На головну

ГЛАВА 14

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

- Потрібно розповісти йому правду і домовитися з ним! - Сказала Лорен.

- Потрібно не втрачати часу і перевезти твоє тіло в інше місце.

- Ні, я не хочу, вистачить! Він напевно десь чатує і схопить тебе прямо на місці злочину. Артур, зупинись, це твоє життя; ти ж чув, що він говорив: тобі загрожує п'ять років в'язниці!

Артур відчував, що сищик блефує, нічого у нього немає, і ордерайому ніколи не отримати. Він виклав свій план: з настанням ночі вони вийдуть з дому з боку, зверненої до океану, і покладуть тіло в човен.

- Ми попливемо вздовж берега і сховаємо тебе в гроті на два-три дні. Якщо поліцейський влаштує обшук, то залишиться з носом, вибачиться і буде змушений залишити мене в спокої.

- Він буде стежити за тобою, тому що він детектив, і впертий сищик, - заперечила Лорен. - Твій єдиний шанс виплутатися з цієї історії - домовитися з ним. Зроби це негайно, потім буде пізно.

- Твоє життя на кону, тому тіло перевеземо сьогодні вночі.

- Артур, подумай сам, ми не можемо бігати весь час, небезпека надто велика.

Артур повернувся до неї спиною, повторюючи: «Сьогодні вночі». Залишок дня пройшов в напрузі. Вони мало розмовляли, ледь обмінялися парою поглядів.

Ближче до вечора Лорен обвила Артура руками.

Він ніжно поцілував її.

- Я не можу дозволити їм забрати тебе, розумієш?

Вона розуміла, але не могла дозволити йому ламати своє життя.

Він почекав, поки почнеться ніч, і вислизнув з дому через балконні двері. Дійшов до прибережних каменів і зрозумів, що самі хвилі противляться його надіям. Величезні буруни обрушувалися на берег, змушуючи забути про вигаданого плані. Перший же вал розіб'є човен на друзки.

Артур сів навпочіпки і обхопив голову руками. Лорен поклала руку на плече Артура і опустилася на коліна.

- Йдемо в будинок, - сказала вона, - ти застудишся.

- Я ...

- Не говори нічого, прийми це як знак; ми проведемо цю ніч, ні про що не турбуючись, завтра що-небудь вигадаєш, а може бути, на зорі погода заспокоїться.

Але Артур розумів, що означали пориви вітру - буря триватиме мінімум три дні.

Вони повечеряли і розпалили вогонь в каміні. Розмовляли мало. Артур намагався щось придумати, але жодна думка не приходила йому в голову. Зовні вітер подвоїв силу, згинаючи дерева так, що вони ледь не ламалися; шибки дзвеніли під струменями дощу; океан повів нещадну атаку на бастіони скель.

- Раніше я так любив, коли природа бушує, а сьогодні ввечері все інакше.

- Ти, схоже, налаштований дуже похмуро; не варто. Адже ми не розлучаємося. Ти весь час говориш мені, що не потрібно думати про завтрашній день, так візьмемо цю мить, поки він ще наш.

- На цей раз у мене не виходить, я більше не вмію жити тільки сьогоденням, не думаючи про завтра. Не розумію, як вдається тобі.

- Я думаю про хвилини, які течуть зараз, і вони вічні.

Лорен попросила Артура уявити, що він виграв на конкурсі приз - щоранку банк відкриває йому кредит в 86 400 доларів. Але є правила.

- Перше полягає в тому, що все, що не истраченное за день, увечері вилучається, і смухлевать не можна - скажімо, не можна перевести гроші на інший рахунок, можна тільки їх витратити, але щоранку, коли ти прокидаєшся, банк відкриває тобі новий рахунок - 86 400 доларів на поточний день.

Друге правило: банк має право перервати гру без попередження; в будь-який момент він може заявити, що все скінчено, рахунок закритий і нового не буде.

- Щоб ти зробив?

Артур знизав плечима.

- Але ж це просто: щоранку, коли ти прокидаєшся, тобі дають 86 400 доларів, з єдиною умовою, щоб ти все їх витратив протягом дня, невикористаний залишок у тебе забирають, коли ти вирушаєш спати, це такий подарунок, але гра може закінчитися в будь-який момент.

Питання: що б ти зробив з грошима?

Він відповів, що витратив би кожен долар на власне задоволення і на те, щоб накупити купу подарунків тим, кого любить. Він би використовував кожен цент з цього чарівного банку, щоб привнести щастя в своє життя і життя оточуючих, «навіть тих, кого я не знаю, тому що не впевнений, що зміг би витрачати на себе і близьких 86 400 доларів в день; але до чого ти ведеш? ».

Вона відповіла:

- Такий чарівний банк доступний кожному з нас - це час! Ріг достатку, з якого постійно течуть секунди ...

Щоранку, прокидаючись, ми отримуємо кредит в розмірі 86 400 секунд життя в день, і, коли ми засинаємо ввечері, запас зникає, а що не було прожито за день - пропало.

Щоранку чарівництво починається по новій, нам знову дають кредит в 86 400 секунд. І ми граємо за правилом, обійти яку неможливо: банк може закрити рахунок в будь-який момент без попередження; життя може зупинитися в будь-яку секунду. Що ми робимо з нашими щоденними 86 400 секундами? А секунда життя важливіші долара, правда ж?

Після аварії Лорен щодня дивувалася, як мало людей усвідомлює, наскільки час ісчісліми і безцінне. Якщо хочеш зрозуміти, що таке рік життя, постав питання студенту, який завалив річний іспит. Якщо хочеш зрозуміти, що таке місяць, запитай у матері, яка народила недоношену дитину і чекає, коли його витягнуть з інкубаційної камери. Якщо тиждень - запитай людину, яка працює на конвеєрі або в шахті, щоб прогодувати сім'ю. Якщо день - запитай закоханих, які чекають зустрічі. Якщо годину - запитай у страждає на клаустрофобію людини, який застряг в ліфті. Секунда - подивися на вираз обличчя того, хто в тисячну частку миті уникнув смерті, або запитай у спортсмена, який щойно виграв срібну медаль на Олімпійських іграх замість золотої, заради якої тренувався все життя.

- Життя чарівна, Артур, і я знаю, що кажу, бо після аварії я відчуваю ціну кожної миті. Тому прошу тебе, давай скористаємося кожною секундою, яка нам залишилася.

Артур обійняв Лорен і прошепотів їй на вухо:

- Кожна секунда з тобою цінніше будь-який інший.

Вони провели залишок ночі, не відриваючись один від одного. Сон охопив їх рано вранці; буря НЕ унялась, швидше навпаки.

Дзвінок мобільного телефону розбудив їх близько десяти годин, це був Пільгез, він просив Артура про зустріч. Треба поговорити, сказав він і вибачився за своє вчорашнє поведінку.

Артур завагався, не знаючи, як реагувати. Він подумав про проливним дощем, який не дозволить їм залишитися зовні, і припустив, що Пільгез скористається цим приводом, щоб потрапити в будинок. Відкинувши коливання, Артур запросив поліцейського на другий сніданок - можливо, щоб відчути себе сильніше і збити з пантелику супротивника.

Лорен утрималася від коментарів, лише меланхолійно посміхнулася, але Артур цього не побачив.

Інспектор з'явився через дві години.

Коли Артур відкрив йому, слідом увірвався такий потужний шквал вітру, що Пільгезу довелося допомагати господареві закривати двері.

- Справжній ураган! - Вигукнув він.

- Я впевнений, що ви прийшли не для того, щоб говорити про погоду.

Лорен пройшла слідом за ними в кухню. Пільгез кинув плащ на стілець і сів за стіл. Накрито було на двох; обід складався з салату «Цезар» зі смаженою куркою і омлету з грибами. Тут же ... - пляшка каберне.

- Дуже люб'язно з вашого боку надати мені такий прийом, я не хотів вас турбувати.

- Що мене дійсно ускладнює, інспектор, так це завзятість, з яким ви перед собою ставите мене вашими абсурдними історіями.

- Якщо вони настільки абсурдні, як ви говорите, я не довго буду вас переслідувати. Адже ви архітектор?

- Вам це вже відомо.

- І яка саме архітектура вас приваблює?

- Я реставрую пам'ятники архітектури.

- Тобто?

- Даю нове життя старовинної будівлі, зберігаю творіння в камені, відреставрувавши його так, щоб пристосувати до сучасного життя.

Пільгез потрапив в точку, він заманив Артура в область, якою той був пристрасно захоплений і де його можна було б підловити, задавши раптово потрібне питання.

Але Пільгез влучив у власну пастку. Він був захоплений розповіддю підозрюваного.

Артур прочитав йому справжню лекцію з історії будівництва, від стародавньої архітектури до традиційної, з екскурсами в модерн і сучасні стилі. Сищик був зачарований, він ставив одне запитання за іншим, і Артур відповідав. Розмова тривала вже більше двох годин, але час летів непомітно.

Чашки кави слідували одна за одною, а Лорен з подивом спостерігала, як між Артуром і інспектором народжувалася дивна зв'язок, ніби між двома спільниками.

На одному з поворотів історії про те, як був задуманий і сконструйований міст Голден-Гейт, Пільгез перервав Артура, поклавши свою руку на його, і різко змінив тему. Він хотів поговорити з ним, як чоловік з чоловіком, без оглядки на те, що він поліцейський. Він відчував і знав, що тіло жінки заховано в замкненій кімнаті в кінці коридору. Однак йому незрозумілий мотив викрадення.

Пільгез вважав Артура освіченим, чудовим, в загальному, таким, яким би всякий батько хотів бачити свого сина. Але чому заради викрадення тіла жінки він пішов на ризик зламати власне життя?

- Прикро. Мені здалося, що ми симпатизуємо один одному, - сказав Артур, встаючи.

- Так і є, але це не має значення, чи навпаки, тільки це і має значення. Я впевнений, що у вас була справжня, хороша причина, і я пропоную вам свою допомогу.

Пільгез хотів бути чесним до кінця і почав з того, що визнав: ордера у нього немає і не буде, тому що не вистачає доказів. На те, щоб зустрітися з суддею і все-таки переконати видати ордер, йому буде потрібно три-чотири дні. Цього достатньо, щоб Артур перевіз тіло. Але тоді Артур помилиться. Зараз Артуру ще можна допомогти. І Пільгез пропонує таку допомогу. Якщо, звичайно, Артур погодиться поговорити з ним і пояснити, де ключ до таємниці.

Артур сховався за іронічний тон. Він цінував великодушний жест і доброзичливість інспектора. Але і він, в свою чергу, не розуміє гостя. Артур прийняв і пригостив Пільгеза, а той продовжує стояти на своєму і наполягати на абсурдних звинуваченнях.

- Ні, це ви упорствуете, - заперечив Пільгез.

- Тоді чому ви, вважаючи мене винним, хочете мені допомогти?

Сищик відповів. За професійне життя він розмотав чимало мерзенних справ. І у всіх винних була спільна риса: вони були злочинцями, збоченцями, маніяками, запеклим негідниками. Судячи з усього, Артур не підходив ні під одну з цих категорій. Пільгез витратив життя на те, щоб садити злочинців до буцегарні. Так хіба не має він права допомогти пристойній людині, який, можливо, просто потрапив у скрутне становище.

- Дуже люб'язно з вашого боку, і я кажу абсолютно щиро; мені було приємно спілкуватися з вами, але я зовсім не перебуваю в тому положенні, яке ви згадали. Я вас не випроваджують, але мене чекає робота; можливо, нам ще випаде нагода побачитися.

Пільгез не став заперечувати. Він безнадійно похитав головою, встав і потягнувся за плащем. Лорен, яка протягом усієї розмови сиділа в куточку, схопилася і пішла за ними, коли вони попрямували по коридору, який веде до вхідних дверей.

Перед дверима в кабінет, де лежало тіло Лорен, Пільгез зупинився, дивлячись на дверну ручку.

- Так ви відкрили її, вашу скриньку зі спогадами?

- Ні ще, - відповів Артур.

- Іноді так важко занурюватися в минуле, потрібно багато сил і мужності.

- Знаю, саме їх я і намагаюся знайти.

- І я знаю, що не помиляюся, молода людина, мій інстинкт мене ніколи не підводив.

Коли Артур вже збирався рушити далі, дверна ручка почала повертатися, і двері прочинилися. Артур побачив в дверному отворі Лорен; вона сумно посміхнулася йому.

- Чому ти це зробила? - Прошепотів Артур, відчуваючи, як у нього перехоплює подих.

- Тому що я люблю тебе.

З того місця, де вони стояли, Пільгез побачив лежаче на ліжку тіло з крапельницею.

- Слава богу, вона жива.

Він зайшов до кімнати, залишивши Артура біля входу, і опустився біля ліжка на коліна.

Лорен обняла Артура. Вона поцілувала його в щоку, дуже ніжно.

- Ти б не зміг, а я не хочу, щоб ти зіпсував все своє життя через мене, я хочу, щоб ти жив вільним, я хочу тобі щастя.

- Але моє щастя - це ти. - Вона притиснула палець до губ.

- Ні, не так, не за таких обставин.

- З ким ви розмовляєте? - Запитав поліцейський по-дружньому.

- З нею.

- А тепер ви повинні мені пояснити, якщо хочете, щоб я вам допоміг.

Артур подивився на Лорен; в очах його була приреченість.

- Ти повинен розповісти йому всю правду, повірить він тобі чи ні.

- Ходімо до вітальні, - звернувся він до Пільгезу - я вам все поясню.

Чоловіки влаштувалися на дивані, і Артур розповів все з самого початку, з того вечора, коли незнайома жінка, сховавшись в його квартирі в шафі ванної кімнати, сказала: «Те, що я зараз розповім, непросто уявити і неможливо допустити, але якщо ви погодитеся вислухати мою історію, якщо ви погодитеся поставитися до мене з довірою, тоді, може бути, в кінці кінців мені вдасться все пояснити, а це дуже важливо, тому що, самі того не знаючи, ви - єдина людина в світі, з яким я можу поділитися таємницею ».

Пільгез слухав Артура, не перебиваючи. Потім він встав і оглянув Артура з ніг до голови.

Артур сказав:

- У вашій колекції стало одним психом більше ... Пільгез перебив його:

- Вона тут, поруч з нами?

- Сидить у кріслі навпроти і дивиться на вас. Пільгез потер підборіддя і похитав головою.

- Звичайно, - сказав він, - звичайно.

- Що ви збираєтесь робити? - Запитав Артур.

Він збирається повірити йому! А якщо Артур задається питанням чому, то відповідь проста: щоб придумати подібну історію і піти на такий ризик, на який він пішов, недостатньо бути божевільним, треба бути повним психом. А Артур зовсім не псих.

- Ваша історія повинна бути повною правдою, щоб ви зважилися зробити те, що зробили. Я не дуже вірю в Бога, але я вірю в людську душу, і потім, я дуже хотів би вам вірити.

- Що ви будете робити?

- Я можу без ризику відвезти її в госпіталь в своїй машині?

- Так, можете, - відповів Артур голосом повним туги. - Але я не хочу, щоб мене з нею розлучили, я не хочу, щоб її піддали евтаназії!

Пільгез сказав, що це вже боротьба на іншому полі. Він не всесильний. Він і так ризикує, повертаючи тіло, і у нього все ніч і три з лишком години на дорогу, щоб придумати гарне пояснення, як він виявив жертву, не знайшовши викрадача. Оскільки вона була жива і неушкоджена, він вважав, що зуміє влаштувати так, щоб справу закрили. Що до решти, то більше він нічого зробити не міг, але і це вже немало, вірно?

- Я знаю! - Подякував Артур.

- Даю вам обом ще одну ніч. Завтра я заїду близько восьми, зробіть так, щоб вона була готова до від'їзду.

- Чому ви це робите?

- Я вам уже казав. Тому що ви мені симпатичні, і тому що я вас поважаю. Я ніколи не дізнаюся, чи правдива ваша історія. Але в будь-якому випадку, за логікою ваших міркувань, ви діяли в її інтересах. Можна навіть припустити, що це була законна захист. Або ж допомогу людині, яка перебуває в небезпеці. Мені начхати. Мужність - гідність тих, хто діє на благо, тих, хто приходить на допомогу. І діє саме в той момент, коли слід діяти, а не прораховувати загрози. Гаразд, вистачить базікати, користуйтеся часом, що залишився.

Поліцейський пішов до дверей. Артур і Лорен пішли слідом. Жорстокий шквал вдарив їм в обличчя, коли вони відкрили вхідні двері.

- До завтра, - сказав Пільгез.

- До завтра, - відповів Артур, не виймаючи рук з кишень.

Пільгез зник в поривах бурі.

Артур не спав всю ніч; рано вранці він пішов до кабінету. Підготував тіло Лорен, піднявся до себе в кімнату і зібрав валізу, закрив віконниці в будинку, відключив газ і електрику. Їм обом доведеться повернутися в Сан-Франциско - Лорен не могла довго перебувати далеко від свого тіла, що не відчуваючи крайньої втоми. Вони все обговорили за ніч і вирішили, що так і буде. Як тільки Пільгез занурить тіло, вони теж вирушать в дорогу назад.

Інспектор з'явився у призначений час. За чверть години Лорен була влаштована на задньому сидінні машини поліцейського. О дев'ятій будинок вже був замкнений, і дві машини попрямували в сторону міста.

Пільгез приїхав в госпіталь до полудня, Артур і Лорен повернулися в квартиру приблизно в той же час.

ГЛАВА 13 |  ГЛАВА 15

ГЛАВА 3 |  ГЛАВА 4 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 12 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати