскуванням не допомогла, пора діставати приманку. Так називалося складна речовина, розроблене алхіміками Гільдії якраз для подібних випадків. При горінні ця погань виділяла дим, токсичний навіть для людини, і поширювала специфічний, що привертає мошок аромат.

Тієї кількості горючої речовини, яке насипав Лашта, виявилося б цілком достатньо, щоб дві третини рою подохли, надихавшись отрути. А що живемо й зостались тварі знаходилися б в змозі неадеквату ще деякий час, якого вистачило б нам, щоб добігти до найближчого укриття, дуже схожого та то, в якому загін проводив сьогоднішню ніч. І Дораку не просто втратив дорогоцінні хвилини, відразу наказавши Лашта розкласти приманку, він все одно розрахував. За його припущеннями, нам нічого не загрожувало - навіть якщо вцілілі мошки змогли б зібратися в рій, він все одно не зміг би відшукати нас до настання темряви. А вночі ці тварюки чомусь літати дуже не любили.

Але з цієї затії нічого не вийшло. Приманка знищила чи половину рою, прогорить занадто швидко, а концентрація отрути в ній виявилася надто слабкою, тому інші комахи відразу ж полетіли за нами. В результаті Дораку довелося застосувати більш потужний засіб, який спрацював куди ефективніше. Загалом, після такого докладного розповіді лише одне залишилося незрозумілим - яким чином Тита з товаришами вдалося минути небезпечне місце. Але про це можна було тільки здогадуватися.

- А здорово ти з ними розібрався! - Вигукнув Лашта, грюкнувши командира по плечу від надміру почуттів. - Тільки в наступний раз не тягни з кидком. Краще витратити більше снарядів, зате без ризику засмажитись заживо.

- Так, Дораку, що це тебе на шаленість потягнуло? - Підтакнув обмацувати свій багатостраждальний ніс Сішк. - Не сперечаюся, вийшло чудово, але ж амулет міг вибухнути у тебе в руці!

- Киньте, хлопці! - Махнув рукою шукач. - Рідкий вогонь вибухає через двадцять стукотів серця після активації. Я не раз це перевіряв, тому міг собі дозволити точніше прицілитися. До слова, якби ви виявилися не такими полохливими і не драпонув щодуху, мені б навіть не довелося використовувати другий снаряд. Що з Вами сталося? Може, мужність своє у матусі Лум забули?

- Гаразд, тобі, командир ... - примирливо почав Лашта, але Дораку перебив товариша:

- Чи не гаразд! Я хочу зрозуміти, чому так вийшло, що окрім мене один тільки початківець не наклав у штани від страху!

Відзначивши, що факт колективного прояви малодушності не на жарт зачепив командира, я помітив косий погляд, кинутий на мене Сішком, який мені дуже не сподобався. Подивившись на обличчя шукачів, я зрозумів, що каятися вони не збираються, і похмуро буркнув, прагнучи розрядити розжарилася обстановку:

- Та тому що я не уявляв, що повинен був робити рідкий вогонь!

Шукачі дружно втупилися на мене з подивом, а потім також дружно розреготалися. Цього я і добивався, скорчивши саму похмуру зі своїх гримас. Все - правильна реакція досягнута. Сподіваюся, відсміявшись, Дораку не повернеться до розбору польотів. Він же не дурний, повинен збагнути, що це може привести до серйозного розладу в команді. А інші не стануть підозрювати мене в підлабузництво, бажанні виділитися і інших неприємних речах. Вони будуть і далі сприймати мене як новачка, що мені і треба.

- Знаєш, Дораку, я впевнений, ти не згорів тільки тому, що поруч з тобою Нік стояв, - заявив Лашта, витираючи виступили від сміху сльози. - І взагалі, саме завдяки йому нас всіх Сьогодні не зжерли!

Ось тільки в талісмани мене не потрібно записувати! Хоча, з іншого боку ...

- А ось я думаю, що через жадібність декого ми могли вже двічі відправитися до Дарині! - Парирував товстун. - І третього разу не буде! Ну-ка жваво викидай все, що взяв у Свір!

- Може ...

- Жваво, я сказав!

Важко зітхнувши, шукач взявся діставати з Сидора все, що там було. Гора фляжок, мішечків та іншого росла на очах здивованої публіки, в ролі якої виступав один я, так як шукачам напевно перш доводилося спостерігати подібне шоу. Я й гадки не мав, скільки всього можна було запхати в відносно невелику на вид сумку, і здивовано спостерігав за Лашта, який, немов фокусник, продовжував отримувати від неї все нові предмети. Склянки, горщики, похідний казанок, набагато кращий мого, тарілку, десяток картоплин ...

Коли торба спорожніла (я вже почав сумніватися, що цей момент взагалі настане), шукач видав ще один сумний подих і взявся сортувати свої запаси. Через кілька хвилин на дорозі утворилося дві купки. Ту, що побільше, здоровань почав складати назад, а до маленької підійшов Дораку, носком чобота поворушити фляги з мішечками і серйозно уточнив:

- Ти точно все викинув?

Лашта подивився на командира спідлоба, жбурнув в маленьку купку ще один маленький пухирець і похмуро відповів:

- Тепер все.

- Добре, вірю. Давай, збирайся швидше, нам йти потрібно.

Зворотний процес був швидше. Не минуло й трьох хвилин, як здоровань зав'язав сумку, закинув її на плече, окинув повним жалю поглядом чималу частину своїх запасів і разом з нами пішов дорогою до пагорбів, до яких залишалося всього нічого. Мене трохи здивувало, що шукач залишив всю "неліцензійну" алхімію разом з тарою. Ось я б не полінувався вилити вміст пари непоганих на вигляд фляжок і звільнити кілька міцних шкіряних мішечків. Що ж, мабуть, тут товар подібного роду йшов в обов'язковому комплекті з упаковкою і прохання типу: "Насипте мені сита грам сто" або "Дайте пару ковтків Камиш" в крамниці Гільдії не розглядалися.

Весь наступний день мені довелося слухати тихе бурмотіння Лашта, який посилав прокльони на голову Свір і обіцяв після повернення наставити пройдисвіта на шлях істинний шляхом кулака і гострого заліза. Розмовляти на інші теми здоровань рішуче відмовлявся, все ще переживаючи втрату, тому я спробував було пристати з розпитуваннями до Дораку. Однак той, мабуть, все-таки образившись на мої підозри в його некомпетентності, відразу поставив мене замикаючим. Довелося нудьгувати, пообіцявши собі, що завтра обов'язково надолужу згаяне.

За пагорбами починався інший світ - налита соком трава, кущі, дерева, місцями збираються в цілі гаї. Складалося враження, що долину, через яку ми пройшли, ще під час війни обробили якимись сильними отрутохімікатами, і з того часу там нічого не росло. З огляду на, яких висот в цьому світі досягла алхімія, ця версія мала право на існування. Треба ж, тут вже додумалися до виготовлення сірчаних сірників! А на Землі це сталося тільки на початку дев'ятнадцятого століття, через майже півтисячоліття після появи вогнепальної зброї. Загалом, було над чим поміркувати.

Залишивши за спинами ще кілька кілометрів, загін зійшов з дороги і заглибився в зарості. Дораку впевнено вів нас до укриття, в якому можна було провести ніч, не побоюючись бути захопленими зненацька. Однак десяток хвилин потому з'ясувалося, що ховався у невисокого пагорба хатинка, прихована від сторонніх поглядів деревами і якимись кучерявими рослинами, була зайнята конкурентами. Чи не тими, які вийшли з Ірхона позавчора, а іншою командою, яка поверталася в цивілізацію.

Цього разу спілкування було скорочено до мінімуму, тому що шукачі, розбуджені при нашій появі дозорним, радості від зустрічі не відчували. Перекинувшись кількома словами з лідером групи, Дораку не став нервувати конкурентів і повів нас далі. Через чверть години ми дійшли до ярка, оточеного густими кущами, де і розташувалися на нічліг. Набивши черево горіхами і інший сушеної нісенітницею, я вдосталь напився, без особливого ентузіазму дізнався про те, що мені знову дісталося досвітнє чергування, ліг на землю і моментально вирубався.

Ще один день залишився позаду.

Глава 18. Побут і звичаї

Виспатися мені вкотре не вдалося. Здавалося, тільки-но я закрив очі, як мене почали вельми немилосердно трясти. Спросоння мені здалося, що це місцевий Кінг-Конг схопив мою безвольну тушку і тягне до себе в лігво, тому, схопившись, я машинально сунув руку туди, де лежав магічний кинджал. Але в наступну секунду побачив сонного Сішка, який абсолютно спокійно кивнув і відправився на бічну, залишивши мене кипіти від обурення. Що, мізків зовсім немає? Не можна було якось акуратніше будити? А якби я встиг витягнути клинок і штрикнув навмання?

Подумки нагородивши шукача десятком соковитих епітетів на орків, я незабаром відчув, що несподівана струс допомогла позбавитися від залишків сну. Сплеск адреналіну надав бадьорості, і моя вахта пройшла легко. Цього разу я не вештався навколо ярка, не лякав місцевих ховрахів, а уважно спостерігав за навколишнім простором через кущів, пам'ятаючи про конкурентів, які цілком могли зазіхнути на наші запаси.

Мої найгірші припущення не справдилися, до самого світанку нас ніхто не потривожив. А коли настав ранок, повз кущів, в яких я причаївся, спробував пробігти борсук. Його облупленого тушку я і пред'явив шукачам, коли ті зволили прокинутися. Дораку похвалив мене і звелів Лашта розпалити багаття, використавши хмиз, залишений в яру попередніми відвідувачами. Сьогодні здоровань не став користуватися сірниками (шкода, я б не відмовився поглянути на них ближче), а дістав з кишені якийсь амулет на мотузочці.

Дана штуковина опинилася великою мідною монетою з діркою посередині і чорними ієрогліфами на одній стороні. Її мені вдалося розглянути досить добре, оскільки шукач поклав амулет на хмиз плазом, а потім дістав з іншої кишені покритий чорними завитками мідний стрижень, до якого теж була прив'язана мотузка. Чи не звернувши уваги на мій цікавий погляд, Лашта почав повільно опускати стерженек, намагаючись, щоб він потрапив прямо в дірочку на монеті. Коли це сталося, гілки під амулетом почали диміти, а лише через пару секунд з'явилося полум'я.

Прибрав амулет з багаття, шукач роз'єднав його і сховав у кишені, абсолютно не боячись обпектися, після чого почав роздмухувати вогонь. Я ж здивовано похитав головою. Ось це номер, магічна запальничка! Хороша штука, потрібно буде обов'язково купити щось подібне на заміну моєї лупі, яка в деяких моментах не буде корисною. Ось і зараз, коли сонечко сором'язливо ховалося за густими хмарами і показуватися в найближчі години явно не збиралося, без хитрого амулета Лашта мені знову довелося б давитися сирим м'ясом.

Здоровань виявився прекрасним кухарем. Спорудивши над багаттям складну конструкцію з свіжозрізаних гілок, він з неабиякою вправністю розклав на ній шматки м'яса, щедро посипані сіллю і спеціями. Шашличок посмажити швидко, але коли його розділили на всіх, я усвідомив, що в подорож з командою є і свої мінуси. Щоб наїстися, мені довелося стрескала залишок свого короваю з виділеним жалісливим Дораку зморщеним огірком і переполовинити і без того невеликі запаси сушених фруктів. І це називається сніданком? Ні, пора припиняти харчуватися всухом'ятку! Тільки виразки шлунка мені не вистачало для повного щастя. Вирішено, в обід буду варити м'ясну юшку, і нехай хоч хтось спробує заперечити!

Покинувши затишну улоговинку, ми повернулися на дорогу і знову рушили на схід. А через півгодини встеляли небо хмари порадували нас дрібним дощиком, який посилювався з кожною хвилиною. Мій одяг швидко промокла, і навіть хвалений капюшон не оберігав від прохолодних цівок, що стікали за комір. Добре хоч рюкзак був шкіряним, і залишалися якісь шанси, що сухарі і все інше не постраждає від води. Шукачі теж намокли до нитки, але нітрохи про це не жалкували. Навпаки, вони були раді негоді. І з чого б це?

Саме з таким питанням я звернувся до Лашта, як зазвичай вранці висотою настрої не вирізнялася з-поміж.

- Так адже в такий дощ комахи не повзають, птахи не літають, змії все по норах ховаються, а хижаки і поготів в лігвищах відсиджуються. Розуміють - зараз їм видобутку не бачити, - пояснив здоровань. - Ось і виходить, що негода для нас - найспокійніше час. Можемо топати, не побоюючись нападу якоїсь тварюки.

Ну да, я і сам би міг здогадатися! Якщо потрудився б хоч трішки подумати, перш ніж відкривати рот. Тепер ясно, чому Дораку вирішив прискорити темп - командир планував по максимуму використовувати перепочинок.

Через пару годин дощик перетворився на справжнісінький злива, який найближчим часом припинятися не збирався. Він старанно поливав грунт, жадібно вбирає вологу, зелень, блаженно завмерла під цим душем, та й нас заодно, змушуючи мене подумки розпрощатися з сухарями. Як і говорив Лашта, Прокляті землі ніби вимерли, тому ми без пригод і зупинок йшли до самого обіду. Привал був коротким - хвилин п'ять, не більше. Залишивши мрії про юшці, я наповнив голодне черево саму крапельку підмоченими сухарями з родзинками (водонепронецаемость рюкзака виявилася вище усіляких похвал) і поспішив за шукачами.

Через деякий час ми зустрілися з командою з трьох осіб, таких же промоклих, які поверталися в Ірхон з туго набитими рюкзаками за спиною. Це виявилися новачки, яких Дораку не вдостоїв навіть привітанням, бо, побачивши нас, трійця зійшла з дороги і завмерла на узбіччі, демонстративно поклавши долоні на рукояті своїх мечів. Судячи по обличчях хлопців, вони були готові захищати видобуток до останнього подиху. І хоча очі нашого командира видавали сильне бажання предметно ознайомитися з вмістом рюкзаків конкурентів, ми пройшли повз.

Коли злива нарешті почав стихати, посланий на розвідку Лашта зауважив з вершини невеликого нагромадження кам'яних валунів ще один загін, в якому зумів розглянути парочку своїх давніх знайомих. Ця зустріч також пройшла без ексцесів - Дораку обмінявся кількома фразами з лідером команди, а здоровань поручкався з двома бородатими мужиками. Причому даний жест ні прийнятим на Землі рукостисканням, він більше скидався на обійми - двоє зчіплюються долоні в замку, тримаючи руки, як в армрестлінгу, і тягнули їх на себе, поки не стикалися грудьми, при цьому ледь не торкаючись щоками. А вже через хвилину команди розійшлися кожна своєю дорогою.

Незабаром дощ закінчився, в просвіти між хмарами почало заглядати сонечко, яке почало підсушувати землю, влаштувавши справжню парилку. Стало жарко і задушливо, темп нашого пересування помітно знизився. Я вже почав сумніватися, що в цей день нам вдасться досягти річки, але через деякий час побачив знайому скелю, ту саму Могилу Ларта. Машинально почухавши плече, на якому залишилися відмітини від жал паучихи, я підбадьорився - на вечерю буде рибка! А через годину загін досяг моста.

Відразу переходити річку ми не стали, спершу уважно оглянули протилежний берег, оскільки, як пояснив Дораку, в цьому місці ризикові банди грабіжників з числа тих, хто не боявся далеко заходити в Прокляті землі, могли влаштувати засідку. Адже більшість маршрутів шукачів Ірхона перетиналися саме в місці переправи. Минути цей міст було ніяк не можна, оскільки найближчий сусідній розташовувався нижче за течією в дні шляху звідси, а вплав перебиратися ніхто не ризикував.

Я не знаю, що саме виглядали мої супутники в густих кущах і за стовбурами дерев, але побачене їх задовольнило, і пару хвилин потому ми опинилися на території другого поясу. На жаль, шукачі не збиралися зупинятися і влаштовувати привал. Більш того, вони дуже здивувалися, коли я запропонував це зробити.

- А навіщо? - Запитав Дораку. - Наскільки я бачу, ти від втоми не падаєш.

- Чи не падаю. Але дуже хочу скупатися, порибалити, а потім смачно і ситно перекусити, - заявив я.

- Ні, вечеряти ми будемо в надійному укритті, до якого повинні дістатися ще до заходу сонця. Або ти бажаєш розпалити багаття прямо тут?

Іронія в голосі шукача мене анітрохи не збентежила.

- Можна відійти трохи в сторону, - я махнув рукою. - Он там є зручну місцину на березі, де кущів немає.

- Нік, припиняй нісенітниця нести! - Весело сказав Лашта. - Викупатися він хоче! Тобі дощу було недостатньо? Хоча від свіжої рибки я б теж не відмовився ... Дораку, може, і правда, затримаємося трохи? Якщо у новачка хороша снасть є, чому б нам удвох не спробувавши ...

- Ти подивись, ще один рибалка на мою голову знайшовся! - Невдоволено вигукнув командир. - Я не зрозумів, ви хочете, щоб каплицю біля Червоного Каменя зайняв хтось до нас? Хочете півночі з тваринами воювати? Йдемо далі!

Він розвернувся і пішов дорогою. Сішк і кілька збентежений здоровань пішли за ним, але мене цей наказ категорично не влаштував. Ні вже, річка в окрузі тільки одна, тому нерозумно упускати таку можливість. Кинувши в спину шукачам: "Ідіть, я вас наздожену!", Я відправився до придивились ще з того берега містечка, де можна було розташуватися. На півдорозі мене наздогнав окрик Сішка:

- Нік, твою мать, жваво назад!

Озирнувшись, я не помітив небезпеки і незворушно потопав далі. Якщо інші так поспішають, я не стану їх затримувати, але відмовлятися від своїх планів не збираюся. У мене голова після дощу свербить так, що хочеться повіситися, і продуктів в рюкзаку майже не залишилося, а хто знає, чи будуть шукачі полювати і розводити багаття в цій самій каплиці.

Обраний мною ділянку берега був просто ідеальним. Рівним, покритим травою, вільним від кущів і спускався до самої води. Вийшовши на нього, я скинув з плечей рюкзак, однак не встиг зняти перев'язь з шаблею, як отримав сильний запотиличник. Схопившись за постраждалу частину тіла, я обернувся і побачив Сішка, непомітно підкрався до мене зі спини.

- Ти що твориш, новачок? - Загрозливо вимовив шукач. - Пройшов перший пояс і відчув себе досвідченим? Гонор свій вирішив показати? Запам'ятай, ти в загоні права голосу не маєш. Якщо тобі наказали - мовчки підкоряйся. Якщо сказали "йдемо далі", значить йдемо далі. Усвідомив?

Я продовжував мовчки потирати потилицю. Чи не для того, щоб зменшити біль від ляпасу - вона вже пройшла, а щоб долоня перебувала ближче до рукояті шаблі.

- А питаю, ти усвідомив? - Підвищив голос шукач.

Звичайно, зі свого боку він мав рацію - накази начальства не обговорюються. Однак зараз погодитися з ним я не міг при всьому бажанні. Адже зробити це означало змиритися зі станом речей, а терпіти подібне ставлення до себе я не мав наміру. Ні вже, я не твар безсловесна, а повноправний член загону! Так, нехай знаю і вмію менше за інших, але ж я і не лізу вирішувати організаційні проблеми, не раджу, як вчинити при зустрічі з тваринами, які не обурююся з приводу обраного плану дій. Я просто бажаю вряди-годи скупатися. І як мені здається, маю на це право. А якщо шукачів щось не влаштовує, хай котяться подалі! І без них як-небудь обійдуся!

Напевно я б все це виклав Розлючений Сішку, після чого на подорож c компанією можна було поставити хрест. Адже моя відповідь залишила шукачеві всього два варіанти - або застосувати силу і поставити-таки знахабнілого новачка на місце, або поступитися і визнати поразку. Ясна річ, в такому напруженому стані шукач вибрав би перший варіант, взявся б працювати кулаками і закономірно отримав би удар клинком. Я ж теж встиг завестися і покірно терпіти побої не став би, а так як в рукопашній не сильний, однозначно вихопив би шаблю. Але події почали розвиватися по зовсім іншим сценарієм. Не встиг я відкрити рот, як збоку пролунав голос Дораку:

- І чого ви тут застрягли?

Обернувшись, я побачив, що наближався командира, за яким слідував Лашта. Їх поява мене злегка протверезило, і руку від потилиці довелося прибрати, адже діставати шаблю зараз - явне самогубство. Але відступати я все одно не збирався, тому взявся підшукувати слова, щоб в більш м'якій формі висловити своє ставлення до подій. Ось тільки Дораку виявився куди більш догадливим, ніж я припускав. Побачивши рішучого виразу мого обличчя, він з усмішкою сказав:

- Гаразд, раз ти так хочеш скупатися, ми можемо трохи затриматися. Час ще є. Заодно і Лашта зможе спробувати що-небудь зловити.

Я прийняв його подачу і, як ні в чому не бувало, зауважив:

- Взагалі-то, можна було і не повертатися. Я б по-швидкому сполоснув і наздогнав би вас.

- Нік, на Проклятих землях загін ніколи не розділяється, - повчально промовив командир. - У такому разі зменшується загальна боєздатність групи і набагато збільшується ризик зустрічі з тваринами. А на одинаків в цих місцях, повір, будуть нападати все. Навіть дрібні гризуни. Тому надалі не сваволили, оскільки мені буде прикро втратити такого багатообіцяючого члена команди.

Ага, загрозу замаскував лестощами. Адже без цього простого компліменту фраза звучала дуже схоже на "Ще раз взбрикнешь, горло переріжу!", А зараз вона наповнилася воістину материнською турботою про мене. Спритно, нічого не скажеш, але ж я селюк з півночі, тому зроблю вигляд, що натяку не зрозумів.

- Добре більше не буду.

- Дораку, так мені можна порибалити? - Запитав Лашта, буквально пританцьовувала від нетерпіння.

- Та йди вже! - Вигукнув командир. - Тільки по сторонам не забувай поглядати.

Здоровань поклав свою сумку поруч з моїм рюкзаком, дістав з неї засохлий цвілий шматочок в'яленого м'яса, а з кишені якусь котушку з ниткою і відправився на міст. Я ж продовжив стриптиз, постаравшись зробити так, щоб шукачі не помітили визирає з кишені куртки рукоять кинджала. Начебто вдалося, оскільки Дораку з Сішком якраз діставали свої шовкові простирадла і на мене не дивилися. Кинувши все ще сирі шмотки на траву, я дістав шаблю, встромив її в землю біля самої води і увійшов в річку.

Мої приготування виявилися не зайвими. Буквально через хвилину в злегка мутнуватої після дощу воді з'явилася велика білясте тіло, швидко приближавшееся до мене. Вгадавши в ньому восьминога, я підпустив його ближче, після чого вискочив на берег, схопив меч і проткнув голову захопилася полюванням тварі, пришпилив її до землі. Відстрибнувши подалі, щоб не дозволити извивающимся щупальцям торкнутися своїх ніг, я отримав ще одну ляпаса від Сішка.

- Тобі що, жити набридло ?! - Прогарчав шукач.

Аналогічне питання можна було поставити і йому. Ні, це треба припиняти! Я розумію, мужику прикро, що моя нахабність виявилася безкарною, але руки-то розпускати навіщо?

- Сішк, значить, ти отримуєш задоволення, коли тебе б'ють по голові? - Здивовано запитав я. - Так чому ж соромишся і не попросиш тебе вдарити? Я ж не такий розумний, як Дораку, мені все словами потрібно пояснювати.

Сказавши це, я спробував врізати Сішку кулаком по тиковкі, але той спритно ухилився, машинально схопившись за рукоять одного зі своїх мечів.

- Ага, так тобі все-таки не подобається, коли тебе б'ють? - Радісно вигукнув я. - Так якого хрена ти вважаєш, що це до вподоби іншим ?!

Шукач не відповів, тільки подивився зі злістю в погляді, прибравши руку від клинка, і я припинив дуріти. З такими, як він, потрібно бути простіше, іронію він не відчує і не оцінить.

- Загалом, ще раз вдариш, я вріжуся у відповідь. Усвідомив?

У цей момент спостерігав за нами з оголеною шаблею Дораку посміхнувся і зауважив:

- А у тебе, виявляється, є зубки, Нік.

- Як і гідність, - відгукнувся я і додав, щоб прибрати непотрібний пафос: - І я зовсім не про те, що між ніг.

- Я здогадався. Ти краще скажи, тебе колти вжалити встигла?

"Так ось ти яка, колти!" - Подумав я, окинувши поглядом комизитися на землі восьминога, і відповів:

- Ні. Я раніше зустрічав цих створінь і знаю, як з ними треба чинити.

- Невже? - Іронічно перепитав командир. - А чи знаєш ти, любитель купання, що колти є найнебезпечнішою річковий твариною? І не тільки через отруту на своїх щупальцях, який на людей діє повільно - ужалений місце спершу німіє, і лише через кілька годин тіло починає заживо розкладатися, а через отрути на іклах, проти якої навіть КАМИШ безсилий.

- Тепер буду знати, - сказав я, внутрішньо здригнувшись.

Блін, але ж я коли ловив рибу, припливли до трупа дохлої тварини, стосувався цих щупалець, навіть не підозрюючи про небезпеку! Да уж, залишається тільки поспівчувати приятелеві Тита. До речі, хто б мені підказав, він нарвався на цю ж колти, або біля моста їх водиться до фіга і більше?

Припустивши, що такі великі хижаки - великі індивідуалісти, я знову увійшов в річку і продовжив купання. Цього разу мені вдалося без перешкод змити багатоденну бруд і піт з шкіри, а також ретельно (наскільки це було можливо без мила) вимити шевелюру. Повернувшись на берег, я висмикнув шаблю з тіла колти, щупальця якої давно припинили ворушитися, а потім клинком зіштовхнув дохлу тварюка в воду і відправився за певний одягом, яку планував випрати.

Не встиг я прополоскати свої онучі, як до трупа восьминога підплив перший карась, а коли все білизна була ретельно випрані і вижато, у колти зібрався цілий косяк. Поки на бенкет не приплив місцеві щуки, я підійшов до приманки і почав добувати їжу старим перевіреним способом. Викинувши на траву десятка півтора карасів, я помітив в мутнуватої воді п'явку і вирішив рятуватися втечею. Вискочивши на берег, я схопився за шаблю, але кровососка за мною не пішла. Чи то не була сильно голодної, то чи вчепилася по дорозі в якусь рибу. Все одно, повертатися я не став, вирішивши не скупитися, змив з клинка бруд зі слизом, дістав кинджал і взявся чистити видобуток під поглядами порядком здивованих шукачів.

Спостерігаючи трохи за обробленням риби, Дораку наказав Сішку сходити за Лашта і разом з ним організувати багаття. Здоровань довго впирався, не бажаючи йти з моста. Напевно, переживав, що зумів зловити всього чотирьох карасиків, які в порівнянні з моїм уловом виглядали блідо. Зрозуміло, своїм успіхом я хвалитися не став, а мовчки почистив рибу Лашта, який швидко набрав хмизу і спорудив аналогічну конструкцію для швидкого приготування ніжного м'яса. Про те, щоб зварити юшку я вже не заїкався - злетів для одного дня було цілком достатньо, лише допоміг шукачеві з цим, ще раз оцінивши корисність магічною запальнички.

Мокрий хмиз сичав і тріщав, але давав зовсім небагато диму. Рибка пожежі швидко. Її, ще гарячу, ароматну, в міру посипану сіллю і спеціями, команда наминали за обидві щоки. І знову ніхто не здогадався подякувати того, з чиєї ініціативи відбувся цей чудовий вечеря. Якщо чесно, мене це зачепило, але я не став вчити шукачів ввічливості, а приділив увагу підсихає онучі, стежачи за тим, щоб на них не потрапив вуглинку з багаття.

Незабаром вечеря підійшов до кінця. Одягаючи вологі шмотки, я подумки на чому світ стоїть лаяв супутників, оскільки не встиг як слід наїстися. Ці гади мало того, що тріскалися спійману мною рибку, так ще й намагалися зменшити мою долю! Дораку безсоромно хапав кращі шматки, а хитрий Сішк навіть глевким в рот сунув, аби йому побільше дісталося! Або тут така поведінка в порядку речей, і нахабство лише допомагає виживанню? Разом з підлістю і боягузтвом?

Схоже на те. Значить, люди з честю і совістю на Проклятих землях довго не живуть, тому мені слід трохи переглянути критерії своєї оцінки. А то в голову вже починають прокрадається думки про те, щоб підшукати собі іншу компанію. Так адже ніхто не дасть гарантію, що інші загони виявляться кращими! Тим більше, з цими шукачами за минулі дні мені все ж вдалося знайти спільну мову, стати їм потрібне. Адже і Сішк не просто так врізав мені по тиковкі, а тому що дійсно переживав, і Дораку відразу ж вихопив шаблю і кинувся на допомогу, коли я вилетів з води, переслідуваний колти. Саме час згадати мудре прислів'я - краще ворог хорошого - і закрити очі на маленькі недоліки супутників.

Поки я одягався, шукачі погасили вогнище і підхопили сумки. Повернувшись на дорогу, ми тупотіли по ній до настання темряви, але не зустріли жодної команди. Коли я поцікавився причиною такого затишшя, Лашта докладно пояснив, що на Проклятих землях існує безліч різних маршрутів, які прив'язані до певної сітці укриттів. Шукачі намагаються розраховувати свій шлях так, щоб до ночі встигнути дістатися до одного з них. Недалеко від моста є три щодо безпечних місця, але щоб досягти їх завидна, які вийшли з Ірхона конкурентам потрібно було або йти поруч з нами, або обігнати нас в той час, коли ми наминали рибу. А на протилежному березі такі укриття знаходилися на значній відстані від річки, тому що поверталися в місто команди повинні переходити міст ще в обід.

Відзначивши, що Могилу Ларта ніхто з шукачів надійним притулком не вважає, я запитав у Дораку, чому він так не хотів влаштовувати привал біля річки, якщо все одно в окрузі нікого не повинно було бути.

- Нікого? - Здивовано перепитав командир. - А банди, які можуть зупинитися неподалік від жвавого місця? А новачки, які не знайшли хорошу здобич і захочуть поповнити свої сумки нашими припасами? А інші загони, які дуже поспішають в місто, оскільки у них, як і у Тита, вийшли всі лікувальні зілля? А ...

- Все досить! - Перебив я шукача. - Зрозумів вже, що дурість бовкнув.

- Радий за тебе, - посміхнувся Дораку.

 Везунчик - 1. Прокляті землі 22 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 24 сторінка


 Везунчик - 1. Прокляті землі 12 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 13 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 14 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 15 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 16 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 17 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 18 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 19 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 20 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 21 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати