На головну

Діяння святих апостолів 4 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

12 Почувши це, і ми, і тутешні християни все разом стали благати Павла не ходити в Єрусалим.

13 «Що ви робите? Навіщо плачете і роздирають мені серце? - Відповів Павло. - Я готовий в Єрусалимі не тільки до в'язниці, але і до смерті заради імені Господа Ісуса! »

14 Не зумівши його переконати, ми здалися: «Нехай буде воля Господа!»

15 Після цього ми зібралися в дорогу і попрямували до Єрусалиму. 16 З нами йшло і кілька учнів із Кесарії, вони привели нас до якогось Мнасону; він родом з Кіпру, з числа давніх учнів. У нього ми повинні були зупинитися.

17 І ось ми прибули до Єрусалиму. Брати взяли нас дуже тепло. 18 Наступного дня Павло разом з нами вирушив до Якова [1780], куди зібралися і всі старші. 19 Привітавши їх, Павло докладно розповів про все, що зробив Бог між поганами за час його служіння. 20 Вислухавши його, вони віддали славу Богу, а потім сказали: «Ти бачиш, брате, серед іудеїв незліченне число тих, що повірили, і всі вони ревнителі Закону. 21 А їм вселяють, що ти, мовляв, вчиш всіх іудеїв, які живуть серед язичників, відступництва від Мойсея, відмовляючи їх робити обрізання своїм синам і дотримуватися наші звичаї. 22 Що ж робити? Люди неодмінно дізнаються, що ти тут [тисячі сімсот вісімдесят одна]. 23 Зроби те, що ми тобі радимо: є тут у нас чотири людини, вони взяли на себе обітницю. 24 Піди і зроби з ними обряди очищення [1782] та оплати їх витрати [+1783], щоб вони змогли обстригти волосся [1784]. Тоді всі будуть знати, що ти сам строго дотримуєшся Закон, а базікають про тебе марноту. 25 Що ж стосується повірили язичників, вони повинні виконувати нашу постанову [тисячі сімсот вісімдесят п'ять], про який ми їм писали: щодо їжі, принесеної в жертву язичницьким богам, крові і м'яса задушених тварин, а також розпусти ».

26 Тоді Павло, взявши цих людей, на наступний день здійснив з ними обряд очищення і прийшов в Храм повідомити, коли закінчиться термін, необхідний для очищення [1786], після чого за кожного з них буде принесена жертва.

27 Ці сім днів вже були на межі, коли юдеї з провінції Азія, побачивши його в Храмі, порушили натовп і схопили його.

28 «Ізраїлю! На допомогу! - Кричали вони. - Ось ця людина, який своїм вченням всіх всюди налаштовує проти нашого народу, проти Закону і цього місця. А тепер він навіть привів язичників в Храм і осквернив це святе місце! »

29 Справа в тому, що напередодні вони бачили в місті разом з Павлом Трохима з Ефеса і вирішили, що Павло і його привів в Храм [1787].

30 Все місто завирував, збігся народ, Павла схопили і потягли з Храму. Двері Храму тут же були закриті. 31 Натовп вбила б Павла, але в цей час трибуну когорти доповіли, що весь Єрусалим охоплений заворушеннями, 32 і той негайно кинувся туди з воїнами і Центуріон. Натовп, побачивши трибуна [1788] та воїнів, перестала бити Павла.

33 Трибун підійшов і заарештував Павла, наказавши надіти на нього два ланцюги. Потім він запитав, хто ця людина і що він зробив.

34 Але в натовпі кричав, а інші інше, і трибун через шум не міг отримати чіткої відповіді. Тому він наказав відвести Павла до фортеці [1789]. 35 Коли той вже був на сходах [1790], натовп прийшла в таке буйство, що трапилося, що мусіли нести його на руках. 36 А натовп все йшла слідом і кричала: «Смерть йому!»

37 Перед тим як увійти до фортеці, Павло звернувся до трибуну: «Можна сказати тобі кілька слів?» - «Ти знаєш грецький? - Запитав трибун. - 38 Так значить, ти не той [тисяча сімсот дев'яносто одна] єгиптянин, який нещодавно підняв заколот і повів за собою в пустелю чотири тисячі головорізів? [1792] »

39 «Я юдей, - заперечив Павло, - громадянин Тарса, що в Кілікії, а це місто не з останніх. Прошу тебе, дозволь мені поговорити з народом ».

40 Той дозволив, і Павло, стоячи на верхніх щаблях драбини, зробив народу знак рукою, просячи тиші. Всі затихли, і Павло заговорив по-єврейськи [один тисячі сімсот дев'яносто три]:

«Брати і отці! Вислухайте, що я вам скажу на своє виправдання! »

2 Коли вони почули, що він говорить по-єврейськи, стало зовсім тихо.

3 «Я юдей, - продовжував Павло, - народився в кілікійському місті Тарсі, здобув освіту тут, в цьому місті, під керівництвом Гамалиїла і був вихований в самому строгому дотриманні батьківського Закону. Я ревно виконував всі обов'язки перед Богом - так само, як і ви сьогодні. 4 Я нещадно, аж до смерті, переслідував тих, хто йшов Шляхом Господнім, хапав і кидав в в'язниці чоловіків і жінок. 5 Мої слова можуть підтвердити первосвященик та вся старшина. Це від них я отримав листа до одноплемінників в Дамаск і відправився туди з наміром заарештувати тамтешніх християн і доставити їх в Єрусалим для покарання.

6 Але в дорозі, коли я був уже недалеко від Дамаска, близько полудня, навколо мене раптом спалахнув сліпучий світло з неба. 7 Я впав на землю і почув голос, що говорив мені: "Савле, Савле! Чому ти Мене переслідуєш?" - 8 "Хто Ти, Господь?" - Запитав я. - "Я Ісус Назарянин, якого ти женеш", - відповів Він. 9 Мої супутники бачили світло, але голосу, що говорив зі мною, не чули. 10 "Що мені робити, Господь?" - Запитав я. - "Встань і йди в Дамаск, - сказав мені Господь. - Там тобі буде сказано, що робити". 11 Світло був такої сили, що я перестав бачити, і мої супутники взяли мене під руки і відвели в Дамаск. 12 Там до мене прийшов якийсь Ананія, людина, суворо дотримується Закон; його дуже поважають всі дамаські іудеї. 13 Він прийшов до мене і, ставши поруч, сказав: "Брат Савл, прозри!" І в ту ж мить я прозрів і побачив його. 14 "Бог наших батьків, - продовжував Ананія, - обрав тебе, щоб ти дізнався Його волю, щоб бачив ти Праведника і почув голос з Його уст, 15 бо ти повинен стати Його свідком перед усіма людьми і розповісти про те, що бачив і чув. 16 Чого ти чекаєш? Встань, охристися, і обмий гріхи, призвавши Його Ім'я! "

17 А коли я повернувся в Єрусалим, і молився у Храмі, мені було видіння, 18 і я побачив Його. Він сказав мені: "Поспішай і покинь Єрусалим негайно, тому що тут не приймуть свідоцтва твого про Мене". - 19 "Господь! - Відповів я. - Вони знають, що я кидав у в'язниці і бив по синагогах віруючих в Тебе. 20 І коли пролилася кров Твого свідка Степана, я стояв поруч, я був на стороні вбивць і стеріг їх одяг". 21 І тоді Він сказав мені: "Іди, Я пошлю тебе далеко, до поган" ».

22 До цих слів натовп його слухала, але тут все підняли крик: «Стерти його з лиця землі! Він не повинен жити! »

23 І так як вони кричали, і розмахували плащами, і здіймав пил, 24 то трибун велів відвести його до фортеці і там бичувати, щоб довідатися, чим викликаний такий крик проти нього. 25 Але коли Павла прив'язали ременями до стовпа, він сказав черговому центуріону: «Хіба бичувати дозволено вам римського громадянина, причому без суду і слідства?» [1794]

26 Почувши це, сотник підійшов до трибуну і сказав: «Що ти робиш ?! Ця людина - римський громадянин! »

27 «Скажи, ти правда римський громадянин?» - Запитав трибун, підійшовши до Павлу. «Так», - відповів Павло.

28 «Мені це громадянство обійшлося в силу-силенну грошей [1795]», - сказав трибун. «А я народився римським громадянином».

29 Воїни, які повинні були бичувати Павла, поспішно відійшли від нього. А трибун, дізнавшись, що він надів ланцюга на римського громадянина, злякався.

30 Наступного дня трибун, бажаючи з'ясувати, у чому юдеї звинувачують Павла, зняв з нього ланцюги [1796] та звелів зібратися старшим священикам і всьому Раді. Він доставив Павла до Ради і поставив його перед ними.

Павло, спрямувавши погляд на членів Ради, заговорив: «Брати! Все своє життя аж до сьогоднішнього дня я служив Богу чесно і сумлінно ».

2 Але первосвященик Ананія [1797] наказав служителям вдарити Павла по обличчю [+1798].

3 «А тебе вдарить Бог, ти, побілена стіна [1 799]! - Сказав йому Павло. - Ти сидиш тут, щоб судити мене за Законом, а сам порушив Закон, наказавши мене бити! »

4 «Ти ображаєш первосвященика Божого ?!» - обурилися служителі.

5 «Брати, я не знав, що то первосвященик, - відповів Павло. - У Писанні сказано: "Не говори погано про правителя народу" [1800] ».

6 Побачивши, що частина Ради складається з саддукеїв, а частина - з фарисеїв, Павло голосно вигукнув: «Брати, я фарисей і син фарисеїв! Мене судять за те, що ми сподіваємося на воскресіння мертвих! »

7 Після цих слів між фарисеями та саддукеями почався запекла суперечка, і збори раскололось.8 Справа в тому, що садукеї стверджують, що немає ні воскресіння, ні ангелів, ні духів, а фарисеї все це визнають. 9 Піднявся гучний крик. Кілька вчителів Закону з фарисеїв встали і обурено заявили: «Ми не знаходимо нічого злочинного в цій людині! А раптом з ним дійсно говорив дух або ангел! »

10 Суперечка розгорілася настільки, що трибун, побоюючись, як би Павла не розірвали на частини, наказав загону воїнів увійти в зал засідання, забрати у них Павла та відвести в фортецю.

11 Наступної ночі Господь став перед Павлом. «Сміливіше! - Сказав Він Павлу. - Як ти свідчив в Єрусалимі, так повинен будеш тепер свідчити в Римі ».

12 А коли настав дня іудеї організували змову і поклялися не їсти і не пити, поки не вб'ють Павла. 13 Таких змовників було понад сорок осіб. 14 Прийшовши до старшим священикам і старійшинам, вони сказали: «Ми клятвено зареклися нічого в рот не брати, аж поки заб'ємо Павла. 15 А тепер вам і Раді треба послати до трибуну, нехай він приведе до вас Павла, як ніби ви хочете ретельніше розслідувати його справу. Ми ж будемо напоготові і розправимося з ним ще до того, як він сюди увійде ».

16 Але про цю змову почув племінник Павла, син його сестри. Він прийшов до фортеці і розповів все Павлу. 17 Той покликав одного з сотників. «Відведи цього юнака до трибуну, - сказав він, - у нього є повідомлення для нього».

18 Центуріон відвів його до трибуну. «Мене покликав укладений Павло і попросив відвести до тебе цього юнака, йому треба про щось з тобою поговорити», - доповів він.

19 Трибун взяв юнака за руку і відвів в сторону. «Так що ти хотів мені повідомити?» - Запитав він, залишившись з ним наодинці.

20 «Жиди просити тебе, щоб ти завтра привів Павла до Ради, - відповів той. - Вони нібито хочуть ретельніше розібратися в його справі. 21 Але ти їм не вір! Павла чекатимуть в засідці понад сорок осіб. Вони дали обітницю не їсти і не пити, поки не вб'ють його. Вони вже готові і чекають тільки твого приречення ».

22 «Нікому не проговорився, що ти мені це розповів», - відповів трибун і відпустив юнака.

23 Потім він покликав до себе двох сотників і наказав: «Приведіть у готовність двісті воїнів і ще сімдесят вершників і двісті озброєних [1801]. О дев'ятій годині вечора вони повинні відправитися в Кесарію [1802]. 24 Приготуйте коней для Павла і доставте його до прокуратору [1803] Феліксу цілим і неушкодженим ».

25 Він написав лист такого змісту: 26 «Клавдій Лисий вітає ясновельможного прокуратора Фелікса. 27 Ця людина була схоплений іудеями, і вони збиралися його вбити. Але я з загоном воїнів відбив його, дізнавшись, що він римський громадянин. 28 Побажавши з'ясувати, в чому його звинувачують, я привів його в їх Рада. 29 Я виявив, що він не зробив нічого, що заслуговувало б смерті або тюремного ув'язнення: звинувачення проти нього стосуються лише спірних питань їх Закону. 30 Отримавши відомості, що проти нього існує змова, я негайно відіслав його до тебе і повідомив його обвинувачам, що вони повинні будуть викласти свої звинувачення перед тобою ».

31 Воїни, відповідно до отриманого наказом, взяли Павла і вночі доставили в Антипатриду [1804]. 32 Наступного дня, відправивши з ним вершників, вони повернулися в фортецю; 33 вершники ж, прибувши в Кесарію, вручили прокуратору лист і передали йому Павла.

34 Прокуратор, листа прочитав і спитав Павла, з якої він провінції, і, дізнавшись, що з Кілікії, 35 сказав: «Я вислухаю твоя справа, коли сюди прийдуть і твої обвинувачі».

І він наказав тримати Павла під вартою в палаці Ірода [1805].

Через п'ять днів прибув первосвященик Ананія і з ним кілька старійшин, а також адвокат - якийсь Тертулл. Вони висунули перед прокуратором звинувачення проти Павла.

2 Потім був викликаний сам Павло, і Тертулл почав обвинувальну промову: 3 «Ясновельможний Фелікс! Тобі і твоєму мудрому правлінню ми зобов'язані міцним світом [1806]. Ми вдячні тобі і за ряд важливих перетворень для нашого народу, які ми всюди і завжди з готовністю приймаємо. 4 Я не хочу забирати у тебе багато часу, тому прошу вислухати наш короткий розповідь з властивою тобі покірливістю. 5 Ми знаходимо, що ця людина гірше чуми: він у всьому світі сіє смуту серед іудеїв, будучи одним з ватажків Назорейської секти. 6 Він навіть спробував осквернити Храм [1807], і ми його затримали [1808]. [1809] 8 Якщо ти допитаєш його, ти сам переконаєшся в обгрунтованості всіх наших звинувачень ».

9 Юдеї підтримали його, стверджуючи, що справа йде саме так.

10 Прокуратор подав Павлу знак, і той заговорив: «Я знаю, що протягом багатьох років ти здійснюєш правосуддя в нашій країні, і тому з готовністю приступаю до свого захисту. 11 Ти сам зможеш впевнитися, що я прибув до Єрусалиму як паломник не далі як дванадцять днів тому. 12 Вони не застигли мене ні спорящим з ким-небудь в Храмі, ні підбурювальних народ в синагогах або в іншому місці міста. 13 Вони не можуть довести звинувачень, які висувають проти мене. 14 Я заявляю тобі: саме тому, що я дотримуюся Шляхи, який вони називають сектою, я почитаю Бога наших батьків. Я вірю в усе те, що написано в Законі Мойсея і в пророків. 15 У мене той же надія на Бога, що і у них самих, а саме: що буде воскресіння як праведних, так і неправедних. 16 Як і вони, я завжди намагаюся, щоб совість моя була чиста перед Богом і людьми. 17 А по довгих років відсутності я прийшов в Єрусалим, щоб доставити моєму народові грошову допомогу і зробити жертву. 18 Вони застали мене в Храмі після того, як я зробив обряд очищення. Не було навколо мене ні зборищ, ні будь-яких заворушень. 19 Але кілька азійських іудеїв ... Ось вони і повинні були б постати перед тобою і звинуватити мене, якщо у них є для цього підстави ... 20 Або нехай ось ці скажуть: в якому злочині вони мене визнали винним, коли я стояв перед радою? 21 Хіба тільки в тому, що я, стоячи там, вигукнув: "Ви судите мене сьогодні за воскресіння мертвих!" »

22 На цьому Фелікс, краще багатьох знав, що таке Дорога Господня, закрив судове засідання, сказавши: «Я вирішу ваша справа, коли прибуде трибун Лисий».

23 Він наказав сотникові тримати Павла під вартою, втім, без надмірної суворості, і не забороняти його друзям піклуватися про його потребах.

24 Через кілька днів Фелікс прийшов зі своєю дружиною Друзіллою [1810] (вона була єврейка), покликав до себе Павла і про те, про що він розповідав про віру в Христа Ісуса. 25 Але коли той став говорити про праведне спосіб життя, про здержливість, та про прийдешній суд, Фелікс злякався. «На сьогодні вистачить, іди, - сказав він. - Коли у мене буде час, я покличу тебе ».

26 Але разом з тим він сподівався, що Павло дасть йому грошей, і тому досить часто посилав за ним і вів з ним бесіди.

27 Минуло два роки, і Фелікса змінив на посаді прокурора, Порція Феста [1811]. Але Фелікс, бажаючи догодити юдеям, залишив Павла під вартою.

Через три дні після прибуття в провінцію Фест попрямував з Кесарії до Єрусалиму. 2 Старші священики і найвизначніші люди міста висунули перед ним звинувачення проти Павла і просили 3 його прихильності і дозволу перевести Павла в Єрусалим. Справа в тому, що вони змовилися вбити його по дорозі. 4 Але Фест відповів, що Павло залишиться під вартою в Кесарії, куди і він сам незабаром мав намір відправитися.

5 «Нехай впливові люди з ваших їдуть зі мною, - сказав він, - і, якщо ця людина скоїла злочин, висунутий там проти нього свої звинувачення».

6 І, пробувши в Єрусалимі не більше як вісім чи десять, він повернувся до Кесарії. Вже на наступний день він сів в суддівське крісло і велів привести Павла. 7 Як тільки Павло з'явився, його обступили які прибули із Єрусалиму іудеї, висуваючи проти нього звинувачення в безлічі тяжких злочинів, але довести їх вони не могли.

8 «Я ні в чому не винен ні перед іудейським Законом, ні перед Храмом, ні перед цезарем [1812]», - захищався Павло.

9 Фест, бажаючи заручитися прихильністю іудеїв, запитав Павла: «Чи не хочеш відправитися в Єрусалим, щоб я розглянув твоя справа там?» - 10 «Я стою перед судом цезаря, і судити мене повинні тут, - відповів Павло. - Я не заподіяв іудеям ніякого зла, ти сам це прекрасно знаєш. 11 Якщо ж я переступив закон і зробив щось таке, за що чекає смертна кара, я готовий померти. А якщо за мною немає нічого з того, в чому мене звинувачують, ніхто не має права мене їм видати. Я вимагаю суду імператора! [1813] »

12 Тоді Фест, переговоривши зі своїми радниками, сказав: «Ти зажадав суду імператора? Вирушиш до імператора ».

13 Через кілька днів в Кесарію з візитом до Фесту прибутку о царю [1814] з Берник. 14 Після того як вони провели там кілька днів, Фест розповів цареві про справу Павла: «Тут є один в'язень; його залишив під вартою Фелікс. 15 Коли я був в Єрусалимі, старші священики та юдейські старійшини висунули проти нього ряд звинувачень, вимагаючи від мене обвинувального вироку. 16 Я відповів їм, що не в звичаї римлян видавати людини, перш ніж обвинувачений не зустрінеться віч-на-віч з обвинувачами і не отримає можливості захистити себе від звинувачень. 17 Коли вони зі мною прибули сюди, я, не втрачаючи часу, вже на наступний день сів у суддівське крісло і велів привести цю людину. 18 Всупереч моїм очікуванням, його обвинувачі, зустрівшись з ним, не пред'явили йому жодного звинувачення, яке я вважав би серйозним. 19 Це були лише спірні питання, що стосуються їхньої релігії і якогось Ісуса, вже померлого, причому Павло стверджував, що людина цей живий. 20 Усвідомлюючи себе недостатньо досвідченим в подібного роду питаннях, я запитав Павла, чи не хоче він відправитися в Єрусалим і там постати перед моїм судом. 21 Але він зажадав для себе найяснішого [1815] суду, і я наказав тримати його під вартою, поки не знайдемо можливості відправити його до цезаря ».

22 «Мені теж хотілося б послухати цю людину», - сказав Фесту Агріппа. «Завтра ти його почуєш».

23 Наступного дня, прийшовши з великою пишнотою, Агріппа і Берніка пройшли в зал засідань разом з трибунами і міський знаттю. За наказом Феста ввели Павла.

24 «Цар Агріппа і всі присутні разом з нами в цьому залі! - Заговорив Фест. - Ви бачите перед собою людину, з приводу якого до мене звертаються все іудеї, як єрусалимські, так і тутешні. І всі вони кричать, що його не можна залишати в живих. 25 Але я, зі свого боку, прийшов до висновку, що він не зробив нічого, що заслуговувало б смерті. А так як він зажадав найяснішого суду, я вирішив відіслати його до цезаря. 26 Але я не зовсім ясно уявляю собі, що писати государю. Ось чому я привів його до вас, особливо до тебе, о царю, щоб після розгляду справи я знав, що мені писати. 27 Я вважаю нерозумним, посилаючи укладеного, чи не вказати, в чому саме його звинувачують ».

«Тобі дозволяється викласти свою справу», - сказав Агріппа Павлу.

Тоді Павло підняв руку і почав свій захист: 2 «Цар Агріппа! Я почитаю за щастя, що сьогодні я можу захищатися від усіх звинувачень, які висунули проти мене іудеї, перед тобою. 3 Ти прекрасно знаєш як все іудейські звичаї, так і спірні питання. Тому прошу тебе великодушно мене вислухати.

4 Отже, життя моя з юних років відома всім іудеям: з самого початку я жив серед свого народу, в Єрусалимі. 5 Вони знають мене здавна і можуть підтвердити, якщо побажають, що я належав до найсуворішого напрямку нашої релігії - фарисеям. 6 І тепер я стою перед судом за те, що я маю надію на обіцянку, яку Бог дав нашим батькам. 7 Всі дванадцять наших племен, служачи Богові вдень і вночі, жили надією, що це збудеться. Ось за це, цар, мене і звинувачують юдеї! 8 Чи є, на вашу думку, що-небудь неймовірне в тому, що Бог воскрешає мертвих? 9 Я теж вважав своїм обов'язком робити все, що в моїх силах, виступаючи проти імені Ісуса Назарянина. 10 Цим я і займався в Єрусалимі. Безліч християн я кинув в тюрми, отримавши на це повноваження від старших священиків. Коли вирішувалося питання про смертний вирок для них, я завжди подавав голос за страту [1816]. 11 У всіх синагогах мені часто доводилося карати [1817] їх, примушуючи до зречення. У своєму шаленстві я переслідував їх навіть за межами країни.

12 І ось одного разу, отримавши такі повноваження і дозвіл від старших священиків, я прямував до Дамаску. 13 В дорозі, цар, я побачив в полудень світло з неба яскравіше сонця, осяяв мене і моїх супутників. 14 Ми всі попадали на землю, і я почув голос, що говорив мені по-єврейськи: "Саул [1818], Саул! Що ти Мене переслідуєш? Важко тобі йти проти рожна!" - 15 "Хто Ти, Господь?" - Запитав я. - "Я Ісус, якого ти переслідуєш, - відповів Господь. - 16 А тепер вернися та встань на ноги! Я з'явився тобі, щоб зробити тебе Своїм слугою та свідком всього того, що ти вже побачив, і того, що Я ще тобі покажу . 17 Я вибрав тебе з іудейського народу і поган, до яких тебе посилаю, 18 щоб відкрити їм очі, звернути від темряви до світла і повернути з-під влади Сатани до Бога, щоб і вони через віру в Мене отримати їм дарування гріхів і своє місце серед Божого народу ".

19 Ось чому, о царю, я не послухався небесного бачення 20 і звернувся спочатку до жителів Дамаска, потім Єрусалиму, потім всієї іудейської землі і, нарешті, до поган, закликаючи їх покаятися і повернутися до Бога, справами довівши своє каяття. 21 За це юдеї схопили мене в Храмі і хотіли убити. 22 Але завдяки Божій допомозі я і до цього дня стою непохитно і свідчу малим і великим. Я ні про що інше не кажу їм - тільки про те, про що сповіщали Пророки і Мойсей, 23 а саме: що Помазанник Божий повинен був зазнати страждання і, будучи першим воскреслим з мертвих, проповідувати буде світло і нашому народові й поганам ».

24 Коли Павло говорив так в свій захист, Фест голосно крикнув: «Павло, ти божевільний! Ти збожеволів від великої вченості! »

25 «Ясновельможний Фест, я не божевільний, - заперечив Павло. - У моїх словах правда і здоровий глузд. 26 Цар, до якого я так сміливо звертаюся, знає це. Я переконаний, що все це не залишилося для нього непоміченим, адже відбувалося це не де-небудь в глухому куті. 27 Цар Агріппа, ти ж віриш пророкам? Знаю, що віриш! »

28 «Вже дуже швидко ти хочеш з мене зробити християнина!» - Сказав Павлу Агріппа.

29 «Швидко або нешвидко, але я молю Бога, щоб не тільки ти, але й усі, хто слухає мене сьогодні, стали такими, як я, зрозуміло, окрім цих ланцюгів», - відповів Павло.

30 А цар устав назустріч, а за ним прокуратор, Берніка і всі інші. 31 І вийшов із залу, вони говорили один одному: «Ця людина не зробив нічого, що заслуговувало б кари або в'язниці».

32 «Можна було б звільнити цю людину, - сказав Агріппа ж до Феста - не вимагай він суду цезаря».

Після того як було вирішено, що ми відпливаємо в Італію, Павла і ще кількох ув'язнених передали сотникові по імені Юлій, з Августа когорти. 2 Ми сіли на корабель з Адраміттія [1 819], який прямував в порти азійського узбережжя, і відчалили. З нами був Аристарх, македонець із Солуня. 3 На наступний день ми зайшли в Сидон [1820], і Юлій був такий добрий до Павлу, що дозволив до друзів піти і взяти у них все необхідне. 4 Вийшовши з Сидону, ми пливли з підвітряного боку кіпрського берега, так як вітри були зустрічні.

5 Потім ми перетнули відкрите море, пропливши повз Кілікії й Памфілії, і причалили в лікййском місті Світи [тисячі вісімсот двадцять одна]. 6 Там сотник знайшов олександрійський корабель, відпливає в Італію, і посадив нас на нього. 7 Ми йшли повільним ходом вже кілька днів і підійшли лише до міста Книду [тисяча вісімсот двадцять дві]. Так як вітер не давав нам рухатися в потрібному напрямку, ми попливли з підвітряного боку узбережжя Криту, обігнувши мис Салмоне. 8 Ми не віддалялися від берега, і лише з великими труднощами нам вдалося дістатися до місця, яке називалося «Тихі Гавані»; це недалеко від міста Ласея.

9 Ми втратили багато часу, а подальше плавання вже ставало небезпечним, так як пройшов день Посту [1823]. 10 «Друзі, - умовляв Павло, - я бачу, що плавання це буде для нас дуже небезпечно, з ризиком не тільки для вантажу й корабля, але і для самого життя».

11 Але сотник більше прислухався до капітана і до судновласника, ніж до Павлу. 12 Гавань була мало пристосована для зимівлі, і більшість схилилася до думки, що треба вийти в море, спробувати дійти до Фенікса і перезимувати там. Фенікс - це крітська гавань, відкрита на південно- та північно-захід.

13 А коли задув легкий південний вітер, вони, вирішивши, що план їх здійснимо, знялися з якоря і попливли, тримаючись якомога ближче до узбережжя Криту. 14 Але дуже скоро через острови налетів ураганний північносхідному вітер; його називають «Евраквілон». 15 А коли корабель підхопило, утримувати його проти вітру було неможливо. Ми кинули ці спроби, і корабель понесло по хвилях. 16 Коли ми пропливали з підвітряного боку острівця під назвою КАВД [1 824], нам вдалося, з великими труднощами, врятувати корабельну човен, 17 піднявши її на палубу; потім ми зуміли зміцнити борту судна, обв'язавши їх канатами. Боячись, що нас затягне на мілині Сирта [1 825], моряки кинули плавучий якір і продовжували дрейфувати. 18 Буря все так же лютувала, і на наступний день ми полегшили корабель від частини вантажу, 19 а ще через день власними руками викинули за борт корабельну оснастку. 20 Багато днів на небі не було видно ні сонця, ні зірок. Шторм не вщухав, і ми вже втратили будь-яку надію на порятунок. 21 Люди давно вже не їли, і тоді Павло встав перед ними і сказав: «Друзі, треба було мене слухатися та не залишати Криту. Тоді ми уникли б і цієї біди, і збитків. 22 А тепер я прошу вас: не падайте духом! Ніхто з нас не втратить життя, загине тільки корабель. 23 Цієї ночі постав переді мною ангел, посланий Богом, якому я належу і поклоняюся. 24 Він сказав мені: "Не бійся, Павле, бо треба Ти повинен постати перед цезарем, і Бог заради тебе дарує життя всім твоїм супутникам". 25 Тому будьте відважні, друзі! Я вірю Богу! Все буде так, як Він сказав. 26 Нас обов'язково приб'є до якогось острова ».

27 Коли ж настала чотирнадцята ніч, як нас носило по Середземному морю [1826], матроси близько опівночі раптом відчули близькість суші. 28 Кинувши лот, вони виявили, що глибина трохи більше сімнадцяти сажнів [1827], а трохи згодом, коли вони знову кинули лот, він уже показував тринадцять сажнів. 29 Побоюючись, як б не налетіти на риф, вони кинули чотири якоря з корми, молячись, щоб швидше настав день. 30 Команда, задумавши втекти з корабля, спустила в морі човен під приводом, що вони хочуть закріпити якоря з носової частини.

31 «Якщо вони не залишаться на борту, вам не врятуватися», - сказав Павло сотникові й воякам.

32 Тоді воїни обрубали канати, які утримували човен, і вона впала в море.

33 Перед настанням світанку Павло став умовляти всіх поїсти. «Ось уже чотирнадцятий день, як ви в очікуванні і тривозі зовсім не їсте, в рот нічого не брали. 34 Тому прошу вас, поїжте, заради вашого ж порятунку! Навіть волосся ні в кого з вас не впаде з голови! »

35 І з цими словами він узяв хліб і, вимовивши при всіх подячну молитву Богові, розламав і став їсти. 36 Все підбадьорилися і теж взялися до їжі. 37 А всього на судні нас було двісті й сімдесят шість душ. 38 Коли всі наїлися, корабель полегшили, викинувши в море пшеницю.

39 А коли настав день моряки побачили незнайому землю. Помітивши бухту з піщаним берегом, вони вирішили спробувати ввести в неї корабель і причалити. 40 обрубати якоря і залишивши їх у море, вони одночасно розв'язали канати, кріпили кермові весла, і, розпустивши за вітром вітрило, стали підходити до берега. 41 Але вони наткнулися на піщану косу, і корабель сів на мілину. Ніс, зарившись в пісок, застиг нерухомо, а корму під напором хвиль стала розвалюватися. 42 Тоді воїни вирішили перебити ув'язнених, боячись, що ті, допливши до берега, розбіжаться. 43 Але сотник хотів урятувати Павла і завадив їм зробити те, що вони задумали. Він наказав усім, хто вміє плавати, першими стрибати за борт, 44 а іншим добиратися до берега на дошках і інших уламках корабля. І так все вибралися на сушу цілими і неушкодженими.

Коли ми врятувалися, то дізналися, що острів цей називається Мальтою. 2 Тубільці [1828] прийняли нас з надзвичайним гостинністю. Вони розвели велике багаття і покликали нас усіх до нього, бо йшов дощ і було холодно. 3 Павло набрав оберемок хмизу, і, коли клав його в багаття, йому в руку вчепилася змія. Рятуючись від спека, вона виповзла з хмизу. 4 Коли тубільці побачили цю тварюку, що звисала у нього з руки, вони стали говорити один одному: «По всьому видно, що ця людина - вбивця. Хоча він і врятувався з моря, але богиня відплати [1 829] не дозволяє йому залишитися в живих ». 5 Але Павло струсив змію у вогонь без будь-якої шкоди для себе. 6 Вони чекали, що він почне розпухати або раптово впаде мертвим, але, не дочекавшись і бачачи, що з ним нічого незвичайного не відбувається, змінили свою думку і стали говорити, що він якийсь божество. 7 Неподалік від цього місця знаходилася садиба правителя острова, якого звали Публій. Він радо прийняв нас, і ми прогостювали у нього три дні. 8 А як раз в цей час батько Публія лежав в спеку, страждаючи від дизентерії. До нього Павло ввійшов і помолився, і, поклавши на нього руки, оздоровив його. 9 Після цього і всі інші жителі острова, які були хворі, стали приходити до Павлу і видужували. 10 В знак поваги вони надали нам багато почестей [1830] та забезпечили всім необхідним, коли ми відпливали.

Діяння святих апостолів 3 сторінка |  Діяння святих Апостолів 5 сторінка

Євангеліє Від Матвія 4 сторінка |  Євангеліє Від Марка |  Євангеліє від Луки 1 сторінка |  Євангеліє від Луки 2 сторінка |  Євангеліє від Луки 3 сторінка |  Євангеліє від Луки 4 сторінка |  Євангеліє від Луки 5 сторінка |  Євангеліє Від Іоанна |  Діяння святих апостолів 1 сторінка |  Діяння святих апостолів 2 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати