Головна

глава 9

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Сталкер провалився в сон, як у бездонний колодязь. Він падав, падав, падав, падав, і жах від цього нескінченного падіння наростав з кожною секундою. До тих пір, поки він не зрозумів, що боятися-то, власне, нічого. Поки він падає - він живий. І нехай цей політ крізь темряву небуття триває якомога довше. Він буде вічно плисти в мовчазному і безіменному потоці вічності, а повз будуть пропливати трупи його ворогів.

Сон-політ Джагера тривав без малого добу. Бути може, він спав би і довше, але його розбудив дражливий запах смаженої картоплі з цибулею. Сівши за стіл, він з пожадливістю спостерігав за тим, як Блайнд широким ножем перемішує нарізану товстими кружальцями картоплю на скворчащей сковорідці. А потім, коли картопля була готова, господар все тим же ножем порізав банку тушонки і вивалив її зверху. Який там салат з солов'їних мов! Хіба він може зрівнятися зі смаженою картоплею з цибулькою і тушонкою! Сталкер їв не поспішаючи, намагаючись відчути всю гаму смаків. Адже якщо смажену картопельку зовсім небагато підсолити, смак у неї стає зовсім іншою. А якщо ще й перчиком приправити, то отримаєш взагалі щось неймовірно прекрасне.

Запищав лежав на холодильнику ПДА. Блайнд взяв його і швидко пробіг кінчиками пальців по екрану.

- Семецкого біля Радар комарина лисину прихлопнула.

- Це добре, - схвально кивнув Джагер. - Значить, жити будемо ...

Не закінчивши фразу, сталкер упустив вилку і здивовано роззявив рот. До нього тільки зараз дійшло, що сліпий пальцями вважав текстову інформацію з дисплея ПДА.

Уподібнившись герою старого детективного серіалу, Джагер хотів запитати: «Але, чорт візьми, як? ..» І неодмінно запитав би, якби не боявся виставити себе повним дурнем.

- Закрий рот. Я не творю чудеса і не показую фокуси. Дисплей мого ПДА переводить текстову інформацію в шрифт Брайля.

Джагер кивнув - ну, добре, хоч з цим все нормально, - і знову взявся за вилку.

- Хочеш, я повідомлю, що ти живий? - Поцікавився Блайнд.

- Не варто, - махнув виделкою Джагер. - Я мертвий сталкер.

- Як знаєш. - Блайнд повернув ПДА на холодильник.

Джагер кивнув на знак подяки. Блайнд не бачив, але повинен був здогадатися, що він це зробив.

Наївшись як слід, але не до відвалу, сталкер хотів було знову завалитися на тапчан, але господар погнав його митися.

У невеличкій кімнатці, розташованій за житловими приміщеннями, там, де в сільській хаті зазвичай знаходиться комору, стояла велика емальована ванна на кручених ніжках. А поруч з нею величезна баддя з електронагрівачем.

- Не шкода електрику переводити? - Поцікавився сталкер, стягуючи брудну, рвану, зашкарублу одяг. - Щоб таку цебер води закип'ятити, літра три гасу в генераторі спалити потрібно.

- У мене електрику дармове, - посміхнувся Блайнд.

- Це як же розуміти?

- Та дуже просто. Я в погребі п'ять ємних акумуляторів поставив, а кабелі від них до двох найближчих разрядникам вивів. Ось тобі і електрику.

- Шутишь? - Не повірив Джагер.

- Та які вже тут жарти. - Блайнд простягнув сталкеру мило, мочалку і рушник. - У Зоні повно дармового електрики. Дивно, що нікому, крім мене, не спало на думку його утилізувати.

Джагер відкрив кран, і гаряча вода з цебра ринула в ванну.

- А як тобі до розрядники підійти вдалося? - Сталкер рукою спробував воду у ванні. - Адже він, зараза, кусається.

- Та я знайомого зомбі попросив. Йому це електрику - як мертвому припарки.

Джагер, в який вже раз, недовірливо подивився на Блайнда. Правду каже або перевіряє гостя на тупість?

- Зомбі, вони ж безглузді. Як ти зміг йому пояснити, що потрібно робити?

- Ну, не такі вже вони й безглузді, як прийнято вважати. Але з першого разу, звичайно, нічого не вийшло. Довелося тренуватися, пристосовуватися ...

Джагер випробував легкий шок, коли, роздягнувшись, подивився на своє виснажене тіло. Йому вдалося вижити в Порожніх землях, але якою ціною! Там, де колись були м'язи, тепер звисала лише в'яла шкіра. Не отримуючи їжі в достатній кількості, організм пожирав сам себе.

Ну, да ладно, подумав Джагер, це можна поправити. М'ясо наїдяться, м'язи накачаємо. Головне - живий залишився. Пройде час, рани затягнуться, кістки зростуться, болячки загояться, і він знову стане колишнім Джагером-провідником. І тоді вже він добереться до тих гадів, що зробили з ним таке. Нехай тільки дочекаються його, чи не здохнуть передчасно. Зона - вона ж така, легко може будь-яке життя прибрати. Але Картриджа і Маркера він Зоні не віддасть. Ти вже вибач, Мама-Зона, але з ними він сам повинен розібратися. Детально і не поспішаючи.

Ще одне потрясіння Джагер випробував, глянувши на себе в дзеркало. Те, що він там побачив, не було схоже на його обличчя. Із дзеркала на нього дивилася страшна, зморщена, потворна маска без вій і брів, покрита кровоточать болячками і мокрими струпами. Лоб перетинала глибока запалена рана, гною по краях.

Джагер торкнувся кінчиками пальців чола. Обережно провів по носі. Приклав палець до губ. Він зрозумів, що ніколи вже не зможе визнати цю особу своїм. А значить, тепер він не тільки мертвий сталкер, але ще і людина без обличчя. Він втратив все, що у нього було. Життя, особа ... Втратив самого себе. І, що саме мерзенне, відібрали у нього це не Зона, а люди. Люди, яким він довіряв, яких готовий був захищати. Може бути, навіть померти за них. Так, може бути, прав Блайнд - не людей зовсім треба любити, а Зону. Вона-то, по крайней мере, не прикидається другом, коли хоче тебе вбити.

Блайнд обмацав все його рани і порізи, обробив їх дезінфікуючим складом і залив біоклеем.

- Щеплення від правця коли останній раз робив?

- Пів року назад.

- Порядок.

Джагер саркастично посміхнувся.

- Що тобі не подобається?

- Моє лице.

- А що з ним не так?

- Воно все спалено.

- Загоїться.

- Я стану схожий на виродка.

- Ну, сталкер, тут я тобі нічим допомогти не можу - пластичну хірургію не практикується. До того ж я твого обличчя не бачу, так що мені все одно.

Після цього Блайнд відібрав у Джагера блакитний карбункул і приступив до обстеження зламану ногу сталкера. Багрова пухлина, що оповивала хворе стегно, почала спадати. Та й пальпація була вже не так болюча, як раніше. Закінчивши огляд, Блайнд сказав:

- Бачив я переломи і гірше.

І густо намазав стегно сталкера чорної баріться масою, що мала вельми жахливу запах.

- Що це? - Скривившись, запитав Джагер.

- А тобі не все одно? - Посміхнувся Блайнд.

- Ну, це все ж моя нога.

- Згоден, - не став сперечатися Блайнд.

- Так чому ж ти її намазав?

Блайнд підчепив чорну мазь на палець і понюхав її.

- Гадки не маю. Але здорово допомагає зняти запалення.

Джагер вже почав звикати до того, що на деякі питання Блайнд відповідає так, що не зрозумієш, серйозно він говорить або знущається. А оскільки у нього все ж була своя гордість, сталкер в таких випадках вдавав, що йому набрид розмову. Блайнд, як правило, не наполягав на продовженні.

Перевіривши тіло Джагера медичним дозиметром, Блайнд здивовано клацнув мовою.

- Що, хана? - Не дуже засмутившись, запитав Джагер.

Він знав, що рано чи пізно радіація з'їсть його зсередини. Як і будь-якого іншого сталкера.

Блайнд показав Джагер дисплей дозиметра. Сталкер клацнув по дисплею нігтем.

- А він у тебе точно працює?

- Здається мені, сталкер, що, коли ти зі своєю групою тільки вийшов з бару, в тобі сиділо побільше рентгенів, ніж зараз.

- Так не буває, - хитнув головою Джагер.

- Повір мені, я теж здивований, - посміхнувся Блайнд. - Таке враження, що ти не по Порожнім землям повзав, а оздоровчі процедури на водах брав.

- «Зелений віск»! - Здогадався сталкер. - Я їв «зелений віск»!

- Ну-у ... - Блайнд спантеличено потер підборіддя. - Наскільки мені відомо, захисний ефект «зеленого воску» поки що не доведено.

- Все сталкери знають про це!

- Знають, але мруть від радіації, як мухи.

- Я пив заражену воду, їв якісь ягоди ...

- Ти їв виросли в Зоні ягоди?

- Ну так. Треба ж було щось є.

- Можеш описати їх детально?

Блайнд поклав на коліна елнот зі шрифтом Брайля та, швидко бігаючи пальцями по клавішах, став записувати все, що розповідав йому про дивні ягодах сталкер.

- Ти думаєш, це ягоди допомогли мені вижити? - Запитав Джагер, розповівши все, що пам'ятав, починаючи від форми листя на кущі, з якого він зривав ягоди, і закінчуючи їх смаком.

- Не знаю. - Блайнд явно не був розташований обговорювати цю тему. Хоча незрозуміло - чому?

Діставши з шафи спортивну куртку і штани, він кинув їх сталкеру. Костюмчик темно-синього кольору з білими смужками, явно не новий. І за розміром господареві не підходить.

- Звідки дрібнички?

- Та яка тобі різниця? Все краще, ніж твої радіоактивні обноски.

В общем-то, вірно.

Одягнувшись в спортивний костюм, Джагер сіл на тапчан, витягнув ногу і прийняв позу, максимально наближену до позі роденівського мислителя.

- Про що задумався?

Те, що сліпий легко вгадує не тільки його думки, вже не здавалося Джагер дивним. Тепер він був уже майже впевнений в тому, що його загадковий господар якраз і є той самий Сліпий сталкер, про який розповідають історії в барах і біля вогнищ.

- Чим ти тут займаєшся? - Запитав Джагер.

- Та всім помаленьку, - ухилився від прямої відповіді Блайнд.

- А чи не нудно одному?

- Було б нудно, якщо б без діла сидів.

Джагер зрозумів, що продовжувати розмову на цю тему не має сенсу. А оскільки інших питань у нього не було, він ліг на тапчан і заснув.

Так тривало три дні. Джагер від'їдався і відсипався. А Блайнд лікував його рани. Господар не приставав до сталкеру з розпитуваннями, і Джагер теж мовчав, хоча і розумів, що рано чи пізно їм доведеться багато про що поговорити. У Зоні нічого не робиться просто так, за «спасибі». Значить, йому доведеться розплачуватися з блайндом за те, що той зараз для нього робив. Оскільки умови розрахунку не були обумовлені заздалегідь, існувала реальна небезпека перетворитися на вічного боржника. Той, хто надає послуги, має право призначати за них будь-яку плату. Погоджуватися чи ні - вирішувати тобі самому. Навіть якщо ти в безвихідному становищі. Джагер зробив свій вибір, і тепер йому залишалося тільки чекати, що потребують з нього Блайнд.

На четвертий день Джагер піднявся з тапчана, натягнув видану господарем одяг і з саморобним милицею під пахвою, стрибаючи на одній нозі, взявся допомагати блайндом по господарству. Але, як незабаром з'ясувалося, толку від його допомоги було мало. У будинку все виявилося влаштовано так, що сліпому зі справами управлятися було простіше, ніж зрячому. Та й пересувався Джагер по дому не дуже вправно. Після того як він перекинув стояв біля стіни дивний агрегат, схожий на прикрашену японськими ієрогліфами бляшану коробку з пластиковим циліндром всередині і сталевим диском з безліччю дрібних отворів зверху, Блайнд замахав на нього руками і велів негайно повертатися на тапчан.

- Але я не можу сидіти склавши руки! - Спробував заперечувати Джагер.

Йому і справді нудно було цілий день сидіти на тапчані.

- Книжки читати любиш?

- Ну, в загальному ...

- На! Почитай! - Блайнд кинув на тапчан поруч з Джагером електронний планшет. - Тільки шрифт Брайля відключи, а то він тобі заважати буде.

Джагер відкрив планшет і майже відразу в кореневому каталозі натрапив на розділ, що має назву «S.T.A.L.K.E.R.». У розділі було викладено з півсотні книг, присвячених Зоні. Джагер почав було читати одну, але незабаром кинув. Брехня одне. А ось інша книга, «Будинок на болоті», йому сподобалася. Хороша книга, життєва. Автор ніби сам у Зоні побував і все, що описав, на власні очі бачив. І персонажі були живими - Джагер здавалося, що з багатьма з них він особисто знайомий. А вже сам Болотний Доктор і його ручної зомбі Беніто - такого не придумаєш.

Сталкер так захопився читанням, що не помітив, як до нього підійшов Блайнд.

- Досить казки читати, - пробурчав він, забираючи з рук Джагера планшет. - Розкажи мені про те, що з тобою сталося. З самого початку і докладно.

Чесно зізнатися, Джагер зовсім не хотілося згадувати ті дні, що він провів у Порожніх землях. Йому хотілося назавжди залишити їх у минулому, забути так, щоб вони переплуталися з нескладними обривками снів. Але відмовити сліпому Джагер не міг. І він почав розповідати. Спочатку мляво, без особливого інтересу, не вдаючись у деталі, роблячи акцент лише на те, що йому самому здавалося значущим. Однак блайндом такий підхід до справи не сподобався. Він почав перебивати оповідача, вимагати уточнень, а пару раз так і зовсім змусив Джагера переказувати всю історію з самого початку. Вимушений копатися в деталях і розбиратися в нюансах, Джагер потроху втягнувся в цей процес. Незабаром йому і самому вже стало цікаво зрозуміти, розібратися в тому, що сталося. Оповідання його ставало все більш щільним, насиченим деталями і подробицями, які на перший погляд могли здатися незначними, але насправді були необхідні для розуміння того, що сталося. Несподівано для себе самого, він згадував такі моменти, які спочатку відкидав, пропускаючи через фільтр підсвідомості. Він немов наживо бачив, як лежала гілка у нього на шляху, по якій траєкторії летів кинутий ним камінь. А вже смак дощової води, віджатою зі старої пітною тільняшки, він не забуде ніколи.

Так і вийшло, що Джагер розповідав блайндом свою історію на протязі п'яти днів. А потім ще день пішов на додаткові питання, якими господар закидав сталкера.

Звичайно, розмовляли вони не з ранку до вечора. Як правило, відразу після сніданку Блайнд одягав свій широкий плащ з капюшоном, вішав на плече велику сумку, брав в руки палицю з кованими наконечниками і йшов з дому. Іноді він повертався до обіду, а траплялося, що й під вечір, коли вже починало темніти. Джагер страшно хотілося дізнатися, куди і навіщо ходить сліпий. Але Блайнд або повністю ігнорував його обережні навідні запитання, або відповідав у своїй звичній манері - так, що у Джагера складалося враження, ніби над ним насміхаються.

За відсутності Блайнда Джагер вивчав господарство сліпого сталкера. З милицею під пахвою він шкутильгав по дому, намагаючись зрозуміти, чим же тут займається Блайнд. У будинку було багато незвичайного, несхожого на те, що можна побачити в житлових будинках. Головним чином, це були різні технічні пристрої і пристосування, покликані зробити життя людини більш комфортною і спокійною. Багато з них були зроблені кустарно, а інші - перебрані, доопрацьовані і змінені. Якщо всі ці пристрої спрацював сам Блайнд, то він був одним з тих справжніх майстрів, які тільки в епоху Відродження відвідували цей тлінний світ.

У передпокої Джагер виявив відкидну панель контрольного пульта захисту периметра. Вивчивши подану на пульті схему, Джагер зрозумів, що слова Блайнда щодо розставлених навколо будинку капканів були жартом. Чи не капкани він розкидав довкола свого притулку, а стрибають протипіхотні міни. Така навіть Псевдогігантові черево розвороту, якщо той на неї настане.

Але найцікавішим місцем виявилася кімната, розташована за тією, де стояв тапчан, на якому спав Джагер. Саме в ній Блайнд проводив більшу частину того часу, що знаходився вдома. Уздовж стін кімнати стояли відкриті стелажі, заставлені баночками, флаконами і коробочками, переплетеними різнокольоровими проводами приладами і приборчики, призначення більшості з яких залишилося для Джагера загадкою. В окремому заскленій шафі на полицях були розкладені численні артефакти, зібрані в Зоні. А в великому холодильній шафі лежали окремі частини тіл і органи населяють Зону монстрів. Центр кімнати займали два довгих лабораторних столу з мармуровими стільницями. Трохи осторонь - письмовий стіл з вбудованим комп'ютером. А біля вікна - величезний акваріум з плексигласовий стінками, заповнений каламутною темно-коричневої водою. Коли Джагер наблизив обличчя до скла, намагаючись розглянути, що там всередині, з каламутною глибини на нього глянули два, а може бути, і три очі, які виражали такі неймовірні лють і злість, що у сталкера холод по спині поповз. Коли ж він спробував відійти від акваріума, то зрозумів, що не може цього зробити. Пронизливий погляд очей, невідомо кому належали, контролював його свідомість. Хоча, може бути, це був і не погляд зовсім, а щось зовсім інше, але Джагер з жахом зрозумів, що його тіло йому більше не підпорядковується. Сталкера затрясло від неймовірного жаху. І саме це врятувало його. Милиця, на який він спирався, вислизнув з-під пахви, і, скрикнувши від болю, Джагер впав. Відчувши, що може рухатися, він схопив милицю і швидко-швидко поповз до дверей. З тих пір він більше не підходив до жахливого акваріуму.

Оглядаючи лабораторну кімнату, Джагер кожну річ, що брав в руки, акуратно ставив на те ж саме місце. Але Блайнд все одно якимось незбагненним чином дізнався про те, що сталося.

- Ну як? - Запитав він у Джагера.

- Що як"? - Розгубився той.

- Як тобі це сподобалося?

- Що саме?

- Усе! - Блайнд зробив широкий жест рукою.

- Не знаю, - не знайшовши кращого відповіді, знизав плечима Джагер.

- А що ти думаєш про предмет моїх досліджень?

- Том, що сидить в акваріумі? - Уточнив Джагер.

- Ну що ти! - Ледь не образився Блайнд. - Акваріум - це так, - зневажливий помах рукою, - дитячі пустощі!

- Я б так не сказав, - саркастично посміхнувся сталкер.

- А як би ти сказав? - Жваво зацікавився Блайнд.

- Я навіть не знаю, як це назвати, - знизав плечима Джагер.

- Про що ж тоді мова? - Здивувався Блайнд, як ніби цілком щиро.

- Це краще ти мені скажи.

- Не скажу.

На цьому розмова закінчилася. В цей раз.

Слухаючи історію подорожі Джагера через Порожні землі, Блайнд сидів, низько схиливши голову, і смикав пальцями підборіддя. А оскільки очі у нього були закриті, здавалося, що він не тільки вбирає кожне вимовлене Сталкером слово, але ще і намагається подумки побачити те, про що той розповідає. Історія про нагодувати умираючого сталкера зомбі привела Блайнда в захват. Дізнавшись про нічну розмову бюрера, сліпий сталкер прийшов в надзвичайний хвилювання. А почувши про Маму-Зону, він раптом зірвався з місця, схопив в оберемок свої речі і, нічого не сказавши Джагер, втік з дому.

Повернувся він пізно вночі, весь промоклий - з вечора зарядив дощ, - правий бік вимазаний чимось білим, не те крейдою, не те вапном, і відразу почав будити Джагера, задрімав на тапчані.

- Розповідай знову! - Не просив, а вимагав Блайнд.

- Що? - Джагер пальцями потер мало що бачать спросоння очі.

- Мама-Зона! - Блайнд помахав перед носом сталкера розкритою долонею. - Мама-Зона!

- Ну, Мама-Зона, - байдуже кивнув Джагер. Він не поділяв, та й не збирався розділяти незрозумілого йому ентузіазму, що охопила Блайнда. - З голоду та з устатку чого тільки не привидиться.

- Ти вважаєш, це був бред?

- Ну, а що ж ще?

- Мама-Зона відвела тебе до води.

- Ну, мені щось здалося ...

- Ти бачив стару!

- Ні! - Відмахнувся Джагер. - Стару я бачив в маренні. Я щось помітив там, де перебувала канава з водою. А вже моя підсвідомість трансформувало незрозумілий йому сигнал в образ потворною старої, кличе мене за собою.

- Ти ба, як завернув! - Не те захоплено, не те роздратовано смикнув підборіддям Блайнд. - Хочеш сказати, що сам би поповз до того місця, де була вода, навіть якщо б не бачив старої?

Джагер задумався. Він спробував знову пережити той дивний, незрозумілий з точки зору банальної логіки момент, коли він вирішив згорнути в сторону. У його тодішнє становище це рішення - втекти в бік від основного шляху - могло стати самогубством. І, що найголовніше, тоді він розумів це так само чітко, як і зараз. Чому ж тоді він так вчинив? Джагер збрехав блайндом - він не бачив жодних ознак того, що десь поблизу може перебувати вода. І ніякого передчуття у нього не було. Він поняття не мав, навіщо і куди повзе, до тих пір, поки не плюхнувся в канаву з водою ... Його вела за собою примарна стара. В яку він не вірив ні тоді, ні тепер.

- Вона не тільки до води тебе привела, - немов продовжуючи вголос думки Джагера, сказав Блайнд. - Мама-Зона вела тебе всю дорогу через Порожні землі.

- Точно, - саркастично посміхнувся Джагер. - А до цього підсунула мені стрибуна, який мало мене не угробив.

- Суворо покарала тебе Мама-Зона, проте не вбила. Значить, для чогось ти їй потрібен.

- І за що ж вона мене покарала?

- А це ти вже сам подумай.

Джагер спантеличено почухав щоку.

- Куди ти ходив?

- Прогулятися.

- Дивлячись на ніч?

- А мені все одно - я сліпий.

- Ти багато чого мені не кажеш, Блайнд.

- А чому я взагалі повинен щось тобі говорити?

Сказав як відрізав. І не посперечаєшся.

- Ти вже чув від когось про Маму-Зону?

- Багато хто бачив якусь істоту, яке, як їм здавалося, уособлювала собою Зону. Описували і називали вони його по-різному. Але все оповідачі сходилися в декількох, на мій погляд, найбільш важливих деталях. Істота це бачать тільки досвідчені сталкери - пацанам воно не є. Побачити його може тільки одна людина. З'являється воно в критичний момент, коли людина на волосині між життям і смертю. І чи її одним махом обрубує цей волосок, або допомагає бідоласі вибратися.

- А ти сам? - Помовчавши, запитав Джагер.

- Що я сам? - Не зрозумів Блайнд.

- Ти з ним коли-небудь зустрічався?

- Може, і зустрічався. Та тільки не зрозумів з ким. Я ж сліпий.

- А як же твоя інтуїція?

- Я коли говорив про інтуїцію?

- Ну ... Ти ж навіть думки вмієш читати ... Або прораховувати ... Ну, щось на зразок того.

- Дурень, - беззлобно сказав Блайнд.

- Слухай, а ти часом не був знайомий зі сталкером на ім'я Жукк? З двома «ка» в кінці.

- А тобі-то що?

- Я просто так запитав.

- І що? Хочеш, щоб я тебе теж просто так послав?

- Тобі ніхто не говорив, що у тебе характер стервозною? - Образився нарешті Джагер.

- Я один живу, - не задумуючись, відповів Блайнд. - І мене мій характер цілком влаштовує.

- Ах ось як!

- Та ось так.

Блайнд ривком піднявся з табурета, пройшов на кухню, відрізав скибку житнього хліба і дістав з кишені півлітрову скляну банку. Відкривши банку, він столовою ложкою підчепив солідну частку її вмісту і густо намазав на хліб. Відкусив з кута, пожував, кивнув задоволено і повернувся на колишнє місце.

- Що це у тебе? - Поцікавився Джагер.

- Смальцю! - Зі смаком жуючи, відповів Блайнд.

- І де ж ти його знайшов? - Здивувався Джагер.

- А це, приятель, не твоя справа. - Сліпий відкусив ще шматок від бутерброда. - Ну, давай, розповідай.

- Що? - Розгубився Джагер.

- Як це «що»? Про Маму-Зону! Все, до найдрібніших подробиць.

- А смальцю даси?

- Коли розкажеш.

Джагер приречено зітхнув і почав розповідати. Все знову. Про Порожні землі. Про зламану ногу. Про муки спраги і голоду. Про Маму-Зону, щоб їй було не гаразд. А сам при цьому тримав в голові образи Картриджа і Маркера. І уявляв, як зустрінеться з ними. Так, це буде незабутня зустріч! Джагер вже знав, як вчинити зі зрадниками.

 глава 8 |  глава 10


 Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати