Головна

Друга книга Мойсея. Вихід 3 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

24 Мойсей послухався тестя і зробив, як той сказав: 25 вибрав з народу Ізраїлевого гідних людей і поставив їх начальниками - кого над тисячею людей, кого над сотнею, кого над півсотнею, кого над десятком. 26 Вони постійно були з народом, розбирали тяжби між людьми і всі важкі справи передавали Мойсеєві, а незначні вирішували самі.

27 Мойсей попрощався з тестем, і той відправився додому, в свою землю.

У молодика третього місяця після відходу синів Ізраїлевих з Єгипту вони досягли Синайській пустелі. 2 Покинувши Рефідім, Ізраїлеві сини стали Синайську пустелю, зупинилися і стали табором біля гори.

3 А Мойсей увійшов до Бога. І кликнув до нього Господь із гори: «Скажи насіння Якова, звести до Ізраїлевих синів: 4" Ви бачили, що Я зробив з єгиптянами, бачили, як ніс Я вас на крилах орлиних і приніс до Себе! 5 Якщо ви будете Мені слухняні і вірні договору зі Мною, то ви будете Моїм дорогоцінним скарбом серед усіх народів землі! Вся земля Моя 6 а ви станете Мені царством священиків, народом святим! " Передай ці слова синам Ізраїля ».

7Мойсей повернувся, покликав старших і передав їм ці слова, як Господь наказав був йому. 8 Весь народ, як один чоловік, відповів: «Ми будемо слідувати словам Господа». Мойсей повідомив Господу відповідь народу.

9 Господь сказав Мойсеєві: «Я прийду до тебе в густій ??хмарі, щоб народ почув, як Я з тобою говорю, і надалі завжди вірив тобі». Коли Мойсей повідомив Господу відповідь народу, 10 Господь сказав Мойсеєві: «Іди до народу; освяти їх за сьогоднішній і за завтрашній день, нехай вони виперуть одежу свою 11 і готуються до післязавтрашніх дня: в цей день, на очах у всього народу, Господь зійде на гору Синай. 12 Проведи для людей кордон навколо гори і вели на гору не підніматися і до її підніжжя не торкатися. Кожен, хто доторкнеться до гори, повинен бути вбитий. 13 Але не доторкайтеся до нього руками - убийте його каменем або стрілою. Хто б це не був - тварина або людина - не можна залишати їх в живих, раз вони при звуках рогу намагалися піднятися на гору ». 14 Мойсей спустився з гори до народу, і освятив народ. Люди випрали свій одяг, 15 і Мойсей сказав: «Готуйтеся до післязавтрашніх дня. Не торкайтеся до жінок ».

16 І сталося третього дня з раннього ранку вдарили громи і блискавки, і гору огорнуло густа хмара. Рознісся гучний звук роги, і люди в стані затріпотіли. 17 Мойсей повів народ із табору назустріч Богові. Вони встали під горою, 18 а гора Синай була вся оповита димом, бо Господь - як вогонь - зійшов на її вершину. Гора диміла, немов піч, і здригалася. 19 Звук рогу ставав все сильніше і сильніше. Мойсей говорив, а Бог відповідає йому голосно грому. 20 Господь зійшов на вершину Синая і покликав Мойсея до Себе, на вершину, і Мойсей піднявся.

21 Господь сказав Мойсеєві: «Іди і попередь людей, щоб вони не сміли наближатися до Господа і бачити Його: це багатьом з них буде коштувати життя. 22 А священики, що збираються наблизитися до Господа, нехай перше освятяться, або Господь знищить їх ». - 23 «Народ не підніматиметься на гору Синай, - сказав Господь до Мойсея. - Адже Ти попередив нас, і я провів кордон навколо гори і проголосив гору священною ».

24 Господь сказав Мойсеєві: «Іди, зійди, і повертайся сюди з Аароном. А священики і простий народ нехай не сміють підніматися до Господа, - чи Господь знищить їх ». 25 І він спустився до народу і сповістив йому це.

Ось слова, сказані Богом [54]:

2 «Я Господь, Бог твій, який вивів тебе з Єгипту, з неволі.

3 Не повинно бути у тебе інших богів поряд зі Мною.

4 Не роби статуй - ніяких зображень того, що вгорі на небі, або того, що внизу на землі, або того, що в воді, під землею.

5 Чи не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я, Господь, Бог твій, - ревнивий Бог. За гріхи батьків, що відкинули Мене, Я караю їх дітей, і онуків, і правнуків. 6 А для тих, хто Мене любить і права Мої чинив, - Я покровитель їх нащадків навіть в тисячному поколінні!

7 Не свідчи даремно ім'я Господа, Бога твого. Господь не залишить без покарання того, хто вимовляє Його ім'я даремно.

8 «Пам'ятай, що субота - священний день. 9 Шість днів працюй, виконай всі свої справи, 10 а сьомий день - субота: він належить Господу, твоєму Богові. Працювати в цей день не можна нікому - ні тобі, ні синові твоєму, ні дочки, ні свого раба напочатку, ні рабині, ні твоєму худобі, ні переселенцю, що живе в твоєму місті. 11 Бо шість днів Господь творив небо і землю, і море, і все, що їх наповнює, а в сьомий день перебував у спокої. Тому благословив Господь суботній день і зробив його священним.

12 Шануй батька і матір, щоб довгої було твоє життя на тій землі, яку Господь, Бог твій, дарує тобі.

13 Чи не вбивай.

14 Не чини перелюбу!.

15 Чи не кради.

16 Чи не давай помилкових свідчень проти ближнього.

17 І не бажай чужого будинку, не бажай чужої дружини, чужих рабів і рабинь, чужих биків і ослів - нічого чужого ».

18 І ввесь народ бачив та чув громи та блискавки, і звук роги, і запалену гору. Затріпотіли люди, відійшли і стали віддалік. 19 «Говори з нами ти, - сказали вони до Мойсея, - і ми будемо тебе слухати. Не треба, щоб Бог говорив з нами, а то ми помремо ». - 20 «Не бійтеся, - відповів Мойсей. - Бог прийшов, щоб вас випробувати і щоб, охоплені страхом Божим, ви надалі не грішили ». 21 Народ стояв на віддалі, а Мойсей наблизився до грозовий хмарі, в якій перебував Бог.

22 Господь велів Мойсеєві: «Скажи синам Ізраїля:" Ви бачили, що Я звертався до вас з неба. 23 Не робіть собі срібних і золотих богів - не ставте їх поруч зі Мною!

24 Споруди для Мене земляний жертовник і принось на ньому цілопалення та бенкетні жертви - дрібну і велику худобу з твоїх стад. І на будь-якому місці, де Я проголошу Своє ім'я, Я буду приходити до тебе і благословляти тебе.

25 Якщо будеш споруджувати для Мене кам'яний жертовник, щось не вживай тесаних каменів: отесивая камінь, ти занечистив його. 26 І не сходив на Мій вівтар сходами, щоб не оголився над ним твій сором "».

ОСЬ ЗАКОНИ, ЯКІ ТИ ПОВИНЕН ІМ ДАТИ:

2 Якщо ти купив раба-єврея, нехай він працює на тебе шість років, а на сьомий рік ти повинен відпустити його на волю без викупу. 3 Якщо прийде він сам один, нехай іде один, а якщо прийшов з дружиною, то разом з ним нехай піде і дружина. 4 Якщо господар дав йому дружину і вона народила дітей, то дружина і діти належать господареві, а раб нехай йде один. 5 Якщо раб скаже: «Я прив'язаний до господаря, до дружини і дітей, не хочу на свободу», - 6 то нехай господар підведе його до Бога - нехай підведе його до дверей або до одвірка - і там проколе йому вухо шилом. Тоді він стане його рабом назавжди.

7 Якщо одна людина продав свою дочку в рабство іншому, то вона не може піти від господаря так, як йдуть раби-чоловіки. 8 Якщо вона не сподобається господареві - а він призначав її собі в дружини - то нехай позволить її викупити; він не має права, відкинувши її, продати її чужим. 9 Якщо він присвятив її в дружини своєму синові, нехай звертається з нею, як з дочкою. 10 Якщо господар візьме собі іншу дружину, то нехай збереже за тією колишню частку м'яса, одягу і місце в будинку. 11 А якщо він не збереже за нею цих трьох речей, то вона може піти від нього без викупу.

12 Всякий, хто вдарить людину, і той помер, повинен бути вбитий.

13 Якщо своїм, то замишляв вбивства (так вже вийшло з волі Божої [55]), то він може знайти притулок; Я призначу вам місце для цього. 14 Але якщо він убив навмисно, то віддай його смерті, навіть якщо буде шукати захисту біля Мого жертовника.

15 Кожен, хто вдарить батька або матір, повинен бути вбитий.

16 Всякий, хто вкраде людину і продасть її (або у нього знайдуть вкраденого), повинен бути вбитий.

17 Всякий, хто образить батька або матір, повинен бути вбитий.

18 Якщо під час сварки один чоловік вдарив іншого каменем або кулаком, але той залишився живий, хоча і зліг, 19 а потім піднявся і виходить з дому спираючись на милицю, то своїм, то підлягає покаранню: він повинен лише оплатити час, що той прохворів, і забезпечити йому лікування.

20 Якщо господар вдарить палицею раба або рабиню і помруть на місці - з нього потрібно стягнути за цю смерть. 21 Але якщо раб або рабиня проживуть після цього ще день або два, то за їх смерть стягувати не потрібно: раб - це майно господаря.

22 А коли чоловіки під час бійки зачеплять вагітну жінку і у неї буде викидень, але сама вона не помре, то нехай винний заплатить за викидень - стільки, скільки призначить чоловік цієї женщіни.23 А якщо жінка помре, то ти повинен віддати життя за життя.

24 Око за око. Зуб за зуб. За руку - рука. За ногу - нога. 25 Опік за опік. Рана за рану. Забій за забій.

26 Якщо господар вдарить раба або рабиню і зашкодить їм очей, то за цей очей він повинен відпустити їх на волю. 27 І якщо господар виб'є зуб у раба або рабині, то за цей зуб він повинен відпустити їх на волю.

28 Якщо бик заколе на смерть чоловіка або жінку, то бика потрібно забити камінням. М'ясо його їсти не можна. Господар бика не у відповіді. 29 Але якщо бик і перш був битливим і господаря попереджали про це, а він не дивився за биком і той заколов чоловіка або жінку, тоді бика потрібно забити камінням, а господаря забитий. 30 (Якщо на господаря накладуть викуп, то нехай він сплатить, скільки буде призначено, і тим викупить своє життя.) 31 Так само варто вчинити, якщо бик заколе сина або дочку глави сім'ї.

32 Якщо бик заколе раба або рабиню, то господар бика повинен сплатити господареві раба тридцять шекелів срібла, а бика потрібно забити камінням.

33 Якщо господар залишить яму для води [56] відкритою або викопає яму, але не закриє її, і туди впаде бик або осел, 34 власник ями відшкодувати вартість тварини, а тушу нехай забирає собі.

35 А коли бик заколе смерть чужого бика, то нехай їх власники продадуть живого бика, а виручку, як і тушу, поділять порівну. 36 Але якщо про бика і раніше знали, що він битливим, то нехай господар, що не дивився за биком, відшкодує збитки: віддасть бика за бика. А тушу нехай забирає собі.

Якщо хто-небудь вкраде бика або вівцю і заріже їх або продасть, то він повинен віддати п'ять биків за бика і чотири вівці за вівцю.

2 (Якщо злодій був спійманий при спробі розібрати стіну будинку [57] і убитий, то вбив невинні. 3 Але якщо це сталося після сходу сонця, то вбив винен.)

А якщо злодію нічим віддати, то нехай його самого продадуть в рабство - за крадіжку. 4 А якщо вкрадене тварина знайдуть у нього живим - будь то бик, осел або вівця - злодій повинен віддати двох тварин за одне.

5 Якщо хтось допустить потраву чужого поля або виноградника - вижене худобу пастися і худобу попсує чуже поле - то він повинен відшкодувати збитки в розмірі найкращого врожаю з потравленний поля або виноградника.

6 Якщо запалений вогонь перейде на чагарник, а потім погубить скирти, хліб на корені або все поле - той, хто запалив вогонь, повинен відшкодувати збиток.

7 Якщо одна людина дасть іншому на зберігання срібло або посуд, і вони будуть вкрадені у того з дому, і злодій буде спійманий, то злодій повинен все відшкодувати подвійно. 8 А якщо злодій не спійманий, то взяв речі на зберігання повинен постати перед Богом, щоб підтвердилося, що він не зазіхав на чуже добро.

9 У всіх позовах про бика, осла, вівці, одязі - про яку б то не було зниклої власності, яку пізнає позивач, - справа повинна бути представлена ??Богу. Той, кого Бог визнає винним, повинен все відшкодувати подвійно.

10 Якщо одна людина дасть іншому свого осла, бика, вівцю або іншу худобу, щоб той подивився за нею, а скотина здохне, покалічиться або буде викрадена ворогом, і свідків при цьому не буде, 11 то нехай їх розсудить клятва Господом - щоб підтвердилося, що той не зазіхав на чуже добро. Тоді господар худоби нехай візьме, що від неї залишилося, а дивився за нею не повинен відшкодовувати збитки. 12 Але якщо скотина буде вкрадена, то дивився за нею зобов'язаний відшкодувати її власникові збиток. 13 Якщо скотина буде роздерта звірами, то нехай він представить на доказ її останки - тоді він не повинен відшкодовувати збитки.

14 Якщо одна людина візьме в іншого худобу в користування і скотина, за відсутності господаря, покалічиться або здохне, то взяв її в користування повинен відшкодувати збиток. 15 Якщо це трапилося в присутності господаря, то збиток не відшкодовується, однак якщо скотина була взята в користування за плату, господар повинен отримати плату.

16 Якщо чоловік совратит заручена дівчину, він повинен сплатити за неї викуп і взяти її в дружини. 17 Якщо батько дівчини не побажає видавати за нього дочку, то спокусив все одно повинен сплатити йому стільки, скільки належить за дівчат.

18 Чаклунку в живих не сховаєшся.

19 Скотоложец повинен бути вбитий.

20 Всякий, хто приносить жертви богам (крім Господа), повинен бути відданий закляттю і знищений.

21 Чи не будеш утискати та кривди переселенців - адже ви і самі були переселенцями в Єгипті. 22. Не будеш утискати вдів і сиріт. 23 Якщо ви будете їх гнобити, то вони кликати будуть до Мене - Я почую їх скарги, 24 гнів Мій, і вдарю вас мечем! И тоді вже ваші дружини стануть вдовами, а діти - сиротами.

25 Якщо ти даси бідному з Мого народу срібло в борг, то ми не вимагай відсотків, як лихвар.

26 Якщо береш у ближнього плащ [58] в заставу, то поверни до заходу сонця - 27 адже йому більше нічим сховатися, це його одяг. Як йому спати без неї? Він закличе до Мене - і Я почую його, тому що Я милосердний.

28 Бога не хулі, главу роду свого не проклинай.

29 Не зволікай понад жертву виноградного сусла.

Віддавайте Мені своїх первістків. 30 Те ж стосується і худоби, великої та дрібної: нехай первісток сім днів залишається при матері, а на восьмий день віддавай його Мені.

31 Ви повинні бути Мені святими людьми наказав: Не їжте м'ясо тварин, розтерзаних звіром, віддавайте його собакам.

Чи не повторюй порожні наклепи. Чи не допомагай неправому брехливим свідченням. 2 Не будеш з натовпом в неправим справі. На суді не спотворюй істину на догоду натовпу. 3 Біднякові не чинив переваги на суді.

4 Якщо ти зустрінеш заблукав бика або осла, які належать твоєму ворогові, ти повинен відвести їх до господаря. 5 Якщо ти побачиш що ліг на землю нав'юченого осла, який належить твоєму ворогові, щоб не залишив його так - ти повинен залишити його з господарем.

6 Будь справедливий, коли читаєш тяжбу бідняка, побратима твого. 7 Чи не підтримуй брехливих звинувачень, щоб не засудити на смерть невинних і праведних. Адже Я не дам лиходієві піти від відповіді! 8 Чи не бери хабарів. Хабар перетворює зрячих в сліпців і позбавляє сили правдиві свідчення.

9 Не будеш гнобити переселенців. Ви самі знаєте, як людині на чужині, - адже ви були переселенцями в Єгипті.

10 Шість літ будеш засівати свою землю і збирай з неї врожай, 11 а на сьомий рік залиш її необробленою. Нехай їдять її плоди бідняки з твого народу, а що залишиться - нехай доїдять дикі тварини. Так само зробиш зі своїм виноградником і оливковими деревами.

12 Шість днів працюй, а сьомий день буде для тебе днем ??спокою, щоб відпочили твій віл і осел, щоб син твоєї рабині і переселенець могли перевести дух.

13 І все, що Я вам сказав. Імен інших богів немає закричіть: нехай не вимовляють їх ваші уста!

14 Тричі в рік справляй Мої свята. 15 справляється свято Прісного Хліба: сім днів, як Я наказав тобі, будеш їсти опрісноки - в належний час, в місяці Авіві, коли ти пішов з Єгипту. Ніхто не повинен з'являтися переді Мною з порожніми руками!

16 справляється свято Жнив - першого врожаю з засіяного тобою поля. Справляй свято Збору Плодів - під кінець року, коли збереш з полів весь урожай. 17 Три рази на рік всі чоловіки у вас повинні поставати перед Владикою - перед Господом.

18 Коли приносиш Мені жертву, чи не допускай, щоб її кров пролилася на дріжджовий хліб. Жир Моїх святкових жертв Не покидай до ранку.

19Лучшее з першого врожаю твоєї землі принесеш до дому твого Бога - Господа.

Не будеш варити ягняти в молоці його матері.

20 Дивіться, Я посилаю перед вами ангела, який буде оберігати вас в дорозі і призведе на те місце, що Я приготував для вас. 21 Бійтеся його і слухайтеся, що не противитися йому - він не потерпить вашого непокори, бо в ньому перебуває ім'я Моє. 22 А якщо ви будете слухатися його і виконувати все, що Я скажу, то Я буду ворогом ваших ворогів, недругом ваших недругів.

23 Ангел, посланий Мною, піде попереду і приведе вас до амореями, хеттам, періззеям, ханаанеям, хіввеям, евусєєв - і Я знищу ці народи. 24 А ви не будете вклонятися і не будете служити їх богам і за звичаями цих народів не робіть. Необхідно знищити їх богів і розбийте їх священні камені! 25 Служіть Господеві, вашому Богові, - і тоді Я благословлю ваш хліб і вашу воду і врятую вас від хвороб. 26 Тоді не буде на вашій землі ні викиднів, ані непліддя, і Я дам вам сповна прожити відміряний вам термін.

27 Свій страх Я пошлю перед вами. Я приведу в замішання всі народи на вашому шляху і всіх ваших ворогів зверну тікати перед вами. 28 Я пошлю перед вами осині рої, які поженуть геть хіввеев, ханааніїв і хеттів. 29 Але не відразу Я їх вижену, не за один рік: інакше земля стане безлюдною і дикі звірі здолають вас. 30 Я буду виганяти ці народи поступово, до тих пір, поки ви не станете численні і не опануєте усією країною. 31 Я зроблю межами ваших володінь Червоне море і Филистимського, море, Пустелю і Річку. Всіх жителів цієї землі Я віддам у ваші руки, і ви їх вижене.

32 Не складай договорів ні з ними, ні з їх богами! 33 Ці народи не повинні жити на вашій землі - інакше вони схилять вас до гріха проти Мене. Служіння їх богам буде пасткою для вас.

Господь сказав Мойсеєві: «Зійди до Господа, і візьми з собою Аарона, Надава, Авиуда і сімдесят старійшин Ізраїлю. Вклоніться Господу видали. 2 Але до Господа нехай наблизиться один лише Мойсей! Ніхто інший не повинен наближатися до Господа, а народ і підніматися на гору не повинен ».

3 Мойсей прийшов до народу, передав всі слова Господа і сказав усі ці закони. І весь народ відповів, як одна людина: «Ми будемо слідувати словам Господа». 4 Мойсей записав всі слова Господа, а на ранок спорудив під горою жертовник і поставив дванадцять священних каменів, за числом племен Ізраїлю. 5 Молодим людям з числа синів Ізраїлевих він велів привести биків і принести Господу на цілопалення та бенкетні жертви. 6 Половину крові Мойсей зібрав в чаші, іншою половиною крові окропив жертовник, 7прочітал народу Книгу договору, і люди сказали: «Ми в усьому будемо слідувати словам Господа». 8 Тоді Мойсей окропив народ жертовною кров'ю і сказав: «Це кров договору, який уклав з вами Господь. Його слова - умови договору ».

9 Потім Мойсей, Аарон, На давши, Авиуд і сімдесят старійшин Ізраїлю зійшли на гору 10 і там вони побачили Бога Ізраїлевого. Немов би сапфіровий поміст був у Нього під ногами - чистий, як саме небо. 11 І Бог не чіпав вождів Ізраїлю: вони бачили Бога - і їли і пили за трапезою.

12 Господь сказав Мойсеєві: «Зійди до Мене на гору, бо там Я дам тобі кам'яні таблички з правилами і заповідями, які Я написав для цього народу». 13 І Мойсей разом зі своїм помічником Ісусом, піднявся на гору Божу. 14 «Побудьте тут, поки ми не повернемося, - сказав Мойсей старійшинам. - З вами залишаються Аарон і Ор. Якщо буде у кого яке діло, нехай звертається до них ». 15 Сам же Мойсей зійшов на гору.

Хмара огортало гору: 16 це Слава Господня перебувала на горі Синай. Шість днів гора була оповита хмарою, а на сьомий день Він кликнув до Мойсея з хмари. 17 Немов полум'я, що горить на вершині гори, постала Слава Господня очам синів Ізраїлевих. 18 Мойсей увійшов у хмару, піднявся на гору і пробув там сорок днів і сорок ночей.

Господь сказав Мойсеєві:

2 Вели синам Ізраїля зібрати для Мене пожертви: нехай кожен дасть, що забажає. 3 Збирайте такі пожертви: золото, срібло, мідь, 4 блакить, і пурпур і червені пряжу, тонкий льон і козячу шерсть, 5 дублені баранячі шкури і тонко вироблену шкіру, деревину акації, 6 оливкова олія для світильника, пахощі для масла помазання і для воскурение , 7 камені Шохам [59] і дорогоцінні камені для вставки в оправу, щоб прикрасити ними ефод і нагрудник [60]. 8 Нехай сини Ізраїлеві побудують для Мене святилище, щоб Я жив серед них. 9 Ви повинні зробити Моє житло - Скинию - і все, що в ній, в точності так, як Я покажу тобі.

10 Нехай зроблять вони ковчега з акації, два з половиною ліктя завдовжки, півтора - завширшки і півтора - висотою. 11 Крій його чистим золотом зсередини та зовні і обведи золотою облямівкою. 12 Зроби чотири золоті каблучки, і даси їх до чотирьох ніжок ковчега: два кільця з одного боку ковчега і два - з іншого. 13 Зроби жердини з акації, крій їх золотом 14 і встав в кільця по обидва боки ковчега, щоб носити його на шестах.15 Ці жердини завжди повинні бути вставлені в кільця ковчега - їх не можна звідти виймати. 16 В ковчег ти покладеш текст Заповіту, який Я вручу тобі.

17 Зроби для ковчега навершя з чистого золота, два з половиною ліктя завдовжки і півтора ліктя завширшки. 18 По краях навершя зроби двох херувимів золотої чеканки: 19 одного - з одного краю, іншого - з іншого краю. Вони повинні складати з навершием єдине ціле. 20 Стоячи один до одного обличчям і дивлячись на навершя, вони повинні випрати над ним крила. 21 Постав навершя на ковчег, а в ковчег поклади текст Заповіту, який Я тобі вручу.22 Там, над навершиєм ковчега Завіту, між двох херувимів, буду Я перебувати під час зустрічі з тобою, сповіщаючи через тебе Мої чинив синам Ізраїля.

23 Зроби стіл з акації, два лікті завдовжки, лікоть завширшки і лікоть висотой.24 Крій його чистим золотом і обведи золотою облямівкою. 25 По краях його зроби стінку, висотою в долоню, і обведи цю стінку золотий каймой.26 Зроби чотири золоті каблучки, і зміцни їх по чотирьох кутах столу, над ножкамі.27 Кільця повинні прилягати до стінки; в них будуть вставлятися жердини, коли потрібно буде переносити стол.28 Жердини для носіння столу зроби з акації і крій їх золотом. 29 Зроби з чистого золота страви, ковші, глечики і чаші - для возліяній.30 На цей стіл ти повинен регулярно класти хліб, що буде лежати перед лицем Моїм.

31 Зроби світильник [61], карбований, з чистого золота. Його стовбур, гілки і чашечки - підстави чашок і пелюстки - повинні складати єдине ціле. 32 У нього повинно бути шість гілок: три з одного боку і три - з другой.33 На кожній з шести гілок - по три чашки, як квітка мигдалю, з повним правом і пелюстками. 34 Насправді ж світильнику - чотири квітки, як квітка мигдалю, з повним правом і лепесткамі.35 Під першою парою гілок - підстава чашечки, під другою парою - підстава чашечки, і під третьою парою - підстава чашечки; так повинно бути під усіма шістьма гілками світильника. 36 І підстави чашок, і гілки - одне ціле зі світильником; все повинно бути чіткою, з чистого золота. 37 Зроби сім ламп і розстав їх на світильнику, щоб висвітлювати простір перед ним. 38 Щипці для гнотів і кадильниці повинні бути з чистого золота.39 На світильник і на все його приналежності відпусти один талант чистого золота. 40 Дивись, зроби все в точності так, як тобі було показано на горі.

Сотки для скинії десять полотнищ з тонкого льону, блакиті, і пурпуру, і червень пряжі; на них повинні бути виткані херувими. 2 Довжина кожного полотнища - двадцять вісім ліктів, а ширина - чотири лікті; всі вони повинні бути одного розміру. 3 П'ять полотнищ нехай будуть зшиті разом, в один шматок, і п'ять інших - теж зшиті разом. 4 Уздовж крайнього полотнища одного шматка зроби блакитні петлі, і такі ж петлі - уздовж крайнього полотнища іншого шматка. 5 П'ятдесят петель має бути на крайньому полотнище одного шматка і п'ятдесят - на крайньому полотнище іншого шматка, петля навпаки петлі. 6 І поробиш п'ятдесят золотих застібок і скрепі обидва шматка в одне ціле - намет.

7 Сотні з козячої вовни одинадцять полотнищ - покрив скинії. 8 Довжина кожного полотнища - тридцять ліктів, а ширина - чотири лікті; всі одинадцять - одного розміру. 9 П'ять з них сшей разом, і шість інших сшей разом (шосте склади навпіл - воно буде звисати над входом). 10 Уздовж крайнього полотнища одного шматка зробиш п'ятдесят петель, і п'ятдесят петель - уздовж крайнього полотнища іншого шматка. 11 І поробиш п'ятдесят мідних застібок, зробиш їх петлі і скрепі обидва шматка, щоб вийшов єдиний покрив. 12 Надлишок по довжині покриву (полполотніща) повинен припасти на задню стіну скинії, 13 а надлишок по довжині полотнищ (лікоть з одного боку і лікоть з іншого) - на бічні стіни скинії, щоб повністю покрити її. 14 Зверху зроби покриття з дублених баранячих шкур, а поверх нього - покриття з тонко виробленої шкіри.

15 Зроби для скинії рами з акації: 16 кожна рама - десять ліктів завдовжки і півтора ліктя завширшки, 17 кожна - з двох з'єднаних брусів. Такими повинні бути всі рами скинії. 18 Для південної стіни скинії зроби двадцять рам 19 і сорок срібних опор [62] під них - по дві опори під кожну раму, для обох її брусів. 20 Так само й для другої, північної стіни скинії зроби двадцять рам 21 і сорок срібних опор - по дві опори під кожну. 22 Для задньої, західної стіни скинії зроби шість рам, 23 а для задніх кутів - ще дві рами, 24 які внизу повинні бути роздвоєними, а нагорі (там, де перше кільце) - цільними. Таких рам повинно бути дві, по одній на кожному розі. 25 Для цих восьми рам потрібно шістнадцять срібних опор, по дві опори під кожну.

26 Зроби поперечини з акації: п'ять - для з'єднання рам уздовж однієї стіни скинії, 27 п'ять - для з'єднання рам уздовж другої стіни скинії і п'ять - для її задньої, західної стіни. 28 Середня перекладина має з'єднувати рами від одного кінця стіни до іншої. 29 Крій рами золотом, приробити до них золоті кільця для кріплення перекладин і крій поперечини золотом.

30 Споруди скинії так, як було показано тобі на горі.

31 Сотні завісу з блакиті, і пурпуру, і червень пряжі і тонкого льону; на ній повинні бути виткані херувими. 32 підщепі її на чотирьох стовпах з акації, покритих золотом, з золотими гаками. Для цих стовпів потрібні чотири срібні опори. 33 Завіса повинна перебувати прямо під застібками. Постав за нею ковчег Завіту. Ця завіса буде відділяти святилище від святині святинь. 34 Постав навершя на стоїть в святині святинь ковчег Завіту. 35 Перед завісою поставиш стола, а навпаки столу - світильник. Світильник повинен стояти біля південної стіни скинії, а стіл - у північній.

36 Зроби полог, який буде закривати вхід в цей намет. Полог повинен бути різнобарвним - блакиті, і пурпуру, і червень пряжі і тонкого льна.37 Зроби для полога п'ять стовпів з акації, покритих золотом, з золотими гаками. Відлий для стовпів п'ять опор з міді.

Зроби з акації жертовник. Нехай він буде квадратним - п'ять ліктів в довжину і п'ять в ширину, а висота його нехай буде три ліктя. 2 На чотирьох його кутах поробиш роги [63] - вони повинні складати з жертовником єдине ціле - і крій все медью.3 Зроби тази для золи, лопатки, чаші для кроплення кров'ю, вилки для м'яса і совки для вугілля. Всю начиння для жертовника його будеш уживати міді. 4 Зроби для жертовника решітку - мідну сітку - і даси на чотирьох її кутках чотири мідних кільця. 5 Зміцни грати під облямівкою жертовника, так щоб вона доходила до середини жертовника. 6 Зроби для жертовника жердини з акації і крій їх міддю. 7 Коли буде потрібно перенести жертовник, ці жердини будуть вставлятися в кільця, що у нього з боків. 8 Зроби жертовник порожнистим, з дощок. Нехай зроблять його так, як було показано тобі на горі.

9 Навколо скинії зроби двір. З південного боку, уздовж двору, повинна йти завіса з тонкого льону, довжиною сто ліктів, 10 на двадцяти стовпах. Під стовпи потрібно двадцять мідних опор; гаки та з'єднання на стовпах повинні бути срібними. 11 З північного боку, уздовж двору, також повинна йти завіса довжиною сто ліктів, на двадцяти стовпах. Під стовпи потрібно двадцять мідних опор; гаки та з'єднання на стовпах повинні бути серебрянимі.12 Із західного боку, по ширині двору, повинна йти завіса довжиною п'ятдесят ліктів, на десяти стовпах. Під стовпи потрібно десять опор.

13 Зі сходу ширина двору повинна бути п'ятдесят ліктів. 14 За одну сторону від входу повинна йти завіса довжиною п'ятнадцять ліктів, на трьох стовпах, під які потрібні три опори. 15 І по іншу сторону повинна йти завіса довжиною п'ятнадцять ліктів, на трьох стовпах, під які потрібні три опори. 16 Сотні для воріт різнокольоровий полог довжиною двадцять ліктів із блакиті, і пурпуру, і червень пряжі і тонкого льону. У воротах повинно бути чотири стовпи, і під них потрібні чотири опори.

17 З'єднання і гаки на всіх стовпах навколо двору повинні бути срібними, а опори для стовпів - мідними. 18 Довжина подвір'я - сто ліктів, ширина - п'ятдесят ліктів, висота завіси з тонкого льону - п'ять ліктів. Опори для стовпів повинні бути мідними. 19 Усі речі скинії, кілочки для скинії і кілочки для завіси навколо двору повинні бути мідними.

20 Вели синам Ізраїля приносити тобі чисте, вручну приготоване оливкова олія [64] для світильника - щоб на ньому завжди стояли палаючі лампи. 21 Аарон і його сини повинні стежити за тим, щоб з вечора до ранку палаючі лампи стояли перед лицем Господа, в скинії Зустрічі, перед завісою, за якою знаходиться Завіт. Сини Ізраїлеві повинні дотримуватися цей припис вічно, з роду в рід.

Поклич до себе з синів Ізраїлевих твого брата Аарона і його синів, щоб вони стали Моїми священиками - Аарон і його сини, Надав і Авігу, Елеазар і Ітамар.

Друга книга Мойсея. Вихід 2 сторінка |  Друга книга Мойсея. Вихід 4 сторінка

анотація |  Сучасний російський переклад |  Перша книга Мойсея. Буття 1 сторінка |  Перша книга Мойсея. Буття 2 сторінка |  Перша книга Мойсея. Буття 3 сторінка |  Перша книга Мойсея. Буття 4 сторінка |  Перша книга Мойсея. Буття 5 сторінка |  Перша книга Мойсея. Буття 6 сторінка |  Друга книга Мойсея. Результат 1 сторінка |  Друга книга Мойсея. Результат 5 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати