Головна

червня 1952

Мама перелякалася і знову викликала лікаря. У мене ніякий не поліомієліт, просто гіпервентиляція - тому що я надувала кола. Папа збирається купити велосипедний насос.

Коли я хворіла, містер Ромео привів Майкла знайомитися, він класний! Шкода, що в мене обличчя було таке червоне. Майкл обіцяв взяти мене ловити крабів, рибалити і все таке. Він складається в юніорській команді рятувальників на воді, що може дуже стати в нагоді, оскільки плавати я не вмію. Він вже засмаг, але, може, це його натуральний колір.

Вчора Конні, водій хлібного фургона, дозволив нам з Майклом прокотитися з ним до Коттон-Байю, там є магазинчик, куди він доставляє хліб. Конні віддав Майклу все вчорашні пончики, мені теж дісталося.

Коттон-Байю - це село на заболоченій річечці. Там живуть каджун.[29] Це чогось французьке. Там жах як красиво, пальми, пісок. Конні хотів нас з деким познайомити. Ми під'їхали до старого білому дерев'яному і покіс - ось-ось впаде - магазину. Вивіска свідчила: «Бакалія та інше». На вигляд село зовсім нежитлова, але Конні розповів, що на річці багато людей, хоча ми їх і не бачимо. Листоноша раз в тиждень приносить їм листи на човні. Не хотіла б я чекати листи цілий тиждень. А раптом човен потоне або крокодил з'їсть листоноші?

Усередині ця бакалійна лавка така давня! Мені здалося, що ці кубинські консерви з перцем і всілякі забавні продукти лежать тут з минулого століття. Місіс Легур - господиня крамниці, вона ж і поштарка. Напевно, вона каджун, так смішно розмовляє. Я купила у неї полуничний лимонад і шоколадку «Бадді». Майкл вже з'їли шість вчорашніх пончиків, так що купив тільки «Ар-сі колу».

Конні запитав, чи можна нам побачитися з Джессі. Місіс Легур веліла нам почекати, поки вона його трохи упорядкує. Я запитала, а Джессі людина або тварина? Конні сказав, що Джессі людина, йому двадцять п'ять, і він років п'ятнадцять не виходив зі своєї кімнати через те, що страждає слонової хворобою. Я ще не бачила людей зі слонової хворобою, Майкл теж. Я хотіла б піти подивитися, але тільки якщо сама не підчеплю її.

Ми довго чекали. У місіс Легур більше дюжини старих календарів розвішана по стінах, і, напевно, жувальний тютюн у них користується попитом, тому що його там просто гори. Вона продає тютюн навіть разом з цигарковим папером, якщо хочете самі скрутити цигарку.

Я не доїла шоколадку. Аж надто несвіжа. Нарешті повернулася місіс Легур. Конні привіз для Джессі п'ять буханок хліба і три вчорашніх кокосових тістечок. Ми пішли в житлову частину магазину і побачили Джессі, він лежав на підлозі на матраці, під одну ногу підкладена подушка. Думаю, він найтовстіша людина в світі. Навіть очей не видно. Його мама змочила і розчесала йому волосся. Він був в квітчастій сорочці без ґудзиків, сколеній великими шпильками, а на ногах щось на зразок піжамних штанів. Він зустрів нас приязно і зрадів тістечком, які їв прямо руками. Кімнатка у нього маленька, зате купа червоних і синіх подушок з написами «Мама» і «Радість моя» і з жовтої шовкової плетених бахромою по краю. Є подушки з Нешвілла, штат Теннесі, і Чарлстона, штат Південна Кароліна.

По стінах висіли рекламні плакати напоїв «Грапіко», «Доктор Пеппер», «Орандж краш» і «Буффало рок», а також хрест, плакат компанії, що виробляє покришки «Гудеір тайр», і плакати сигарет «Честерфілд» і таблеток «Кул ЕРС ». І серед усього цього різдвяна картинка Санта-Клауса, що п'є кока-колу, і копія «Останньої вечері».

Джессі запитав, чи не хочемо ми послухати, як він співає. Я сказала, що із задоволенням почула б «Човни, повні креветок», але він знав тільки патріотичні і релігійні пісні і заспівав щось про Ісуса. І голос у нього теж гарний.

По радіо він ловить на коротких хвилях чудову програму з Дель-Ріо, штат Техас. Одного разу вони розповіли про нього в ефірі і прислали віяло з картинкою - там намальований Ісус Христос в одязі пастуха, з посохом і вівцями.

Джессі запитав Майкла, чи збирається він на мені одружитися, коли ми виростемо. Я сказала, що тато не дозволить мені вийти заміж за італійського хлопчика, тому що не хоче, щоб я працювала в бакалійної крамниці, і Джессі реготав так, що вся кімната тряслася. Потім почав страшно потіти і попросив Конні опустити йому ногу. Нога у нього товщиною з автомобільну покришку, і ніякого коліна. Мабуть, сміх його втомив, тому що він став дуже важко дихати.

Нам було пора, і я сказала йому: до побачення, рада знайомству. Майкл витріщався на нього не відриваючись. Я-то хоч принаймні кімнату оглянула. Конні сказав, що Джессі важить більше 500 фунтів[30] і не може ні встати, ні пройти в двері. Годувати і купати його доводиться мамі. Раз в тиждень двоє-троє чоловіків приходять перевернути його з боку на бік, щоб у нього не було пролежнів. Цікавлять його тільки радіо, мама і їжа. Якщо я заражусь слонової хворобою, потрібно буде обзавестися кімнатою побільше.

На цьому тижні ми фігурували в колонці «Пара слів від Дот». «Вільям Харпер з коктейль-бару Харперів активно готується до літнього сезону, а малятко Дейзі Фей Харпер буде новим членом Клубу юних дебютанток, перше літнє збори якого відбудеться через два тижні в магазині живого корму». Місіс Дот також повідомляла, що Кей Боб Бенсон «зараз знаходиться в повітрі», здійснюючи переліт до своєї бабусі в Коламбус, штат Джорджія, де для неї влаштовують вечірку-на-всю-ніч.

Чоловік місіс Дот, містер Дот, на мене сердиться. Коли ми поверталися разом з ними з собачих перегонів в Пенсакола, я намагалася викинути у вікно залишки вершкового пломбіру і потрапила в нього. Але ж він сам запропонував заїхати у «Вкусняшки».

Місіс Ромео розповіла мамі, що місіс Дот вступила в нерівний шлюб, що вона походить з дуже багатої родини з Мемфіса, штат Теннесі. Коли вони втратили всі свої гроші, їй довелося вийти за містера Доту. А адже раніше ходила на бали і все таке.

А знаєте, один раз собаки на бігах зловили кролика, тому що його дуже повільно запустили, і, виявивши, що всі ці роки ганялися за опудалом, образилися і дружно раз і назавжди відмовилися брати участь в гонках, вийшли у відставку. Місіс Дот того вечора якраз прийшла подивитися і стала свідком.

Папа найняв на літо офіціанта, Хенка Тернера. Хенку років двадцять, у нього стрижка «під їжачок», зелені очі і здоровенні м'язи, я таких ще не бачила. Крім того, у нього ще й справжнє татуювання, американський прапор на правому плечі і статуя Свободи на лівому, коли він ворушить м'язами, прапор майорить. На грудях у нього карта штату Міннесота, звідки він родом. Вони з братом-близнюком були знаменитими футболістами з Міннесотського університету. Потім він вступив в морську піхоту, накачав мускулатуру і взяв участь в конкурсі «Містер Всесвіт». Зайняв друге місце.

Він може однією рукою підняти мене на плече. Сперечаємося, він уб'є людину з одного удару. Мама каже - перестань за ним бігати. А я тільки й чекаю, щоб хто-небудь сказав мені що-небудь образливе, я б тоді нацькувала на них Хенка.

Мама нарешті здалася, і тато придбав ліцензію на пиво. Щоб відсвяткувати цю подію, тато, Ромео і ще кілька людей випили сімдесят п'ять банок добірного пива, і музичний автомат гарував всю ніч. Навіть мама випила трохи, і танцювала, і заспівала «Блю Шампань».

На пляж вже почали заходити люди. Прямо дочекатися не можу. Так буде кльово! У тата в морозильнику для морозива вже лежать мертві фламінго і лисиця, здохла від сказу, восени буде набивати їх. Ми з Майклом весь час шукаємо мертвих тварин, але тільки недавно здохлих, щоб виглядали добре.

Ой, і знаєте що ще? Людина на ім'я Рой Гріммет збирається орендувати землю поруч з батьковим коктейль-баром, зробити там тир для стрільби з лука, привезти своїх дружину і дітей і зажити собі в трейлері.

Мама каже, що в трейлерах живе тільки біла шваль, але мені цікаво подивитися, як там, усередині трейлера.

Схоже, не скоро я заведу поні. Папі ще потрібно побудувати для нього стайню, а зараз йому ніколи.

Побіжу, звуть є чізбургери ...

червня 1952 |  червня 1952

анотація |  квітня 1952 |  квітня 1952 |  квітня 1952 |  Мая 1952 |  Мая 1952 |  Мая 1952 |  Мая 1952 |  Июля 1952 |  Июля 1952 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати