Нормативні основи роботи вожатого. |  Лінійні Студентські Загони. Структура СПО. |  ДОЛ. Гра. |  Ігри в автобусі. |  посвята друзям |  Расстоянья. |  Загоновий куточок. |  ЗАКОНИ ЗАГОНУ |  Віршовані РЕЖИМ ДНЯ |  Логіка розвитку табірної зміни. |

загрузка...
загрузка...
На головну

Заняття 2. Маленькі радощі кожного дня.

1.  A. Для кожного результату існує причина
  2.  I. Модуль 5. Заняття 9.
  3.  I. МОДУЛЬ 7. Заняття 14.
  4.  II. Модуль 5. Заняття 10.
  5.  Б. Для кожного статусу характерно виконання однієї ролі.
  6.  без радості
  7.  Великі і маленькі

2. Вогник знайомств. Види вогників. Правила поведінки.

Важливим засобом формування особистості, самооцінки підлітка, його ставлення до однолітків і старших є «вогник».

В організації вечірніх «вогників» дуже важливо, щоб з перших днів перебування в таборі "вогник" був не формальним місцем, що нагадує класні збори, а місцем задушевного спілкування. Тому важливо не плутати «вогник» з масовкою, вечіркою, з тим, що ми називаємо розвагою. Це не означає того, що на «вогнику» немає пісень, веселих історій і іронічній жарти. Особливе мистецтво - створювати тепле вечірнє задушевне спілкування.

«Вогники» організаційного періоду

Завдання - виховувати у підлітків потреба в спілкуванні, в рефлексії спільної діяльності.

У перші дні «вогники» можуть бути досить тривалими, але незатянутой: 40-60 хвилин в залежності від віку. Бажано, щоб на «вогник» зібралися всі хлопці, але ніякого примусу не повинно бути. Незважаючи на тривалість «вогника», основний зміст - рефлексія дня - не повинно тривати більше 15-25 хв. Вожатий розповідає про історію табору (розповідь повинен бути невимушеним, неформальним, особистісно-забарвленим, добре, якщо в оповіданні будуть якісь спогади, жарти, розповідь про природні і географічних, історичних особливостях розташування табору), співає вечірні пісні.

У вожатого, звичайно, повинно бути дуже багато заготовок для вечірнього «вогника». Сценарій тут не має формальної лінійної конструкції, а сюжети «вогника» варіюються в залежності від загального настрою і розмови. Найголовніше - це розбудити у дітей потреба до невимушеному спілкуванню. Під час експерименту роботи Всеросійських дитячих центрів накопичений великий досвід роботи по проведенню «вогників». Зокрема, пропонується вже з перших днів вводити правила проведення «вогника»:

1. Кажуть напівголосно, якщо хочеш виступити - не викрикують з місця, а підніми руку.

2. Уважно слухай, дай договорити до кінця кожному, не перебивай.

3. Критикувати не з метою принизити і образити, а допомогти і порадити.

4. Критика повинна бути конструктивною: критикуєш - пропонуй.

5. Правило «Вільного мікрофону»: нікого не можна примушувати виступати на «вогнику» або забороняти говорити.

6. На «вогнику» кажуть, що думають: відвертість і принциповість - норма розмови на «вогнику».

7. Принцип - «Тут і зараз». Ніщо з почутого на «вогнику» не повинно обговорюватися за межами загону, поважаємо відвертість один одного.

8. Бережи час, дай можливість висловитися іншому.

Можна познайомити дітей з традиціями «вогника»:

1. На «вогниках» все хлопці сідають в коло, щоб відчувати плече товариша і бачити очі кожного з хлопців.

2. Не можна проходити через центр загонового кола - багаття (свічка) - символ палаючих сердець - загальне серце загону - не можна його топтати або балуватися з ним.

3. У кожного вожатого повинен бути свій загоновий талісман, який використовується на «вогнику» як «естафетна паличка» - у кого він в руках, той і говорить. Буде цікавіше, якщо у талісмана є своя легенда.

Сьогодні досить поширеною формою в організаційний період став тематичний «вогник» «Розкажи мені про себе».

Він може проходити по-різному.

Як варіант. У вожатого є який-небудь талісман, символ. Він пояснює його значення. Розповідь починає з себе і пропонує передавати талісман далі по колу. Той, у кого в руках предмет, розповідає про себе. На допомогу можуть задаватися питання «в шапці», що допомагають краще пізнати іншого (наприклад, такі: ти потрапив на безлюдний острів, і в тебе є можливість взяти з собою три будь-які речі. Що ти візьмеш?).

«Вогник» «Розкажи мені про себе» завершує перший етап у формуванні спілкування. Хлопці повинні заздалегідь знати, на який день намічений «вогник», про що чекає відверта розмова. Завдання: поглибити знайомство хлопців один з одним, сформувати доброзичливі відносини до кожного члена загону. При проведенні «вогника» необхідно створити незвичайну обстановку. Наприклад, хлопці йдуть на «вогник» особливої ??стежкою, не позбавленої «небезпек», а тому хлопчики допомагають дівчаткам. При розсадження педагог звертає увагу на те, щоб хлопчики і дівчатка сиділи впереміж, щоб місця були для кожного зручні, і щоб кожного було видно всьому загону. Найкраща форма розсадження - коло. Завершується «вогник» словами вожатого, в яких він висловлює надію на успішність всіх майбутніх справ, малює оптимістичну перспективу цієї зміни. Закінчується вечір спільною піснею.

Практичний блок заняття:

куратор: заздалегідь приготуйте свічку, клубок ниток, ножиці, запальничку. Зарядіть хлопців атмосферою затишку першого вогника знайомств.

А свічки, згоряючи, плачуть,

Сльозами втрат стікаючи,

Але світло їх, теплий і ясний,

Втома і біль знімає.

І трепетною танцем полум'я

Щось в душі торкнеться,

Ти крихітне сердечко

Зігрієш в своїй долоні ...

«ЛЕГЕНДА ПРО ПЕРШОМУ загонового вогники»

Це було давним-давно, коли наші дідусі і бабусі були зовсім маленькими і бігали в коротеньких спідничках і шортиках, і кожен з них складався в великий і сильної організації піонерів, в знак чого гордо носив на грудях яскравий червоний галстук.

У 1962 році на березі Чорного моря, в оточенні мальовничих гір, був заснований дитячий центр «Орлятко». Там відпочивали хлопці та дівчата зі всієї величезної країни, що називалася СРСР, яка включала 15 дружніх республік.

У «Орлёнке», на самому березі теплого моря розташовувалася дружина «Сонячна», що називалася так тому, що буквально купалася в сонячних променях. І хлопці там були самі засмаглі, вожаті наймолодші і веселі, вміють повести загонів за собою.

І ось одного разу в «Сонячній» з'явився незвичайний загін. На перший погляд все як завжди: пустотливі, непосидючі діти, з ними вожатий, молодий веселий хлопець, гітарист і трохи поет. Але була в цьому загоні якась таємниця: хлопці більш дружні, терпимі, уважні один до одного. Та й вожатий не поспішав після відбою із загону, подовгу засиджувався у хлопців з гітарою. І ніколи в загоні не було ні сварок, ні образ.

Цікаво стало іншим вожатим, чому цей загін краще за інших. Але, скільки не питали вожатого, той здивовано знизував плечима: мовляв, все як у всіх. І тоді вирішили вожаті поспостерігати, що й до чого. На наступний день, коли вечірнє сонце вже позолотило краєчок моря, вожатий з гітарою і хлопці з рюкзаками пішли в гори. Цікаві вожаті - за ними. І що дивно: підйом був нескладним, але хлопці підтримували один одного, подавали руку допомоги, чекали відсталих. А через деякий час серед дерев затанцювали веселі язички багаття, зазвучав ніжний голос гітари, і полилася пісня.

Трохи зніяковівши, вожаті вийшли на галявину. Навколо вогнища сиділи хлопчики й дівчатка, такі незвично серйозні, що вожаті ще більше зніяковіли, відчувши себе непрошеними гостями. Але хлопці знайшли і для них місце біля багаття, і розмова продовжилася. Говорили про різне - про свої тривоги і радощі, успіхи і сумнівах, почуття та переживання ... Розмова була щирою і доброзичливою, було багато добрих порад, і ніхто не залишився в стороні від бесіди, так що незабаром і гості - вожаті захопилися обговоренням. А час минав непомітно, пора було повертатися в табір, але так не хотілося розходитися!

А на наступний вечір вже кілька загонів разом зі своїми вожатими потихеньку пішли в гори. І незабаром усі навколишні схили вечорами розцвітали чудовими вогниками багать, і зірки з неба таємниче переморгувались з їх іскрами.

Закінчилася зміна, хлопці роз'їхалися по домівках. Розлетілися по всій країні і вожаті - орлята, але кожен з них відвіз з «Орлёнка» в своєму серці частинку вогника і бажання поділитися ним з іншими.

Подуруева Оксана, Паранюшкіна Наташа.

«ЗАКОН ПІДНЯТОЮ РУКИ»

Колись давним-давно ворогували два племені. Ніхто вже й не пам'ятає через що почався цей спір. Але два племені ворогували і люди вбивали один одного. Ніхто не міг піти і запропонувати іншому світ, тому що це вважали б за боягузтво, а ніхто не хотів бути боягузом. Адже трусів і в тому, і в іншому племені карали жорстоко: їм прострілювали долоню правої руки ...

І продовжували гинути гарячі і наймолодші, найсміливіші і здорові, найкрасивіші. І обом племенам загрожувало виродження.

І ось тоді один старий і мудрий чоловік сказав: "Люди ви можете вважати мене боягузом. Ось вам моя права рука і якщо ви вважаєте, що це боягузтво, ви можете стріляти, але перш за вислухайте."

І він запропонував укласти мир і відправився з цією пропозицією в інше плем'я, витягнувши вперед праву руку.

Ось так був народжений закон правої руки, який говорить: "Люди! Я хочу сказати вам щось важливе. Ось вам моя права рука. Якщо ви вважаєте мою пропозицію негідним, то можете стріляти, але перш за вислухайте".

Григор'єва Ольга

«ЛЕГЕНДА ПРО ОРЛЯТСКОМ КОЛІ»

У минулі часи, в старовинні роки ... Давним-давно ... Жили на березі моря люди. Це було плем'я красивих і сильних людей, які люблять життя і красу, які люблять один одного ... Але ніщо не триває довго. Прийшла війна. Прийшла необхідність всім чоловікам піти воювати. А як же улюблені жінки, матері, сестри, дочки. Чи не забрати їх з собою ... І тоді всі чоловіки, щоб не мерзли їх улюблені, склали посеред печери свої палаючі серця. І пішли ... Пішли воювати, захищати свій будинок, свої сім'ї. Серця горіли рівним і теплим вогнем. Але увірвався злий вітер, і почав гасити серця чоловічі. І тоді жінки, доньки, матері, сестри встали в коло навколо палаючих сердець і загородили їх від вітру. Багато вони простояли, але захистили серця від вітру. А коли чоловіки повернулися додому, то були зустрінуті своїми улюбленими. І ось з тих пір повелася традиція - вставати в коло, який і назвали згодом "Орлятскім". Встають в це коло тільки найближчі друзі. Постають не просто так. Встають, щоб поговорити, поспілкуватися. Сказати один одному щось найпотаємніше, найважливіше. В "Орлятском" колі є свої традиції і свої закони:

Зліва один і праворуч один,

Трохи хитнувся Орлятскій коло.

Тут лише про головне почуєш слова.

Руки в розмаху крил орла:

Справа на плечі, а зліва на пояс.

Тихо звучить про серйозне твій голос.

Коло нерозривний не можна розірвати.

У центр, лише прощаючись, можна ступати.

Ці правила пояснюються дуже просто: Права рука лежить на плечі сусіда праворуч, щоб ти знав, що в скрутну хвилину ти завжди можеш покластися на свого друга. Ліва рука лежить на поясі сусіда зліва, щоб твій друг завжди був упевнений в твоїй підтримці. Коли хочеш вийти з кола, або увійти в нього, то дочекайся закінчення розмови або пісні і зроби це так обережно, щоб злий вітер не зміг увірватися в коло і загасити палаючі Орлятскіе серця, що лежать в центрі кола. Тому і не можна топтатися в центрі - хто ж ходить по серцях.

А коли їдуть друзі, то сумки і валізи ставляться в центр кола, щоб відвезти з собою частинку великого загонового серця, що б'ється рівно і палаючого великим теплим вогнем.

Атясов Володимир

«ЛЕГЕНДА ПРО МУДРОСТІ»

У одного старого людини був єдиний син. І він хотів одружити його на такій дівчині, щоб вона містила всю родину як слід, щоб після його смерті можна було сподіватися, що його ім'я не осоромлять.

І ця людина зібрав сливи з власного саду, завантажив у віз і став їздити по аулах. Він обмінював сливи на сміття. Яка дівчина принесе більше сміття, тієї давав більше слив. І в одному з аулів сталося так: одна дівчина принесла жменю сміття на долоні. Старий запитав: "Чому ти так мало принесла? Я за нього і одну сливу не дам". Дівчина відповіла: "У мене вдома немає сміття. А це сміття мені дала сусідка за те, що я їй допомогла підмести двір". Старий кліпнувши, дав дівчині жменю слив і поплентався додому. А на наступний день він приїхав сватати цю дівчину. Весілля зіграли дуже пишну. Чому? Ну про це ви вже самі здогадайтеся. А мені пора закінчувати свою розповідь. Тільки не думайте, що це вигадка. Так воно і було багато років тому.

Сохінова Ольга

«Легенда про Творця і маленьку людину».

Було це на початку життя ... Сидів на вершині гори великий Творець і дивився вниз на Землю. Було йому дуже сумно. Що ж я зробив не так? Чому вони так ненавидять один одного? Чому вони воюють, чому не думають про ці лісах, морях, чистому небі? Хіба не можна жити вільно і просто, любити людей і тварин, радіти сонцю і весні? Але ж я віддав їм все, що міг, і заповідав все, що знав. Але вони продовжують вбивати один одного ... Вони забули, навіщо з'явилися на Землю ... Що ж мені робити?

І раптом Творець побачив, як на гору швидко дряпається Маленький Людина. Треба ж, який молодий і який наполегливою! Особа відкрите, серйозне, а очі добрі-добрі.

- Куди ти поспішаєш, Людина?

-Допомогти Тобі, про Великий!

Творець простягнув йому руку і допоміг піднятися.

-Що Ж ти мені скажеш?

-О, Великий! Навчи кожної людини бачити в іншому рівного, навчи любити іншого, як самого себе, і навчи відповідати і за себе, і за всю планету відразу.

-учив, - Зітхнув Творець, - а подивися вниз - бачиш, все по-старому ...

Тоді Маленький Чоловік підійшов ближче і щось прошепотів на вухо. І обличчя Великого прояснилося, і він прийняв рішення:

-Я Дам цій планеті ще один шанс!

А людина заспішив назад.

-Постой! Куди ти поспішаєш? Як тебе звати?

-Некогда Мені, про Великий! Там, біля багаття чекають мене діти! А ім'я моє - ВОЖАТИЙ!

Кричалки. |  Теоретичний блок.
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати