На головну

глава 43

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Коли Генрі Форд будував в Детройті свій автогігант, то постало питання про потоковому і дешевому виробництві скла для автомобілів. Форд поступив просто: він втришия вигнав усіх раніше найнятих корифеїв склодувних наук і запросив дилетантів, які взагалі нічого не знали про технологію виробництва скла, не знали, що "можна" і що "не можна". Вони не були скуті дутими авторитетами світил від науки і ніяк не були з ними пов'язані. Результат - за кілька місяців вони створили технологічну лінію з виробництва дешевих автостекл. Нині цією технологією користується весь світ, і подібних прикладів можна навести сотні. Ну, хоча б - Джона Маклауда. Він не знав, що офіційна медицина заперечувала можливість створення інсуліну. Завдяки своєму "невігласи" Маклауд за 8 місяців створив інсулін. А якби він навчався за медичними підручниками? Цілком можливо, що він сам став би відкидати ідею допомоги хворим на діабет.

Залишається тільки сумувати, що Форд не запросив наших академіків ... Вони б накрутили такого, що "Ford А", а слідом і "Форд Т" коштували б не дві-три місячні зарплати середнього американця, а мінімум п'яти-десятирічної, а створення "скляного комбінату" для US-автопрому, нарекли б "будівництвом століття" з роздачею значків "ударник", "герой", і "держпремій" з "держдачами" ... Але, ймовірно, Форд просто не знав про існування "наукового академії "на" одній шостій частині суші ", у зв'язку з тим, що практично не вмів читати і писати, з цієї причини у нього ніколи не було і" водійських прав ".

Коли черговий вчений або наукова дама розповідають вам по телевізору або по радіо про якісь свої "досягнення", прислухайтеся уважніше, і ви зрозумієте, що це просто лектор з товариства "Знання", що має поверхневі знання.

Все, про що вони говорять, обов'язково з рясними посиланнями на зарубіжні розробки, "їх" відкриття і "їх" результати досліджень. Якщо вичавити кількість посилань воду з промов, то залишиться пшик. Цей "пшик" і є результат наукової праці цих вчених "сторонніх наук", яких хлібом не годуй, дай тільки подбати про суспільне благо та про науковий прогрес. Але, як казав Ландау - "Вченими бувають тільки собачки в цирку".

У Росії повно лекторів з добре підвішеним язиком, ставних, немов буддистські ченці, обвішаних, немов новорічна ялинка, біжутерією наукових звань і регалій. Це і створює ілюзію напруженого наукової праці. На превеликий жаль для більшості людей саме вміння доладно говорити, а так же гучні титули і є критерієм "вченості". Але це не зовсім так, точніше - це зовсім не так.

Уміння довго та з виразом говорити, це не наукова праця, це шоу, театр одного актора розмовного жанру. Можна роздрукувати монологи Михайла Задорного, викинути з тексту вставлені (за законами жанру) явні "хохми" і перед вами цілком наукова праця по "порівняльного суспільствознавства", адже захищають ж в СПбДУ всілякі Мінвалеева, "вчені з усіх наук", біологічні дисертації по. .. "цілющим позам йоги" (і не зрозумієш, чи то йога, це вже розділ біології, то чи біологія початковий щабель посвята в йоги). Але, тим не менше - дисертація, це обов'язково або якась нова, оригінальна ідея, або звіт про виконане унікальному дослідженні з описом результату.

Але що ж нового привніс в йогу і біологію Минвалеев своєю дисертацією? Нічого. Суцільні переспіви-листування на тему "йоги" і "фізіології йоги" з популярних квазінаукових книжок, якими завалені полиці езотеричних магазинів.

Не випадково, а для людей думаючих, навіть симптоматично, що сам Минвалеев пишається, що (подумати тільки, ось щастя-то людині привалило!) Був кілька разів запрошений на передачу "Малахов +" Самим Метром, Великий лікар і Урінотерапевтом сучасності, а так ж Людиною шостої раси - Малаховим, який в світі більш відомий, як елекрослесарь, а після і вантажник лікеро-горілчаного заводу.

Цілком припустимо, що Григорію Малахову коли-небудь зведуть "Малахів курган" з монументом Невідомому Пацієнту, на манер Севастопольського Малахова кургану з пам'ятником невідомому Матросу, а пан Минвалеев, відлитий в гіпсі або навіть в бронзі, буде стояти поруч в шанобливій позі, типу слухаючи мудрим думкам Великого. Такий собі острівець світла в навколишньому мороці ...

Спеціально для "Мінвалеева в асортименті" - йога не наука і не філософія і, тим більше, не спорт, а одна з шести ортодоксальних шкіл (даршан) релігійної ідеології індуїзму. Тільки не треба плутати термін "філософія" зі словом "ідеологія", це різні речі: філософія розвивається, ідеологія заснована на непорушних догмах, найменше порушення яких, називається "єрессю".

У Росії йога відома вже більше століття, і, на щастя, як не було, так і немає натовпів її шанувальників.

Одна з поширених помилок - це уявлення про йогу як про екзотичну школі індійської народної фізкультури, мало не "чудовою гімнастики". Але, крім духовного шкоди, який несуть заняття йогою різних модифікацій, на заняттях не дотримуються правила виконання вправ, порушення яких, неминуче призводить до порушення здоров'я і психіки.

Валентин Сидоров у своїй книзі "Сім днів в Гімалаях" пише про те, що Девіка Рані Реріх, дружина Святослава Реріха, також попереджала про шкоду занять йогою в міських умовах. Дихальні вправи, цілющі в чистому гірському повітрі Гімалаїв в міських умовах, тим більше в умовах мегаполісу дають зворотний ефект.

В. Ф. Милованов, к. І. н, керівник проблемної групи з аналізу неомістіцізма Російської академії суспільних наук.

*

"Мета йогіна - стан нірвани. Бажаючи відмовитися від власної природи, медитацією він досягає стану легкості і порожнечі, звільняючи себе таким чином. Я ж, навпаки, хочу залишитися при своєму - я не бажаю відмовлятися ні від людського спілкування, ні від природи, ні від себе самого і власних фантазій. я переконаний, що все це даровано мені як найбільше чудо. Природу, душу і життя я сприймаю як певний розвиток божества - до чого ж більшого варто прагнути? Вищий сенс буття для мене полягає в тому, що воно є , а не в тому, щоб його не було ".

К. Г. Юнг, "Спогади, сновидіння, роздуми".

Дивує затвердження гуру-тренерів, зокрема, хатха-йоги - "Сучасна хатха-йога, це виключно тілесна практика і не має ніякого відношення до якого-небудь духовному розвитку".

Все, як би, прекрасно, але далі йдуть міркування про ... філософії хатха-йоги. Навіть і не зрозумієш - чи то це від дурості, чи то в розрахунку на дурість неофітів-новобранців.

Інші гуру, зокрема, Олена Кармазь, інструктор клубу "Йога для Всіх". стверджують, що "Йога є не релігійною, а духовною системою, або системою духовного самовдосконалення". Але це твердження і зовсім за гранню нормальності - чому ж релігійність відрізняється від"духовної системи"?

Ось такі нині "гуру".

Йога - це для тих, хто вирішив просто потусуватися і трохи поправити своє здоров'я в разі незначних порушень або як варіант реабілітаційної гімнастики, наприклад, після перелому, коли було накладено гіпс. Але потрібно враховувати, що займатися треба 40-50 хвилин і не менше трьох разів на день. Якщо менше, то ніякого толку від "гімнастики" не буде. Хто нині може витрачати на фізкультуру стільки часу?

Якщо говорити про "просвітління", то всі серйозні вчителя йоги в один голос говорять, що ніяка йога не дає ніякого "просвітлення". У йоги зовсім інші завдання, вона для тих, у кого порушена "зв'язок тіла з душею". Цілком можливо, що в цьому випадку йога дійсно їм допоможе, хоча, на мій погляд, тут скоріше потрібний, як мінімум, лікар-психотерапевт.

Якщо ви все ж вирішили зайнятися йогою, то прийміть як добру пораду - бережіть зв'язки, вже дуже гуру від йоги (та той же Минвалеев від незнання основ фізіології та анатомії) люблять їх "розтягувати". Зв'язки, це ваші здорові суглоби і, отже, здоровий скелет і м'язовий каркас. Якщо ви сідаєте в позу "лотоса", то знайте - ваші зв'язки в критичному стані і можуть пошкодитися від одного незручного руху. Втім, якщо вам все одно, то не дивуйтеся, що рано чи пізно, але неминуче прийде час, коли вашим досягненням буде просто заснути, заглушивши ниючий біль в складах, черговою порцією таблеток і іншими "фастум-гелями". Це попередження стосується і "силового масажу": не лягайте на масажний стіл до дилетанту.

І ще, що треба знати - хатха-йога принципово виключає будь-які техніки медитації.

Сучасна йога в Росії, просто бізнес, який ні з того ні з чого раптом перетворився в "спорт" та в "оздоровчу практику" і загруз у брехні - "вчені назвали йогу найкориснішою","йога знижує ризик виникнення раку"І т. П. Я був би безмежно радий, якби хто-небудь мені пояснив, чим відрізняються вправи йоги від тих вправ, які майже 40 років" викладав "по Всесоюзному радіо Микола Гордєєв (пам'ятаєте -"Доброго ранку, товариші!"). Саме на цю гімнастику Володимир Висоцький написав свою пісню-пародію -"Вдих глибокий, ноги ширше, не поспішайте, три-чотири ...".

Ви думаєте, що за 40 років "всесоюзної гімнастики" (по два рази в день - "ранкова" і "виробнича") і п'ять років трансляції по ЦТ в 80-і роки "Ритмічною гімнастики", хоч хто-небудь поправив своє здоров'я?

Але, власне, в СРСР ніхто і не видавав "всесоюзну" або "ритмічну" гімнастику за універсальну "науку здоров'я". У самий ідеологізованої час в історії Росії, нікому в голову не приходила думка, що під фізкультуру можна вантажити ідеологією, як "вантажать" нині йога-вчителя своїх неофітів-учнів, видаючи під шумок звичайні вправи, за "шлях до здоров'я і довголіття". Все це настільки неохайно, що не може бути виправдано черговим доказом - "А як ще заманити сучасної людини в спортзал?". Як? Та зробіть щось нове, цікаве і оригінальне, але не обманом. А якщо немає ні фантазії, ні знань, то перейдіть на науку і мистецтво підмітання підлоги, але не продавайте свої психологічні проблеми вдячним учням.

Все йогические вправи, по суті, всі ті ж "вдих глибокий, ноги ширше", тільки названі на індійський манер, змінений темп виконання цих вправ і приплітаючи якась "філософія", змахує на марення шизофреніка, повністю відірваного від реальності.

По-справжньому, "по-дорослому", йогою може займатися тільки чоловік. Власне, йога (будь-яка з її понад 1000 різновидів) і вигадана чоловіками для чоловіків.

Але і чоловік повинен бути тільки фізично здоровий і психічно стійкий. Але хіба такого здорованеві прийде в голову божевільна думка витрачати час на йогу, замість того, щоб зайнятися оздоравливающим "бігом за спідницями" або, як варіант, походів-поїздок на риболовлю?

Природа, свіже повітря, тиша, поплавок ... Так і тягне на вічні думки, про сенс, істині, причини. Або ви точно впевнені, що заняття дихальними вправами і фізкультурою-фітнесом в шумному, марного залі в нездорової екології російського міста, в якому вулицями натовпами носяться чадячі ВАЗи, ГАЗи та інші антикварні "апарати", що не укладаються ні в які екологічні норми. Що ж - вся таблиця Менделєєва вже у вас в легенях і, слідом, в усьому іншому. Тоді зрозуміло, чому "біг за спідницями" чоловіків мало цікавить, а жінка не в змозі народити здорову дитину.

Так звані "зелені зони" і те, що в Російських містах голосно називаються "парками", не переконують зовсім. Очисник повітря і кондиціонери в фітнес-центрі ... Це навіть не варто обговорення, ці прилади самі по собі можуть створити такі проблеми зі здоров'ям, що пневмонія на їх фоні здасться легким нежитем.

Враховуйте, що при будь-якому фізичному навантаженні організм вбирає все, що надходить в легені і з чим контачить слизова і шкіра. Не випадково ще Олена Реріх, авторка агни-йоги, невпинно попереджала про згубність занять в містах йогою (будь-якого різновиду) і дихальними техніками. Будь-яка фізкультура завжди безпосередньо пов'язана з диханням.

Особливості жіночого організму не призначені до самокатування. Якщо жінка хоче мати здорових дітей, вона раз і назавжди повинна викинути з голови ідею "зайнятися йогою", а перед тим, як відправитися в "фітнес", як мінімум проконсультуватися в Жіночої консультації. Ще раз - консультуватися саме у лікаря, а не у "біологів-фізіологів-дієтологів-психологів", (такі собі многостаночники і на всі руки майстра) Мінвалеева, які, крім іншого, ще й майстри "з йоги" - "Для лікування нежиті необхідно прийняти позу" лева "(поза самхасана), а для лікування шлунка необхідно прийняти" позу павича "(поза маюрасана)".

Цікаво, а яку необхідно прийняти позу, щоб хоч трішки порозумнішати? Ну, як не згадати повчальне - "А ви, друзі, як не сідайте; Все в музиканти не годитесь"(І. Крилов," Квартет "). Ох, як мав рацію класик!

Тільки от невдача - невідомо ким і коли всі ці Мінвалеева були присвячені в "майстра". Але точно - не сьогодні так завтра, всім цим майстрам і корифеям "травних" наук вручать Нобелівські премії за "відкриття" процесів травлення і, особливо, за травне ноу-хау Мінвалеева - "Космонавти харчуються кільками в томатному соусі, тому що в них багато кальцію ". Ну а що? Запросто. Адже отримала же, якщо вірити рекламі, якась Н. А. Онуфрієва, головний академік Академії Ясновидіння і Енерготерапія Нобелівську премію (журнал "Інти"З рекламою цієї" академії "в якій сказано про присудження Онуфрієва Нобелівської премії у мене зберігається, як пам'ять, див .: http://kriodinamika.ru/blog/net-predela-naglosti-lzhe-vidjaschih#blog_body). Уточню - ця саме та Онуфрієва, яку "вигнали на мороз" її ж учні.

Особисто мене в травної-похудательной фантазіях Мінвалеева, бентежить ще одне - не дивлячись на рясні "передмови" в книжках Мінвалеева "про стрункість і досягнення оной", похапцем написаних колегами по кафедрі докторів і кандидатів наук, Минвалеев нічого не пише і навіть ні разу не обмовився про якийсь "бонусному сюрприз". Можна зробити висновок, що нанопрофессор (тобто - доцент), а так же дієтолог-психолог-йог, Минвалеев, поняття не має, що це означає. Для вас же, мій читач, скажу: на 28-32 день суворої дієти настає "раптовість", про яку і спотикаються всі худнуть посередництвом будь-(абсолютно будь-який!) Дієти. Проблема вирішувана. Але, чи не Мінвалеева, що не йогою, чи не фітнесом і навіть не благословенними космічними "кільками в томатному соусі". Я знаю, як подолати цей "бонус", але я не титул себе дієтологом, та й книжка не про "як багато є і при цьому худнути".

У XXI столітті серйозно стверджувати, що фізичні вправи, тренажери, "гарт", "правильне" дихання, біг та інші подібні способи вводити себе в екстремальні стану (фізіологічний стрес, зношується організм), це і є синонім здоров'я - просто непристойно, ці міфи розвіяні років 40 назад. Західні країни вже давно "перехворіли" йогою, як і захопленням фітнесом і бігом підтюпцем.

Короткий висновок - будь-який, хто залишиться, після закінчення, трудитися в альма-матер, в даному випадку в СПбДУ (це, нагадаю, колишній ЛДУ ім. Жданова), може писати будь-яку ахінею, видавати цю ахінею за дисертацію і ... нехай буде він "кандидатом наук" відтепер і навіки, бо "докторської" ніколи не буде через те, що на написання "докторський" вже потрібно знати хоча б ази спеціальності, коли хтозна чотири арифметичних дії, написати пару популярних книжок на тему "як схуднути за місяць "і помелькати на телеекрані поруч з урінотерапевтом і слюсарем-вантажником Малаховим, явно не достатньо.

глава 42 |  глава 45

глава 36 |  глава 37 |  глава 38 |  глава 39 |  глава 40 |  глава 41 |  глава 46 |  глава 47 |  глава 48 |  глава 49 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати