На головну

ГЛАВА 11

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Машина долала останні хвилини довгої ночі; фари висвічували помаранчеві і білі смуги, які по черзі наголошували на тому поворот, вирубаний в скелях, то пряму лінію в обрамленні болота і пустельного пляжу. Лорен задрімала, Пол, зосередившись на дорозі, мовчки вів машину, поглинений думками. Артур скористався затишшям і непомітно витягнув з кишені листа, яке поклав туди, коли діставав з секретера в'язку ключів.

Він роздрукував конверт, і звідти вирвався запах, несучи з собою спогади - поєднання двох есенцій, які мати змішувала у великій флаконі жовтого кришталю зі срібною матовою кришкою. Аромат, що виходить від паперу, вивільнив спогади про Лілі.

Артур витягнув лист з конверта і обережно розгорнув його.

Мій великий Артур!

Якщо ти читаєш ці рядки, значить, ти прийняв рішення і їдеш в Кармел. Мені так цікаво дізнатися, скільки тобі зараз років.

В руках у тебе ключі від будинку, де ми разом провели стільки прекрасних років. Я знала, що ти не поїдеш туди відразу, а будеш чекати, поки відчуєш себе готовим розбудити будинок.

Скоро ти ввійдеш в двері, звук якої мені так добре знайомий ... Пройдеш по кімнатах, наповненим - ностальгією, відкриєш віконниці, впускаючи сонячне світло, якого мені буде так не вистачати.

Ти повинен зайти в розарій. За стільки часу троянди, звичайно, стали дикими.

Ти ввійдеш в мій кабінет. У шафі ти знайдеш чорний чемоданчик, відкрий його, якщо хочеш. Там лежать зошити; на їхніх сторінках я писала тобі кожен день.

Життя лежить перед тобою; ти єдиний її господар. Будь гідний всього, що я любила.

Я люблю тебе і на небі, я березі тебе.

Твоя мама Лілі

Коли вони приїхали, зоря вже займалася. Небо перетворювалося в блідо-рожевий шовк, струмує довгими хвилястими стрічками, які, здавалося, іноді стосувалися горизонту. Артур показував дорогу. Пройшли роки, проте він дізнавався кожен кілометр, кожну огорожу; все, що б вони не проїжджали, нагадувало про дитинство. Він зробив знак рукою, коли слід було з'їхати з автостради. За черговим поворотом вже вгадувався край маєтку. Пол слідував його вказівкам; вони виїхали на ґрунтову дорогу, розмиту зимовими дощами і висушену літньою спекою, і нарешті опинилися перед зеленим портиком з кованого заліза.

- Приїхали, - сказав Артур.

- Ключі в тебе є?

- Я відкрию ворота, під'їжджай до дому і почекай мене. Я хочу спуститися до дому пішки, - сказав Артур.

- Вона піде з тобою або залишиться в машині?

- Запитай у неї сам!

- Ні вже, обійдуся!

- Побудь один, зараз так буде краще, - звернулася Лорен до Артура.

Той посміхнувся і сказав Полу:

- Вона залишається з тобою, везунчик!

Залишившись на самоті, Артур озирнувся. Широкі смуги червоної землі, засаджені срібними соснами, секвоями, гранатовими деревами і цератонія, плавно спускалися до самого океану. Земля була всіяна поруділими на сонці голками. Він ступив на маленьку кам'яні сходи, що йде уздовж дороги. На півдорозі він швидше вгадав, ніж побачив залишки розарію справа. Сад був покинутий, безліч зливаються запахів викликали хоровод спогадів.

Коли він проходив повз, цикади на мить замовкали, щоб ще голосніше заспівати за його спиною. Високі дерева схилялися під легким ранковим вітром. Океан розбивав рідкісні хвилі об скелі. Прямо перед собою він побачив заснув будинок - таким, яким залишив у своїх мріях.

Йому здалося, що будинок став менше. Фасад злегка постраждав від часу, але дах була в порядку. Віконниці зачинені.

Пол, поставивши машину біля входу, чекав Артура.

- Довго ж ти спускався!

- Більше двадцяти років!

- Що тепер робити?

Вони вирішили перенести тіло Лорен в кабінет на першому поверсі. Без коливань Артур вставив ключ в замкову щілину і повернув у зворотний бік, як і слід було. Пам'ять містить частинки спогадів і вміє їх використовувати - ніхто не знає як і чому - в будь-який момент.

Артур увійшов в коридор, відчинив двері кабінету ліворуч від центрального входу, перетнув кімнату і підняв жалюзі. Він свідомо не дивився по сторонам - час впізнавання прийде пізніше. Швидко поклали тіло на диван-ліжко і встановили крапельницю.

Артур засунув шпінгалет на віконницях і кивнув Полу, щоб той ішов за ним на кухню: «Я приготую каву». Він відчинив шафу над мийкою, дістав металевий предмет незвичайної форми і почав його розгвинчувати, обертаючи кожну частину в протилежну сторону.

- Це що таке? - Запитав Пол.

- Італійська кавоварка, ось що!

Артур пояснив, як вона діє. Єдина хитрість полягала в тому, щоб вчасно зняти кавоварку з вогню, тому що «скипів кави - зниклий кави!». Коли він завершив свої пояснення, Пол присвиснув:

- Слухай, в цьому будинку потрібно бути двомовним інженером, щоб приготувати каву?

- Куди більше, мій друг, потрібен талант, це ж цілий церемоніал!

Артур включив газовий балон під раковиною. Потім повернув кран зліва від плити і нарешті натиснув на кнопку запалювання.

- Думаєш, газ ще є?

- Ентоні ніколи б не залишив будинок з порожнім газовим балоном в кухні. Сперечаємося, що ще, як мінімум, два повних балона стоять в гаражі ...

Потім машинально піднявся, підійшов до вимикача і натиснув на нього. Жовте світло залило кімнату.

- А звідки електрику?

- Я подзвонив в компанію, щоб знову підключили, то ж і з водою, якщо тебе це цікавить, але краще погаси, треба протерти від пилу лампочки, інакше вони лопнуть, як тільки нагріються.

- Де ти цього навчився - готувати каву по-італійськи і протирати лампочки, щоб не лопнули?

- Тут, приятель, в цій самій кімнаті. І ще багатьом іншим речам.

- А як там кава, готовий?

Артур поставив на дерев'яний стіл дві чашки, налив в них паруючий кави.

- Почекай.

- Чому?

- Тому що ти обпечешся, і потім, спочатку його треба вдихнути. Так, щоб аромат проник в ніздрі.

Лорен підійшла ззаду до Артура і обняла його. Поклавши йому голову на плече, вона прошепотіла:

- Мені тут подобається. Тут так добре, тут так спокійно.

- Де ти була?

- Здійснювати хазяйський обхід.

- Ну і як?

- Ти зараз з нею говориш, так? - Перервав його Пол безнадійним тоном.

Чи не звернувши жодної уваги на питання Пола, Артур звернувся до Лорен:

- Тобі справді подобається?

- Треба було б покапризничать ... - відповіла вона, - але тобі доведеться поділитися зі мною секретами, це місце ними повно, я їх відчуваю в кожному предметі.

- Якщо я тобі набрид, роби вигляд, що мене тут немає! - Гнув своє Пол.

Лорен не хотіла бути невдячною, але натякнула, що їй дуже хотілося б залишитися з ним наодинці. Вона з нетерпінням чекає, коли він проведе її по дому. Додала, що хоче з ним поговорити.

Пол чекав, коли Артур удостоїть його словом, але той знову заглибився в розмову з невидимою співбесідницею. Пол зважився перервати їх:

- Гаразд, якщо я тобі більше не потрібен, то я хотів би повернутися в Сан-Франциско; в бюро багато роботи, і потім, твої бесіди з невидимкою діють мені на нерви.

- Слухай, старайся ширше дивитися на речі, а?

- Що що? Я, напевно, не розчув. Ти тільки що сказав людині, який допоміг тобі недільного вечора сперти тіло в лікарні, причому на краденою машині, і який пив каву в трьох годинах їзди від власного будинку, не спав перед цим всю ніч, що йому треба ширше дивитися на речі? Ти просто надутий індик!

- Я не це хотів сказати.

Пол не бажав розбиратися, що саме хотів сказати Артур, а вважав за краще б повернутися додому, поки вони не посварилися, «тому що таке цілком ймовірно, знаєш, і було б прикро, враховуючи всі витрачені зусилля».

Артур запитав, чи не занадто Пол втомився, щоб пускатися в зворотну дорогу. Пол заспокоїв його, запевнивши, що після такого міцної кави він протримається ще кілька годин. Насправді це він нервує, залишаючи одного без машини в покинутому будинку.

- В гаражі стоїть фордовский фургончик.

- Коли він останній раз їздив, твій фордовский фургончик?

- Давно!

- Ас місця фордовский фургончик зрушиться?

- Звичайно, заряджу акумулятори, і він зрушить! Артур проводив Пола до машини.

- Не хвилюйся за мене, ти і так багато зробив.

- Звичайно я за тебе хвилююся. При нормальних обставинах я не залишив би тебе одного в цьому будинку. Хоча мене і вганяли б в тремтіння думка про привидів!

- Котись!

Пол завів мотор та опустив скло перед тим, як рушити з місця.

- Ти впевнений, що все буде в порядку?

- Упевнений.

- Гаразд, тоді я поїхав.

- Підлога?

- Що?

- Дякуємо.

- Дурниці.

- Ні, ти ж так ризикував заради мене, навіть не розуміючи всього, тільки з вірності і дружби, я знаю.

- Я знаю що ти знаєш. Гаразд, я поїхав, а то ми рознюнявся. Бережи себе і дзвони.

Обіцянка була дана, і «Сааб» зник за пагорбом. Лорен вийшла на ганок.

- Ну що, - сказала вона. - Давай почнемо хазяйський обхід?

- Спочатку всередині або зовні?

- Перш за все, де ми знаходимося?

- Ти в будинку Лілі.

- Хто це - Лілі?

- Лілі була моєю матір'ю, і тут я провів першу половину мого дитинства.

- Її немає вже давно?

- Дуже давно.

- І ти ніколи сюди не повертався?

- Ніколи.

- Чому?

- Поговоримо пізніше, спочатку все оглянемо.

- Чому? - Продовжувала наполягати вона.

- Я забув, що в попередньому житті ти була впертим мулом. Тому що!

- Це через мене ти знову відкрив будинок?

- Ти не єдиний фантом в моєму житті, - м'яко сказав він.

- Тобі нелегко бути тут. Ти зробив це для мене?

- Я це зробив, тому що прийшов момент спробувати.

- Спробувати що?

- Відкрити чорний чемоданчик.

- Не хочеш пояснити, що за чемоданчик?

- Спогади.

- І багато їх тут?

- Майже все. Це мій будинок.

- Твоя мати померла несподівано?

- Ні, вона померла від раку, і вона знала. Це тільки для мене сталося дуже швидко. Йдемо.

І Артур повів Лорен до океану, облямовують сад. Вони сіли біля скель.

- Якби ти знала, скільки годин я провів сидячи тут разом з нею. Ми часто приходили сюди подивитися на сонячний захід. Один захід не схожий на інший. Через температури океану, повітря, через багатьох речей фарби неба ніколи не бувають однаковими. Як в містах люди повертаються в певну годину, щоб подивитися новини по телевізору, так тут люди виходять подивитися сонячний захід, це ритуал.

- Ти довго прожив тут?

- Мені було десять років, коли вона померла.

- Цього вечора ти покажеш мені сонячний захід!

- Тут це обов'язково, - посміхаючись, сказав він.

- Будинок відмінно зберігся, - сказала Лорен.

- Ентоні маніакально стежив за ним. Садівник, майстер на всі руки, рибалка, годувальниця, сторож - Ентоні був невдалим художником, і мама дала притулок його. Він жив тут у флігелі.

До того як тато потрапив в авіакатастрофу, Ентоні був другом моїх батьків. Я думаю, він завжди любив маму, навіть коли тато ще був тут. Підозрюю, що вони стали коханцями, але набагато пізніше. Вона підтримувала його в життя, він підтримував її. Вони мало розмовляли між собою, у всякому разі, коли я спав, але вони надзвичайно розуміли один одного. Їм вистачало одного погляду. У мовчанні вони знаходили притулок від усіх жорстокостей, з якими обом довелося зіткнутися в житті.

Їм було так спокійно разом, що інших це бентежило. Здавалося, що Лілі і Ентоні обрали своїм кредо відмова від гніву чи обурення.

- Що з ним сталося?

- Ентоні на десять років пережив Лілі. Залишок життя він провів, доглядаючи за будинком. Лілі залишила йому гроші - такою була її стиль: передбачити всі, навіть непередбачене. У цьому Ентоні був схожий на неї.

Він помер в лікарні на початку зими. Одним сонячним і свіжим вранці він прокинувся втомленим. Змащуючи петлі воріт, він раптово відчув глуху біль в грудях. Пішов між деревами, намагаючись вдихнути повітря, якого раптом стало не вистачати. Стара ялина, під якою він проводив весняні та літні сієсти, прийняла його під свої гілки, коли він, знесилений, упав. Приголомшений болем, Ентоні доповз до будинку і покликав сусідів. Його відвезли у відділення невідкладної допомоги в Монтеррей, де він і помер через день.

Після його смерті сімейний адвокат зв'язався зі мною, щоб дізнатися, як вчинити з будинком. Він сказав мені, що був вражений, коли побував там. Ентоні все прибрав, як якщо б їхав в подорож, в той день, коли відчув себе погано.

- Може бути, це він і збирався зробити?

- Ентоні - виїхати в подорож? Ні, навіть щоб змусити його з'їздити за покупками, були потрібні довгі переговори, і починати їх треба було заздалегідь. Ні, я думаю, у нього спрацював інстинкт, як у старого слона: він відчув, що прийшов його час. Або, можливо, він втомився і піддався.

Тут Артур згадав, що одного разу відповіла мати на його питання про те, чи бояться дорослі смерті: «Якщо ти добре провів день, рано встав, щоб піти зі мною на рибалку, набігався, попрацював в розарії з Ентоні, то до вечора ти втомився. І навіть ти, який терпіти не може укладатися в ліжко, будеш щасливий влягтися.

Життя нагадує один з таких днів. Думка, що в кінці ти відпочинеш, приносить спокій і розраду. Коли все стає важким і виснажливим, вічний сон не лякає, як раніше ».

Мама була вже хвора, і я думаю, вона знала, про що говорила.

- А ти їй що сказав?

- Я вчепився в її руку і запитав, чи не втомилася вона. Вона посміхнулася. Коротше, я хотів сказати, що не вірю, ніби Ентоні втомився жити, ні, це не депресія; я вважаю, до нього прийшла мудрість.

Вони попрямували до будинку, але Артур звернув, відчуваючи, що готовий зайти в розарій.

- Ми йдемо до серця королівства, в рожевий сад!

- Чому «серце королівства»?

- Лілі була схиблена на трояндах. На моїй пам'яті троянди були єдиним предметом її перепалок з Ентоні. Вона замовляла живці по каталогу, її гордістю було розведення сортів з усього світу, особливо якщо в примітці зазначалося, що кліматичні умови, необхідні для благополучного існування рослини, зовсім відмінні від місцевих. Для неї ставало справою честі викрити садівників в невігластві і виростити з держака кущ.

- І багато таких кущів було?

Він нарахував близько ста тридцяти п'яти. Одного разу, коли почався страшний дощ, Ентоні і мати встали серед ночі і побігли в гараж за величезним шматком брезенту. Ентоні закріпив три кути брезенту кілками, а четвертий вони удвох тримали на витягнутих руках, один - забравшись на доладні сходи, інша - стоячи на вишці тенісного судді. Коли гігантський парасольку ставав занадто важким від скопилася дощової вологи, вони його струшували. Буря тривала більше трьох годин. «Якби будинок загорівся, я впевнений, вони менше б сполошилися. Подивилася б ти на них на ранок, вони були як дві руїни ». Але розарій був врятований.

- Подивися, - вигукнула Лорен, - скільки ще тут квітів!

- Так, це дикі троянди, вони не бояться ні сонця, ні дощу; тобі краще надіти рукавички, якщо хочеш їх зрізати - на них повно шипів.

Вони провели більшу частину дня, знову і знову відкриваючи для себе куточки просторого саду, що оточує будинок. Артур показував дерева, зарубки, які колись залишив на корі. Обходячи колом одну з сосен, він показав місце, де зламав ключицю.

- Як ти примудрився?

- Я дозрів і впав з дерева!

День пролетів непомітно. Увечері вони повернулися на берег океану, сіли на камені і побачили картину, заради якої люди з'їжджаються з усього світу. Лорен широко розвела руки і вигукнула: «Мікеланджело сьогодні в ударі!» Артур глянув на неї і посміхнувся. Повернувшись до будинку, вони разом зробили «догляд за тілом», потім Артур розвів вогонь в каміні в маленькій вітальні.

- Так що таке чорний чемоданчик?

- Ти нічого не забуваєш!

- Ні, просто уважно слухаю.

- Це чемодан, який належав мамі; вона зберігала там листи і сувеніри. Я думаю, що цей чемодан, по суті, містить всі головне в її житті.

- Що значить - «я думаю»?

Чемодан був великою таємницею. Весь будинок належав Артуру, крім шафи, де лежав чемодан. Доступ був категорично заборонений. «І я не став ризикувати!»

- Де він?

- В кабінеті.

- І ти так жодного разу і не повернувся, щоб відкрити його? Повірити не можу!

Дивлячись, як Лорен скептично зморщила лоб, Артур зізнався:

- Гаразд, правда в тому, що я завжди боявся.

- Чому?

- Не знаю; боявся, що це змінить образ, який я зберіг, боявся, що печаль буде занадто сильною.

- Сходи за ним!

Артур не зрушив з місця. Лорен наполягала, щоб він сходив за валізкою. Боятися нема чого. Якщо Лілі прибрала все своє життя в чемоданчик, то саме для того, щоб одного разу син дізнався, якою була мати. Вона любила його не для того, щоб він жив, не торкаючись до її образу.

- Ризик любові в тому, що любиш недоліки так само, як і гідності, вони нероздільні. Чого ти боїшся - що станеш засуджувати матір? Ти по натурі не суддя. Ти не можеш відвертатися від того, що там зберігається, ти порушуєш її ж закон! .. Адже вона залишила чемоданчик, щоб розповісти про себе, щоб ти продовжив те, що часом не дозволило зробити їй, щоб ти дійсно дізнався її, не тільки як дитина, але очима і серцем чоловіки!

Артур кілька секунд розмірковував. Потім встав, пішов до кабінету і відкрив шафу. Подивився на чорний чемоданчик, що лежить на полиці, взявся за потерту ручку і поніс минуле в сьогодення.

Повернувшись до вітальні, він сів по-турецьки поруч з Лорен, і вони подивилися один на одного, як дві дитини, що виявили шкатулку зі скарбами.

Перевівши подих, він зрушив дві засувки, і кришка відкрилася. Чемодан був наповнений конвертами самих різних розмірів, в них лежали листи, фотографії, якісь маленькі предмети, літачок, зліплений з крутого тіста, який Артур виготовив до Дня матері, попільничка з пластиліну - його ж подарунок на Різдво, намисто з черепашок незрозумілого походження , срібна ложечка і дитячі пінетки. Справжня печера Алі Баби. Зверху лежало адресований йому лист.

Мій Артур!

Ось нарешті ти і вдома. Час затягує рани, хоча не рятує нас від шрамів. У цій валізі ти знайдеш все мої спогади - і про тебе, і до тебе, і ті, про які я не могла розповісти, тому що ти був ще дитиною. Ти побачиш мене іншими очима, ти багато дізнаєшся; я була твоєю мамою, але я була і жінкою, зі страхами, сумнівами, ураженнями, жалями і перемогами. Щоб давати поради, якими я тебе щедро наділяла, я теж повинна була помилятися, і зі мною це траплялося часто. Батьки - це гори, на які все життя намагаєшся піднятися, поки одного разу сам не помітиш, що граєш їх роль.

Знаєш, немає нічого більш складного, ніж виростити дитину. Завжди намагаєшся чинити правильно, прекрасно знаючи, що безперестанку помиляєшся. Для більшості батьків все зводиться до любові, навіть якщо іноді не можеш позбутися частки егоїзму. Життя - зовсім не священнодійство. У той день, коли я закрила цей чемоданчик, я злякалася, що розчарую тебе.

Я не знаю, скільки років тобі буде, коли ти прочитаєш цей лист. Я уявляю тебе молодим красивим чоловіком років тридцяти, може, старше. Боже, як би я хотіла прожити ці роки поруч з тобою. Якби ти знав, до якої міри думка, що я не побачу тебе вранці, коли ти відкриваєш очі, не почую звук твого голосу, коли ти мене кличеш, спустошує мене. Ця думка завдає мені великого болю, ньому недуга, який забирає мене так далеко від тебе.

Я завжди любила Ентоні справжнім коханням, але ця любов так і не стала моїм життям. Тому що я боялася - твого батька, той біль, яку я могла йому заподіяти, боялася зруйнувати те, що я створила, боялася визнати, що я помилилася. Я боялася порушити встановлений порядок, боялася почати все спочатку, боялася, що нічого не вийде, що все залишиться лише мрією. Але не прожити цю любов було кошмаром. Вночі і вдень я думала про нього, і я його собі забороняла.

Коли твій батько помер, страх залишився - страх зрадити, страх за тебе. Все перетворилося на нескінченну брехня.

Ентоні любив мене так, як будь-яка жінка мріє бути коханою хоча би раз в житті. І я не змогла повернути йому цю любов - через боягузтво. Я прощала собі слабкості, я знаходила задоволення в дешевій мелодрамі і не знала, що життя проходить дуже швидко, а я дозволяю їй пройти повз мене.

Твій батько був хорошою людиною, але Ентоні в моїх очах був єдиним: ніхто не дивився на мене так, як він, ніхто не говорив зі мною так, як він; поруч з ним нічого не могло статися зі мною, я відчувала себе абсолютно захищеною. Він розумів кожне моє бажання і не втомлювався виконувати їх. Вся його життя була заснована на гармонії, на теплоті, на вмінні давати. Він простягав мені руку, а я шукала сенс існування в боротьбі і не вміла приймати дари. Я злякалася, я змусила себе повірити, що це щастя неможливо, що життя не може бути так солодка.

Єдину ніч ми займалися любов'ю; тобі було тоді п'ять років. Я завагітніла, але тоді не зберегла дитини. Я ніколи не говорила про це Ентоні, але впевнена, що він знав. Він завжди все вгадував в мені.

Можливо, добре, що все сталося саме так, - з-за моєї хвороби. Але я все ж думаю, що хвороба, можливо, не розвинулася б, якби я була в світі з самою собою. Всі ці роки ми жили в тіні моїй брехні, я лицемірила з життям, і вона мені цього не пробачила.

Ось ти і дізнався набагато більше про твою матір. Я вагалася, говорити тобі, в черговий раз боячись осуду. Але ж не я вчила тебе, що найгірша брехня - це брехня самому собі?

Існує так багато речей, які мені б хотілося розділити з тобою, але нам було відпущено мало часу. Ентоні не став тобі батьком через мене. Коли я дізналася про свою хворобу, було вже пізно відступати.

Ти знайдеш масу всього в плутанині, яку я тобі залишаю, твої фотографії, мої, Ентоні, його листа - не читай їх, вони належать мені. Вони тут, тому що я не могла зважитися з ними розлучитися. Ти запитаєш, чому немає фотографій твого батька, - я порвала всі одного разу вночі - я була в гніві на себе ...

Я намагалася зробити найкраще з можливого, любов моя, найкраще з усього, що могла зробити жінка, якій я була, з усіма своїми достоїнствами і недоліками; але знай, що ти був моїм життям, всім її сенсом, найпрекраснішим, що зі мною сталося. Я молюся, щоб одного разу і ти дізнався це незрівнянне відчуття - мати дитини; ти багато зрозумієш.

Моєю найбільшою гордістю було б залишитися твоєї Мамою, назавжди.

Я люблю тебе.

Кілі Артур склав листа і поклав на валізу. Лорен побачила, що він плаче, підійшла до нього і витерла сльози кінчиком вказівного пальця. Здивований, він підняв очі, і горе його було змито неясністю її погляду. Потім палець Лорен ковзнув до його підборіддя і підняв його. Артур провів рукою по її щоці, потім їх губи стикнулися ...

- Чому ти робиш це для мене, Артуре?

- Тому що я люблю тебе, і тебе це не стосується.

Він взяв її за руку і повів з дому.

- Куди ми йдемо? - Запитала вона.

- До океану.

- Ні, тут, - сказала вона, - зараз.

Вона встала перед ним і розстебнула йому сорочку.

- Але як ти зуміла, ти ж не могла? ..

- Чи не задавай питань, я не знаю ...

Вона змусила сорочку зісковзнути з його плечей, провівши руками по спині. Він відчув, що розгубився - як можна роздягнути фантом? Вона посміхнулася, закрила очі і в ту ж секунду опинилася оголеною.

- Мені досить було подумати про модель сукні, і воно негайно виявлялося на мені; не уявляєш, як я цим покористувалася ...

Вона обвилася навколо нього і поцілувала.

В душу Лорен проникло його чоловіче тіло, а її душа проникла в тіло Артура - на мить обійми ... Чемодан був відкритий.

ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 12

ГЛАВА 1 |  ГЛАВА 2 |  ГЛАВА 3 |  ГЛАВА 4 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати