На головну

ГЛАВА 15

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Пільгез доставив нерухому пасажирку у відділення невідкладної допомоги. Менше ніж за годину тіло Лорен помістили в ту ж палату, звідки воно було вилучено. Інспектор повернувся до себе в ділянку і негайно попрямував до кабінету начальника. Ніхто ніколи не дізнався зміст двогодинної розмови. А коли він завершився, інспектор з товстим досьє під пахвою підійшов до Наталії, кинув папку перед нею на стіл і, дивлячись їй в очі, наказав прибрати ці документи в ящик для завершених і закритих справ, причому без зволікання.

Артур і Лорен влаштувалися в квартирі на Грін-стріт і провели другу половину дня на набережній, гуляючи вздовж берега. Ніяких ознак підготовки до процедури евтаназії не було, і це давало надію - можливо, після всіх подій мати Лорен відмовилася від своїх намірів.

Вони повечеряли в ресторані - їв, природно, тільки Артур - і на десяту годину вечора прийшли додому, щоб подивитися фільм по телевізору.

Життя повернулася в нормальне русло. Артур час від часу з'являвся на роботі - він заходив туди підписати папери. Частину дня вони проводили разом, вирушаючи в кіно або гуляючи по парку. На один з уїк-ендів вони їхали в Тайберн, в будинок, який Артуру залишав один з друзів на час своїх поїздок в Азію. Початок другого тижня провели, плаваючи на яхті від бухти до бухти.

Вони переглянули всі уявлення в місті - мюзикли, балети, концерти і спектаклі. Годинники, які вони проводили разом, були схожі на довгі канікули, коли не відмовляти собі ні в чому, не думаєш ні про що, крім того, що відбувається зараз. Теорія 86 400 секунд, як вони її називали.

Люди, які з ними стикалися, брали Артура за божевільного, бачачи, як він розмовляє сам з собою або гуляє, незграбно відставивши руку в сторону. У ресторанах, де вони бували, офіціанти звикли до чоловіка, який, сидячи за столом один, раптово нахилявся і цілував чиюсь уявну руку; або розмовляв ніжним голосом з порожнечею; або, виходячи, завмирав, пропускаючи перед собою неіснуючу персону. Одні думали, що він божевільний, інші, - що вдівець, який не хоче змиритися зі смертю дружини.

А сам Артур насолоджувався кожною миттю, сплітаються мереживо їхнього кохання. За ці кілька тижнів вони стали спільниками, коханцями і супутниками життя.

Пол більше не хвилювався, переконавши себе, що його друг просто переживає кризу. Заспокоєний тим, що викрадення залишилося без наслідків, він взяв на себе керівництво бюро. Пол не квапив події. Важливо було одне - щоб той, кого він називав своїм братом, відчув себе добре або хоча б краще.

Три місяці пройшли в спокійній близькості. Але раптом все перевернулося.

Вони разом дочитали останню сторінку роману і Артур закрив книгу. Лягли спати і заснули пізно вночі в обіймах один одного.

Близько шостої години ранку Лорен ривком села в ліжку і закричала, кличучи Артура. Він прокинувся і подивився на Лорен. Обличчя її було бліде і прозоро.

- Що трапилося?

- Обійми мене, благаю.

Артур обійняв Лорен. Не встиг він повторити своє запитання, як вона поклала руку на його щоку, колючий від пробивається щетини, погладила з безмежною ніжністю. Очі Лорен налилися сльозами, і вона заговорила:

- Прийшла хвилина, любов моя, вони забирають мене, я зникаю.

- Ні! - Сказав він, стискаючи її ще міцніше.

- Боже, як я не хочу залишати тебе. Я мріяла, щоб це життя ніколи не закінчувалася, навіть до того, як вона почалася.

- Ти не можеш піти, не треба, будь ласка!

- Не говори нічого, я відчуваю, що у мене мало часу. Ти дав мені те, про що я навіть не підозрювала; завдяки тому, що ти дав мені пережити, я зрозуміла, скільки найпростіших речей може подарувати любов. Все, що у мене було до тебе, не варто і однієї секунди, яку ми провели разом. Я хочу, щоб ти назавжди запам'ятав, як сильно я любила тебе. Я не знаю, до яких берегів йду, але якщо існує щось поза цим світом, я і там буду продовжувати любити тебе з тією ж силою і радістю, якими ти наповнив моє життя.

- Я не хочу, щоб ти йшла!

- Ш-ш-ш, не говори нічого, послухай мене.

З кожним словом Лорен ставала все прозорішою. Артуру здавалося, що вона розсіюється.

- У мене перед очима колір твоїх посмішок, - знову заговорила Лорен. - Дякую за наш сміх, за всю ніжність. Я хочу, щоб ти жив, щоб ти повернувся до свого життя, коли мене більше не буде тут.

- Я не зможу без тебе. Не йди, благаю!

- Я не можу, це сильніше мене. Знаєш, мені не боляче, просто мені здається, ніби ти віддаляєшся, я чую тебе, як крізь вату, і ти розпливається у мене перед очима. Мені так страшно, Артур. Мені так страшно без тебе. Обійми мене ще міцніше.

- Я тримаю тебе, ти мене більше не відчуваєш?

- Не дуже, Артур.

Так плакали вони обоє - сором'язливо, мовчки. Вони відчували ще глибше сенс кожної секунди життя, цінність миті, важливість одного-єдиного слова. Вони тримали один одного в обіймах. У кілька хвилин, не завершивши поцілунку, Лорен зникла.

Руки Артура зімкнулися на ньому самому; він скорчився від болю і він голосно заплакав. Все його тіло здригалася, голова моталася з боку в бік, нігті вп'ялися в долоні.

- Ні!

Це слово, яке він кричав в тваринної скарзі, дзвеніло в кімнаті так, що затремтіли скла.

Він спробував встати, але похитнувся і впав на підлогу.

Він втратив свідомість на довгі години.

Прийшовши до тями, Артур ледве доволочився до підвіконня, де Лорен так любила сидіти, і очі в нікуди.

Артур занурився в світ порожнечі. Порожнеча проникала в його вени, добираючись до серця. І ритм серця з кожним днем ??ставав все глухо.

У перші дні порожнеча будила в Артура гнів, невпевненість, ревнощі - не по відношенню до інших людей, а до вкрадених миттєвостей, до минає часу. Зрадницька порожнеча, проникаючи все глибше, змінювала почуття, загострюючи їх, бентежачи сплесками, роблячи пронизливими. Почуття ставали все загострення. Він відчував всім тілом незадоволена потреба - в іншій людині, в любові.

Так мучиться бажанням тіло, так ніс намагається вловити запах, так долоню прагне доторкнутися до живого, щоб пестити, так очей крізь сльози бачить лише спогади, так шкіра жадає відчути іншу шкіру, так руки змикаються на порожнечі, а кожен палець згинається в звичному ритмі, так балансує нога, позбавлена ??опори.

Він перебував в прострації довгі дні і ще більш довгі ночі. Він пересувався від робочого столу, де писав листи фантому, до ліжка, де лежав, втупившись у стелю незрячим поглядом. Телефонна трубка косо лежала на апараті, але Артур не помічав цього. Йому було все одно, він не чекав нічиєї дзвінка.

У ту ніч він вийшов на вулицю, намагаючись змусити себе подихати повітрям. Але сил у нього вистачило рівно на те, щоб перейти на іншу сторону дороги і, пройшовши кілька десятків метрів, присісти на приступцю невисокою огорожі. Під таким кутом контури вулиці утворили коридор, і в кінці його над маленьким садком височів будинок у вікторіанському стилі.

Тільки з одного вікна ще вибивався промінчик світла в цю безмісячну ніч - це було вікно його вітальні. Дощ припинився, але краще Артуру не стало. За віконним прорізом він вгадував Лорен, її плавні рухи.

Вона пішла навшпиньках серця.

Артуру здавалося, що серед тіней на бруківці він бачить витончений вигин її силуету, який зникає за рогом. Як завжди, коли він відчував себе беззахисним, Артур засунув руки глибше в кишені, згорбився і почав ходити по вулиці.

Уздовж сіро-білих стін він йшов по слідах Лорен. Йшов повільно, щоб ніколи не наздогнати її. Дійшовши до кута, завагався, потім, підштовхуваний холодом, рушив далі. Він знову переживав кожну хвилину раптово обірвалося.

Артур. Сумнів і пов'язаний з ним вибір - це дві сили, що змушують звучати струни наших почуттів. Запам'ятай, що важлива лише гармонія цього звучання.

Голос матері і спогади про неї піднялися з самих глибин душі. Артур кинув останній погляд у далечінь і повернув назад з відчуттям провини за програш.

Світлішає небо віщувало схід безбарвного дня. Будь-яке ранній ранок наповнене тишею, але не всяка тиша - синонім порожнечі, іноді вона буває насичена розумінням. Про таку тиші Артур згадував, повертаючись.

Артур лежав на килимі у вітальні, коли в двері відчайдушно забарабанили. Він не встав.

- Артур, ти там? Я знаю, що там. Відкрий, хай тобі чорт! Відкрий! - Кричав Пол. - Відкрий, або я її виб'ю!

Артур встав і попрямував до дверей, повернув засувку і відразу ж повернувся назад, впавши на диван.

Увійшов Пол і отетеріло зупинився посеред кімнати. Десятки листів паперу, списані від руки, встеляли килим. Пішов на кухню. Там не було вільного місця від порожніх консервних банок. У мийці купою лежала брудна посуд.

- Так, тут! була війна?

Артур не відповів.

- Вони катували тебе, перерізали голосові зв'язки? Гей, ти оглух? Це я, твій компаньйон! Ти в правці або так надерли, що не можеш про тверезіти?

Артур заплакав. Пол сів поруч і торкнув його за плече.

- Артур, що сталося?

- Вона померла, вже десять днів тому. Вона просто пішла одного ранку. Вони вбили її. Я не можу пережити це, Пол, не можу!

- Я бачу. - Пол обійняв Артура. - Поплачь, поплачь, скільки можеш. Кажуть, сльози змивають горе.

- Я тільки те й роблю, що плачу!

- Ну і що, продовжуй, запас ще є, не всі виплакала.

Пол глянув на телефон і встав, щоб поправити трубку.

- Я набирав твій номер раз двісті!

- Плювати мені на телефон!

- Кінчай! Вся ця історія і так в голові у мене не вкладалася, але тепер вона не вкладається у тебе. Ти жив уві сні, Артур. Вернись в реальний світ, ти ж труну своє життя. Ти не працюєш, у тебе вигляд, як у бомжа після пиятики, ти худий, як палиця, у тебе фізіономія з документального фільму про Велику депресію. У бюро тебе давно не бачили, люди цікавляться, чи живий. Ти закохався в жінку в комі, придумав собі історію на межі галюцинації, викрав її тіло, а тепер - в жалобі по примарі.

Ти хоч розумієш, що десь в цьому місті живе психоаналітик, який не знає, що скоро стане мільйонером. Ти повинен лікуватися. У тебе немає вибору, я не можу залишити тебе в такому стані. Все це було сном, який перетворився в кошмар.

Пола перервав телефонний дзвінок. Він зняв трубку, потім простягнув її Артуру:

- Це поліцейський, і він зараз вибухне. Він уже кілька днів намагається до тебе додзвонитися. Хоче негайно з тобою поговорити.

- Мені нема чого йому сказати.

- Ти поговориш з ним, або я тебе поб'ю. - І Пол приклав трубку до вуха Артура.

Той, почувши кілька слів, скочив і гарячково почав шукати ключі від машини.

- Що відбувається? - Поцікавився його друг.

- Не маю часу, я повинен знайти ключі.

- Вони хочуть тебе затримати?

- Та ні! Чи не пори нісенітниця, а допоможи!

- Ага, тобі краще, ти знову мене облаяв.

Артур виявив в'язку ключів, вибачився, сказав, що пояснювати немає часу, у нього немає ні секунди, і він подзвонить ввечері.

- Не знаю, куди ти зібрався, але якщо в громадське місце, то я гаряче раджу тобі переодягнутися і провести мочалкою по обличчю.

Артур завагався, потім кинув погляд на своє відображення в дзеркалі, помчав у ванну, відвів очі від шафи - деякі речі викликають надто болючі спогади. Через кілька хвилин він був вимитий, поголений, переодягнений. Навіть не попрощавшись, вилетів з квартири і кинувся по сходах до гаражу.

Машина на повній швидкості пронеслася через місто і припаркувалася біля Меморіального госпіталю. Він не став втрачати часу, замикаючи дверцята на ключ, і бігом попрямував до приймального покою. Коли, захекавшись, Артур вбіг туди, Пільгез вже чекав його, сидячи в кріслі. Інспектор встав і взяв його за плече, заспокоюючи.

Мати Лорен теж вже була в госпіталі. З огляду на обставини, Пільгез все їй пояснив. Ну, майже все. Місіс Клайн чекала їх на п'ятому поверсі в коридорі.

ГЛАВА 14 |  ГЛАВА 16

ГЛАВА 4 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 12 |  ГЛАВА 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати