Головна

ГЛАВА 12

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Інспектор Пільгез з'явився в госпіталь об одинадцятій годині.

Старша за зміну зателефонувала в поліцію, як тільки заступила на службу, о шостій годині ранку. Пацієнтка в комі зникла з госпіталю, і мова йде про викрадення.

Записку з відповідною інформацією Джордж Пільгез знайшов на своєму столі, коли прийшов на роботу, і знизав плечима, задаючись питанням, чому справи такого роду вічно звалюються саме на його голову. Зірвавши зло на Наталії, яка розподіляла виклики, що надходять до Центральної диспетчерської, він розвернувся на підборах і відбув. Починалася погана тиждень. І вона була лише продовженням інший поганий тижні, яка закінчилася два дні тому.

У лікарні Джордж Пільгез зустрівся зі старшою медсестрою Ярковіцкі. Вона побачила перед собою погано виголеного чоловіка, повненька, але не позбавленого елегантності.

- Це жахливо, - сказала вона, - ніколи нічого подібного не траплялося.

Тим самим тоном вона додала, що голова адміністративної ради госпіталю був у нестямі і хотів би побачитися з інспектором після полудня. Він повинен ввечері доповісти про те, що трапилося членам ради. «Ви ж знайдете її, інспектор?»

- Можливо, якщо ви мені розповісте все з самого початку.

За словами Ярковіцкі, викрадення сталося в момент зміни служб. Вечірню сестру ще не знайшли, а її нічна змінниця підтвердила, що під час обходу о другій годині ночі місце було порожнім. Вона подумала, що пацієнтка померла, а ліжко ще не прибрали. Така традиція - протягом двадцяти чотирьох годин ліжко, на якому помер пацієнт, залишається незайнятою. І тільки коли Ярковіцкі робила свій перший обхід, вона усвідомила всю драматичність того, що сталося і забила тривогу.

- Може бути, хвора прокинулася від коми, відчула, як їй тут набридло, і відправилася пройтися - що цілком зрозуміло, якщо вона пролежала досить довго.

- Я дуже ціную ваш гумор, поділіться ним з її матір'ю, вона зараз в кабінеті начальства і прийде сюди з хвилини на хвилину.

- Так, звичайно, - погодився Пільгез, розглядаючи носки своїх черевиків. - А в чому може полягати вигода чи сенс, якщо це викрадення?

- Яке це має значення? - Відповіла роздратовано медсестра, як якщо б вони даремно втрачали час.

- Знаєте, - сказав Пільгез, спрямовуючи на неї наполегливий погляд, - як би дивно це не звучало, дев'яносто дев'ять відсотків злочинів мають мотив. В принципі хворого в комі не викрадав недільного вечора просто для того, щоб посміятися. До речі, ви впевнені, що її не перевели в інше відділення?

- Я впевнена; в приймальному відділенні залишилися довідки про транспортування, її відвезли на «швидкій допомозі».

- Яка компанія? - Запитав він, дістаючи блокнот.

- Ніяка.

Коли вранці їй повідомили, що ліжко 505 вільна, вона тут же відправилася в приймальне відділення. У реєстратурі їй передали документи, і вона відразу побачила, що справа не гаразд. Не вистачало одного формуляра, а синій був заповнений неправильно.

- Я не розумію, як ця кретінка дозволила себе надути ...

Пільгез побажав дізнатися дані «кретінка». Її звали Еммануель, і вчора вона чергувала на вході ...

- Це вона допустила.

Джордж відчував, що у нього починається дзвін в голові від звуків голосу старшої медсестри. Оскільки в момент того, що сталося вона була відсутня, Пільгез взяв список вчорашнього персоналу і з чистою совістю відкланявся.

З машини він подзвонив Наталії та попросив запросити до відділку всіх осіб зі списку.

До кінця дня він вислухав усіх і дізнався, що в ніч з неділі на понеділок фальшивий доктор, переодягнений в халат справжнього медика і, до речі, вельми антипатичний на вигляд, з'явився в госпіталі в супроводі санітара швидкої допомоги і з підробленими документами на перевезення. Ці двоє без всяких труднощів забрали тіло міс Лорен Клайн, пацієнтки, яка знаходиться в глибокій комі.

Однак свідоцтво студента-медика внесло поправки в рапорт: фальшивий доктор міг бути і справжнім. Вищезазначений студент покликав його на виручку, і той надав йому значну допомогу. Як уточнила медсестра, яка брала участь в цьому непередбаченому втручанні, точність, з якою він здійснив введення катетера, змушувала думати, що він був хірургом або, як мінімум, працював в службі швидкої допомоги.

Пільгез поцікавився, чи міг простий медбрат ввести катетер, і отримав роз'яснення, що медсестра або медбрат достатньо підготовлені, щоб провести такого роду процедуру, але всі обставини - швидкість рішення, вказівки, дані студенту, і впевненість рухів - свідчать швидше на користь його приналежності до лікарському корпусу.

- Є ідеї по цій справі? - Запитала його Наталія, вже зібравшись йти.

- Нічого не складається. Лікар, який начебто приїхав викрасти з госпіталю жінку в комі, робота професійна, «швидка допомога» підставна, паперу підроблені.

- І що ти думаєш?

- Можливо, торгівля органами. Крадуть тіло, перевозять в секретну лабораторію, оперують, забирають частини, які їх цікавлять, печінку, нирки, серце, легені, і все це продається нечувані гроші не надто чутливих клінікам.

Залишившись один на поверсі (нічна бригада розміщувалася внизу), Пільгез включив комп'ютер і з'єднався з центральної картотекою. Набрав на клавіатурі слово «клініка» і закурив сигарету, чекаючи, поки сервер знайде те, що треба. Через кілька хвилин принтер почав випльовувати сторінки роздруківки. Інспектор зібрав всю стос і відніс до себе на стіл, бурмочучи:

- Ну ось, навалив!

І щоб визначити, хто з них міг бути замазаний у справі, залишилося тільки зв'язатися з сотнею регіональних банків і з'ясувати список приватних клінік, які зверталися з проханням про банківську позичку за останні десять місяців. З напівтемряви від входу долинув питання Наталії:

- Чому за останні десять місяців?

- Тому що такий поліцейський інстинкт. А чому ти повернулася?

- Тому що такий жіночий інстинкт.

- Дуже мило з твого боку.

- Все залежить від того, куди ти потім поведеш мене вечеряти. Думаєш, напав на слід?

На його погляд, слід здавався занадто простим. Він вирішив, що непогано б Наталії здзвонитися з відділом контролю муніципальної патрульної служби та поцікавитися, чи не миготіло чи в поточних рапортах за недільну ніч якусь згадку про «швидкої допомоги».

- Ніхто не застрахований від випадкової удачі, -зауважив він.

Наталія зняла трубку.

Черговий поліцейський прогледів дані на своєму комп'ютері. Жодного рапорту подано не було. Наталія попросила розширити пошук на весь район, але екран був німий. Черговий щиро жалкував, але жодна машина строкової служби не була об'єктом ні вуличного події, ні рутинного контролю в ніч з неділі на понеділок.

Наталія повісила трубку, попередньо попросивши повідомити, якщо раптом з'явиться нова інформація.

- Дуже шкода, але у них нічого немає.

- Ну що ж, поведу-ка я тебе вечеряти, оскільки банки нічого нового нам сьогодні не повідомлять.

Вони вирушили в «Перрі» і сіли в залі, що виходить вікнами на вулицю.

Джордж неуважно слухав Наталію, поглядаючи крізь скло на вулицю.

- Як давно ми знайомі, Джордж?

- Це одне з питань, які ніколи не треба ставити, красуня моя.

- Чому?

- У любові немає місця математиці!

- Все-таки скільки?

- Досить, щоб ти мене виносила, і недостатньо, щоб ти мене більше не могла виносити!

- Ні, набагато довше!

- З клініками проблема. Я весь час впираються в мотив злочину: в чому тут інтерес?

- Ти бачив її мати?

- Ні, завтра вранці.

- Може, це вона, їй набрид госпіталь.

- Не говори дурниці, тільки не мати, це занадто ризиковано.

- Я хочу сказати, можливо, вона вирішила покласти всьому кінець. Приходити щодня і бачити свою дитину в такому стані ... Іноді починаєш думати, що краще б все припинилося, починаєш погоджуватися з думкою про смерть.

- І ти собі уявляєш, як мати провертає подібну справу, щоб вбити власну дочку?

- Ні, ти маєш рацію, це занадто дико.

- Без мотиву ми нічого не знайдемо.

- Залишається твій слід - клініки.

- Думаю, це глухий кут, я там нічого не відчуваю.

- Навіщо ти так говориш? Ти ж хотів, щоб я залишилася з тобою попрацювати сьогодні ввечері!

- Я хотів, щоб ти повечеряла зі мною сьогодні ввечері! Ні, це дуже впадає в очі. Вони ніколи не змогли б повторити подібний трюк, всі лікарні будуть напоготові, а я не думаю, щоб ціна одного тіла коштувала такого ризику. Скільки коштує нирка?

- Дві нирки, печінка, селезінка, серце - все разом близько ста п'ятдесяти тисяч доларів.

- Ще дорожче, ніж у мого м'ясника, подумати тільки!

- Ти огидний.

- Сама бачиш, це помилковий шлях - для клініки, навіть опинилася на мілині, сто п'ятдесят тисяч доларів нічого не змінять. Ні, гроші тут ні при чому.

- Можливо, справа в термінової необхідності отримати конкретний орган.

Вона продовжила свою думку: для кого-то наявність або відсутність потрібного органу і його сумісність могли бути питанням життя і смерті. Люди вмирають, тому що не можуть вчасно отримати нирку або печінку. Хтось, який володіє достатніми фінансовими можливостями, міг замовити викрадення людини в стані незворотної коми, щоб врятувати, наприклад, свою дитину або себе самого.

Пільгез вважав цей слід складним, але допустимим, Наталія не бачила в своїй теорії особливої ??складності, для Пільгеза ж ця складність полягала в тому, що коло підозрюваних істотно розширювався, доведеться шукати не обов'язково злочинця. Щоб вижити самому або врятувати дитину, багато хто здатен піддатися спокусі пожертвувати кимось, хто визнаний клінічно мертвим. Злочинець міг вважати, що до нього не застосовується поняття вбивства - якщо враховувати кінцеву мету.

- Ти вважаєш, що слід прочесати всі клініки і шукати багатого пацієнта, який чекає донорського органу? - Запитала вона.

- Я й не сподіваюся; це мурашина робота і в украй делікатної області.

Мобільник Наталії задзвонив, вона включила його, уважно вислухала, щось записала на серветці і подякувала співрозмовника.

- Хто це?

- З служби контролю, той, з ким я недавно розмовляла.

- І що?

Контролерові прийшло в голову передати повідомлення нічним патрулям, просто щоб перевірити, чи не помітив хто-небудь чогось підозрілого в зв'язку з машиною швидкої допомоги, що не внісши цього в рапорт.

- І що?

- А то, що думка виявилася відмінною. Один з патрулів засік і відстежив допотопну «швидку допомогу», яка вчора ввечері їздила колами по кварталам Грін-стріт, Філберт і Юніон-стріт.

- Чую знайомий запах ...

- Вони зупинили хлопця за кермом цієї «швидкої», і він розповів, що машина відправляється на спокій після десяти років бездоганну службу. Вони подумали, що водій прив'язався до своєї колимазі і тягне час, перш ніж в останній раз відвести в гараж.

- Яка модель?

- «Форд» сімдесят перша модель.

Пільгез швидко підрахував в розумі. Якщо «форд», відправлений на смітник вчора ввечері після десяти років роботи, був проведений в сімдесят першому році, думається, що його повинні були одинадцять років зберігати в целофані, перш ніж почати використовувати. Шофер просто вішав локшину на вуха поліцейським. Слід був у Пільгеза в руках.

- Є дещо ще краще, - додала Наталія.

- Що?

- Вони простежили його до гаража, куди він поставив «швидку». І у них є адреса. Хочеш, ми підем туди прямо зараз?

- Ні, завтра вранці, гараж напевно закритий, а без ордера я нічого не зможу зробити. І потім, я хотів би там з'явитися, не привертаючи особливої ??уваги. Мені потрібно заловити не "швидку», а тих типів, які нею скористалися.

Пільгез заплатив за рахунком. Вони вийшли і зупинилися на тротуарі. Місце, де засікли «швидку допомогу», знаходилося через перехрестя від того, де вони тільки що вечеряли, і Джордж поглядав в кінець вулиці, ніби намагаючись розрізнити туманний образ.

- Знаєш, чого б мені хотілося? - Запитала Наталія.

- Ні, але ти мені зараз скажеш.

- Щоб ти переночував у мене, сьогодні мені не хочеться спати одній.

- У тебе є зубна щітка?

- У мене залишилася твоя!

- Йдемо, я теж хотів залишитися з тобою сьогодні. Вже багато часу пройшло.

- З минулого четверга.

- Ось я і кажу.

Вівторок пройшов плідно. Зустрівшись з місіс Клайн, він відкинув всі підозри в її адресу, дізнавшись, що медики самі пропонували поставити крапку. Уже два роки закон закривав очі в подібних випадках.

Мати готова була співпрацювати. Вона була вражена по-справжньому. Пільгез вмів відрізняти людей щирих від тих, хто зображував страждання. Місіс Клайн абсолютно не підходила на роль людини, здатного організувати подібну операцію.

У гаражі Пільгез виявив підозрювану «швидку допомогу». Виявилося, підприємство спеціалізувалося на ремонті машин термінових служб. Там працювало близько сорока механіків і людина десять адміністрації. Разом, близько п'ятдесяти потенційних підозрюваних.

Господар уважно вислухав інспектора і задав тільки одне питання - чому злочинці виховано повернули машину на місце. Пільгез пояснив, що крадіжка привернула б зайву увагу поліцейських. Можливо, хтось із працівників гаража був замішаний у справі і сподівався, що запозичення пройде непоміченим. Треба шукати співучасників. Тим більше що на замковій щілині не було слідів злому.

Пільгез запитав у господаря, ніж могли керуватися зловмисники, вибираючи саме цю воза. У відповідь він почув, що вона була єдиною на ходу. На питання, чи можливо, щоб хтось забрав ключ і виготовив дублікат протягом дня, господар відповів позитивно. Таким чином, під підозру потрапляли всі. Пільгез попросив видати йому особисті справи персоналу і особисті справи тих службовців, хто покинув гараж за останні два роки. У ділянку він повернувся близько другої години дня. Наталія ще не прийшла з обіду, і він занурився в глибоке вивчення п'ятдесяти семи коричневих папок.

Наталія з'явилася ближче до третьої години, з новою зачіскою, готова до саркастичних зауважень Джорджа.

- Помовч, Джордж, зараз ти скажеш якусь дурницю, - заявила вона, входячи і навіть ще не поклавши сумочку.

Пільгез підняв очі від паперів, оглянув Наталію і видавив посмішку. Наталія, не чекаючи, поки Пільгез заговорить, підійшла до нього і притиснула вказівним палець до губ, щоб не дати відкрити рот: - У мене є щось, що зацікавить тебе куди більше моєї зачіски, але я розповім, тільки якщо ти утримаєшся від коментарів , йде?

Він зробив вигляд, що йому заткнули рот кляпом, і видав утробний звук, що означає, що домовленість прийнятий. Вона прибрала палець.

- Дзвонила місіс Клайн, вона згадала одну деталь, яка може виявитися важливою, і просила тебе передзвонити. Вона вдома і чекає твого дзвінка.

- Але мені страшенно подобається твоя зачіска, і вона тобі дуже йде.

Наталія посміхнулася і відійшла до свого столу.

Місіс Клайн по телефону переказала Пільгезу дивна розмова з молодою людиною, випадково зустрінутим на набережній.

Вона детально описала зустріч з якимось молодим архітектором, який нібито познайомився з Лорен в відділенні невідкладної допомоги, коли порізав руку. Він стверджував, що часто обідав з Лорен. Собака на кшталт дізналася його. Але їй здалося малоймовірним, щоб дочка жодного разу не згадала про нього, особливо якщо, як він говорив, зустрічі тривали два роки.

- Виходить, що ви пропонуєте мені відшукати якогось архітектора, який порізався два роки тому, якого лікувала ваша дочка і якого ми повинні підозрювати, тому що під час випадкової зустрічі з вами він висловив крайнє незгоду з ідеєю евтаназії?

- Вам це не здається серйозним слідом? - Запитала вона.

- Ні, не здається! - І він повісив трубку.

- Ну і в чому справа? - Поцікавилася Наталія.

- Це здорово, що ти трохи підрізала волосся.

- Зрозуміло, рано зраділи.

Пільгез знову занурився в особисті справи співробітників гаража, але ні в одному не містилося нічого наводить на підозри. Розсерджений, він схопив телефонну трубку і, затиснувши її між вухом і підборіддям, набрав номер госпіталю. Оператор підійшла на дев'ятому гудку.

- Та вже, з вами краще не вмирати!

- А з цим слід звертатися безпосередньо в морг, - не забарилася з відповіддю чергова.

Пільгез представився і запитав, чи дозволяє її інформаційна система знайти дані звернень в невідкладну службу - по відділеннях і по типу поранень.

- Залежить від періоду, який вас цікавить, - відповіла вона і додала, що медична таємниця в будь-якому випадку не дозволяє їй видавати подібного роду інформацію, тим більше по телефону.

Він жбурнув трубку, не давши їй договорити, схопив плащ і швидким кроком попрямував до машини. Промчав через все місто з мигалкою на даху і завивав сиреною. Не минуло й десяти хвилин, як він прибув до Меморіального шпиталю і постав перед черговою в приймальному покої.

- Ви попросили мене знайти молоду жінку в комі, яку у вас вилучили в ніч з неділі на понеділок, так що або мені тут будуть допомагати і перестануть тиснути на нерви вигадками про залежаних лікарських таємниці, або я займуся іншим.

- Чим я можу вам допомогти? - Запитала Ярковіцкі, з'являючись в дверному отворі.

- Сказати мені, чи можуть ваші комп'ютери знайти архітектора, який поранився і потрапив на прийом до вашої зниклої колезі.

- За який час дивитися?

- Візьмемо два роки.

Вона схилилася над комп'ютером і натиснула кілька клавіш на клавіатурі.

- Зараз перевіримо дані на надходили і пошукаємо архітектора, - сказала вона. - Це займе кілька хвилин.

- Я чекаю.

Екран виніс вердикт за шість хвилин. Жоден архітектор з такого роду ушкодженнями не проходив лікування за останні два роки.

- Ви впевнені?

Вона була категорично впевнена, графа «професія» підлягала обов'язковому заповненню через страховок і статистики професійного травматизму. Пільгез подякував і поїхав до відділку. Не відриваючи погляд від дороги, він взяв мобільник і набрав номер Наталії.

- Подивися, чи не живе чи який-небудь архітектор в групі будинків, поряд з якою засікли «швидку допомогу».

- Тобто Юніон, Філберт і Грін?

- І Вебстер, але глянь заодно і дві прилеглі вулиці.

- Я тобі передзвоню, - сказала вона.

Запитом відповідав адресу тільки одного архітектора.

Пільгез задумався на кілька секунд і звернувся до Наталії:

- У нас немає зайвого стажиста на ці дні? Пришли мені одного, нехай постояв біля будинку того архітектора, який живе всередині квадрата, і нехай постарається роздобути його фотографію, коли той повернеться додому.

У середу вранці Пільгез дізнався, що чергування стажиста закінчилося невдачею - потрібна людина вночі додому не повернувся.

- Гаразд, - сказав інспектор стажистів, - до вечора покладеш мені на стіл все, що стосується цього типу: вік, педик він чи ні, чи вживає наркоту, де працює, чи є у нього собака, кішка, папуга, де він в даний момент, де навчався, служив в армії, все його пристрасті. Подзвониш армійським, в ФБР, мені плювати, але я повинен все знати.

- Я сам гомосексуаліст, інспектор! - Заперечив стажист не без деякої гордості. - Але це мені не завадить виконати завдання.

У середу вранці сонце зійшло над Кармель в легкому серпанку. Лорен прокинулася рано. Вона вийшла з кімнати, щоб не будити Артура, і тепер бісилася від власної нездатності приготувати йому хоча б найпростіший сніданок. Тим гостріше вона раділа тому, що він міг торкатися до неї, відчувати її і любити як живу жінку.

Лорен зіткнулася з низкою явищ, зрозуміти які ніколи не могла. І згадала, як батько одного разу сказав їй: «Формулу можна вивести, тільки вирішивши безліч рівнянь. Немає нічого неможливого, лише кордону нашого розуму визначають деякі речі як розуміємо ми. Це питання часу і рамок, в які укладено наш мозок. Пересадити серце, змусити літати літак, який важить триста п'ятдесят тонн, ходити по Місяцю - це зажадало багато праці, але головне - уяви. Тому, коли наші високочолі вчені стверджують, що неможливо пересадити мозок, пересуватися зі швидкістю світла, клонувати людська істота, я говорю собі, що вони просто не навчилися розуміти, що можливо все, це лише питання часу - часу, який буде потрібно, щоб придумати, як це зробити".

Все, що Лорен переживала зараз на власному досвіді, було нелогічно, нез'ясовно, суперечило основам її наукових знань. Але це було. Крім того, в останні два дні вона кохалася з чоловіком, відчуваючи почуття і відчуття, яких не знала ніколи, навіть коли її тіло і душа були єдині.

Вона дивилася, як прекрасний вогненна куля спливає над горизонтом, і думала про одне - тільки б все це не закінчувалося.

Артур прокинувся трохи пізніше, не знайшов Лорен в ліжку, накинув халат і вийшов на ганок. Він виявив Лорен на скелі і обійняв, перш ніж вона помітила, як він підійшов.

- Це вражає, - сказав він.

- Знаєш, я думаю, що оскільки майбутнє ми собі уявити не можемо, то могли б закрити валізу і жити сьогоденням. Хочеш кави?

- Вважаю, кава просто необхідний. А потім я поведу тебе подивитися на вухатих тюленів, як вони купаються у скель на мисі.

- Справжні вухаті тюлені?

- І тюлені, і пелікани ... А ти хіба ніколи ще не бувала тут?

- Один раз я зібралася, та нічого не вийшло.

- Все відносно. Залежить від того, під яким кутом дивитися на речі. І потім, мені здавалося, що ми повинні закрити валізу і жити справжнім?

До кінця того ж дня стажист поклав, щоб не сказати - жбурнув товсте досьє, яке він зібрав, на стіл Пільгеза.

- І що з'ясувалося? - Запитав той, навіть не перегорнувши паперу.

Стажер відрапортував: за їх архітектором нічого підозрілого не значилося. Хлопець був нормальней не придумаєш, що не коловся, підтримував добрі стосунки з сусідами і ні в яких поліцейських архівах не числився. Навчався в Каліфорнії, деякий час жив у Європі, перш ніж остаточно влаштувався в своєму рідному місті. Чи не належав до жодної політичної партії, не був членом жодної секти, не боровся за жодну ідею. Він платив податки, штрафи і навіть ніколи не був затриманий ні в стані сп'яніння, ні за перевищення швидкості.

- Коротше, нудний тип.

- А чому я повинен радіти?

- Він навіть не гомосексуаліст!

- Але я нічого не маю проти них. Що там у тебе ще?

- Його стару адресу, фотографія, теж старкувата, я отримав її в Службі реєстрації дорожньої поліції, і вона зроблена кілька років тому, він повинен поновити права в кінці року; стаття, яку він опублікував у «Каліфорнійському архітектора», копія диплома, список банківських рахунків і довідка про нерухомість.

- Як ти все це роздобув?

- У мене приятель в податковому управлінні. Ваш архітектор сирота, він успадкував будинок в бухті Монтеррей.

- Думаєш, він там проводить відпустку?

- Він там, і єдине, що вас збудить, так саме ця халупа.

- Чому?

- Тому що телефону там немає, що мені здалося дивним для будинку, що стоїть на відшибі. Його як відключили десять років тому, так більше і не включали. Зате тепер він попросив підключити електрику і воду. Він повернувся в будинок вперше за дуже довгий час якраз в неділю. Але це ще не злочин.

- Ага, сам розумієш, саме остання інформація мені особливо приємна!

- До ваших послуг!

- Ти добре попрацював, і з тебе вийде хороший поліцейський, якщо мізки будуть досить зрушені.

- Упевнений, з ваших вуст я можу сприймати це як комплімент.

- Можеш! - Підхопила Наталія.

- Навести матусю Клайн, покажи їй фотографію і запитай, чи не він той тип з набережної, яка не любить евтаназію, і якщо вона його пізнає, значить, ми взяли серйозний слід.

Стажер покинув дільницю, а Пільгез занурився в досьє Артура.

Ранок четверга принесло добрі плоди. Стажер доповів, що місіс Клайн впізнала індивідуума на фотографії. Але справжня новина наздогнала Пільгеза в момент, коли він збирався повести Наталію обідати. Насправді новина не була новиною, а стирчала у Пільгеза перед носом з самого початку, просто він раптом вловив зв'язок. Адреса викраденої був тим же, що і у архітектора. Накопичилося занадто багато доказів, щоб архітектора можна було вважати випадковою людиною в цій справі.

- Ти повинен бути щасливий, адже розслідування просувається? Чому у тебе така особа? - Запитала Наталія.

- Тому що я не розумію, в чому його інтерес. Цей тип не схожий на психа. Ніхто не стане красти тіло в комі, аби посмішити приятелів. Повинна бути вагома причина. І потім, за словами людей з госпіталю, був потрібний деякий досвід, щоб встановити той центральний кратер.

- Катетер, а не кратер. Може, він був її хлопцем?

- Ні, місіс Клайн запевнила мене в зворотному, і була дуже наполеглива на цей рахунок. Вона майже впевнена, що вони незнайомі.

- Може, якийсь зв'язок з квартирою?

Теж ні, заперечив інспектор, - як стверджує агентство з нерухомості, його вибір припав на цю квартиру по чистій випадковості. Він уже був готовий підписати договір про найм зовсім іншого житла на Філберт, але старанний представник агентства наполіг, щоб Артур обов'язково подивився і цю квартиру, «яка тільки-тільки увійшла в наші списки» ... перед самим підписанням.

- Значить, ніякої навмисності.

- Чисте збіг.

- Тоді чи справді це та, кого ми шукаємо?

Ні, відповів Пільгез, жодна деталь, взята окремо, що не свідчила про те, що архітектор замішаний у цю справу. Так, збігів багато. І все-таки без мотиву Пільгез нічого не міг вдіяти.

- Ми не можемо звинувачувати людину, тому що він знімає квартиру жінки, яку викрали.

Скажу тобі чесно, мені важко буде знайти прокурора, який не став би зі мною сперечатися.

Наталія подала думку допитати архітектора і змусити розколотися «під лампою». Сищик посміхнувся:

- Можу собі уявити початок допиту: містер, ви знімаєте квартиру однієї молодої жінки в комі, яка була викрадена з госпіталю в ніч з неділі на понеділок. Ви підключили воду і електрику в вашому заміському будинку напередодні викрадення. Чому? І тут хлопець дивиться тобі прямо в очі і заявляє, що, мовляв, не дуже зрозумів сенс питання. І тобі нічого сказати, крім одного: поклавши руку на серце, він є єдиним твоїм слідом, і тебе дуже б влаштувало, якби саме він виявився злочинцем.

- Візьми два вільні дні і простеж за ним!

- Без постанови прокурора все, що я нашкрябаю, буде недійсним.

- Зовсім ні, якщо ти привезеш тіло!

- Ти віриш, що це він?

- Я вірю в твоє чуття, в докази, і я вірю, що коли у тебе така особа, значить, ти вже маєш винного, але ще не знаєш, як його викрити. Джордж, найголовніше - знайти дівчину, адже навіть в комі вона залишається заручницею. Оплати рахунок і вирушай в село!

Пільгез встав, поцілував Наталію в лоб, поклав на стіл гроші і вибіг з ресторану.

Протягом трьох з половиною годин, які відокремлювали його від Кармела, Пільгез продовжував шукати мотив злочину, а потім розмірковував, як підбереться до своєї жертви, які не налякавши і не порушивши підозр.

ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 13

ГЛАВА 1 |  ГЛАВА 2 |  ГЛАВА 3 |  ГЛАВА 4 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати