Головна

Дощечка № 1

1.  Дощечка № 4
  2.  Дощечка № 5
  3.  Палетка Нармера », додинастичний єгипетська дощечка з вирізаним малюнком, що відноситься приблизно до 3100 р. До н.е. е.
  4.  Палетка Нармера », додинастичний єгипетська дощечка з вирізаним малюнком, що відноситься приблизно до 3100 до н.е.

«Зараз, в повний місяць, я, Дабазір, який нещодавно повернувся з сирійського рабства, повний рішучості заплатити мої численні борги і стати шанованим громадянином мого рідного міста Вавилона, залишаю на цій глині ??запис про справи своїх, які має намір здійснити в ім'я виконання найвищих бажань.

Слідуючи мудрій пораді мого друга Матона, лихваря, я збираюся з боржника перетворитися в поважну людину. План, який я склав для себе, ставить три мети. В їх здійсненні - моя надія.

По-перше, я повинен подбати про майбутнє процвітання.

Тому одну десяту частину всього, що я зароблю, я буду відкладати. Матон недаремно каже: «Людина, яка тримає в своєму гаманці золото і срібло, відкладені на майбутнє, - гідний сім'янин і вірний слуга свого царя».

«Людина, у якого в гаманці лише кілька мідяків, байдужий до своєї сім'ї і царю».

«Людина, у якого гаманець порожній, жорстокий по відношенню до своєї сім'ї і нелояльний царю, оскільки серце у нього черстве».

«Ось чому людина, яка мріє добитися успіху, повинен зробити так, щоб в його гаманці не переводилося золото, - тоді в його серці буде жива і любов до сім'ї, і вірність царю».

По-друге, я повинен забезпечити свою дружину, яка з радістю погодилася повернутися до мене. Бо Матон каже, що турбота про вірної дружини надає чоловікові сили і рішучість домогтися поставленої мети.

Ось чому сім десятих того, що я зароблю, я використовую на облаштування нашого будинку, одяг і їжу, не забувши, зрозуміло, і про деякі задоволеннях, без яких життя наше було б нудне і не повна. Але ми обов'язково будемо стежити за тим, щоб наші витрати не перевищували передбаченої суми. В цьому і полягає секрет майбутнього успіху мого плану. Я повинен жити в межах коштів, які сам для себе визначив ».

Глиняній дощечці З ВАВИЛОНА |  Дощечка № 4

ЛЮДИНА, KOTOPИЙ МРІЯВ Про БАГАТСТВІ |  НАЙБІЛЬШИЙ БАГАТИЙ ЛЮДИНА В ВАВИЛОНЕ |  СІМ ПРАВИЛ ЗБАГАЧЕННЯ |  ЗУСТРІЧ З її величність удача |  П'ЯТЬ ЗАКОНІВ БАГАТСТВА |  П'ЯТЬ ЗАКОНІВ БАГАТСТВА |  Золото вислизає від тих, хто вкладає його в авантюрні або непродумані проекти, втілюючи романтичні мрії про багатство. |  Лихварі И3 ВАВИЛОНА |  СТІНИ ВАВИЛОНА |  ТОРГОВЕЦЬ верблюдами з ВАВИЛОНА |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати