На головну

червня 1956

Мама померла через тиждень після того, як закінчився мій перший рік в середній школі,[72] так що я більше не буду ходити в школу-інтернат. Я тепер знову в Шелл-Біч з татом, який дуже важко переживає її смерть. Адже ми навіть не знали, що вона хвора. Я її не дуже часто бачила в останні три роки, тому що на літо теж залишалася в школі.

Останній раз ми зустрічалися, коли вона приїжджала до мене на Різдво, а я тільки й робила, що скаржилася і нила, як ненавиджу цю школу. Вона трохи схудла, але я навіть не уявляла, що вона хвора. У червні зателефонувала бабуся, сказала, що мама в лікарні, але поки мені вдалося дістатися до Віргінії, вона вже померла від раку. Ніколи собі не пробачу, що не поїхала раніше.

На похоронах я на неї навіть не подивилася, не могла. Я знала, що в цій труні не мама. Моя мама не може лежати в такому маленькому ящику.

Кожен раз, як дзвонить телефон, я думаю, що це вона, і весь час ловлю себе на думці, що чекаю листа від неї. Не можу повірити, що її немає.

Священик на похоронах стояв і говорив про неї всякі слова, а сам навіть не був з нею знайомий. Мені хотілося його вбити. Я почала кричати, щоб замовк і відійшов геть від моєї мами, і мене вивели з церкви. На кладовищі я не пішла. Не могла дивитися, як її закопують в землю.

Через тиждень я пішла на її могилу. Там навіть могильного каменю не було, просто горбок, і я не поїхала з Віргінії, поки їй не поставили камінь. Я так і не купила їй шубу зі сріблястої лисиці і крокодилячу сумочку. А могла б, якби постаралася, могла, та не постаралася. У мене залишилися тільки її кільце для вечірок і фотографія, яку вона мені подарувала, коли мені було одинадцять.

Ось її останній лист:

Дорога Дейзі,

Прости, що не вийшло приїхати до тебе на день народження. Просто не віриться, що моїй дівчинці п'ятнадцять. Сподіваюся, подарунки тобі підійдуть за розміром. Шкода, що мало. Сподіваюся, це буде найкращий день народження в твоєму житті. Хотіла надіслати тобі пальто, так зарплати ледь вистачає на оплату житла. Дейзі, сподіваюся, мій приклад стане тобі уроком і ти будеш розумніший. Отримай освіту. Коли ти станеш старше, сподіваюся, ти зрозумієш, що ми з татом просто не могли жити разом і з тобою це ніяк не пов'язано. Ми обидва тебе дуже любимо. Ми не хотіли, щоб так вийшло. Я вийшла за твого тата, думаючи, що він про мене подбає, але він не зміг. Тепер виявилося, що сама я насилу можу себе прогодувати. Намагайся брати приклад з бабусі. Ні на кого не можна розраховувати. Я це занадто пізно зрозуміла. Але для тебе ще не пізно. Моя мама завжди вважала мене дурною, і, напевно, була права. Я вірила, що якщо полюбиш людини і станеш йому гарною дружиною, то життя вдалося, але справа не завжди тільки в цьому. Зараз я можу тобі дати тільки свою любов. Кожен день за тобою сумую. Шкода, що ти зламала окуляри. Як ти примудрилася на них сісти? Якщо не вийде пластиром склеїти, скажи татові. Пам'ятай, що ти - це найкраще, що зі мною сталося. Я так тобою пишаюся. Якби тебе не було, я б не вижила. Постарайся так не засмучуватися через тата і мене, дорога. Що б не трапилося, ти - найкраща частина нас обох. Прости, що така серйозна, але важко повірити, що моя дівчинка так швидко росте. Я тебе люблю.

Твоя мама

Я вже тиждень вдома, і сьогодні перший день, коли мені захотілося вийти.

Майкл і його мама прийшли мене відвідати. Він класно виглядає і здорово виріс. Сказав, що співчуває мені. Він збирається стати священиком. Ми посміялися з приводу тієї історії з Тауні Пензликом, і я сказала, що дочекаюся, коли він стане єпископом або ким там він збирається стати, і прийду його шантажувати. Він не піде разом зі мною в середню школу Магнолія-Спрінгз, а поїде вчитися в семінарії «Спрінг-Хілл» в Мобиле, штат Алабама. Мені його буде не вистачати.

Звичайно, у мене завжди залишається Кей Боб Бенсон, і я вся в передчутті.

Сьогодні вдень ходила до Пічі Уігам. Вони з Улой Сур дуже зраділи, а вже як я була рада їх бачити! Вони сказали, я нітрохи не змінилася, хіба що вище трохи стала. Моя стара кішка Фелікс розтовстіла, як свинятко, і зовсім мене не впізнала. Вони запитали, чи хочу я її забрати, але я сказала - ні, можете її залишити. Якщо я її заберу, це розіб'є серце їм обом. Фелікс спить на стійці бару і розбещена донезмоги.

Папа втратив землю, якою володів, і тепер веде справи мотелю «Фламінго» замість переїхав назад в Тупело господаря. У мене власна кімната в мотелі. Все б нічого, але розташована вона прямо поруч з баром, де вечорами шумновато.

Вгадайте, хто прислуга в мотелі! Вельвету Прічард! Вона не може на мене дивитися без сліз, все через маму. Я намагаюся бути з нею доброзичливою, це найменше, що я можу зробити, адже мама так її любила. Я їй сказала, що мама весь час про неї питала.

Нічого не можна вдіяти з батьковим пияцтвом. Він старається, але йому це важко, тим більше зараз він бармен в мотелі. Майже щоранку я прокидаюся від шуму - це тягнуть тата в його кімнату. Схоже, тато не може налити випивку без того, щоб самому не прикластися.

Старий божевільний Джиммі Сноу живе в мотелі разом з татом. Йому важко знайти роботу останнім часом, тому що він ще тричі потрапляв в аварію. Навряд чи він колись зміниться, і п'є не менш, ніж раніше. Вони з татом один одного варті. Папа чув від містера Вентцеля, що Бетті вийшла заміж за славного хлопця, дантиста. Вони живуть в Меридіані, і у них народилася дочка. Вгадайте, як її назвали. Дейзі Фей! Ну кому прийде в голову називати дитину Дейзі Фей, без необхідності щось?

Слава богу, поліція так і не розкрила вбивство Клода Пістала. Я жах як турбувалася. Кожен день чекала звісток, що тата і Джиммі Сноу посадили в тюрму. Рейетта Уокер переїхала в Пелл-Сіті, Міссісіпі. Сподіваюся, вона не проговориться. Ні тато, ні Джиммі Сноу ніколи не заговорюють про вбивство навіть сп'яну, і я теж про це анічичирк. Місіс Дот досі в лікарні. А в іншому в Шелл-Біч все як і раніше. Побудували кілька нових мотелів і котеджів, але не багато. Народ все так же мріє переїхати до Флориди. Папа вважає, що жителі Флориди повинні приїхати в Шелл-Біч, і тоді ми всі розбагатіємо. Хай вже кваплять, чи що.

Не знаю, рада я, що піду в середню школу Магнолія-Спрінгз. Тепер мені здається, що я навіть полюбила свій інтернат. І чому говорила мамі, що мені там погано, не зрозумію. Називається інтернат Академією матері Марії. Я там була старшою пансіонеркой. Нас було всього тринадцять, інші тільки на заняття приходили. Мені не подобалося, що я не можу ночувати вдома, але вечорами там стояла така тиша, і мені не доводилося робити уроки, тому що моя вчителька була черговою в спальні і сказала: можеш не робити, я і так в курсі, що ти все знаєш. Її звали сестра Джуд. Я впевнена, що насправді вона кінозірка Джун Хейвер. Я читала, що Джун Хейвер постриглася в черниці, і періодично запитувала сестру Джуд, чи не була вона в світі Джун Хейвер, але вона завжди відповідала - ні. Хоча я до сих пір впевнена, що так воно все і було.

Вона спала в моїй спальні, на сусідньому ліжку. Ліжка оточували фіранки, які належало на ніч закривати. Але ніхто, крім черниць, цього не робив. Я заглянула за фіранку сестри Джуд. Там стояла тільки ліжко і комод без дзеркала. Черницям не положено дивитися на себе в дзеркало. Це гріх або щось в цьому роді. Я запитала, а як же вона вранці надягає очіпок без дзеркала, і вона відповіла, що навчилася робити це на дотик. Була у нас в сьомому класі одна дівчинка гречанка, Патула, яка божилася, що монашки купаються одягненими. І повірите, ще вона запевняла, що черниці голять голови. Я всіма способами намагалася застати сестру Джуд без очіпка і підглянути, чи є у неї волосся.

Патула була настільки без царя в голові, що приставала до черницям з питанням, чи мають вони бюстгальтер. І знаєте, що відповіла сестра Джуд? Сказала - так, якщо необхідно, носять.

Справа в тому, що сестра Джуд, по-моєму, не хотіла бути монахинею. Втім, не впевнена. Вона з дуже бідної сім'ї, і її ніби як змусили піти у монастир. Не знаю, правда це чи вона справді Джун Хейвер, а всю цю історію вигадала, щоб збити мене зі сліду. Вона показала мені свою дитячу фотографію, де як дві краплі води схожа на Джун Хейвер, тільки з темним волоссям.

У перший тиждень мені довелося прибирати в каплиці, і я помилково поставила ганчірки та швабри в сповідальню, думаючи, що це комора для щіток. Коли на наступний день батько О'Коннел прийшов слухати сповіді, він наступив в відро, заплутався в ганчірках і впав. Сестра Джуд відразу взялася мене вигороджувати, мовляв, я не католичка, чого ж ви очікували.

Решта дівчинки були нормальні, але зустрічалися з хлопчиками і ходили на танці, куди мене не запрошували, так що ми не особливо зблизилися. Я була рада, що зі мною дружить сестра Джуд. А то дівчатам аби втекти на футбол повболівати за хлопців. Та й священик не краще. Одна маленька дівчинка одного разу вибігла з церкви і сказала, що він поклав руки їй на груди. Коли я розповіла це матері-ігумені, та попросила мене нікому більше не говорити про це, тому що він родом з Ірландії. А там все по-іншому. Нагадайте, щоб я не їздила до Ірландії!

Ненавиджу взагалі священиків. Вони себе такими розумними вважають. Ви знали, що жінок не допускають до вівтаря, хіба тільки для того, щоб прибрати? Вони вважають жінок недостатньо чистими! Сестра Джуд мало не забив себе молитвами на колінах перед вівтарем. Я прямо не могла на неї дивитися, пішла. На наступний день я пішла і виходила там все вздовж і впоперек, жодного разу не схиливши коліна. Хто сказав, що священики краще черниць?

Марта 1953 |  вересня 1956

січня 1953 |  січня 1953 |  січня 1953 |  лютого 1953 |  лютого 1953 |  лютого 1953 |  лютого 1953 |  лютого 1953 |  лютого 1953 |  Марта 1953 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати