Про автора 1 сторінка |  Про автора 5 сторінка |  Про автора 6 сторінка |  Про автора 7 сторінка |  Про автора 8 сторінка |  Про автора 9 сторінка |  Про автора 10 сторінка |  Про автора 11 сторінка |  Про автора 12 сторінка |  Про автора 13 сторінка |

загрузка...
загрузка...
На головну

Про автора 3 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Я дивлюся на інших. Тут приблизно 20 осіб, більшість дивляться на Піча. Один з них, Хілтон Сміт дивиться на мене. Він, як і я, керуючий заводу і один з тих, хто мені ніколи не подобався. Мене завжди дратував його стиль - він з ентузіазмом рекламував свої нові ідеї, і що б він не робив, нічого не змінювалося. Незважаючи на це, він дивився на мене, ніби перевіряв мене. Це тому, що я виглядав трохи приголомшеним? Я намагаюся вгадати, про що він думає. Я Тараща на нього, поки він не повертається до Білла.

Коли я остаточно вник в те, що говорить Піч, я помітив, що він почав дискусію з перевіряючим підрозділи Етаном Фростом, старим і зморшкуватим хлопцем, який з невеликим макіяжем міг би перевершити Джека Різника.

Новини цього ранку були схожі на повідомлення про стихійне лихо. Перший квартал тільки закінчився, але все вже було гірше нікуди. Зараз підрозділ мав реальну небезпеку неплатежів. Все пояски повинні бути затягнуті до кінця.

Коли Фрост закінчив, Піч встав і продовжував повідомляти деякі паршиві звістки про те, в якому стані ми стикаємося з такою ситуацією. Я намагався слухати, але після пари пропозицій мою увагу вимкнулося. Все, що я чув, було обривками.

': Першою необхідністю для нас є знизити ризик збитків:: згідно нашого становища на ринку:: без стратегічного зниження витрат:: збільшення продуктивності на всіх ділянках:'

Миготять графіки зі слайдів. Піч обмінюється безжальними цифрами з іншими керуючими. Я намагаюся концентруватися, але у мене нічого не виходить.

': Продажі першого кварталу впали на 22%, в порівнянні з минулим роком:: загальна вартість сировини збільшилася:: ставлення оплаченого робочого часу до робочого часу основного персоналу на 3 тижні більше:: зараз, якщо ми подивимося на цифри, що показують витрачений час на одиницю продукції в порівнянні з нормативами, ми побачимо зниження ефективності на 12% ... '

Я міркую, що може мені допомогти зібратися. Я лізу в піджак, щоб дістати ручку і зробити якісь позначки.

- Відповідь очевидна, - говорить Піч. - Майбутнє нашого бізнесу залежить від нашої здатності збільшити продуктивність.

Але я не знаходжу там ручки. Я лізу в іншу кишеню і дістаю звідти сигару. Я Тараща на цю сигару. Я взагалі не курю! Кілька миттєвостей я згадую, як ця сигара опинилася в моїй кишені.

Я згадав.

Два тижні тому я одягав цей же самий піджак. Це був кінець моїх дивовижних днів, коли я ще думав, що все буде, як я хочу. Я лечу літаком і очікую наступного літака в аеропорту О'Хара. У мене є ще час, і я йду в зал очікування. Там дуже жваво і штовхаються такі ж ділові люди, як і я. Я дивлюся, куди можна присісти, вдивляючись, я помічаю три напівпрозорих смужки матерії, потім жінку в строгому блейзері і щось ще, а потім мої очі зупиняються на яскравій жилетці одягненою чоловіком поверх светра. Він сидить біля лампи і читає, тримаючи книгу в одній руці, а в іншій - сигару. Поруч з ним виявляється вільне місце. Я займаю його. Я ще не встиг опуститися на місце, як до мене доходить - я ж його знаю!

Коли ти мчиш кудись, неймовірно зустріти посеред одного з аеропортів світу людини, якого знаєш. Я навіть не зовсім впевнений, що це він. Але він виглядає дуже схожим на одного мого знайомого фізика, якого я знав, Йону [6]. Як тільки я сів, він глянув на мене, відірвавши погляд від книги, і я побачив на його обличчі німе запитання: 'Ми знайомі?'.

- І вона?

- Так?

- Я Алекс Рого. Пам'ятаєте мене?

Його особа говорить мені, що не зовсім.

- Я знав вас раніше, - кажу я йому. - Я був студентом. Я тоді отримав грант і вивчав деякі математичні моделі, які ви розробили. Пам'ятаєте? Тоді я був з бородою.

Невелика спалах впізнавання підсвічує його.

- Звичайно! Так, я пам'ятаю тебе, Алекс, невже це ти?

- Так.

Підійшла офіціантка запитує мене, чи не хочу я щось випити. Я замовляю скотч з содовою і питаю Йону, чи приєднається він до мене. Він вирішує, що краще не буде тому, що йому скоро вилітати.

- Ну, як ти зараз?

- Зайнятий, - відповідає він, - Дуже зайнятий. А ти?

- Теж саме. Я зараз лечу в Х'юстон. А ти?

- Нью Йорк.

Мені здалося, що він трохи втомився від цієї балаканини, і вже хоче закінчити розмову. Ми на мить замовкли. Добре це чи погано, у мене є звичка (яку мені ніколи не вдавалося контролювати) заповнювати виникли паузи розмови своїм голосом.

- Чудово, а після всіх планів, які я мав тоді, збираючись зайнятися дослідженнями, я опинився в бізнесі. Я керуючий заводу UniCo.

Іона кивнув. Мені здалося, що він зацікавився. Він випустив дим. Я продовжую розповідати. Для мене це звична справа.

- Взагалі, це і є причина, чому я зараз їду в Х'юстон. Ми належимо асоціації промислових компаній, яка запросила нас на конференцію присвячену застосуванню роботів в якості членів комісії.

- Я знаю, - каже Іона, - це буде технічна дискусія.

- Практично всі виробництва, так чи інакше, пов'язані з технікою, - відповідаю я. Потім я згадую, що в мене є, що показати йому. - Стривай секунду.

- Ось, - кажу я і читаю йому заголовок, - Автоматизація: Вихід з кризи для Американської промисловості вісімдесятих: комісія користувачів та експертів обговорить переваги впровадження ліній автоматизації для Американської промисловості.

Однак, коли я повертаюся, Іона виглядає абсолютно байдужим. Я уявив, що він як людина науки зовсім не цікавиться бізнесом.

- Ти говориш, що твій завод використовує роботів? - Запитав Іона.

- Два цехи, - відповів я.

- І це дійсно підвищило вам ефективність?

- А як же. Ми збільшили, - я переглянув свої звіти, - продуктивність на 36% на одній з дільниць.

- Невже: 36 відсотків? - Питає Іона. - Значить, твоя компанія заробляє на 36% більше грошей, ніж до установки роботів? Нечувано!

Мій ентузіазм зменшився.

- Так: але, - кажу я, - Ми б теж хотіли, щоб все так було. Але все значно складніше. Дивись, це тільки один цех, який має таку продуктивність.

Іона дивиться на свою сигару і струшує попіл в попільничку.

- Значить, насправді ти не збільшив свою продуктивність.

Моя усмішка застигла.

- Я не зовсім зрозумів, - відповідаю я.

Іона нахиляється до мене ближче і каже.

- Дозволь мені спитати: тільки між нами: Чи здатний твій завод відвантажувати хоча б на одну одиницю продукції в день більше, після установки роботів?

- Ну, мені треба перевірити свої цифри і порахувати: - промимрив я.

- Ти кого-то вигнав? - Запитав він.

Я відсунувся і подивився на нього. Що він має на увазі?

- Ти маєш на увазі, звільнив чи когось я через те, що з'явилися роботи? - Запитав я. - Ні, тому що і ми і наша профспілка розуміємо, що нікого не буде потрібно звільняти з-за збільшення продуктивності. Ми зайняли людей іншою роботою. Звичайно там, де бізнес згортається, ми звільняємо людей.

- Так значить, автоматизація сама по собі не зменшила вартість робочої сили.

- Ні, - погоджуюся я.

- Тоді скажи мені, а запаси зменшилися?

Я засміявся.

- Іона, скажи ти про що?

- Ти відповідай, - каже Іона, - Твої запаси зменшилися?

- Не рахував. Не думаю що так. Але мені треба порахувати.

- Вважай, якщо тобі від цього буде краще. Однак твої запаси не зменшилися: твої витрати на робітників не знизилися: і твоя фірма не продає більше продуктів, це очевидно, раз ти їх не справляєш більше. Тоді ти не можеш сказати, що роботи збільшили продуктивність твого заводу.

Всередині живота у мене я відчуваю щось схоже на відчуття, яке виникає, коли починаєш різко підніматися в ліфті.

- Так, я щось розумію з того, про що ти говориш, але мої ціни зменшилися, коли збільшилася ефективність.

- Правда, яким чином? - Питає Іона і закриває свою книгу.

- Звичайно. Ефективності різних цехів усереднюються, що дає в середньому близько 90% витрат. І мої ціни за одиницю продукції зменшилися відповідно. Щоб конкурувати сьогодні ми повинні робити все, щоб збільшувати ефективність і знижувати ціни.

Офіціантка приносить мій скотч і ставить його на столик поруч зі мною. Я даю їй п'ятірку і чекаю здачі.

- З такою великою ефективністю тобі треба працювати на своїх роботах цілодобово, - говорить Іона.

- Абсолютно вірно, - кажу я йому. - Ми просто зобов'язані їх завантажити роботою. Інакше ми втратимо економію масштабу. І ефективність впаде. Це відноситься не тільки до роботам, але і до решти продукції. Ми зобов'язані виробляти безперервно, щоб отримати ефект економії і зберегти свою цінову перевагу.

- Та НУ? - Каже він.

- Звичайно, але я не говорив, що у нас зовсім немає проблем.

- Зрозуміло, - каже Іона. - Ну ж бо! Скажи чесно. Твої запаси хоч греблю гати, так?

Я дивлюся на нього. Звідки він знає?

- Ти маєш на увазі незавершене виробництво?

- Всі твої запаси.

- Ну, по-різному. Десь вони великі.

- І все скрізь затримується? - Питає Іона - І ти не можеш нічого відвантажити вчасно.

- З цим я погоджуся, - відповідаю я, - це одна з серйозних проблем. І вона має серйозні наслідки для замовників.

Іона киває, ніби він чекав такої відповіді.

- Стривай: звідки ти знаєш? - Питаю я його.

Він знову посміхається.

- Просто вгадав, - відповідає Іона. - Хоча, я спостерігаю ті ж симптоми на різних підприємствах. Ти не самотній.

- Але хіба ти не фізик? - Питаю я.

- Я вчений, - відповідає він. - Ну, добре, ти б сказав, що зараз я займаюся дослідженням в науці організацій - виробничих організацій зокрема.

- Я не знав, що є така наука.

- Тепер є.

- Чим би ти не займався, я повинен тобі сказати, ти вказав на мої улюблені мозолі. Як сталося:

Я перервався тому, що Іона вигукнув щось на івриті. Він лізе в кишеню і дістає кишеньковий годинник.

- Вибач, Алекс, але я бачу, що спізнюся на літак, якщо не потороплюсь.

Він встає і бере свій пальто.

- Ми непогано поговорили, - кажу я, - я дуже заінтригований тим, що ти сказав.

Іона помовчав.

- Добре, якщо ти обдумав те, про що ми зараз говорили, тобі, ймовірно, вдасться витягнути свій завод з великих неприємностей.

- Може бути, я створив тебе невірне уявлення, - кажу я йому. - У нас є пара проблем, але я б не сказав, що завод має серйозні проблеми.

Він дивиться мені прямо в очі. Він знає, що відбувається. Я вважаю.

- У мене є трохи часу, - чую я свій голос, - що якщо ми продовжимо нашу розмову до твого літака? Що ти скажеш?

- Чи не вся розмова, - відповідає він. - Нам потрібно поспішати.

Я встаю і хапаю свій портфель і пальто. Мій напій коштує на столику. Я швидко сьорбає і залишаю його. Іона вже виходить з дверей. Він чекає, поки я його наздожену. Потім ми крокуємо по коридору, де всі біжать. Іона додає крок, я намагаюся витримати його темп.

- Я серйозно, - кажу я Йони, - що дає тобі привід підозрювати, що у мене на заводі можуть бути проблеми.

- Ти сам про це сказав.

- Не говорив.

- Алекс, мені стало зрозуміло з твоїх слів, що ти не керуєш заводом з такою ефективністю, з якою думаєш, що управляєш. А керуєш зовсім навпаки. Ти керуєш для того, щоб підвищити ефективність використання обладнання.

- Чи не у відповідності з моїми показниками? - Питаю я. - Чи не намагаєшся ти сказати мені, що мої люди помиляються в своїх звітах: що вони брешуть мені?

- Ні. Дуже малоймовірно, що твої люди брешуть тобі. Але твої показники виразно брешуть.

- Припустимо, ми іноді підганяємо цифри тут і там, але всі змушені грати в цю гру.

- Ти упустив головне. Ти думаєш, що управляєш ефективністю заводу: але твої передумови невірні.

- Що я неправильно думаю? Моє мислення не відрізняється від мислення інших керівників заводів.

- У цьому-то і біда.

- Що ти хочеш сказати? - Я відчув, що починаю ображатися.

- Алекс, коли ти поруч з кимось, і думаєш як хтось, ти приймаєш так багато передумов, на яких будується все твої міркування, навіть не ставлячи собі питання, чи правильні вони.

- Іона, я думаю весь час. Це частина моєї роботи.

Він похитав головою.

- Алекс, скажи мені знову, чому ти впевнений, що твої роботи таке велике поліпшення?

- Тому, що вони збільшують продуктивність.

- Розкажи мені, що це таке?

Я подумав хвилину, намагаючись пригадати.

- Згідно з тим, як моя компанія визначає це, - відповідаю я, - є формула, в якій додаткова вартість на одного працівника дорівнює:

Іона знову похитав головою.

- Коли ти посилаєшся на те, як твоя компанія визначає це, ти говориш про щось інше. Забудь на хвилину все формули і скажи мені своїми словами на пальцях, грунтуючись на своєму досвіді, що таке продуктивність?

Ми звертаємо за кут і я бачу металошукачі і охоронців служби огляду. Я хотів зупинитися і сказати йому до побачення тут, але Йона навіть не уповільнює крок.

- Тільки скажи мені, що означає продуктивність? - Питає він знову, коли проходить крізь металошукач. Пройшовши, він додає, - Що це значить саме для тебе?

Я ставлю свій портфель на конвеєр і йду за ним. Я не можу уявити, що він хоче від мене почути.

На дальньому кінці я говорю йому:

- Я думаю, що це є, коли я домігся чогось.

- Точно. Але ти досягаєш чогось в термінах чого?

- У сенсі поставленої мети.

- Правильно.

Він залазить під светр і дістає з кишені сорочки сигару. Він дає її мені.

- Мої вітання. Коли ти говориш про продуктивність, то досягаєш чогось в термінах своєї мети, правильно?

- Правильно.

Ми мчимо крізь одні двері за іншими. Я намагаюся встигнути за кожним його кроком.

- Алекс, ти прийшов до висновку, що продуктивність це дія, спрямована на те, щоб компанія наблизилася до своєї мети. Кожна дія, яке наближає компанію до своєї мети підвищує продуктивність. Кожна дія, яке віддаляє від мети, зменшує її. Ти сприймаєш?

- Так але: це схоже на звичайний здоровий глузд.

- Це просто логіка, ось що це.

Ми зупиняємося. Я спостерігаю, як відзначають його квиток.

- Це занадто велике спрощення. Це не дає ніякого розуміння, що з цим робити. Я тепер знаю, що якщо я рухаюся до своєї мети, то і мої дії ефективні, а якщо ні - то ні. Ну і що з цього?

- Все, що я намагався сказати тобі, це те, що продуктивність не має ніякого сенсу, якщо ти не знаєш яка твоя мета.

Він забирає свій квиток і рухається на посадку.

- Дуже добре, - кажу я, - Ти можеш подивитися на це з іншого боку. Одна з цілей моєї компанії збільшити ефективність. Тому, оскільки я збільшую ефективність, я буду збільшувати продуктивність. Це логічно.

Іона застиг як укопаний. Він повертається до мене

- Ти знаєш, у чому твоя проблема?

- Звичайно, - кажу я, - мені потрібно підвищити ефективність.

- Ні, не це твоя проблема, - каже він, - Твоя проблема в тому, що ти не знаєш, що таке мета. І до речі, вона тільки одна, не має значення яке підприємство.

Це на мить поставило мене в безвихідь. Іона продовжував рухатися в напрямку виходу. Схоже, що все вже пройшли на посадку. Тільки ми двоє залишалися в зоні очікування. Я тримаю його в поле зору.

- Почекай! Що ти маєш на увазі, кажучи, що я не знаю що таке мета? Я знаю.

Коли ми вже підходимо до дверей літака, Іона повертається до мене. Стюардеса дивиться на нас.

- Правда? Тоді скажи мені, яка мета твоєї організації?

- Мета - виробляти товари так ефективно як ми можемо.

- Неправильно. Це не те. Яка справжня мета?

Я здивовано моргаю.

Стюардеса нахиляється через поріг.

- Хто-небудь збирається летіти цим літаком?

- Одну секундочку, будь ласка, - відповідає Іона і повертається до мене. - Ну ж Алекс! Швидше! Скажи в чому справжня мета, якщо ти знаєш.

- Вплив? - Припустив я.

Схоже, він здивувався.

- Ну: непогано, Алекс. Але ти не зможеш отримати його, роблячи щось віртуальне.

Стюардеса розсердилася.

- Пане професоре, якщо ви не збираєтеся летіти, повертайтеся в зону огляду.

Іона проігнорував її.

- Алекс, ти не зможеш зрозуміти, що таке продуктивність поки не зрозумієш що таке мета і яка вона. Поки цього не станеться, ти будеш тільки грати в якусь із різновидів ігор зі словами і цифрами.

- Добре, значить завоювання ринку, - кажу я йому, - це мета?

- Ой, чи що?

Він ступив у літак.

- Гей! Ти не можеш сам сказати?

- Подумай про це, Алекс. Ти можеш знайти відповідь у власному життєвому досвіді.

Він простягнув свій квиток стюардесі, подивився на мене і помахав рукою на прощання. Я підняв руку і виявив, що все ще тримаю сигару, яку він дав мені. Коли я подивився знову, його вже не було. Неспокійний агент з'явився і сказав мені сухо, що він збирається закрити двері.

Хороша сигара.

Для тютюнового знавця вона може здалася б трохи відволожилася, оскільки пролежала в моїй кишені вже 2 тижні. Але я, будучи присутнім на зустрічі Білла, її курив з великим задоволенням і згадував іншу дивну зустріч з Іоною.

Чи дійсно вона була більш дивною, ніж ця? Піч став до нас обличчям і вказав на центр графіка довгою дерев'яною указкою. Тютюновий дим танцював в променях слайдоскоп. Навпроти мене хтось вів рахунок на калькуляторі. Все, за винятком мене, слухали уважно, або робили помітки, або коментували почуте.

'... Постійні параметри:: необхідно поліпшити:: матриця переваг:: достатня норма прибутку:: індикатори процесу:: доказом цього служить:'

Я не розумію, що тут взагалі відбувається. Їх слова звучать як ніби на іншій мові, що не іноземною, але мовою, який я одного разу неясно розумів і зовсім забув зараз. Їх терміни здаються мені знайомими. Але зараз я не впевнений, що вони дійсно щось значать. Це всього лише слова.

Ви просто жонгліруете цифрами і словами.

Там, в чиказькому аеропорту О'Хара, за кілька хвилин я намагався зрозуміти, про що говорив Іона. Чомусь він зміг зацікавити мене своїми простими фразами. Однак це звучало, як щось сказане мені з іншого світу. Тоді мені нічого не залишалося окрім як потиснути плечима. Мені потрібно було летіти в Х'юстон і говорити про роботів. А зараз настав час розробити свій власний план.

Зараз я дивуюся, що Іона ближче до істини, ніж я міг припустити тоді. Тепер дивлячись в обличчя реальності, я бачу, що всі наші методи не більше, ніж шаманство. Наше плем'я вмирає і ми танцюємо навколо церемоніального багаття, щоб вигнати диявола, який наводить порчу.

Яка справжня мета? Ніхто з присутніх навіть не запитує базовим питанням. Піч виспівує про можливість зниження цін і необхідності збільшення продуктивності і чимось ще. Хілтон Сміт співає алілуя всьому, що не запропонував би Піч. Хто-небудь насправді розуміє, що ми тут робимо?

У 10 Піч оголошує перерву. Всі крім мене виходять відпочити і попити кави. Я залишаюся до тих пір, поки все не вийдуть.

Якого біса я тут сиджу? Я не знаходжу нічого хорошого в тому, щоб сидіти тут ні для себе, ні для кого з нас. Невже ця зустріч (вона запланована на весь день) зробить мій завод конкурентоспроможним, або збереже мені роботу, або допоможе кому-небудь зробити щось приносить користь?

Я більше не можу тут залишатися. Я навіть не знаю що таке продуктивність. Тому в підсумку не може вийти нічого, крім витраченого часу. І з цією думкою я упаковую свої папери в портфель і замикається його. А потім тихо піднімаюся і виходжу надвір.

По крайней мере, я щасливий. Від кімнати до ліфта я дійшов без зайвих питань. Однак поки я очікую ліфта, до мене підходить прогулюється Хілтон Сміт.

- Ел, невже ти нас покидаєш?

Яке мить я хотів проігнорувати питання, але потім подумав, що він може це невірно тлумачити і сказати Біллу якусь гидоту про мене.

- Мені час бігти. У мене на заводі подія, яке вимагає моєї присутності.

- Що? Так терміново?

- Ти можеш це перевірити разом зі мною.

Ліфт відкрив двері. Я ввійшов. Сміт дивився на мене з дивакуватим виглядом, ніби він всього лише проходив повз. Двері закрилися.

Я не поїхав відразу на завод. Покружляв деякий час по місту. Потім виїхав на шосе і їхав, поки мені не набридло, потім повернув на іншу дорогу. Минуло години дві. Мені було все одно, де я перебуваю, головне щоб мене не чіпали. Свобода підбадьорює, коли хочеш позбутися нудьги.

Поки я їду, я намагаюся викинути з голови всі думки про бізнес. Я хочу очистити свою голову від усього. Сонце високо. Тепло. Небо блакитне. І наповнився край на початку весни ще виглядає непомітно, сьогодні відмінний день, щоб розвіятися.

Я згадую про час, тільки коли під'їжджаю до заводу. Вже годину дня. Я пригальмовую, щоб розвернутися перед заводськими воротами. Мені важко пояснити чому, просто я відчуваю, що так буде краще. Я дивлюся на завод і натискаю педаль газу. Я голодний. Я думаю, що непогано було б перекусити.

Хоча я здогадуюся, що справжня причина в тому, що я не хочу, щоб мене хтось бачив. Мені треба подумати. А якщо я повернуся в офіс, мені ніколи цього не вдасться.

На милю вгору по дорозі є маленьке кафе-піцерія. Я бачу, що воно відкрите, тому зупиняюся і входжу туди. Я замовляю, як завжди, середню піцу з подвійним сиром, запашним перцем, соусом, грибами, зеленим перцем, червоним перцем, оливками і цибулею, і - ммммммммммм - приправленим анчоусів. Поки я чекаю біля стійки, я не можу втриматися, щоб чого-небудь не пожувати, тому я кажу італійцеві, щоб він дав мені два пакетика горішків для пива, чіпсів і сухариків. Сьогоднішнє настрій збуджує апетит.

Однак, одного я не врахував. Я не можу запивати горішки лимонадом. Для цього потрібно пиво. І я здогадуюся, чого я хочу ще взяти. Звичайно, звичайно я не п'ю посеред робочого дня: але я все ще дивлюся в сторону де висвітлюються холодні баночки:

- Відкрийте.

Я витягнув з холодильника упаковку з шести пляшок.

Сорок доларів тридцять шість центів і я виходжу звідти.

Не доїжджаючи заводу, на протилежному боці шосе є гравійна дорога, яка веде на невеликий пагорб. Це дорога до високовольтної підстанції за півмилі звідси. Щоб не пропустити її, я різко повертаю кермо. Бьюїк зістрибує з шосе і тільки швидкість рук рятує мою піцу від падіння на підлогу. Ми піднімаємо хмара пилу, піднявшись на вершину пагорба.

Я зупиняю машину, розстібаю сорочку, знімаю краватку і піджак, щоб не вимазатися де-небудь і дістаю свої частування.

Неподалік, внизу пагорба знаходиться мій завод. Він вріс в поле, своїми великими сірими металевими коробками без вікон. Я знаю, що десь всередині їх, в денну зміну працюють 400 чоловік. Їх машини припарковані на заводський стоянці. Я спостерігаю, як одна фура маневрує між двома іншими в розвантажувальному доці. Ці вантажівки привозять матеріали, щоб потім люди і машини всередині використовували їх для виробництва чогось іншого. На протилежному боці ще більше машин завантажуються тим, що ми зробили. Попросту кажучи, це все, що там відбувається. А я розглядаюся як керуючий всього цього.

Я відкрив одну банку пива і взявся за піцу.

Завод відразу кидається в очі. Він виглядає, як ніби він був тут завжди і назавжди залишиться. Але я знаю, що він побудований 50 років тому і може не простояти ще стільки ж.

Отже, в чому мета?

З чого ми виходимо, працюючи тут?

Що утримує цей завод на плаву?

Іона сказав, що є тільки одна мета. Відмінно, але я не знаю як це може бути. Ми робимо безліч робіт протягом зміни, і всі вони важливі. Практично всі вони: або ми могли б їх не робити? Що за справи, вони все могли б бути метою.

Я вважаю, що в першу чергу виробниче підприємство повинно купувати сировину. Нам потрібні ці матеріали, щоб виробляти, і ми повинні отримувати їх за кращими цінами, тому ефективний метод закупівель дуже важливий.

Піца просто чудова. Я повертаюся до свого другого шматка, коли якийсь внутрішній голос в моїй голові запитує мене: 'І це мета?' Ефективний метод закупівель це причина, по якій завод існує?

Мені потрібно сміятися. Навіть повітря не вистачає.

Так, звичайно ж. Деякі простодушні ідіоти у відділі закупівель працюють, так як ніби, це і є мета. Вони готові орендувати склади, щоб складувати всякий непотріб, який вони купили зі знижкою. І що ми маємо? Тридцять два місяці поставок мідного дроту? Семи місячний запас листів нержавіючої сталі? І так практично у всьому. Вони пов'язують мільйони і мільйони, за якими були куплені матеріали - зате за хорошими цінами.

Ні, економні закупівлі, безумовно не є метою цього заводу.

Що ми ще робимо? Ми забезпечуємо сотні робочих місць, і десятки тисяч забезпечує UniCo. Ми, робочі, розглядається як 'основний актив підприємства', як висловився один балакучий піарник в річному звіті. Навіть якщо прибрати все перебільшення, все одно компанія не зможе працювати без хороших робочих різних кваліфікацій і професій.

Я особисто отримую задоволення від надання роботи. Можна ще багато сказати про стабільні виплати. Але забезпечення робочих місць не та причина, по якій існує завод. Зрештою, скільки робочих ми не звільнили недавно?

У будь-якому випадку, навіть якщо UniCo забезпечує довічну зайнятість, як деякі японські компанії, я не скажу, що мета це робочі місця. Здається, багато людей думають і діють так, як ніби це і є мета (менеджери Емпайр стейт білдінг і політикани тільки дві категорії з них), але завод був побудований не для того, щоб платити платню і рятувати людей від неробства.

Для чого був побудований завод, в першу чергу?

Він був побудований, щоб виробляти продукцію. Як це не може бути метою? Іона сказав, що не може. Але я не розумію, чому це не мета. Ми виробнича компанія. Це означає, що ми повинні щось робити. Невже не так? Невже цього недостатньо - виробляти продукцію? Для чого ми тоді потрібні?

Тут мені спадають на думку деяких, прожужжать всі вуха модні слова.

А як на рахунок якості?

Може бути це? Якщо ви не робите якісний продукт все, що ви маєте на результаті - купа дорогих помилок. Ви повинні задовольнити вимоги покупця до якості продукції або вам доведеться залишити бізнес. UniCo добре засвоїло цей урок.

Але ми вже це проходили. Ми вклали всі свої зусилля в поліпшення якості. Чому це не додає нам впевненості в майбутньому? Якби якість було метою, то, як сталося, що компанії подібні Ролс Ройс практично на межі банкрутства?

Якість само по собі не може бути метою. Це важливо. Але це не мета. Чому? Через ціни?

Якщо виробництво дешевої продукції першочергово, тоді ефективність здається рішенням загадки. Гаразд, може бути вони разом: якість і ефективність? Вони йдуть рука об руку. Чим менше помилок, тим менше переробок необхідно робити, може бути це призведе до зниження цін тощо. Може бути це, що мав на увазі Іона.

Ефективне виробництво якісного продукту - ось що повинно бути метою. Звичайно, це звучить здорово. 'Якість і ефективність'. Ах, ці красиві слова, прямо як 'Незалежність і Американська мрія'.

Я сиджу знову на вершині пагорба з іншого банкою пива. Від піци залишилися одні приємні спогади. Кілька миттєвостей я відчував себе задоволеним.

Щось не так. І це більше, ніж простий голод. Ефективно виробляти якісну продукцію схоже на мету. Але чи може ця мета забезпечувати життєздатність заводу?

Мені вже набридають деякі приклади, які приходять мені на розум. Якщо мета виробляти якісні продукти ефективно, то чому Фольксваген досі не виробляє Жуков. Це був високоякісний фургон, який міг би здійснюватися за низькою ціною. Або знову ж таки, як сталося так, що Дуглас [7] не може більше виробляти DC-3 [8]. Все, що я чув, - це прекрасний літак. Я готовий посперечатися, що якби вони виробляли його і сьогодні, то могли добитися ще більшої ефективності, ніж на літаках DC-10.

Мало виробляти якісний продукт за ефективної технології. Метою повинно бути щось інше.

Але що?

Допиваючи пиво, я помітив, що я розглядаю блискучу пивну банку. Технологія масового виробництва це дійсно щось. Я думаю, що ця бляшанка зовсім недавно була шматком породи в землі. Потім ми застосовуємо деякі ноу-хау і обладнання і ця порода перетворюється в легкий оброблюваний метал, який ми можемо використовувати знову і знову. Це гідна захоплення.

Хвилиночку, ось воно!

Технологія. Ми повинні використовувати найдосконаліші технології. Це першочергово для компанії. Якщо ми не будемо встигати за технологіями, нам кінець. Ось вона мета.

Про автора 2 сторінка |  Про автора 4 сторінка
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати