Головна

ГЛАВА 1

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Марк Леві

Між небом і землею

присвячується Куй

ГЛАВА 1

ЛІТО 1996 року

Маленький будильник на нічному столику світлого дерева продзвонив тільки що. Було пів на шосту, і кімнату заливало золотаве сяйво, за яким в Сан-Франциско безпомилково впізнають про світанку.

Мешканці квартири спали - собака Калі в ногах ліжка на великому килимі, Лорен - зарившись в пухова ковдра на великому ліжку. Тут, на останньому поверсі вікторіанського будинку по Грін-стріт, парила дивовижна нега.

Житло Лорен складалося з їдальні, як це прийнято в Америці, об'єднаної з кухнею, спальні, вітальні і просторою ванною з вікном. Світлий паркет устеляв підлогу скрізь, крім ванної, - там він був розкреслений по трафарету фарбою на чорні і білі квадрати. Білі стіни прикрашали старовинні малюнки, роздобуті у антикварів на Юніон-стріт, стелю облямовувала дерев'яне різьблення, майстерно спрацьована майстром початку століття і відтіняють Лорен фарбою кольору карамелі.

Кілька джутових килимів, обшитих шнуром, намічали острівці в їдальні і в вітальні, біля каміна. Навпаки вогнища - величезний диван, оббитий суворим полотном, так і вабив влаштуватися поуютнее. Меблі губилася в світі на рідкість красивих ламп з плісированими абажурами; їх Лорен підбирала одну за одною останні три роки.

Лорен супроводжувана безнадійними поглядами колег, негайно зайнялася розподілом надійшли.

З відточеною до віртуозності вправністю вона, витрачаючи на обстеження кожного пацієнта не більше кількох хвилин, прикріплювала бирку, колір якої говорив про ступінь серйозності становища, призначала перші аналізи і направляла санітарів з носилками в відповідну палату. Розподіл шістнадцяти осіб, доставлених між північчю і чвертю першого, закінчилося рівно о дванадцятій тридцять, і хірурги змогли приступити до операцій вже без чверті годину.

Лорен асистувала професору Фернштейну на двох операціях поспіль і пішла додому тільки після наказу лікаря, що дав зрозуміти, що, коли втома бере верх над пильністю, здоров'я пацієнтів може виявитися в небезпеці.

Виїхавши на своєму «тріумф» з лікарняного стоянки, Лорен на пристойній швидкості вирушила по пустельних вулицях додому. «Я дуже втомилася і дуже швидко їду», - повторювала вона щохвилини, щоб побороти сон. Втім, саму думку про повернення до відділення невідкладної допомоги, але вже не за куліси, а прямо на сцену, не в якості лікаря, а в ролі пацієнта, вистачало, щоб підтримувати себе в стані неспання.

Вона відкрила автоматичні двері гаража і закотила свою стареньку всередину. Пройшовши по коридору, піднялася по сходах, перестрибуючи через сходинки, і з полегшенням увійшла в квартиру.

Стрілки камінних годинників показували пів на третю. У спальні Лорен скинула одяг на підлогу. Оголена, підійшла до стійки бару, щоб приготувати трав'яний чай. Виставлених на полиці скляних бутлів з різними зборами було так багато, що здавалося, вони зберігали трав'яні запахи для кожної миті діб.

Лорен поставила чашку на столик біля узголів'я, загорнулася в ковдру і миттєво заснула. Закінчився день був занадто, занадто довгим, а той, який скоро почнеться, вимагав встати раніше. Лорен вирішила скористатися тим, що два її вільних дня нарешті збіглися з уїк-ендом, і погодилася приїхати до друзів в Кармел. Виправдовуючись накопичилася втомою, можна було б, звичайно, поспати довше, але Лорен ні за що не хотіла відмовлятися від раннього підйому. Вона обожнювала зустрічати світанок на дорозі уздовж океану, яка пов'язувала Сан-Франциско з бухтою Монтеррей.

Ще наполовину сонна, Лорен намацала кнопку будильника і перервала дзвоніння. Протерла очі стиснутими кулаками і насамперед звернулася до Калі, що лежить на килимі:

- Не дивися так, мене тут уже немає.

При звуці її голосу собака поспішно обійшла навколо ліжка і прилаштувала голову на живіт господині.

- Я тебе залишаю на два дні, дівчинка моя. Мама заїде за тобою годині об одинадцятій. Посунься, я встану і погодую тебе.

Лорен розпрямила ноги, протяжно позіхнула, витягнувши руки до стелі, і схопилася.

Запустивши обидві руки в волосся, обійшла стійку, відкрила холодильник, знову позіхнула, дістала масло, джем, тости, банку з кормом для собаки, розпочату упаковку пармской шинки, шматок сиру «гауда», дві баночки молока, банку яблучного пюре, два натуральних йогурту , пластівці, половинку грейпфрута; друга половинка залишилася на нижній полиці. Калі спостерігала за Лорен, раз по раз киваючи головою. Лорен скорчити собаці страшні очі і закричала:

- Їсти хочу!

Як завжди, вона почала з приготування сніданку у важкій глиняній мисці для своєї вихованки. Потім приготувала сніданок для себе і з підносом влаштувалася за письмовим столом у вітальні.

Лорен коштувало трохи повернути голову, щоб побачити Соссаліто з його будинками, розсипаними по схилах пагорбів, міст Голден-Гейт, що витягнувся сполучної лінією між двома берегами бухти, рибний порт Тайборн і прямо під собою - дахи, уступами збігали до затоки. Вона відчинила вікно; місто було тихе. Тільки важкі гудки вантажних суден, відпливають кудись на схід, змішувалися з криками чайок і задавали ритм ранку.

Лорен знову потягнулася і з апетитом здорової людини приступила до легкого гігантського сніданку.

Напередодні ввечері вона в лікарні не вечеряла, не вистачило часу. Три рази намагалася проковтнути бутерброд, але кожна спроба закінчувалася тим, що починав деренчати пейджер, закликаючи до чергового невідкладного хворому. Коли хто-небудь стикався з Лорен і заговорював, вона незмінно відповідала: «Поспішаю».

Поглинувши більшу частину їжі, Лорен поставила посуд в мийку і вирушила у ванну.

Ковзнула пальцями по дерев'яних планок жалюзі, змусивши їх повернутися, переступила через сповзли до ніг білу бавовняну сорочку і встала під душ. Під сильним струменем гарячої води Лорен прокинулася остаточно.

Вийшовши з-під душа, вона обернула рушник навколо стегон. Перед дзеркалом скорчила гримасу, злегка підфарбувалася; натягнула джинси, светр, стягнула джинси, одягла спідницю, зняла спідницю і знову влізла в джинси. Дістала з шафи гобеленову сумку, кинула туди кілька речей, несесер і відчула себе майже готовою до вікенду. Оцінила масштаб безладу - одяг на підлозі, розкидані рушники, посуд в митті, незастелені ліжко, - напустила на себе рішучий вигляд і голосно заявила, звертаючись до всього, що знаходилося в квартирі:

- Всім мовчати, чи не бурчати! Повернуся завтра по раніше і влаштую прибирання за весь тиждень!

Потім схопила олівець, листок паперу і написала записку, яку прикріпила до дверцят холодильника великим магнітом у формі жаби:

Мамо!

Дякую за собаку, головне - нічого не прибирай, я все зроблю, коли повернуся.

Заїду до тебе за Калі в неділю близько 5 годин. Я тебе люблю. Твій улюблений Доктор.

Одягла пальто, ласкаво погладила собаку по голові, поцілувала її в чоло і зачинила за собою двері.

- Поїхала, поїхала, - повторювала Лорен, сідаючи в машину. - Повірити не можу, справжнє диво, ось якщо б ти ще завелася. Можеш чхнути разок для власного задоволення. Я заллю твій мотор сиропом, перш ніж викинути на смітник, заміню тебе машиною, в якій дуже багато електронікою, у неї не буде ні стартера, ні капризів в холод вранці, ти мене добре зрозуміла, сподіваюся?

Слід гадати, що стару чотириколісну англійку потрясли доводи господині, тому що мотор заробив. День обіцяв бути прекрасним.

Рекомендації з оформлення таблиць |  ГЛАВА 2

ГЛАВА 3 |  ГЛАВА 4 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 12 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати