На головну

ГЛАВА 6

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Ресторан для туристів приліпився до скелі, що нависає над Тихим океаном. Зал був майже повний. Два телевізора над баром дозволяли клієнтам стежити відразу за двома бейсбольними матчами.

Лорен і Артур сиділи у заскленого отвору.

Тільки Артур зібрався замовити каберне-совіньон, як його пробрало тремтіння. Він відчув, що Лорен гладить його ногу своєї босою ногою. При цьому Лорен переможно посміхалася, а очі її лукаво поблискували. Зачеплений за живе, він зловив її щиколотку і провів рукою вгору по нозі.

- Я тебе теж відчуваю.

- Я хотіла бути в цьому впевнена.

- Можеш не сумніватись.

Офіціантка, яка збиралася прийняти замовлення, запитала Артура з сумнівом:

- Ви відчуваєте, що?

- Нічого, я нічого не відчуваю.

- Ви тільки що мені сказали «я тебе теж відчуваю».

Артур повернувся до широко посміхалася Лорен:

- Бачиш, як просто - скоро я опинюся в дурдомі.

- Можливо, там вам буде краще, - відповіла офіціантка, знизуючи плечима і відходячи від столика.

- А моє замовлення? - Крикнув він услід.

- Я вам пришлю Боба. Може, ви і його відчуєте ...

Боб з'явився через кілька хвилин, чи не більш жіночний, ніж його колега. Артур замовив яєчне суфле з лососем і томатний сік зі спеціями.

На цей раз, перш ніж звернутися до Лорен, Артур почекав, поки офіціант відійде. І попросив її розповісти про останні шість місяців життя.

Боб, завмерши посеред залу, дивився, як Артур розмовляє сам з собою. Відвідувачі теж втупилися на дивну людину, що розмовляє з порожнечею.

Лорен осіклася на середині фрази і запитала, чи немає у Артура мобільного телефону.

Не розуміючи, в чому справа, він тим не менше кивнув.

- Дістань його і роби вигляд, що говориш по телефону, інакше тебе і правда запроторять до божевільні.

Артур схопив мобільний телефон, зробив вигляд, що набирає номер, і дуже голосно сказав «Алло!». Ще кілька секунд люди продовжували його розглядати, але ситуація стала майже нормальною, і вони повернулися до їжі.

Лорен розповідала. Перші дні положення фантома її тішило. Відчуття абсолютної свободи. Не треба думати, що надіти, як зачесатися, як ти виглядаєш, схудла ти або навпаки - ніхто на тебе не дивиться. Ніяких зобов'язань, ніяких обмежень, не треба стояти в черзі в магазині - підходиш першим, і ніхто не обурюється, ніхто не засуджує. Не потрібно соромитися - слухай чиї завгодно розмови, дивись на що хочеш, будь там, де не маєш права бути.

- Я могла сісти на куточок столу в Овальному кабінеті Білого дому і опинитися в курсі державних секретів, могла посидіти на колінах у Річарда Гіра або прийняти душ з Томом Крузом.

Все або майже все було доступно їй - бродити по закритим музеям, проходити в кіно без квитка, спати в палацах, літати на винищувачі, спостерігати за найскладнішими хірургічними операціями або за дослідженнями в лабораторіях, перестрибувати з опори на опору моста Голден-Гейт.

Не відриваючи вуха від трубки, Артур поцікавився, пробувала вона робити що-небудь з цього.

- Ні, у мене запаморочення від висоти, я боюся літаків, Вашингтон надто далеко, я не вмію переноситися на такі відстані, вчора я перший раз спала, так що палаци мені були ні до чого, а що до магазинів, то який в них толк , якщо ні до чого не можеш доторкнутися?

- А Річард Гір і Том Круз?

- Та ж проблема, що і в магазинах! Бути фантомом зовсім не смішно. Скоріше вже це надриває душу. Все доступно, але все недосяжно.

Їй не вистачало людей, яких вона любила. Вона більше не могла контактувати з ними.

- Я більше не існую. Я можу їх бачити, але від цього ще гірше. Може бути, це і є Чистилище - вічне самотність.

- Ти віриш у Бога?

- Ні, але в моєму становищі з'являється деяка схильність до перегляду того, у що вірити або не вірити. Я ж і в фантомів не вірила.

- І я теж, - сказав він.

- Ти не віриш в примари і привиди?

- Але ти ж не примара.

- Ти знаходиш?

- Ти не вмерла, Лорен, твоє серце б'ється всередині, а свідомість існує ... десь. Вони розділилися на час, ось і все. Треба зрозуміти, чому це сталося і як їх з'єднати.

- Зауваж, що з такої точки зору це розлучення з важкими наслідками ...

Артур нічого не розумів у медицині, але не збирався визнати цей факт і опустити руки. Як і раніше кажучи в телефон, він наполегливо повторював: потрібно шукати і знайти спосіб, який би повернув Лорен в її тіло, вона повинна вийти з коми. Ці два явища пов'язані, додав він.

- Вибач, але мені здається, що ти сильно просунувся в своїх дослідженнях.

Артур пропустив повз вуха саркастичне зауваження Лорен і запропонував повернутися додому, щоб почати пошуки в Інтернеті. Він мав намір зібрати про комі все: наукові дослідження, медичні звіти, бібліографію, історичні факти, свідоцтва різного роду. Особливо Артура цікавили випадки тривалої коми, що закінчилися благополучно. «Ми повинні знайти і розпитати тих, хто вийшов з коми. Їх свідчення можуть бути вкрай важливими ».

- Чому ти все це робиш?

- Тому що в тебе немає вибору.

- Відповідай на моє запитання. Ти усвідомлюєш, що особисто будеш втягнутий в цю історію? Ти уявляєш, скільки часу це займе? У тебе ж є своя робота і свої зобов'язання.

- Ти дуже суперечлива жінка.

- Я намагаюся мислити тверезо. Хіба ти не помітив, як все на тебе косо дивилися, бо ти розмовляв з порожнечею; чи знаєш ти, що в наступний раз, коли тобі заманеться зайти в цей ресторан, тобі скажуть, що місць немає, тому що люди не люблять дивних, тому що, коли хтось голосно розмовляє і жестикулює, сидячи один, це турбує інших?

- У місті більше тисячі ресторанів, так що вибір є.

- Артур, ти милий, ти дійсно милий чоловік, але ти втрачаєш відчуття реальності.

- Не хочу тебе зачепити, але що стосується втрати відчуття реальності, то в твоєму нинішньому положенні ти мені можеш дати фору.

- Чи не грай словами. І не давай легковажних обіцянок, тобі ніколи не дозволити цю загадку.

- Я ніколи не кидаю обіцянок на вітер, і я не милий чоловік.

- Чи не обнадіюють мене марно, тобі просто не вистачить часу.

Артур зробив вигляд, що закінчив розмову, і уважно подивився на Лорен. Потім набрав номер компаньйона. Подякував за витрачений на нього час і за турботу. Заспокоїв, пояснив, що дійсно відчуває себе на грані зриву від перевтоми, і сказав, що для фірми буде краще, якщо він на кілька днів перерветься. Ввів Пола в курс декількох поточних справ і попередив, що Морін буде в повному його розпорядженні. Додав, що відчуває себе дуже втомленим, щоб їхати куди б то не було, і буде сидіти вдома.

- Ось так, відтепер я вільний від будь-яких професійних зобов'язань і пропоную почати наші дослідження негайно.

- Я не знаю що сказати.

- Для початку допоможи мені професійними знаннями.

Боб приніс рахунок, не зводячи очей з Артура. Той скорчив страшну гримасу, висолопивши язика, і схопився. Боб відступив на крок.

- Я чекав від вас більшого, Боб, ви мене дуже розчарували. Йдемо, Лорен, цей заклад нас не гідно.

У машині Артур пояснив Лорен метод, який збирався застосувати для досліджень. Вони обговорили деталі і разом виробили план кампанії.

ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 7

ГЛАВА 1 |  ГЛАВА 2 |  ГЛАВА 3 |  ГЛАВА 4 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 12 |  ГЛАВА 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати