На головну

першокласники

Багато хто думає, що потрібно бути незадоволеним собою, вважати себе неповноцінним або винуватим, щоб мати мотив для самовдосконалення і духовного зростання. Такі люди кажуть: «Якщо я прийматимуть і любити себе таким, який я є, то у мене не буде мотиву змінюватися, рости або вдосконалюватися».

Порівняння з першокласником допоможе нам зрозуміти помилку в цих міркуваннях. Ніхто з першокласників не вважає себе неповноцінним через те, що він не в старшому класі, що він не знає того, що знають його старші товариші, що не володіє їх здібностями. Він приймає себе таким, яким він є, і цілком задоволений собою і своїми сьогоднішніми здібностями і знаннями.

Але будь-якій дитині не сподобалося б, залиш його в тому ж першому класі на наступний рік, а потім ще на рік і ще. Немає ніякого протиріччя між необхідністю подальшого зростання і спокійним визнанням того факту, що наші здібності тимчасово обмежені.

Точно так же цілком природно сприймати і любити себе на будь-який з ступенів зростання і в той же час не забувати про подальше навчання і розвитку, щоб в наступному році стати краще на всіх рівнях. Зростання - це природний інстинкт, вроджена потреба.Вчені виявили, що, коли людина дізнається щось нове, відбувається викид в мозок ендоморфінів і інших корисних хімічних сполук. Навчання приносить задоволення, якщо вона природна, зумовлена ??внутрішньою потребою і не пов'язана зі страхом опинитися неповноцінним або зазнати невдачі.

Є й інші мотиви для дії і зростання - любов і потреба творити. Ми відчуваємо потребу любити і творити, так само як ми відчуваємо потребу їсти і спати, нехай навіть останнім і стоїть вище в ієрархії потреб.

Таким чином, навіть якщо ми вважаємо себе неповноцінними, у нас завжди є любов і потреба творити - рушійні сили зростання і творчості.

розчаровані УЧЕНЬ |  МАШИНА І ВОДІЙ

ПТАХ на гілках |  СЛОН У СЕЛІ Слєпцов |  річкові ВОДОРОСЛИ |  ЗАХИСТ ДУХОВНИХ САДЖАНЦІВ |  сполучених посудин |  скороварки |  ПІДНЯТТЯ ДУХОВНИХ тяжкості |  ДЕРЕВО ВИКОНАННЯ ЖЕЛАНИЙ |  БАГАТИЙ ТОРГОВЕЦЬ |  Обрізувана вітка У САДУ ВАШОЇ ДУШІ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати