Головна

ГЛАВА 3

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Доктор Фернштейн закрив двері кабінету, зняв трубку, завагався, повісив її, зробив кілька кроків до вікна і рішуче повернувся до телефону. Попросив, щоб його з'єднали з операційним блоком.

- Це Фернштейн, готуйтеся, ми оперуємо через десять хвилин, зараз відправлю карту.

Він акуратно повісив трубку, похитав головою і вийшов з кабінету. Біля дверей ніс до носа зіткнувся з професором Вільямсом.

- Як справи? - Запитав той. - Угостить тебе кава?

- Ні я не можу.

- Чим ти зайнятий?

- Дурістю. Збираюся зробити дурість. Мені треба бігти, я подзвоню ...

Фернштейн увійшов в операційний блок; зелений халат був йому вузькуватий в талії. Медсестра натягнула йому на руки стерильні рукавички. У величезному приміщенні операційна бригада оточила тіло Лорен. Позаду її голови монітор пульсувало в ритмі її дихання і ударів серця.

- Як показники? - Запитав Фернштейн у анестезіолога.

- Стабільні, дуже стабільні. Пульс шістдесят п'ять, тиск сто двадцять на вісімдесят. Вона спить, газовий склад крові нормальний, можете починати.

Професор Фернштейн скальпелем зробив надріз на стегні уздовж перелому. Починаючи розсовувати м'язи, звернувся до всієї бригаді. Називаючи їх «своїми дорогими колегами», він пояснив, що зараз вони побачать, як професор хірургії з двадцятирічним стажем приступить до хірургічного втручання, яке відповідає рівню студента п'ятого курсу: репозиції [1] стегна - А знаєте, чому я це роблю?

Тому що жоден студент п'ятого курсу не погодився б провести репозицію стегна пацієнтові, який церебрально мертвий вже більше двох годин. З цієї причини він просить не ставити запитань, справ тут максимум на п'ятнадцять хвилин, і він вдячний їм за те, що вони включилися в гру.

Лорен - одна з учениць Фернштейна, і все, що є присутнім в операційній, розуміли хірурга і готові були його підтримати.

Зайшов рентгенолог і простягнув знімки - результати сканування. На знімках проглядалася гематома в потиличній частці.

Було прийнято рішення зробити пункцію, щоб послабити тиск. У задній частині голови зробили отвір, і тонка голка, рух якої відбивалося на моніторі, пройшла крізь мозкову оболонку. Хірург направив її в область гематоми. Мозок по видимості не було порушено. Зонд почав відсмоктувати кров'яну рідина. Майже негайно внутрішньочерепний тиск стало падати. Анестезіолог тут же підвищив вміст кисню в суміші, яка подається через інтубаційну трубку, щоб збільшити насиченість мозку киснем. Звільнені від тиску, клітини повернулися до нормальної роботи, мало-помалу виводячи токсини, що накопичилися.

З кожною хвилиною атмосфера в операційній змінювалася. Начебто все поступово забували, що оперують клінічно мертве людська істота. Кожен включився в роботу, один відточений професійний жест змінював інший. Операція проводилася методично і чітко.

П'ять годин по тому професор Фернштейн ляснув рукавичками, стягуючи їх з рук. Він попросив зашити розрізи і перевести пацієнтку в післяопераційну палату. Наказав, щоб після закінчення дії анестезії допоміжні дихальні апарати були відключені, Він ще раз подякував бригаду за участь в операції і заздалегідь висловив вдячність за стримана поведінка під час обговорення даного випадку в майбутньому. Перш ніж покинути операційну, професор попросив одну з медсестер, Бетті, попередити його, коли вона відключить апарати. Вийшовши з блоку, швидким кроком попрямував до ліфтів. Проходячи через приймальний покій, звернувся до чергової і побажав дізнатися, чи знаходиться ще доктор Стерн в лікарні. Дівчина відповіла негативно: Стерн пішов, зовсім пригнічений. Професор подякував їй і пішов, попередивши, що буде в своєму кабінеті, якщо знадобиться.

Лорен перевели з операційного блоку в післяопераційну палату. Бетті підключила кардіомонітор, енцефалограф і интубационную канюлю для штучного дихання. Обкручена всім цим обладнанням, Лорен на своєму ложі походила на космонавта. Медсестра взяла аналіз крові і вийшла. У сплячої пацієнтки вид був безтурботний, зімкнуті повіки ніби намічали контури світу сну, солодкого і глибокого.

Минуло півгодини, і Бетті зателефонувала Фернштейну. Вона повідомила, що дія анестезії закінчилося. Професор поцікавився життєвими показниками. Бетті сказала те, чого він і очікував, - показники залишалися стабільними. Вона наполегливо попросила підтвердити вказівки щодо подальших дій.

- Вимикайте дихальний апарат. Я зараз спущуся.

І професор повісив трубку.

Бетті зайшла в палату, від'єднала трубку від канюлі, надавши пацієнтці можливість дихати самостійно. Кілька секунд потому вона прибрала інтубаційну трубку, звільнивши трахею. Відвела назад пасмо волосся з чола Лорен, подивилася на неї з ніжністю і вийшла, погасивши світло. Кімната висвітлювалася тепер тільки зеленим світлом енцефалографа. Лінія на ньому залишалася прямою.

Приблизно через годину сигнал осцилографа здригнувся, спочатку лише чуть-чуть. Раптово точка, що позначала кінець лінії, рвонула вгору, виписавши великий пік, потім стрімко стала падати вниз і, нарешті, повернулася на горизонтальну пряму.

Свідків цієї аномалії не було, Бетті повернулася в палату тільки через годину. Вона зняла показники Лорен, розгорнула кілька витків реєструє стрічки, постійно виповзає з апарату, виявила аномальний пік, нахмурила брови і переглянула ще кілька витків. Відзначивши, що далі на стрічці піків не було, Бетті кинула стрічку і не стала задаватися питаннями. Піднявши слухавку телефону, вона викликала Фернштейна:

- Це я, у нас випадок глибокої коми зі стабільними показниками. Що я повинна робити?

- Знайдіть ліжко на п'ятому поверсі; спасибі, Бетті. - Фернштейн повісив трубку.

ГЛАВА 2 |  ГЛАВА 4

ГЛАВА 1 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 12 |  ГЛАВА 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати