Головна

Везунчик - 1. Прокляті землі 17 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Крокуючи по вимощеній каменем бруківці, я озирався на всі боки, сподіваючись побачити щось на зразок вивіски, по якій можна було впізнати заїжджий двір (ага, типу дорожнього знака з ліжком і подушкою!), Але марно. Вивіски були, але на них виявлялися або незрозумілі написи, які предмети, зовсім не відносилися до відпочинку (на кшталт чобота або котушки з пряжею). А незабаром пошуки відсунулися на другий план - минувши пару перехресть, я зрозумів, що за мною стежать.

Можливо, міцно засіли в підсвідомості натяки скупника змушували мене періодично обертатися, перевіряючи, чи немає "хвоста". Саме це і дозволило помітити фігуру, що прямувала за мною на деякому віддаленні і намагаються дотримуватися темних ділянок вулиці. Прикинувши, я зрозумів, що мене "ведуть" від самого будинку скупника, тому або мої підозри були виправдані, і скнара вирішив забрати свої гроші назад, або та парочка біля сараю була грабіжниками, які в підворітті чекали якогось шукача, який прийде здавати добро.

Ну, це зрозуміло - навіщо нападати на команди, що повертаються з виділенням із Проклятих земель, якщо можна відразу взяти гроші, які, як водиться, не пахнуть? Але тоді де ж приятель крокуючого за мною здорованя? І що тепер робити мені? Шукати нічліг безглуздо, так як злодії можуть нагрянути посеред ночі, намагатися відірватися від "хвоста" марно - міста я не знаю і легко можу в ньому заблукати, намагатися поговорити з переслідувачем нерозумно ...

Поки я вирішував, як краще вчинити, ситуація стала стрімко розвиватися. З якогось непомітного провулка вийшла трійця рішуче налаштованих особистостей, які рушили назустріч, мій "хвіст" теж прискорив крок і став наздоганяти. Я зазначив, що бандити (ну не випадкові ж перехожі?) Не стали відразу метати ножі, стріляти з лука або арбалета, та й зброї поки не діставали. Мабуть, моя смерть їм була не потрібна, тому грабіжники вирішили задавити числом і обмежитися погрозами. Ну да, з їх точки зору, я - новачок, від якого не варто очікувати навіть спроб опору запеклим злочинцям. Мені ж краще! Можна виконати всі швидко і тихо, не попадя в поле зору місцевої варти.

Зустріч з трійцею сталася в самому темному місці вулиці - в будинках по обидва її боки неначе навмисне світло погасили! Двоє кримінальників встали з боків, "багатозначно" поклавши руки на рукояті кинджалів, а ватажок, який відрізнявся великим зростанням і широким розмахом плечей, повільно витягнув шаблю на поясі, навис наді мною і щось загрозливо наказав.

"Жени гроші!" - Зрозумів я, подивившись своєму знанню імперського. Потім злякано оглянув грабіжників, оцінивши диспозицію, і забурмотів:

- Так-так, зараз, звичайно ...

Метушливо поплескавши себе по кишенях, я поліз за пазуху, що було витлумачено грабіжниками як добрий знак. Вони розслабилися, переглянулися між собою, а ватажок навіть опустив свою шабельку. Саме це мені й було потрібно. Як розповідав батько, на те, щоб зібратися і відреагувати на зміну ситуації, людині потрібен якийсь час. Тренованому професіоналу - зовсім небагато, частки секунди, але звичайним людям набагато більше. А ці гоп-Стопник професіоналами не були, інакше не працювали б по дрібниці, тому у мене були непогані шанси.

Не змінюючи дурнуватого виразу обличчя, яке було прекрасно видно в світлі рожевої місяця, я сунув долоні в рукави і вхопився за придбані ножі. Стрімким рухом витягнувши їх з піхов, я продовжив його, примудрившись клинком в правій руці полоснути ватажка по горлу, а другим ткнути в груди грабіжника, який стояв ліворуч. Зброя виявилася надзвичайно гострим, а мої удари точними, і бандит з простромленим серцем завмер, відразу вийшовши з категорії небезпечних супротивників, а на горлі бугая з'явилася широка темна смуга, з якої потекла кров. До речі, остання чомусь не юшила фонтаном, як це демонструвалося в деяких "шедеврах" земного кінематографа.

Усунувши двох, я повернувся до третього, ступивши подалі від шабельки ватажка, якої він ще міг махнути. Чи то цей бандит мав хорошою реакцією, то чи був краще тренований, але свій кинджал він оголити встиг. Однак мені пощастило, що він не став атакувати, використовуючи широкі розчерки, а постарався банально сунути мені його в живіт. Стукнувши правою рукою по кисті зі зброєю, я відхилив цей удар, а лівої встромив ножа в око противника. Чуючи, як падає тіло з простромленим серцем і блокують кров в горлі ватажка, я розвернувся до поспішає на допомогу останньому бандиту. До цього моменту він стояв позаду кроків за десять, напевно, на випадок, якщо жертва пограбування спробує втекти. Саме тому я не боявся удару в спину.

Не став чекати, поки грабіжник підскочить до мене зі своїм коротким мечем, я жбурнув ножі. Кидок виявився вельми вдалим, і хоча остання жива бандит встиг відреагувати на рух і спробував ухилитися, один з клинків догодив йому в черево, а другий в плече. Біль змусила противника сповільнитися. Це дало мені час, щоб відчинити куртку і дістати пару ножів з перев'язі на грудях. Один встромився в горло підбігає грабіжника, а другий я метнув в голову, вирішивши скористатися моментом, щоб переглянути на кістках черепа, як працює нахвалює продавцем проникаюча здатність моєї покупки.

Виявилося, чудово - ніж увійшов в лоб по саму рукоять. Ступивши в сторону, я дав тілу впасти на каміння. Сутичка була закінчена, а ніхто з бандитів навіть крикнути не встиг, на що я, власне, і розраховував. Ватажок все ще булькотів, намагаючись затиснути долонею розрізане горло, тому мені довелося його добити. Підходити я не ризикнув, так як бугай все ще стискав у руці шаблю. Просто метнув ще один ніж, який поставив безрадісну крапку в існуванні бандитської зграї.

Не гаючи часу, я почав витягати своє випробуване в справі зброю і, ретельно витираючи його об одяг супротивників, повертати в піхви. Попутно я обшукував тіла, але брав тільки монети, яких виявилося гнітюче мало - всього пара серебрушек і зовсім невелика кількість міді. Клинки бандитів я залишив поруч з трупами, так як ризик був непорівнянний з прибутком. Їх цілком міг впізнати зброяр, а проблеми з місцевою вартою мені ні до чого. Хто знає, як в Ірхоне відносяться до вбивств? Навіть в цілях самозахисту. За стінами міста - зрозуміло, там працює один закон - хто залишився в живих, той і правий, а тут може бути зовсім інакше. Згадати хоча б той факт, що спочатку бандити не планували мене вбивати. Ех, шкода, що, розпитуючи Дішура, я більше уваги приділяв Імперії, а не порядках на прикордонні ...

Обшмонав ватажка, намагаючись не забруднитися в крові, я втік з місця події, поки не з'явилися випадкові свідки. Петляючи, як заєць, я пройшов пару вулиць, кілька провулків, і опинився на невеликій площі, що освітлюється висіли на стінах будинків магічними ліхтарями. На ній ще можна було побачити пізніх перехожих, які могли мені допомогти. До одинакам, пам'ятаючи попередні спроби, я приставати не став, а в якості джерела інформації вибрав трійцю шукачів, яка стояла під одним з ліхтарів і про щось захоплено сперечалася. Мені пощастило, один з сперечальників не тільки прийняв мій тлумач, а й підказав, в якій стороні можна знайти пристойний заїжджий двір. Подякувавши шукача, я побажав йому удачі і відправився в зазначеному напрямку.

Готель виявилася великим сірим будинком з двориком, де знаходилися стайня і невеликий будиночок, в якому без праці упізнаваний "туалет типу сортир". Зайшовши в цей готель з невідомою кількістю зірок, я виявив на першому поверсі щось типу ресторану, в якому кілька відвідувачів куштували дуже пізню вечерю, а трійця веселих гучних мужичків в кутку заправлялася чимось алкогольним. Відшукавши господаря цього закладу, я простягнув йому свій тлумач, але той похитав головою і спитав:

- Що завгодно?

Схоже, постояльці, які не володіли імперським, зупинялися у нього досить часто.

- Кімнату на ніч, - відповів я, вирішивши почекати з водними процедурами і для початку просто виспатися.

- П'ять серебрушек, - чітко відповів господар.

Судячи з його тону, торгуватися було безглуздо, тому, діставши з кишені монети, я розплатився і отримав ключ від однієї з кімнат на другому поверсі. Потім, піднявшись по гвинтових сходах, без проблем відшукав потрібні двері, відкрив її і оцінив внутрішнє оздоблення приміщення.

Мій номер не тягнув навіть на ползвезди, був маленьким, брудним, з жорсткою ліжком, під якою сиротливо стояв нічний горщик. У ньому було віконце, з якого відкривався приголомшливий вид на невеликий внутрішній дворик з купами сміття, якогось мотлоху і великий калюжею, куди, судячи з долинав аромату, зливали помиї з кухні. Закривши двері на ключ, зачинивши віконниці і замкнувши їх на поржавіли засуви, я запалив світлячок і почав облаштовуватися.

Як незабаром з'ясувалося, єдиним плюсом номера була відсутність комах. Ковдра виявилося без клопів - скільки я не тряс, крім пилу з нього нічого не висипалося, в кутах не зачаїлася голодні комарі, а гігантські таргани по підлозі не бігали. Загалом, я визнав, що жити можна, хоча віддавати за такі умови п'ять серебрушек ... Ну і ціни в прикордонні!

Кинувши в кут неабияк легший рюкзак, я зняв піхви зі спини, куртку, пояс з кинджалом і перев'язь з ножами, перекладач, який не хотів розряджати даремно, з неймовірним задоволенням позбувся чобіт, ліг на ліжку, підклавши під голову незрозумілий клубок, смердить старим пером і вирубався, стомлений довгим, насиченим подіями днем. Першим днем, проведеним в Ірхоне.

Глава 14. Навчання

Спав я міцно й спокійно. І ніякі кошмари мене не мучили, не дивлячись на те, що перед сном я холоднокровно убив чотирьох осіб. Але це зрозуміло - я ж давно перейшов якусь незриму межу, залишивши за нею все своє людинолюбство, віру в цінність чужого життя і одного моральні якості, які багато хто вважав би кращими. Зрозуміло, можна було легко виправдати таке моральне падіння специфічної середовищем, в якій я опинився. Як то кажуть, з вовками жити - по-вовчому вити, потрапив в жорстокий світ - навчися бути таким же або помри. Але вся справа в тому, що я навіть не вважав за потрібне виправдовувати свої дії. Я відчував, що вчинив правильно, і ніякі марні сумніви мене не мучили.

Прокинувшись, я відчув, що добре виспався, солодко потягнувся, бадьоренько схопився з ліжка, зробив коротку розминку, щоб кров швидше побігла по жилах, і спустився вниз. Там насамперед відвідав будиночок, наповнений запахами результатів людського травлення, після чого замовив в готельному ресторані щільний сніданок. Або скоріше обід, так як, судячи по сонцю, проспав я чимало. Поки кухарі працювали над замовленням, я визначився з планами на день. Хоча, які там плани - для початку навідатися в Гільдію, а там видно буде!

Офіціантки в цьому готелі красою не відрізнялися. Та, то принесла мені вечерю, була страшніше атомної війни. Про таких зазвичай кажуть: "мені стільки не випити". Дочекавшись, поки вона розставить переді мною тарілки і глечик з кухлем, я дав їй перекладач і, розплачуючись, поцікавився, де в Ірхоне знаходиться відділення Гільдії шукачів. Жінка виявилася балакучою і докладно розповіла мені, як дістатися до будівлі, де зазвичай знайшлась керівництво, тому я обдарував офіціантку щедрими чайовими, отримавши гнилозубий посмішку в якості подяки, і приступив до сніданку.

Він був смачним і ситним. Швидко вгамувавши голод, я взявся наїдатися про запас. А коли тарілки спорожніли, налив в кружку холодний квас, який був в Ірхоне вельми популярний, і став неспішно потягувати кислуватий напій. Саме в цей момент до мене підсів невисокий білявий хлопчина з пошарпаної сумкою, який про щось запитав. Оглянувши його, я наголосив на відсутності персня і будь-якого серйозного зброї крім кинджала на поясі, тому вирішив дізнатися, що йому потрібно.

Прийнявши мій тлумач, хлопчина здивовано подивився на амулет, не розуміючи, що з ним робити, а я посміхнувся і знаками порадив одягнути на шию. Схоже, цей крендель раніше не стикався з магією, і це пробудило до життя мою цікавість, задушене відчуттям ситості.

- Скажи, ти шукач? - З надією поцікавився хлопчина, начепивши тлумач.

- Ні, - відповів я.

Розчарування співрозмовника було таким явним і комічним, що я не втримався і запитав:

- А що ти хотів? Може, я зможу допомогти?

- Мені потрібно стати шукачем!

Рішучість у голосі хлопця знову змусила мене посміхнутися:

- Так що ж тобі заважає?

- Але я чув, що для цього потрібно піти в навчання до якогось досвідченого шукачеві, потім принести з Проклятих земель щось дуже цінне, вистояти в сутичках з різними небезпечними хижаками і ...

- І хто тобі такі казки розповідав? - Перебив я перерахування умов.

- Але як же так ?! - Розгубився хлопець. - У нашому селі про це всі знають!

Відсьорбнувши з кухля, я ліниво заявив:

- Наскільки мені відомо, шукачем можна стати тільки в одному випадку - якщо вступити в Гільдію, заплативши відповідний внесок і отримавши особливий професійний знак.

Співрозмовник підбадьорився:

- А можеш розповісти, де вона знаходиться?

- Можу навіть проводити, дай тільки допити. Квасу хочеш?

Хлопець відмовлятися не став і в міру сил підсобив спустошити глечик, після чого ми разом вирушили в Гільдію. Шлях до її головного офісу виявився недовгим, але за цей час я встиг дізнатися про Кітоше, який дозволив називати себе Кітом, дуже багато. Хлопчина виявився говірким і, крокуючи поруч, розповів мені про свою нудного життя в рідному селі, про бажання стати шукачем, яке мучило його останні роки, про палких суперечках з ріднею, яка чомусь не розуміла прагнень Кіта стати багатим і знаменитим, про відхід з дому і мандри по дорогах Імперії, які привели його в Ірхон.

Все це я вислухав мовчки, не маючи наміру відмовляти від дурної затії хлопця, якому ще не виповнилося шістнадцяти. Якщо вже рідні опинилися безсилі переконати його, мені нема чого і намагатися. Тому, цілком можливо, Кіт згине під час першої ж самостійної вилазки в Прокляті землі, поповнивши численні ряди невдах, які стали кормом для тварин. А шкода, хлопчина почав мені подобатися своєю дитячою наївністю, відкритістю і розчулено безпосередністю, так нечасто зустрічалися в людях.

Дійшовши до потрібного будинку, який опинився зовсім невеликим для головного офісу, ми увійшли в гостинно відчинені двері, ледь не зіткнувшись з виходила з контори компанією шукачів, яких Кіт проводив побожним поглядом. Усередині виявився коридор і кілька дверей, до яких були прибиті начищені до блиску мідні таблички з вигравіруваними на них написами. Я хотів поцікавитися у Кита, чи вміє він читати, але хлопець без сумнівів відкрив першу-ліпшу.

Пішовши за ним, я опинився в затишному кабінеті, де була наявна вся необхідна для подібних кімнат атрибутика - стільці, забиті книгами і якимись сувоями шафи, а також великий письмовий стіл, за яким сидів сивуватий чоловік середніх років. Побачивши нас, він поцікавився:

- Що привело вас сюди, молоді люди?

"А толмачи в Прикордоння вельми популярні!" - Подумав я, оскільки мій амулет все ще висів на шиї хлопця.

- Ми хочемо стати шукачами! - Рішуче заявив Кіт.

Схоже, хлопець подумав, що я запропонував провести його тільки тому, що сам планував вступити в Гільдію.

- Похвально! - З привітною посмішкою сказав гільдеец. - Нам дуже потрібні такі сміливі та цілеспрямовані особистості, які в майбутньому зможуть з гордістю нести прапор нашої, не побоюся цього слова, виключної професії. Гільдії потрібні молоді та гарячі хлопці начебто вас, готові до великих звершень ...

Господар кабінету розпинався довго, використовуючи стандартні агітаційні фрази, які я з байдужою міною пропускав їх повз вуха. Але простодушний Кіт, почувши все це, розправив плечі і випнув груди колесом, подумки рахуючи себе повноправним шукачем, про які в його селі відгукувалися так захоплено.

- Гадаю, ви розумієте, що для того, щоб отримати знак і увійти до лав сміливих трудівників прикордоння, потрібно обов'язково стати членом Гільдії шукачів? - Закінчив свою промову гільдеец.

- Так, - відповів Кіт.

- Тоді вам залишається тільки підписати звичайний договір і сплатити вступний внесок, який на сьогодні становить всього шість золотих. Я сподіваюся, ви володієте цією сумою?

Кіт злегка почервонів, опустив очі в підлогу і похитав головою, а я зрозумів, заради чого шукач так розпинався. Його промови мали зміцнити наше рішення і полегшити розставання з чималими грошима. Прийом далеко не новий і широко використовується на Землі.

- А ти що скажеш? - Перевів на мене погляд господар кабінету.

- Скажу, що не планую в найближчому майбутньому вступати в вашу вельми шановану Гільдію, а сюди зайшов тільки тому, що хотів здати кілька пошукових знаків, абсолютно випадково знайдених мною на Проклятих землях. Це можна влаштувати?

- Зрозуміло, - відгукнувся гільдеец, сховавши привітну посмішку.

Схоже, він зрозумів, що вступних внесків, від яких йому напевно відходив певний відсоток, не дочекається, і припинив випендрюватися.

- А можна стати шукачем без сплати вступного внеску? - Запитав Кіт.

- Ні! - Відрізав господар кабінету, встав з-за столу і почав ритися в одній із шаф, а я подумав, що Дішур, бажаючи заволодіти магічним кинджалом, вішав мені на вуха другосортний локшину.

На хлопця, який переживає крах своєї мрії, було шкода дивитися. Він опустив плечі і, судячи з усього, намагався НЕ заплакати. Їй богу, як дитя мале! Ну, нічого страшного, попереживати трохи, а там, дивись, повернеться в своє село, подалі від прикордоння, і буде жити довго і щасливо.

Гільдеец, відшукав в купі макулатури якусь книгу, теж відзначив розчарування Кіта і підбадьорливо сказав:

- Чи не переймайся ти так, хлопець! Прийдеш іншим разом, коли збереш потрібну суму.

- Стільки мені ні в життя не зібрати, - мляво заперечив Кіт, не піднімаючи погляду. - Я за півроку зумів зібрати лише сім з половиною серебрушек.

- За півроку? - Здивувався гільдеец. - Та наші шукачі за одну ходку в Прокляті землі отримують раз в десять більше! Правда, трапляються і невдалі рейди, а буває, щасливчики умудряються добути щось настільки цінне, що після повернення влаштовують п'янку для всієї Гільдії. Так що мій тобі рада: попросіть у якусь злагоджену команду шукачів. Ясна річ, в такому випадку твоя частка у видобутку буде невеликою, зате швидко зрозумієш всі тонкощі професії, а там спробуєш ходити вже сам і, якщо пощастить, через пару-трійку місяців отримаєш власний знак. Схожим чином багато новачків надходять.

Кіт підбадьорився, а я подумки обматюкав гільдейца. Молодець, гадениш! Не тільки показав хлопчині петлю, але і самим докладним чином пояснив, як в неї сунути голову. Порадник, мати його так!

Знявши з плечей рюкзак, я дістав з нього мішечок з перснями, а шукач розкрив свою книгу, вмочив в стояла на столі чорнильницю щось, що нагадувало звичайну пером ручку, і запитав:

- Ти в перший раз здаєш знаки, або вже знайомий з процедурою?

- В перший.

Діставши з мішечка жменю срібних прикрас, я поклав їх на стіл, а потім, слідуючи навідним питань, взявся давати вичерпну інформацію по кожному. У неї входило час виявлення, місце, обставини і все інше. Доводилося уточнювати, який каблучку я зняв з зомбі, а який валявся поруч з обгризеними кістками, причому якщо в першому випадку потрібно було назвати прикмети ожилого мерця, то в останньому - лежало неподалік зброю (якщо було), предмети одягу (якщо вціліли) або інші прикраси.

Загалом, допит був дуже грунтовним, хоча я швидко зрозумів, що від мене вимагалося, і гільдейцу, на пальці якого поблискував золотий перстень із знайомою печаткою, більше не довелося працювати мовою. Зрозуміло, говорив я не всю правду, не бажаючи розкривати маршрут своїх мандрівок, а щодо кількох перснів натхненно брехав. Було ясно, що вся ця процедура повинна служити одній меті - упізнання загиблих шукачів, які потім викреслювалися з реєстру Гільдії, тому я нічим не ризикував.

Гільдеец ретельно записував мої слова в книгу, а коли я закінчив, він перелічив персні і виплатив мені десять серебрушек. За сім мідяків за кожен знак. Це було набагато менше, ніж пропонував скупник, але я не засмутився, тому що, ховаючи монети, поцікавився, де можна знайти хорошого мага-універсала, і отримав докладну відповідь, після чого розпрощався з гільдейцем і вийшов з офісу.

Але ж тільки заради цього я і прийшов в Гільдію. Знав же - шукачі користується послугами професіоналів в найрізноманітніших галузях, а серед останніх точно є маги. І в підсумку всього за пару десятків хвилин балаканини отримав потрібний мені адресу, що не могло не радувати. Тепер не доведеться розпитувати перехожих, побоюючись, що його назвали маг виявиться низької кваліфікації, що я притягну до себе увагу злодіїв чи шахраїв, що ...

- Нік, а навіщо тобі маг? - Перервав мої думки питання.

Оглянувшись, я побачив хлопця, який весь той час, поки я розповідав про знайдених знаках, простояв в кабінеті, не зронивши ні слова, а тепер крокував слідом.

- Це моя справа. А ти чого за мною хвостом ходиш?

Кіт зам'явся, а потім запитав:

- Нік, можеш взяти мене в свою команду?

Песець! Цього мені тільки не вистачало!

- Ні!

- Але я вмію добре готувати, прати одяг, шити ...

- Я не зрозумів, ти до мене в дружини набивати? - Іронічно перебив я перерахування хлопцем своїх навичок.

Однак той не здавався:

- Нік, я сильний, витривалий, їм не багато і можу виконувати практично будь-яку роботу ...

- Стоп, вистачить! Кіт, я вірю, що ти весь такий чудовий, але у тебе є один недолік - ти не дівчина, тому розмовляти нам більше нема про що. Все, давай мій амулет, і більше я тебе не затримую. Можеш далі шукати собі команду.

Але хлопець, вчепився в тлумач, немов в рятувальний круг, і відчайдушно вигукнув:

- Я хочу бути в своїй?

- У мене немає команди, і взагалі - я не шукач, - спробував я переконати Кіта.

- Але ти ходиш по Проклятим землям, багато знаєш і багато вмієш. Я ж бачив, скільки знаків ти приніс, і розумію, що для того, щоб їх добути, потрібно володіти великим досвідом. Візьми мене, Нік! Я буду допомагати, чим тільки зможу, і робити все, що скажеш!

Твою ж мати! Прямо порнографія якась! Візьми мене, зроблю, що скажеш ... Ризиковано пропонувати подібне людині, у якого вже хрін знає скільки не було сексу. До речі, цікаво, як тут ставляться до мужикам нетрадиційної орієнтації? Дішур про це не згадував, та й я не питав, були теми цікавіше. А ось зараз зазначив цікавий факт - представниці слабкої статі в Ірхоне попалися мені на очі всього двічі. Як то кажуть, середовище сприяє. І відразу з'являється цікаве питання - шукачі-жінки взагалі існують, або до такого місцевий фемінізм ще не доріс?

Відзначивши, що Кіт з надією стежить за моїми роздумами, я викинув з голови сторонні думки і знову спробував від нього відчепитися:

- Хлопець, я планую незабаром перебратися ближче до столиці, тому шукай собі іншого інструктора з виживання. А ще краще - повертайся додому і забудь про шукання. Це небезпечна професія, повір мені.

- А можна я поки побуду з тобою? Ти ж не сьогодні збираєшся залишати Ірхон? - Попросив Кіт, молитовно склавши руки на грудях.

Я сплюнув, розуміючи, що будь-які вмовляння марні, зірвав з шиї хлопця амулет і рішуче рушив до будинку мага. Однак Кіт, немов собачка на повідку, пішов слідом. Пару раз я обертався і зло дивився на нього, але хлопець відповідав благальним поглядом провинився цуценя, і мені залишалося тільки лаятися упівголоса. Ну не бити ж його, справді? Доведеться ігнорувати, в надії, що незабаром йому набридне мене переслідувати.

Універсал жив в досить скромному одноповерховому будиночку на околиці Ірхона недалеко від міської стіни. Що цікаво, незважаючи на віддаленість від центральних районів, даний квартал був порівняно чистим і тихим, тому вибір мага ставав зрозумілим. Оглянувши двері його помешкання, я помітив поруч з нею мотузку, за яку і потягнув. Нічого не сталося, тому я смикнув сильніше, а потім ще раз. І тут двері відчинилися, явивши нам господаря будинку, який невдоволено промовив:

- Хлопець, дай спокій мій дзвінок! Або ти хочеш його відірвати?

Блін, та тут кожен другий користується товмачем! Саме час замислитися, а чи так потрібно мені знання мов? Універсал побіжно оглянув мене, а потім зосередився на тримати позаду кита, якому приділив куди більше часу, після чого хмикнув і кинув нам:

- Заходьте, молоді люди!

Розвернувшись, він повернувся в будинок, а нам нічого не залишалося, крім як піти за ним.

В оселі мага не спостерігалося особливої ??розкоші, яка відповідала б чуток про тарифи за послуги їх братії, але було охайно і затишно. Універсал провів нас в свій робочий кабінет, де, що дивно, не виявилося безлічі незрозумілих, притягує погляд речей магічного призначення. Ні, обстановка в кімнаті була звичайнісінькою, хіба що замість стільців для відвідувачів були приготовлені зручні м'які крісла, на які нам вказав господар. Знявши рюкзак і шаблю, я з комфортом влаштувався в одному, а Кіт акуратно присів на краєчок другого.

- Отже, розкажіть, що привело вас в мою обитель? - Запитав універсал, влаштувавшись за різьбленим столом навпроти нас.

- Пане ... - почав я, розуміючи, що з такими впливовими особистостями ввічливість - понад усе.

- Лидий, - підказав універсал.

- Пане лидий, мені довелося почути багато розповідей про можливості магів вашого профілю, однак я не уявляю, які з них були правдиві. Тому, перш ніж переходити до мети свого візиту, я б хотів уточнити пару моментів, якщо, звичайно, дозволите, - дочекавшись дозволяючого кивка мага, я продовжив: - Чи можна за допомогою магії помістити в розум людини певні знання, вміння або навички?

- Дивлячись які. Що конкретно тебе цікавить?

- Для початку знання мов. Я, як ви напевно встигли помітити, не знаю імперського, тому змушений використовувати толмачи, що в деяких випадках дуже незручно, а іноді доставляє великі проблеми. Сподіваюся, ви розумієте, про що я говорю. Так ось, мені потрібно швидко навчитися мови цих земель. Це можна влаштувати?

- Зрозуміло. Процедура займе пару годин.

Почувши це, я зрадів. Не всі байки Дішура виявилися брехнею!

- Чудово. А як щодо інших умінь, наприклад, володіння клинками, рукопашного бою ...

Мене перервав веселий сміх мага. Не розуміючи, чим він викликаний, я просто чекав, коли лидий закінчить реготати.

- Це хто ж тобі про таке розповідав? - Нарешті запитав він зі смішком.

- Тобто, подібне неможливо?

- Ну, зрозуміло! Адже знання мов і знання прийомів бойової техніки - це різні речі. Я не буду детально пояснювати тобі, чому, так як більшу частину моєї промови навряд чи ти зрозумієш, незважаючи на тлумач. Скажу тільки, що перше засноване на образному мисленні і включає в себе цілий пласт найрізноманітніших понятійних утворень, а друге базується на м'язової пам'яті, тому вилучення і обробці магом для подальшої передачі не піддається. Крім того, поміркуй сам - хіба імператору довелося б влаштовувати для своєї армії тренувальні табори, проводити різноманітні вчення, якби існувала можливість в найкоротші терміни отримати тисячі умілих бійців за допомогою магів?

Я розчаровано кивнув. Лидий мав рацію. Ось тільки даремно він сумнівався, що я не здатний зрозуміти його пояснення. Ще як здатний, все-таки не дарма психологію з біологією вивчав. Неможливо стати за пару годин великим воїном. Навіть якби існувала ймовірність того, що передача потрібних навичок пройде успішно, все одно моє тіло виявилося б не здатним їх прийняти. У мене ж м'язи недостатньо розвинені, зв'язки недостатньо треновані, та й габарити можуть виявитися зовсім не ті, що були у "донора". Загалом, доведеться обмежитися мовою. Шкода.

- Якщо ти все ще хочеш навчитися махати мечами, кулаками і всім іншим, раджу вибрати звичайний шлях - найняти собі хорошого вчителя і купити навчальний амулет, - сказав маг. - Думаю, при належному старанні і регулярної підзарядки амулета, через рік ти досягнеш рівня майстра.

Ага, так все-таки альтернатива багаторічним занять існує! Потрібно тільки знайти собі пристойного вчителя, а потім добути потрібний амулет. Але, само собою, в Прикордоння займатися цим не варто, тому отримання потрібних вмінь відкладається на дуже невизначений термін.

- І у скільки мені обійдеться навчання мови Імперії?

- Якому саме? - Уточнив маг і, випереджаючи моє запитання, пояснив: - Жителі Імперії використовують два найбільш відомих мови, але на її землях побутують ще кілька діалектів, а на заході більшість населення вважає за краще розмовляти мовою Вільних баронство.

Я почухав потилицю і уточнив:

- А якщо я попрошу навчити мене кільком мовам, наскільки дорожче це вийде?

- Зовсім не набагато.

- Тоді я б хотів отримати знання цих двох найпоширеніших мов, мови Вільних баронство і ... як щодо мов ельфів, гномів і орків?

Раз є можливість, потрібно брати все відразу.

 Везунчик - 1. Прокляті землі 16 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 18 сторінка


 Везунчик - 1. Прокляті землі 6 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 7 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 8 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 9 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 10 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 11 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 12 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 13 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 14 сторінка |  Везунчик - 1. Прокляті землі 15 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати