Головна

Визначення автора у вигляді резюме

  1.  A. Portmann. Die Bedeutung der Bilder in der lebendigen Energiewandlung. - Eranos-Jahrbuch, Bd. XXI, 1952/53 (прим. Автора).
  2.  B) Приміщення предмета в штучні, спеціально створювані умови з метою визначення його властивостей.
  3.  Denkwurdigkeiten eines Nervenkranken. - Leipzig, 1903 (прим. Автора).
  4.  II. Зовнішнє і внутрішнє визначення поняття початку людської історії
  5.  II. Умови визначення видів маршрутів перевезень пасажирів
  6.  IX. резюме
  7.  Weltwoche, XXII, 1078, 9.VI 1954, с. 7 (прим. Автора). Переклад цієї статті див. Нижче в цій книзі.

Дослідницький метод для дослідження недоступних раніше

несвідомих психічних процесів. Метод лікування психічних порушень. Вчення про опір і перенесення. Теорія особистості. Вчення про хвороби, теорії психічних порушень.

Гуманітарна наука, яка найкращим чином в идеографической манері розглядає і розуміє окремі біографії.

Історична наука, в якій історія окремої людини описується починаючи з дитячого віку

Метод дослідження душевних процесів, які будуть недоступні іншим методам.

Промову на захист психоаналізу перед родинними йому науками

У цій книзі я вимовляю промову на захист психоаналізу перед родинними йому науками. Разом з тим. я хочу висповідатися в тому, що я насправді зберіг з психоаналітичної теорії і практики, а частково розповісти психоаналітиків про те, що вони все-таки роблять. Існує велика література про психоаналітичної практиці. але те, як вона насправді проводиться, найкраще сприймається з описів самих психоаналітиків, а ще краще - з повідомлень аналізованих. При цьому вражають величезні відмінності і розбіжності. Фрейд, наприклад, в своїх роботах радив поводитися подібно до дзеркала, лише відображаючи те, що виходить від пацієнта, в той час як звіти ранніх аналізованих Фрейдом свідчать про зворотне 2. Згідно з ними Фрейд представляється аналітиком, який тримав себе дуже доброзичливо і доброзичливо. Для сьогоднішніх психоаналітиків ситуація нітрохи не змінилася. Те, що вони пишуть, не завжди відповідає тому, що вони роблять насправді. Дослідження психоаналітичної теорії і методу на підставі робіт Фрейда з використанням філософської логіки, автоматично ведуть до висновків, які не відповідають тому, що відбувається в психоаналізі. Це. зрозуміло. сказано не в докір теоретикам науки, а скоріше відноситься до психоаналітиків, які не завжди чітко і точно повідомляють про свою діяльність.

Якщо психоаналітики і надалі будуть збиратися лише в своїх власних суспільствах, що нагадують езотеричні гуртки, покликані зберігати і оберігати психоаналіз Фрейда від інших наук, ситуація навряд чи зміниться. Було б набагато краще розкрити психоаналіз, дати йому вихід назовні. Якщо психоаналітик, як і я, влаштувався в Інституті психоаналізу на психологічному факультеті університету, він зовсім не повинен уникати обміну інформацією з колегами-психологами і спроб відшукати з ними спільну мову. Такі спроби, проте, не мають на увазі відмови від психоаналітичних постулатів. Психоаналіз може виявитися корисним для інших наук. Застосовувані в психоаналізі методи слід розглядати виключно з науково-теоретичної точки зору, адекватно предмету його досліджень. Так, поряд з лінгвістичними комунікаційно-теоретичними, суспільно-науковими методами можуть виявлятися «приховані смислові структури» (Oevermann et all., 1976) і відповідні їм «приховані мовні структури» (Keseling, Wrobel, 1983). За допомогою певного психологічного тестування можна зрозуміти зміни, які відбуваються протягом психоаналітичного процесу, їх прояви в часі. Це можна зробити за допомогою Гісенського тесту (Beckmann. Richter, 1972) або за допомогою анкети для оцінки зміни стану протягом психосоматичного захворювання (FAPK; Koch, 1981). Якщо завдяки таким дослідженням психоаналіз стане зрозумілим і доступним для опису іншим вченим, я бачу в цьому не небезпека, а навпаки - можливість не тільки позбавити психоаналіз нальоту міфологізмі, але і краще інтегрувати його у всю сукупність наук. Щоб ефективно використовувати цю можливість, психоаналітики повинні ще більш відкрито, ніж раніше, інформувати про те, яким чином вони добувають свої відомості, як вони їх тлумачать і яким чином обґрунтовують свої тлумачення. Я зупинюся на цьому особливо в розділі VIII, де буду говорити про психоаналітичному методі лікування.

 ЩО ТАКЕ ПСИХОАНАЛИЗ? |  V. ПСИХОАНАЛІТИЧНА ТЕОРІЯ ОСОБИСТОСТІ


 ВСТУП |  II. ДЕРЕВО психоаналітичної ПОЗНАНИЯ |  І група перших психоаналітиків |  Перші гілки: Адлер, Штекель, Юнг |  Я-психологія і рання теорія відносин |  Сучасний розвиток теорії відносин |  Німецьке психоаналітичне об'єднання переосмислює нацистське минуле |  Значення психоаналізу для педагогіки, філософії та богослов'я |  ІНСТИТУТИ психоаналізу У ФРН І ЗАХІДНОМУ БЕРЛІНІ |  УПОРЯДКУВАННЯ ЛІКАРНЯНИХ КАС |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати