Головна

Кліфтонская кафетерію

Прості чоловіки і жінки. Люди в магазинах, конторах і фабриках ...

Я чую слова Чарлза Прайса так ясно, так як нібито він сидів проти мене за столом. "Ти будеш свідком великих подій, передбачених у Біблії.

Перш, ніж Христос прийде на землю, Божий Дух зійде на кожне тіло ".

І миряни, стверджував Др. Прайс, будуть Божими джерелами - несвященнослужителя або теологи або дуже обдаровані проповідники, але чоловіки і жінки, прості робочі в простому світі.

Др. Прайс почав говорити про це п'ять, шість, сім років тому під час війни. Я мало звертав уваги. Здавалося, що все це неможливе для звичайних людей, мати такий же вплив, як і великий євангеліст Чарлз Прайс.

Але в кінці сорокових років я сам почав думати про його словах все більше і більше.

Я розмірковував про інші речі, як Кнот Бери Фарм, де особи присутніх одного іншим просвітіться як би від Божої слави і впливу їх розповідей на руїну.

Яка непереможна сила міститься в сотнях, тисячах таких чоловіків, якщо вони з'єднаються разом для поширення Доброї Звістки по всьому світу ..!

А потім я в думках моїх знову повертався до продукції молока і цифрам, які були переді мною.

Але думка ця не залишала мене. Вона будила мене вночі. Вона була зі мною в конторі. Вона горіла в мені, коли я співав стародавні вірменські мелодії в церкви на Гудріч бульвар.

Весь цей час ми з Розою не переставали запрошувати проповідників на літні збори. Здавалося, що кожне літо зборів були більш успішними, ніж раніше.

Чому це дивне занепокоєння не полишало мене, що ці збори не були більше Божим працею для мене? У 1951 році ми допомогли Орал Робертс почати його кампанію в Лос Анжелосе, найбільшу, коли або проведену в місті, яку відвідали понад 200 тисяч людей в шістнадцять днів. І всеж...

"І все ж", я сказав для орала одного разу, сидячи за чашкою кави і пирогом, під час всенощного обіду після зборів: "Я приходжу до переконання, що Господь хоче показати мені щось особливе".

"Що це, Демос?"

"А це група - група чоловіків. Чи не особливих чоловіків. Звичайних чоловіків комерсантів, тих, хто знають Господа і люблять Його, але не знають, як це проявити".

"І що ця група буде робити?"

"Вони скажуть іншим, Кричав. Чи не теорії. Вони розкажуть про своє актуальному досвіді з Богом для інших, подібних до них людей. Тим, які, можливо, не повірять проповідникам, навіть таким, як ти, але послухають водопровідника, дантиста, торговця, тому що вони водопровідники, дантисти і торговці самі. »

Кричав поставив свою чашку кави так сильно, що воно пролилося в блюдечко. "Демос, я розумію, я чую, брат! А як ви будете називати себе?"

"Я знаю і це." Міжнародне Спілкування Комерсантів Повного Євангелія ".

Кричав подивився на мене через стіл, покритий пластиковою скатертиною. "Великий ковток таке ім'я".

"Так, але ж кожне слово тут необхідно". Повний Євангеліє. Це означає, що в наших зборах ми не будемо ухилятися від вчення Біблії. Зцілення. Мови.

Позбавлення. У чому б не полягав наш досвід, ми будемо говорити про це, тому що це трапилося.

Комерсанти. Миряни. Прості люди.

Спілкування. Так ми повинні відчувати себе. Група людей, які люблять збиратися разом, керуючі собою не правилами, комітетами і зборами, які починаються часткою "прийдемо до порядку".

Інтернаціональне ... Я знаю, що слово це звучить досить дивно ". Я погодився.

"Але Кричав, так я чую, Бог говорить мені. Інтернаціональне. Весь світ. Будь плоть". Я розсміявся, чуючи себе думають, як Др. Чарлз Прайс.

Але Кричав не сміявся. "Демос", сказав він, "добру справу. У цій справі Бог. Чи можу я допомогти тобі в чому-небудь для початку?"

Так ми і вирішили. Збори це ми погодилися тримати на другому поверсі Кліфтонской Кафетерии на вулицях Бродвей і Сьома. Там був великий зал, зазвичай переповнений в пік годинник на тижні, але порожній вранці в суботу. Я почав телефонувати всім виконаним Духом комерсантам, кого тільки знав, оголошуючи наше перше зібрання нового спілкування. Я просив їх передати іншим, що Кричав Роберте буде нашим спікером і запрошувати своїх друзів на ці збори, щоб зробити добрий початок. В одному кутку цієї великої кімнати стояло піаніно і Роза погодилася прийти і виконати кілька гімнів.

Нарешті настав великий день. Рух в центрі Лос Анжелоса в це жовтневе суботній ранок було дуже великим. Ми насилу з Розою і кричав знайшли стоянку для машини. З деяким запізненням і збудженням ми підійшли до Кліфтонской

Кафетерії і піднялися по широкій центральних сходах. Скільки там нагорі чекає нас? Три сотні ? Чотири сотні?

Ми вже були на самому верху сходів. Я швидко порахував. Дев'ятнадцять ... двадцять ... двадцять один. Включаючи нас трьох. Вісімнадцять інших були досить зацікавлені новою організацією, щоб прийти навіть за участю всесвітньо відомого євангеліста.

Роза виконала кілька гімнів на розладнаному піаніно, але обстановка в кімнаті не викликала ентузіазму в співі. Я подивився навколо на присутніх, всі вони були мої старі друзі. Присвячені і віддані християни - всі вони по саму голову зайняті в комітетах, клубах і громадських організаціях. Всі вони були готові допомогти у всякій справі, де була потрібна допомога, всі вони не бажали затратити і хвилини часу на підприємства, яких не можна було зрушити з місця.

Роза перестала грати і я піднявся. Я освідчився в моєму переконанні, що Дух Святий в дуже недалекому часу буде шукати нові джерела для Своєї дії. Я помітив, що деякі з них почали поглядати на годинник. "Ні органу. Ні кольорових вікон. Нічого особливого, на що люди змогли б направити свою увагу, як" релігійне ". Лише одна людина розповідає іншому про Ісуса".

У мене ніколи не було можливості висловити мої думки в словах і я сів, знаючи, що нічого не сказав.

Потім піднявся Кричав Робертс. Він почав вдячністю Богові за це мале збори:

"Щоб від початку це була Божа організація, яка виросла в численну з гірчичного зерна, без слави людської здатності. Він зайняв близько двадцяти хвилин часу і закінчив молитвою." Станемо ", запросив він.

Групка людей піднялася на ноги.

"Господь Ісус", молився Кричав, "так зростає це Спілкування в Твоїй силі. Пішли його в Твоїй силі поміж усі народи. По всьому світу. Ми дякуємо Тобі тепер, Господь Ісус, за групку людей, яких бачимо в кафетерії, а Ти бачиш їх в тисячних відділах ".

Після цього сталося щось надзвичайне. Маленька групка, яка кілька хвилин до цього сиділа подібно фермерським робочим на паркані, раптово ожила.

Мрії Кричала про тисячі, висловлені в молитві, змінили настрій. Нам всім раптово стало ясно, яке славне це буде явище, бачити Духом створену маленьку групу виросла в світову армію з тисячами відділів. Хтось почав співати:

"Воїни Христові, в бій з Христом йдуть ..."

Ми всі підхопили: "... з хрестом Ісуса ми за Ним підемо ..." Я взяв за руку людини, що стоїть біля мене і раптово ми все трималися за руки в гуртку, маршируючи на місці, і співали. Простота поведінки, як ніби в Недільній Школі має в собі особливу силу. Ми так провели деякий час у марші і співі. Згідно із законом Інтернаціональне Товариство Комерсантів Повного Євангелія почалося кілька тижнів пізніше, підписом статуту корпорації та найменуванням п'яти директорів комітету. Духовно Спілкування почалося в той час, коли Кричав Робертс поділився своїми мріями про тисячі відділів Спілкування і взялися за руки, як діти і марширували на місці зі співом військових гімнів.

"Роза", я звернувся до дружини на шляху додому, "через рік ми побачимо чудові результати".

Після цього протягом наступних 12 місяців наступили найнеймовірніші невдачі, які коли-небудь я переживав. Як тільки ми вийшли з Кліфтонской Кафетерии ми відчули, що нам належить великий опір.

Ми стали проводити збори з сніданком в Кліфтонской Кафетерии щосуботи.

Ми наповнювали наші підноси їжею на низу і піднімалися нагору до столів і проводили близько двох годин в молитві та спілкуванні. Іноді ми запрошували відомих спікерів, але здебільшого ми застосовували наших комерсантів. До моєї радості, досвід, який я застосував в Кнот Бери Фарм, повторювався тут постійно: я оглядав присутніх і "знав", хто має чим поділитися.

Так, зборів задовольняли мої очікування. Лише одне трохи бентежило мене, що в зборах цих не було вогню, не було зростання. Тридцять чоловік, іноді сорок в одну суботу, а всього п'ятнадцять в наступну.

А потім почалася опозиція. Що це Шакаріян пробує робити, стали питати пастора з кафедри? Що він починає нову деномінацію? Уступіться цього Спілкування, а то вона забере людей і гроші з наших церков.

Несправедливі звинувачення завдавали нам біль. Від самого початку ми з Розою завжди відзначали два принципи у всіх зборах, які ми влаштовували: "Перший, будьте в вашої церкви. Якщо ваша церква знає силу Духа, поверніться з наміром служити Господу сильніше, ніж раніше. А якщо ні, підтримуйте місіонерів.

"А другий - не кладіть в пожертвування і одного цента грошей, які належать десь в іншому місці. Тут не місце вашої десятину. Ваша десятина належить домашньої церкви. Все, що ви кладете на тарілку, має бути понад і крім десятини.

Ми знали з досвіду багатьох років, що люди приймали це близько до свого серця.

Всі, хто відвідував наші зібрання, були самими старанними працівниками і жертводавцями в своїх домашніх церквах. Все ж церкви дивилися на Спілкування з підозрою.

Звинувачення в зв'язку з грошима особливо було іронічним. Того року ми не отримали жодного збору. А тим часом я поштою розсилав оголошення щотижня, телефонував по всій країні, запрошуючи людей в спілкування з нами, коли вони відвідували Лос Анжелос в своїх комерційних інтересах. По суті справи завжди закінчувалося тим, що я покривав витрати за сніданки.

Але дармовий сніданок не був достатнім, щоб залучити людини. Все, що я робив, не було достатнім. Тому я почав робити більше. Я купив тридцять хвилин часу по радіо в суботу вранці і передавав частину наших зборів, щоб ширше поінформувати слухачів. Я роз'їжджав по всьому штату, а пізніше і по інших західних штатах і контингентах нарешті по східним штатам. Якщо люди не приходили до нас, я йшов до них, пояснюючи, що ми намагалися робити, переконуючи їх почати групу Спілкування Комерсантів Повного Євангелія в їхньому місті.

До червня місяця я абсолютно знесилів. Після повного дня роботи в молочній я проводив вечори для Спілкування, йшов спати в три або чотири ранку і став відчувати себе людиною, пливли проти течії.

Нарешті, здавалося мені, нам подали рятувальну мотузку. Один зі спікерів, якого ми запросили в Кліфтон кафетерій, був Давид ду Плесіс, представник Всесвітньої П'ятдесятницької Конференції. Після зборів на шляху додому в довно, Давид насилу міг втримати своє задоволення.

"Демос", говорить Давид, "ти дійсно почав щось особливе! Яка прекрасна мрія! Всесвітнє спілкування простих комерсантів, виконаних Святим Духом.

Кожен з них буде місіонером для людей, з якими він працює щодня! "

"Спасибі, Давид", сумно промовив я, "але я побоююся, що більшість людей не поділяють твоїх ..."

"Я думаю, - продовжував Давид не звертаючи уваги на мій настрій, - що тобі слід приїхати в Лондон в наступному місяці і розповісти там про це. Я впевнений, що Конференція включить це в свою програму.

Я раптово насторожився. Ось тут була рятувальна мотузка для мого потопаючого підприємства. П'ятидесятницька Конференція представляла близько десяти тисяч церков у всіх частинах світу. Якби ми з'єдналися з ними, ми не були б більше маленької бореться групкою. Ми мали б поручителів. Ми мали б офіційна особа. Давид повторив свою пропозицію для Рози і ми охоче погодилися приїхати.

Ми негайно відчули опір з боку сім'ї. Чи не на конференцію і не летіти літаком.

"І як ти думаєш доїхати до Лондона?» - Питав мій батько, коли ми порушили питання поїздки. Ми всі сиділи за столом в домі Габрілеян в неділю після вечірнього зборів. Я дивився на коло неспокійних вірменських осіб. І хоча це було в 1952 році , я був єдиним в кімнаті, хто вже летів літаком і то маленьким і коротку відстань.

"Послухай, батько. Потягом через весь континент, потім пароплавом - це візьме надто багато часу. Роза не надто любить розлучатися з дітьми". Річарду вже було сімнадцять, Гері тринадцять, а маленькому Стефану майже п'ять і це було б вперше для Рози відлучитися на деякий час і лише за умови, що пані Ньюман буде з дітьми.

"Ти думаєш летіти літаком", уклав батько, після певних роздумів.

На обличчях присутніх зрушили брови. "Я ніяк не можу зрозуміти як вони тримаються в повітрі", сказала тітка Сірун.

"Вони летять дуже швидко", занепокоївся Сіракан Габрілеян.

"І навіть над водою", додав Тірун.

І нарешті ми заручилися їх неохочим згодою летіти, лише за умови, що будемо летіти окремо в різних літаках і будемо сидіти на задніх сидіннях в літаку. Я летів першим і, здавалося, що вся церква з Гудріч бульвару вийшла проводжати мене на Лос Анжелском Інтернаціональному Аеропорту. Тут були прощання і обійми, як ніби-то я вирушав на шибеницю. Багато обіцяли молитися і остання порада:

"Не їж нічого!"

"Одягни рятувальний пояс!"

"Відкинь своє сидіння назад до відмови!"

Коли заверещали пропелери я все ще бачив дядька Янояна, що дає попередження словами, склавши рупором руки.

На наступний день ми були в Нью Йорку на Ла Гуардія аеропорту, щоб зустрітися з Розою. Вона з посмішкою сходила по східцях. Їй так сподобався її перший політ, що вона захотіла ще проїхатися в метро. Ми знайшли вхід в метро близько нашого готелю і довго їздили в усіх напрямках під містом, поки нікого не залишилося в поїзді, крім одного чоловіка з пляшкою вина в паперовому мішечку.

На наступний день ми вилетіли в Англію окремими літаками, виконуючи обіцянку, дану нашим сім'ям. Але радість нашої зустрічі в Лондоні була трохи затьмарена, коли ми зустрілися з Давидом ду Плесіс.

"Я жалкую", він сказав з деяким замішанням, "я не маю великого успіху тут з цими людьми. Вони стурбовані тим фактом, що ти молочник, а не проповідник".

"Ти кажеш, що вони не доручать за нас?"

"Я буду пробувати", все те, що Давид міг сказати.

Ми з Розою відвідували загальні збори Конференції, слухали зворушливі проповіді і брали участь в живому співі гімнів. І в кінці тижня Давид зізнався в своєму неуспіху. Він не зміг переконати і одного п'ятидесятницького проповідника вислухати мої наміри.

Ми знову розділилися з Розою і окремими польотами полетіли в Гамбург, Німеччина з важкими серцями. "Господи, не цілком розумію", молився я на літаку. "Така довга дорога і витрати, хіба все це марно? Або Ти хочеш відкрити нам щось в Німеччині?"

До Німеччини ми поїхали на запрошення одного з наших друзів Хал Германа. Хал був фотографом, який вперше зняв Хіросіму після вибуху атомної бомби.

Уряд Сполучених Штатів хотіла знати міру руйнування, виробленого бомбою. Те, що він бачив в Японії спонукало його шукати Божої відповіді для блага світу. Ми забезпечили його величезної наметом, яку вислали в Гамбург і тепер він хотів, щоб ми відвідали його зборів.

У Гамбурзі на аеропорту нас зустрів пастор Робі, німецький проповідник, в будинку якого ми гостювали. "Ласкаво просимо до нашого міста", сказав пастор Робі чудовою англійською мовою. "Я хочу показати вам, що наш Бог продовжує бути Богом чудес". Моє серце почало посилено битися: чи не буде це причиною, заради якої Бог привів нас сюди? "

Я був вражений видом руйнування, яке ще було очевидним 1952 році. На шляху з аеропорту ми їхали квартал за кварталом цементних вантажів, розбитого цегли і скручених трамвайних рейок. Здавалося, що жодна жива душа не могла пережити таке руйнування. Нарешті пастор Робі зупинив свою машину перед купою сміття, схожою на інші купи.

"Тут стояла наша церква", сказав він.

Коли ми пробиралися через уламки цегли і шматочків скла, він додав, "ось на цьому місці сталося диво".

Він зупинився перед вогнем покручених залишків ряду сталевих дверей, що ведуть у підземеллі. Притулок від бомб, пояснив пастор Робі. "В одну неділю, о пів на збори", він розвів руки, показував де одного разу стояла церква, "загули сирени ..."

Звиклі до таких попереджень від повітряних нальотів, пастор Робі велів людям виходити рядами на двір і поспішати в притулок. Сталеві двері відкрилися і 300 чоловік сховалося в притулок під землею.

Потім двері були закриті.

Негайно почали вибухати навколо їх жахливі бомби. Наліт не припинявся, руйнуючи будівлі цілими кварталами навколо церкви. Деякі з них були запальними бомбами, які палили все, що залишилося від руйнування. Там в притулок чутно було потріскування вогню зверху.

У задушливому підземеллі нам здавалося, що ми сиділи довгі години, поки припинилася тривога, розповідав пастор Робі. Негайно він піднявся по сходах, щоб відкрити двері, від якої він раптово відскочив. Металеві двері була настільки гаряча, що до неї не можна було доторкнутися. Він знайшов шматок дерева і почав бити у двері. Двері не відчинялися. Інші чоловіки били чим попало в сталеві двері.

Всі старання були марні. Вогняна буря зверху спаяна метал. Бити в двері, означало передчасно витратити дорогоцінний кисень.

Щоб зберегти повітря довше, пастор порадив усім схилити коліна і молитися. "Господи", почав він молитися вголос. Ми знаємо, що Ти сильніше сили смерті. Батько наш, ми благаємо Тебе, сотвори чудо. Отвори ці двері і звільни нас ".

Всі ми: чоловіки, жінки і діти затрималися деякий час на наших колінах.

Раптом чуємо знову страхітливий гул літака. Він літав колами над зруйнованим містом. І раптом, знову вибух бомби. Інстинктивно ми все знову впали на землю.

Бомба вибухнула дуже близько. Чи не так близько, щоб поранити спійманих людей в підземеллі, але досить близько, щоб розбити спаяні сталеві двері. Коли осіла пил, пастор Робі і його церква вийшла з притулку на димлячі руїни навколо їх. У заграві палаючого міста все вони, триста душ, віддали Богу дякувати за порятунок.

Увечері у вітальні пастора Робі, я повторив цей чудовий розповідь для Рози. Я відчував, що в ньому є повчання для нас в зв'язку з Спілкуванням. Тільки я ще не знав, у чому воно полягає.

Чи не бачив я також зв'язку між нашою ситуацією і наметовими зборами пастора Робі. Все ж нам було цікаво сидіти в зборах, в якому ми не розуміли ні слова і лише спостерігати обличчя присутніх. Ввічлива і формальна, більш важка і недоступна була ця аудієнція, ніж будь-коли ми з Розою зустрічали. Я майже дійшов висновку, що ніщо не розіб'є німецьку стриманість, але, як і завжди, допомогло зцілення. Зовсім глухий людина, добре відомий на все місто, почав чути і зборів стали безконтрольними. Люди плакали, обнімалися, піднімали свої руки до неба точно так, як вірменські п'ятидесятники.

Але я все питав, Господи, для чого Ти привів мене сюди? Я ні в чому не допомагав тут і не був упевнений в тому, що я чогось тут навчався. Роза з великим нетерпінням хотіла скоріше повернутися до дітей. Але перш ніж повернутися додому Роза хотіла виконати свою заповітну мрію, щоб побачити Венецію. "І можливо", ми говорили один до одного, що ми ніколи більше не повернемося в Європу ".

І так, ми попрямували до Італії, на цей раз поїздом. Який дивний світ представився нам через вікна поїзда, в порівнянні з широкими фермами в Каліфорнії. Маленькі ділянки землі, оточені древніми, кам'яними будиночками, де свині, гуси і кури ходять по двору. "Так як в Кара Кала!" я сказав Розі. "Такі ферми, про які розповідав нам батько".

У Німеччині я купив собі фотоапарат. Незважаючи на попередження для пасажирів на чотирьох мовах не висовуватися у вікно, все ж я це зробив. Я підняв вікно в нашому відділенні, і висунув мою голову і плечі, щоб зробити кращий знімок.

Пекучий біль, як ножем, видалили мене в праве око.

Я потягнувся в вагон і майже втратив мій апарат. "Роза!"

Роза посадила мене і зняла мою руку з ока. Мій очей тремтів, так що я не міг його відкрити. Роза обережно підняла віко.

"Я бачу! Схоже, що це шматочок вугілля, зараз же біля зіниці".

Роза витягла хустинку і пробувала зняти шматочок вугілля, але він глибоко засів в оці. Біль був нестерпний. Я весь час тримав хустку на обличчі, витираючи сльози.

Залишалося ще година їзди до Венеції, самий болісний годину в моєму житті.

Зі станції, замість романтичного катання в гондолі, ми взяли швидку човен в готель. Завідувач в приймальні готелю дуже швидко впорався з ситуацією.

Через кілька хвилин я лежав на ліжку в нашому номері і доктор готелі оглядав моє око. Він підняв повіку, висвітлив лампочкою і піднявся.

"Шкодую, синьйор, ситуація дуже серйозна. Шматочок вугілля дуже великий і кострубатий".

"Чи не могли б ви вийняти його тут?"

"Тут? Ні, синьйор. Для цього необхідно піти в госпіталь. Я хочу зателефонувати до шпиталю".

Поки він дзвонив, і швидко говорив по-італійськи, Роза сиділа і тримала мою руку.

"Демос", сказала вона, "будемо молитися".

На превеликий жаль і мій сором, перебуваючи в болю, я забув про це молитися.

Роза почала дякувати Богові за чудеса зцілень, які ми бачили в Гамбурзі.

"Господь, ми дякуємо Тобі і знаємо, що Ти тут з нами в цій кімнаті в Італії, як Ти був у наметі в Німеччині. В ім'я Ісуса ми просимо видалити вуглинку".

Поки вона ще молилася, я відчув теплоту в моєму оці. "Роза, я щось відчуваю! Щось трапилося!"

Я моргнув очима. Нічого нема. Не болить. Ні перешкоди. "Роза, подивися в моє око!"

Роза схилилася наді мною. "Демос, там нічого немає!" Вона почала плакати.

Доктор повісив трубку телефону. "Госпіталь прийме вас. Ми відправимося в приймальню швидкої допомоги".

"Доктор, подивіться ще раз в моє око".

Він вийняв лампочку з валізки і знову посвітив в моє око. Він опустив вію і подивився в інше око. Потім знову в моє праве око.

"Не може бути", сказав він.

"Моя дружина просила Бога видалити вуглинку", відповів я йому.

"Не може бути", сказав він знову. Він не міг вийти сам по собі ".

"Не сам по собі, Доктор. Бог вийняв його".

"Вам не зрозуміло. Там повинна бути подряпина. Прорив оболонки, де він сидів. Але там нічого немає. Немає ранки і немає ушкодження". Він попрямував до дверей. "Я вам за це не порахую, синьйор. Подібне не може статися ..."

Ми з Розою провели час в Італії вельми приємно.

Але яке значення все це має для Спілкування? Коли ми повернулися назад в Лос

Анжелос в кінці липня, шлях попереду ні ясніше, ніж до цього.

Прийшов серпень. Вересень. Ми продовжували збиратися в Кліфтонской Кафетерии, та найменша групка, швидше з вірності мені, ніж інший який причини.

Потім настав жовтень, перша річниця Міжнародного Спілкування Комерсантів Повного Євангелія. У минулому році я говорив в інтересах Спілкування в багатьох місцях країни. Багато з інших міст відвідували наші сніданки. Але за весь рік, бачачи "чуда", жоден з них не зацікавився, щоб почати другу групу або відділ в іншому місті.

Роза була обережною не говорити про мою впевненості та передрікання минулої осені, але я спостерігав в ній зростання сумніви в необхідності продовжувати це справа кожної суботи. Ми тільки годуємо людей сніданками, Демос ", сказала вона мені." Ми мали набагато кращий успіх з наметовими зборами Ми досягали тисячі людей кожного літа, замість кількох дюжин, при найкращих умовах ".

Я знав, що вона говорила правду, все ж ... "Подивимося, що станеться в наступному місяці", сказав я.

Листопаді прийшов і пішов, а наші зібрання проходили з працею, навіть стали зменшуватися.

"У грудні буде інакше", я запевняв її. Люди більш зацікавлені в Різдвяному сезоні ".

Але Різдво мало протилежний ефект, так як люди не мали часу відвідувати наші збори.

"У наступну суботу я їду з моєю дружиною робити покупки, Демос".

"А у нас церковний базар".

"Я везу дітей подивитися святого Миколая".

У суботу вранці, Грудень 20-го, тільки п'ятнадцять нас зібралося нагорі в Кліфтонской Кафетерии, на шість осіб менше, ніж чотирнадцять місяців до цього. В кінці цього сумного зборів, мій приятель Майнер Ар-ганбрайт говорив дуже відверто. Майнер був контрактором мулярів на великих комерційних і промислових роботах і один з п'яти директорів Спілкування.

"Демос, мені не хочеться бути негативним перед Різдвом", сказав Майнср, "але мені здається, що вся ця ідея з Спілкуванням мертва. По правді кажучи, я не дам за неї і п'ятачка".

Я подивився на нього, не маючи сили йому відповісти.

Майнер простягнув свою руку і продовжував: "Ти часто говорив, що це все є лише експериментом?"

"Чи не так?"

"Багато експерименти не вдаються. У цьому немає нічого ганебного".

Я все ще не міг нічого сказати.

"Що я хочу сказати тобі, Демос, це те, що якщо не трапиться дива до наступної суботи, чи не розраховуй більше на мене".

"Про Кей. Правильно, Майнер. Я розумію".

Ми з Розою без слів зійшли сходами на низ. У великій кімнаті мигала перед нами Різдвяна ялинка.

"Майнер прав", - ніжно сказала Роза. - "Якщо Бог бере участь в будь-якій справі, то Він його благословляє, чи не так? І ти не можеш сказати, що Спілкування переживає благословення".

Я онемелий вийшов з нею на вулицю. Всі старання на телефоні, поїздки, майже що підкуп людей приходити - все марно. Одне, чого я навчився з 1940 року, це те, що якщо у нас з Розою не було про що-небудь однодумності, Бог не відкривався нам. Якщо вона тепер була так впевнена, що наше намагання з Спілкуванням марно, значить цьому край. Чим скоріше я про нього забуду, тим краще.

Тільки ... я про нього не міг забути. Весь тиждень після цього у мене текли сльози по обличчю. Під час керування машиною я раптом почну плакати. Я почав побоюватися нервового розладу.

Для блага дітей я пробував бути веселим на Різдво. Я зрадів, коли на наступний день, в п'ятницю 26-го до нас приїхав гість. Це був наш друг Томі Хікс, обдарований євангеліст і вельми корисна людина на час переживання.

"Чи можете ви собі уявити, Томі", я звернувся до нього в п'ятницю за вечерею, що завтра вранці останні офіційні збори Спілкування Комерсантів Повного

Євангелія ... "Я трошки скривився ..." Інтернаціонального? Здається, що все такої думки. Тільки Майнер був досить сміливим, висловити це. Тому залишається лише одне, щоб офіційно закрити його з яким-небудь поясненням.

Може бути нам слід поговорити, як ми всі зможемо працювати наступного літа в наметових зборах ".

Я пробував бути спокійним, але Томі, очевидно, зрозумів тривогу в моєму серці і тому сказав: "Демос, мені здається, що ми повинні ще поговорити про це".

І так ми говорили, спершись на стіл, згадуючи для нього наші колишні переживання. Скоро Гері пішла спати. Стефан вже давно спав, а Річарда не було вдома, так як він керував особливими зборами молоді в кінці цього тижня. Ми з Томі і Розою продовжували нашу бесіду про різних людей, які були у нас в Кліфтонской Кафетерии, згадуючи про те, чим вони ділилися з нами.

"Щосуботи я чогось навчився", я сказав Томі. Чомусь, що допомагало мені краще любити Бога і людей ".

Була північ, коли Роза подивилася на годинник. "Подивися на час, Демос! А я ще й столу не прибрала! Пора в ліжко, а то ми не піднімемося завтра на час в Кліфтонскую кафетерій".

"Ти йди в ліжко, дорога", сказав я. "Для мене буде дуже важко спати".

Роком тому я був так впевнений! Я зайду до вітальні і схилюсь на коліна, поки почую від Господа Його веління ".

"Добра людина", сказав Томі. "А я допоможу для Рози з тарілками, а потім ми прийдемо до тебе і приєднаємося до тебе в молитві. Але в основному, Демос, рішення це між тобою і Богом".

Томі з Розою знесли весь посуд зі столу в кухню. Я пройшов через передній вестибюль і ступив у вітальню, коли це сталося.

Подібне зі мною сталося, коли мені було тринадцять років. Повітря навколо мене став дуже важким, перемагає, звалив мене на підлогу. Я впав на мої коліна, потім на моє обличчя ,, розпростершись на всю довжину на мереживній червоному килимку.

Я не міг стояти, подібно до того, як колись в моїй спальні в великому іспанському будинку біля нашого, двадцять років тому. Тому я і не пробував встати. Я спочивав в Його перемагає кохання, відчуваючи Його Дух, що б'ється по всій кімнаті в нескінченному потоці сили. Час зник. Місця не стало. Я чув Його голос, що говорить до мене ті ж слова, які Він сказав мені раніше:

"Демос, чи будеш ти сумніватися в Моїй силі?"

Аж ось роздався зненацька я побачив себе, таким, яким я, напевно, був у Його очах: ??борються, напружує, дуже зайнятим і неугодним і тут і там, які їдуть в Європу, щоб заручитися підтримкою "офіційної" групи, усюди залежить від моєї власної сили, замість Його сили.

З болем я пригадав молитву орала Робертса на перших зборах Спілкування, молитву, яка спонукала двадцять одну людину піднятися на ноги і марширувати з співом гімну перемоги. "Так зростає ця організація тільки в Твоїй силі ..."

Але я поступав, як ніби все залежало від моєї сили, як ніби я повинен був почати тисячу відділів, які передбачав Кричав. І, звичайно, я зміг почати один відділ.

"Господь Ісус, прости мені!"

Потім Він нагадав мені про те, що я бачив в Європі - бачив, тільки не зрозумів: сталеві двері бомбосховища в Гамбурзі і вуглинку в моєму оці в Гранд Готелі в Венеції.

"Я Той, Демос, Який відкриває двері. Я той, який виймає колоду з незрячих очей".

"Я розумію, Господь Ісус. І я дякую Тобі".

А тепер Я дам тобі можливість бачити.

Після цього Господь дозволив мені піднятися на коліна. Він підняв мене силою, яка, мені здавалося до цього тримала мене на підлозі, а тепер піднімала мене вгору. У цей час Роза увійшла в кімнату. Вона обійшла мене і підійшла до Хамонд органу, який стояв в кутку. Не сказавши й слова, вона сіла і почала грати.

Коли музика наповнила кімнату, атмосфера в кімнаті прояснилася. На мій подив, мені здавалося, що в кімнаті не було стелі. Світло-коричневого кольору штукатурка на стінах і світло в стелі зник і я дивився прямо в небеса денного кольору, хоча на вулиці, напевно, була повна темрява. Як довго вона грала, поки я дивився в вічне простір, я не знаю. Раптово вона перестала грати, пальці все ще на клавішах і почала голосно молитися на мовах, передаючи прекрасну, підбадьорливу, поточну звістку. На хвилину вона затрималася, потім таким же ліричним і ритмічним способом заговорила англійською мовою:

Син мій, я знав тебе перш твого народження. Я вів тебе на всьому шляху. А тепер я покажу тобі мета твого життя.

То були дари Духа мов і тлумачення, даних разом. І поки вона говорила, прекрасні речі почали творитися. Хоча я залишався на колінах, я відчував, що я як би, піднімаюся. Я вийшов з тіла. Я піднявся вгору і вийшов з кімнати.

Внизу мене я бачив дахи будинків в довно. Он там виднілися Сан Бернардинського гори, а в іншому напрямку - Тихоокеанський берег. Тепер я вже був над землею і мав можливість бачити всю країну із заходу на схід.

І хоча я міг бачити так далеко, я так само міг бачити і людей на землі - мільйони і мільйони, що стоять пліч-о-пліч. І так раптово, як камера швидко охоплює футболістів і їх особи, в моєму баченні я бачив обличчя мільйонів людей. Я міг бачити найменші деталі на обличчях мільйонів людей.

І те, що я бачив, лякало мене. Крутився чи світ навколо мене або я навколо світу, я не знаю. Але піді мною виднівся континент Південної Америки. Потім Африка, Європа,

Азія. Знову вражає вид, поблизу і всюди було те ж саме. Коричневі особи чорні особи, білі особи, кожне з них суворе, нещасне, замкнуте в свою особисту смерть.

"Господи"! благав я. "Що з ними! Господи, допоможи їм!"

Пізніше Роза мені сказала, що я нічого не говорив. Але в баченні мені здавалося, що я плакав і благав в слух.

Раптово Роза заговорила. Говорячи по-людськи, вона не могла знати, чи бачив я

Що-небудь чи ні.

"Мій син, наступне, що ти побачиш, виповниться дуже скоро".

Земля оберталася або я обертався навколо неї вдруге. Піді мною були мільйони і мільйони людей. Але що за різниця! На цей раз їх голови були підняті. В очах сяяла радість. Їх руки були підняті до неба. Люди ці, які були розділені, кожен у в'язниці своєї особистості, з'єдналися в суспільство любові і поклоніння. Азія, Африка, Америка - усюди смерть перетворилася в життя.

І нарешті бачення припинилося. Я відчув, що повертаюся на землю. Піді мною були довно і Каліфорнія. Он там наш будинок. Я бачив себе на колінах і Розу, яка сидить у органу. А потім відомі мені предмети в кімнаті оточили мене і я відчув біль в колінах і твердість у моїй шиї. Я повільно підвівся на ноги і подивився на годинник. Була пів на четверту годину ранку.

"Що трапилося, Демос?" запитала Роза. Що сказав тобі Господь? "

"Дорога, я не тільки чув, я і бачив". І розповів їй моє бачення. Роза слухала зі сльозами, поточними з очей:

"Про Демос, хіба ти не бачиш, що Він хоче, щоб ми продовжували Спілкування!"

Вона відійшла від органу і поклала свою руку на мою. "Пам'ятаєш, Демос, як в цій кімнаті, майже вісім років тому, ми на колінах вирішили, щоб Господь у нас був на першому місці ..."

Коли ми попрямували до спальні, ми помітили світло під дверима кімнати Річарда, де ночував Томі. Я постукав у двері і Томі сказав: "заходьте!" Він був розпростертим на підлозі, все ще в своєму сірому костюмі. Він обіцяв підтримати мене в молитві і дотримав своє слово.

"Демос", запитав він. "Скажи мені, що ти чув? Ніколи в моєму житті я не відчував сили, як в цю ніч, яка хвилями проходила по всьому будинку".

Ми всю ту ніч не лягали спати. Поки я закінчив опис бачення для Томі, вже був час їхати на збори в Кліфтонскую кафетерій.

Коли ми приїхали в кафетерії, там уже було двоє людей, що чекали нас. Один з них Майнер Арган-брайт, прибуттю якого я дуже здивувався. Іншу людину я дуже мало знав.

"Я маю щось для тебе, Демос, сказав Майнер. Він простягнув руку в кишеню і вийняв конверт. Я подумав, що це була його резиґнацією. Як шкода, тепер, коли я відчуваю себе ...

Але це не був лист резиґнацією. Це був чек. Мої очі розбіглися, коли я прочитав: Міжнародному Спілкуванню Комерсантів Повного Євангелія ... "

"Одна тисяча доларів!" Я кажу: "Майнер, адже минулого тижня ти сказав, що наша організація не варто і п'яти центів".

"Минулого тижня була минулий тиждень", сказав Майнер. "Демос, я прокинувся рано вранці і я чув голос. Це був Бог, я впевнений це був Бог. Він сказав, що ця робота повинна тривати по всьому світу і що ти перший повинен пожертвувати ці гроші".

Я все ще дивився на нього, коли підійшов другий чоловік чину. "Пан Шакаріян", сказав він. Мене звати Томас Нікель. Щось сталося зі мною минулої ночі ь я думаю, що вам буде цікаво знати ".

Я посунув мій піднос ближче до нього і посолив мої яєчка, поки пан Нікель розповідав мені як Господь дав йому одкровення серед ночі. Він працював пізно вночі в своїй друкованій майстерні в Ватсонвіле, Каліфорнії близько Сан Франциско.

З тієї причини, що Різдво випало по середині тижня, у нього вийшла затримка у виконанні замовлень. Раптово він почув ясний голос Святого Духа,

Який сказав йому: "Сідай в машину і їдь в Лос Анжелос на суботній ранковий збори, тієї групи, яку ти одного разу відвідав.

Він подивився на годинник. Було якраз дванадцятій годині ночі, то час, я пригадую, коли я пішов в вітальню помолитися.

Нікель боровся зі своїм внутрішнім голосом. Ватсонвіль знаходиться на відстані шести сотень кілометрів від Лос Анжела. Йому потрібно буде їхати всю ніч, щоб бути під час. Але слово тривало: будь в зборах. Повідомивши Монте Віста Християнську Школу, де він би інструктором, він поїхав на південь.

"Так ось я тепер тут", - закінчив Нікель, "- щоб надати тобі мою друкарню і мої послуги".

Роза, Майнер і Томі уважно слухали Нікелю "Вашу друкарню", перепитав Томі.

"Щоб друкувати журнал", відповів Нікель. "Бачить -, Дух повторював мені, що це Спілкування має пошириться по всьому світу. Але воно ніколи не рушить з місця без голосу".

"Голос ..." повторила Роза. "Голос комерсантів" ...

Це ранок збори було малим, але одне з найрадісніших, яке ми коли мали. Перш ніж ми розійшлися, ми обрали Томаса Нікелю редактором і видавцем нового журналу, який ми назвали:

Голос Комерсантів Повного Євангелія.

"Тільки подумай", я сказав Розі, коли ми на наступну ніч пішли спати: минулої ночі в цей час Спілкування майже що було закінчено. А сьогодні ми маємо ОДНУ тисячу доларів у скарбника і журнал. Я не можу дочекатися, щоб бачити, що Господь далі хоче зробити! "

 час випробувань |  Нога на столі


 вступ |  Звістка через гори |  Поєднана Пасифік Авеню |  годинникова бомба |  Людина, який змінив свої думки |  Рука, ухваченная за небо |  Холлівудскій бовл |  Царств 26: 9). |  Світ починає звертатися |  Золотий ланцюг |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати