На головну

глава 13

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Чутки розносяться по Зоні швидше, ніж по селу. Чи не встигне на одному кінці хтось кашлянути, як на іншому вже діагноз поставлять: туберкульоз! ПДА є цілком адекватною заміною балакучих старушенцій.

Звістка про те, що повернувся Джагер-провідник, більше місяця вважався мертвим, в момент облетіла все Сталкерська табору і бари. І потягнулися люди в бар «Підстава», ніби до святого джерела, щоб на власні очі поглянути на диво. А може бути, і перехопити трохи удачі у немислимо удачливого сталкера, який зумів поповзом, без зброї і провіанту, подолати Порожні землі, в яких навіть бувалі сталкери, здорові, недурні і при повній амуніції, траплялося, без сліду пропадали.

Скнара натішитися не міг - народ валив до нього в бар як на свято. З такої нагоди він надав Джагер безкоштовний стіл і випивку за рахунок закладу. У розумних, ясна річ, не більше. За це він просив сталкера хоча б час від часу з'являтися в загальному залі. Джагер нічого не мав проти. Візитери здебільшого були його старими знайомими. Не сказати що друзі, але люди, з якими він не один стручок чилі розжував. Де ще дізнаєшся найостанніші новини, як не в колі сталкерів? Причому не в стислому, висушеному вигляді: «На п'ятому кілометрі Коров'ячого шосе підірвався на протипіхотній міні сталкер Семецкий», - а у всіх подробицях і з соковитими, яскравими деталями: «Між іншим вже вп'яте за останні два тижні, і все на тому ж самому місці; неспроста це, точно вам кажу, неспроста; ладно, з Семецкий все давно вже ясно, але що за ідіот раз по раз в одному і тому ж місці міни ставить? »

Зрозуміло, головною темою всіх розмов в барі скнара служило чудове повернення Джагера. На відміну від скнари бувалі сталкери чудово розуміли, що означає поглянути на Зону зсередини. Тому всі вони чекали не просто розповіді Джагера про те, як йому вдалося залишитися в живих там, де вижити в принципі неможливо. Вони хотіли почути одкровення людини, що не зазирнув на Ту Сторону, а побував Там, Звідки Ніхто Чи не Повертається. Джагер на розповіді не скупився, проте ні словом не обмовився ні про Сліпому сталкере, ні про Мамі-Зоні. І про те, як сталося так, що «гонги» Картридж і Маркер кинули його на краю Порожніх земель, теж мовчав. Частково тому, що ці спогади були занадто особистими, почасти тому, що спочатку хотів почути версію «гонгів». У чистому, так би мовити, нескаламученої вигляді.

Те, що Джагер намір порахуватися з «гонгами» якимось особливим способом, також знав кожен. Скнара навіть ставки почав приймати. Ставка на те, що ні Маркер, ні Картридж не прийдуть з власної волі в «Підстава», йшла один до п'яти. Ну, а вже що зробить з ними Джагер після того, як знайде, кожен міг домислити сам. Фантазія сталкерів часом заходила так далеко, в такі позамежні нетрі, що записував їх скнара тільки дивувався. Адже ось, знаєш людину вже не перший рік і навіть не підозрюєш, які жуки-таргани у нього в черепній коробці водяться.

Картридж і Маркер з'явилися на четвертий день після повернення Джагера. Увійшовши в бар, «гонги» зупинилися на порозі, насторожено оглядаючи зал, в якому зараз повисла тиша, як о другій годині ночі на сільському кладовищі. Чути було тільки, як мухи в шибку б'ються та таргани під ящиками шебуршат.

Скнара провів вологою ганчіркою по краю склянки. Скло дзвінко скрипнуло, і разом з цим звуком ніби лопнула тиша. Всі, хто знаходилися в залі разом зарухалися, зашелестіли, неголосно заговорили. Всім було цікаво, що станеться. І при цьому ні у кого при собі не було зброї, що в даній ситуації лише посилювало нервозність і очікування фатальної розв'язки. Зрештою, для того щоб вбити людину або двох, зовсім не обов'язково використовувати стовбур. Хтось розповідав, що існує такий артефакт, маючи який досить усього лише побажати смерті знаходиться поруч з тобою людині для того, щоб він впав замертво. І одна з ставок, прийнятих скнара, була зроблена на те, що саме таким чином розрахується з «гонгами» Джагер.

Сам Джагер сидів в цей час за столиком біля вузького, під самою стелею вікна, забитого зовні бляшаним листом, пив каву в компанії чотирьох знайомих «вартою» і вже в двадцять втретє розповідав про те, як його врятував «зелений віск». Помітивши, що ввійшли, він підняв голову, притулився плечем до стіни і завмер в очікуванні. Обличчя його ніби закам'яніло. Очі перетворилися в скляні кульки. Він навіть ніби дихати перестав. Серце його в цей момент могло зупинитися, звернувшись в осколок льоду. Він чекав. І очікування його було схоже на стрибок через безодню, перерваний в той момент, коли ніхто ще не знає, долетить чи безумець до іншої сторони.

Секунда, яка перетворилася на вічність.

Коротку мить вселенської невизначеності.

У картонній коробці придушено нявкнула кішка Шредінгера, даючи зрозуміти, що вона все ще жива.

Зловить кішка летючу мишку? ..

- Ну, що встали? .. Вперед!

Рудий, глава клану «Гонг», штовхнув своїх підлеглих в спини. Ті зробили по два-три незручних кроку і знову завмерли, ніби загрузли в густому киселі.

- Салют! - Рудий махнув рукою бармену і підійшов до стійки.

Скнара ледь помітно кивнув у відповідь і поставив перед Рудим порожню склянку.

За спиною у бармена з'явився однорукий Шиза з дробовиком під пахвою. Він єдиний мав право входити в бар зі зброєю. Скнара щось шепнув йому на вухо. Шиза кивнув у відповідь, сунув дробовик під стійку і пішов.

- Чого налити? - Холодно спитав у нового відвідувача бармен.

- Джагер тут? - Замість відповіді запитав Рудий.

Бармен поглядом вказав на столик, за яким сидів Джагер.

Рудий посміхнувся і зробив вітальний жест.

- Організуй нам віп-столик, - попросив бармена Рудий.

- По повній програмі? - Про всяк випадок уточнив той.

Хоча і без того було ясно, що, якщо глава клану прийшов на переговори, скупитися він не стане.

- Природно, - кивнув Рудий і пішов до столика, за яким сидів Джагер.

Всі присутні проводжали його поглядами, як гладіатора, що прямує до клітки з левом.

Скнара помахом руки підкликав помічника, щоб дати йому необхідні вказівки щодо віп-столика.

Підійшовши до столика Джагера, Рудий спочатку привітав усіх, хто за ним сидів. Отримавши у відповідь традиційне запрошення присісти, він ввічливо відмовився:

- Вибачте, панове, що перериваю ваше застілля, але у мене серйозна розмова до шановного Джагер. І якщо він погодиться приділити мені кілька хвилин, я б хотів запросити його за віп-столик.

Джагер мовчки кивнув і підвівся зі свого місця. Рудий поглядом зазначив екзоскелет на нозі сталкера.

- Якщо тобі важко йти ...

- Все в порядку, - махнув рукою Джагер.

У цей момент в бар шумно ввалився викликаний шизою Алігатор. Широкоплечий, огрядний, з випирає животом, туго обтягнуті чорним Сталкерська комбінезоном, глава клану «Вартові» один міг замінити чотирьох. У будь-якій справі. Як у випивці, так і в бійці. Алігатор пару днів назад вже переговорив з Джагером і обіцяв йому всіляку підтримку у врегулюванні взаємовідносин з «гонгами».

- Коли що не так, рознесемо їх табір до чортової матері! - Таким був остаточний вердикт Алігатора, цілком і повністю прийняв сторону Джагера.

- А «гнідрологов» Що ви за що уделали? - Мимохідь поцікавився Джагер.

- «Гнідрологов»? - Алігатор нахилив велику, круглу, гладку, як більярдна куля, голову і задумливо почухав нігтем верхівку. - Ти знаєш, вже й не пам'ятаю, за що саме. Але точно за справу!

Увійшовши в бар, Алігатор оглянув приміщення, примітив Рудого з Джагером і рішучою ходою попрямував в їхній бік. Картриджа з Маркером він теж побачив, але до них йому справи не було. Ці двоє швидше за все і самі не розуміли, що в даний момент їх житті не коштували пляшки простроченого пива. Джагер досить було тільки вказати на «гонгів» пальцем, щоб їх не стало. І навіть Рудий не став би втручатися. Тому що за всіма поняттями правда була на боці Джагера. Залишалося тільки спробувати домовитися з ним. Хоча коштували того дві нікчемні життя? Адже після того, що сталося, Маркер і Картридж стануть ізгоями серед сталкерів. Навіть якщо Джагер милостиво дарує їм прощення.

- Я представляю сторону Джагера! - Замість привітання заявив, підійшовши до Рудому, Алігатор.

- Нічого не маю проти, - «гонг» простягнув «варту» руку.

Повагавшись кілька секунд, Алігатор потиснув простягнуту руку. Він поважав закон і особисто проти Рудого нічого не мав.

Сталкери пройшли за перегородку і зайняли місце за віп-столиком, на який вже було виставлено все найкраще, що тільки було в заначці у скнари. Накриваємо столик Тіпун так постарався, що навіть скатерку постелив. Чи не занадто білу і не особливо чисту, але зате з усією повагою.

Алігатор взяв в руку запітнілу пляшку горілки, одним рухом звернув з неї пробку і розлив вміст по склянках.

- За те, щоб Зона була милостива до сталкерам! - Вимовив традиційний тост Рудий.

Випивши, сталкери закусили солоними грибочками.

Алігатор налив по другій.

Але перш ніж випити, треба було перейти до основної теми зустрічі. І тут вже ініціативу належало проявити Рудому.

- Як мені стало відомо, шановний Джагер, - церемонно почав «гонг», - у тебе є претензії до моїх людям.

- Претензії? - Джагер подався вперед і тицьнув себе пальцем в обгорілу щоку. - Ось мої претензії, все на пиці написано, - він говорив спокійно, не підвищуючи голосу. - Твої хлопці кинули мене на краю Порожніх земель, та ще й обікрали.

- Знімати ПДА з живого ... - Алігатор повільно, із засудженням похитав головою. - Не хочу сказати нічого поганого особисто про тебе, шановний Рудий. Але, бруд радіоактивна, твої хлопці ведуть себе як останні недоноски. І це вже не перший випадок ...

- Облишмо йти від теми, шановний Алігатор, - ввічливо перебив «варта» Рудий. - Якщо ви, панове, не проти, я хочу запросити сюди Картриджа і Маркера, щоб вони розповіли нам свою версію того, що сталося в Порожніх землях.

- Тільки не за один стіл зі мною, - презирливо скривився Алігатор.

- Само собою, шановний, - погодився Рудий і стиха свиснув.

Через перегородки з'явилися Картридж і Маркер. Вигляд у обох був як у засуджених до смерті, яких запросили на останню вечерю, але подано виявилося зовсім не те, що вони замовляли. І, що найнеприємніше, тут же, за столом, сидів кат і, посміхаючись, миліл мотузку.

- Ну, за тих, хто не повернувся з Зони! - Підняв свою склянку Алігатор.

Випивши, Джагер взявся колупати виделкою картоплю, присипану дрібно нарубаними зеленню і часником. Наче йому і діла не було до «гонгів», переминається з ноги на ногу за його спиною.

- Ну? - Похмуро глянув на своїх хлопців Рудий.

- А що казати? - Розвів руками Картридж. - В лайні ми. По самі вуха.

- Ні-і! - Посміхнувшись, похитав пальцем Алігатор. - З головою!

- Цікаво, - не піднімаючи погляду, сказав Джагер, - що ви тут всім понарассказивалі, коли повернулися?

- А що було, то і розповіли! - Несподівано з викликом підняв підборіддя Маркер.

Картридж відразу ткнув його ліктем в бік - мовчи, мовляв, дурилка картонна!

- А що? - Глянув на приятеля Маркер.

- Прости, Джагер, - ледве видавив Картридж. - Але, богом клянуся, ми були впевнені, що ти й півгодини не протягнеш. Тебе ж спочатку карусель зламала, а потім жарка ще ...

Джагер обернувся і вперше подивився картриджів очі.

- Однак я живий, як бачиш. Хоча і трохи на себе не схожий.

- Кинь, Джагер! - Ляснув сталкера по плечу Алігатор. - Я до твоєї нової фізіономії вже звик! Нічим не гірше колишньої.

- А я до сих пір в дзеркало на себе не дивлюся.

Джагер, не відриваючись, дивився в очі Картриджа. І, суть твою, він не бачив в них зла.

- Так ви, значить, так і сказали, що кинули мене напівмертвого. І зброю моє з собою прихопили, і ПДА ...

- Ні, - відвів погляд убік Картридж. - Ми сказали, що жарка вбила тебе.

- Ось же сучі діти, - зло усміхнувся Алігатор.

- Джагер, ти ж був все одно що мертвий! - Захитав головою Маркер. - У себе не приходив! ..

- А ви довго чекали?

- Час ... Близько того ...

- Видно, поспішали дуже, - знову вишкірився Алігатор.

- А що нам залишалося робити?

- На собі провідника тягти! - Саднув кулаком по столу «страж», та так, що тарілки дзвякнули. - Ви що, законів не знаєте? У Зоні своїх не кидати!

- Адже нам через Порожні землі потрібно було йти, - похмуро буркнув Картридж. - Якби потягли Джагера з собою, нам би всім хана.

- Скільки у вас відмичок було, коли ви Джагера кинули? - Запитав Рудий.

- Четверо.

- І що, вони не могли по черзі нести пораненого?

- Вони і відмичок всіх поклали, - сказав Джагер. - Тільки щоб самим вибратися.

- А у нас був вихід? .. Джагер, ти б адже і сам так само на нашому місці вчинив! ..

- На щастя, я не на вашому місці, а на своєму. І відповідаю тільки за те, що сам зробив.

- Джагер, якби у нас була хоча б надія на те, що ти залишишся живий! ..

- Я залишився живий!

- Я радий цьому, Джагер! Радий, напевно, як ніхто інший!

Чорт забирай, але ж він не бреше, подумав Джагер, дивлячись на Картриджа. Адже він дійсно переживав через те, що їм довелося кинути його. Але чому тоді він пішов і дозволив піти іншим? Розгублений був або наляканий? .. Або не вірив в самого себе?

- А ти що про них скажеш? - Кивнувши на «гонгів», запитав у Рудого Алігатор.

- Пару днів назад я б сказав, що вони хороші хлопці. І непогані сталкери. - Рудий взяв пляшку і наповнив склянки. - Я не знаю, що сказати зараз, тому що на моїй пам'яті таке трапилося вперше. Якщо ти не можеш довіряти сталкеру, разом з яким йдеш в Зону, тоді кому взагалі довіряти? .. Я вважаю, що Джагер має право пред'явити картридж і Маркеру будь-який рахунок, який вважатиме за потрібне.

- Підтримую! - Підняв свою склянку Алігатор. - Подібні справи не повинні залишатися безкарними.

- За Чорного Сталкера!

- За Чорного Сталкера!

- І за Маму-Зону, - тихо додав Джагер і випив разом з усіма.

- А я то тут причому? - Істерично заверещав Маркер. - Я Причому? Це Картридж вирішив, що ми повинні провідника залишити! ..

- Заткнись, - коротко кинув Алігатор. - Лайно слова не давали.

- Що скажеш, Джагер? - Рудий подивився на сталкера. - Тобі вирішувати, що робити. Як ти скажеш так і буде.

- Тільки не продешевити, Джагер, - строго погрозив сталкеру пальцем Алігатор. - Ці покидьки за все повинні заплатити.

- Є одна ідея ... - Джагер провів пальцями по зморшкуватою шкірі на щоці. - Скнара мені справу запропонував, хочу за нього взятися. Твоєму клану, Рудий, доведеться цю експедицію оплатити. Мені, сам розумієш, нова амуніція потрібна: ПДА, комбінезон з високим захистом, армійська аптечка, детектор аномалій і біосканер. Загалом, все як годиться. Картридж рахунок виставить.

- Зробимо, - кивнув Рудий. - А з цими-то чого? - Він подивився на принишклих «гонгів».

Парочка вже було вирішила, що найстрашніша біда їх минула. Доведеться, ясна річ, відпрацювати всі гроші, що Рудий вкладе в експедицію Джагера. Але зате є шанс залишитися в живих. Однак Джагер сказав:

- А цих двох я з собою візьму.

Такого повороту подій не очікував ніхто - ні пари засуджених, ні глави кланів.

Алігатор здивовано подивився спочатку на Джагера, щоб переконатися, що він не жартує, потім на Рудого, щоб упевнитися, що «гонг» зрозумів слова сталкера так само, як і він, і під кінець - на Маркера з картриджів, просто щоб перевірити, на місці вони.

- Ти це серйозно, Джагер?

- Абсолютно.

- На якого дідька вони тобі здалися?

- Це вже моя справа.

- Ну як знаєш. - Алігатор знову взявся за пляшку. - А коли питання вирішене, потрібно за цю справу випити. Щоб потім ніхто від своїх слів не відмовлявся!

- Скільки відмичок з собою візьмеш? - Запитав, піднявши склянку, Рудий.

- Відмичок не візьму, - хитнув головою Джагер. - Тільки я і ці двоє. Ти, головне, простеж, щоб вони перш пір не втекли.

- Чи не втечуть. - Рудий залпом випив склянку і закусив сервелат. - А потім, коли повернетеся? ..

- Коли повернемося, я їх відпущу.

- І все?

- Вважаєш, цього мало?

Рудий знизав плечима.

- Слухай, Джагер, - нахилившись до сталкеру, тихо вимовив Алігатор, - а не боїшся, що хтось із цих виродків тобі в спину автомат розрядить?

- Знаєш, Алігатор, я тепер взагалі нічого не боюся, - так само тихо відповів Джагер. - Тому що я мертвий сталкер. Тільки ти нікому про це не кажи.

Алігатор нахилив голову і спантеличено почухав голеній потилиці. Дурість, звичайно. Але якщо подібну дурість говорить така людина, як Джагер, її не можна не сприймати серйозно.

глава 12 |  глава 14

глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати