На головну

солом'яний дружина

Ви в положенні, мадам, знайдіть вихід. Який-небудь надійний і простий. І розійдемося без взаємних вигод: Ви як вдова, а я - як холостий. Костянтин Арбенин.

"Не прилюбодій". (Біблія: Вихід 20:14)

Ще не так давно відносини чоловіка і жінки, які не скріплені офіційним союзом і церковним вінчанням, вважалися блудом і ганебною справою. Але минув час, змінилися звичаї, і звичний термін «цивільний шлюб» придбав інше значення. Зараз так називають відносини, в основі яких лежать лише почуття або вигода, або інші якісь мотиви, скріплені усним договором і офіційно не визнані ні церквою, ні державою.

Люди до цього сьогодні ставляться по-різному, і якщо на вулиці провести опитування, то можна отримати самі суперечливі думки і відповіді.

ВІН: - Така форма шлюбу дуже навіть зручна, без печатки в паспорті, без будь-якої відповідальності, обов'язків і прав. Я спробував, і мені це сподобалося.

ВОНА: - Найскладніше для мене - це стан невизначеності: я - і дружина, і не дружина. Деякі чоловіки розглядають «це» як показник моєї доступності. Дуже складно з батьками. Я думаю, що, якби наші відносини були зареєстровані в ЗАГСі, все було б інакше, а подруги не називали б

мене «солом'яної дружиною».

ВОНИ:. - Ми вважали, що пізнаємо один одного краще, живучи в цивільному шлюбі, але, добре дізнавшись один одного, не захотіли далі жити разом, розійшлися. Цивільний шлюб допоміг нам розглянути один одного. ВОНА: - Я хочу вийти заміж, набрид мені цей цивільний шлюб. Коли дзвоню йому на роботу і мене запитують, хто дзвонить, не знаю, що говорити: дружина, коханка, подруга життя ... Відчуваю себе від цього якийсь ущербної. А так хочеться весілля: ... плаття, фата, кільце. Та й коли на вулиці мужики пристають, не вірять, що зможемо, відповідають: обманюєш, бо кільця немає.

ВІН: - Я за цивільний шлюб, люди зараз зі складними характерами. Краще спочатку пізнати один одного. Так набагато простіше, і з розлученням ніяких складнощів.

ВОНА: - Якщо люди люблять один одного, значить, вони повинні один одному довіряти. Я вважаю, що цивільний шлюб розбещує людей, вони не дорожать одне одним, з легкістю йдуть на сумнівні знайомства, статеві зв'язки.

Хоч би яким «сучасним» не було поняття цивільний шлюб, експерименти з такою вічною цінністю, як родина, все одно є нечесними, розбещеними і грішними.

Раніше це називалося ганебним словом «співжиття», зараз же «цивільний шлюб» настільки актуальний і модний, що багато молодих (і не дуже) пари не починають законну спільне життя, не пізнавши і не зазнавши один одного на сумісність характерів і побутову міцність. Але, тим не менше, люди, які перебувають у цивільному шлюбі, позбавлені соціальної захищеності, у них немає відчуття серйозності всього з ними відбувається, міцності положення і психологічного комфорту.

Причини, за якими «солом'яні подружжя» не реєструють свої стосунки, різні.

Для чоловіка - це прекрасна можливість уникнути зайвої відповідальності. У жінок - це, частіше за все, боязнь втратити чоловіка. «Подружжя» переконують оточуючих (і, в першу чергу, самих себе), що головне - це відчуття, а формальності потім, вони нікуди не підуть. Залишаючи собі можливість для відступу, чоловік може і не усвідомлювати, що він цим ранить жінку і змушує її знаходиться в психологічному дискомфорті. Адже навіть за ідеальних відносинах в такій сім'ї жінка підсвідомо боїться залишитися одна набагато більше, ніж це було б при відносинах, зареєстрованих державою.

З юридичного боку бувають серйозні складності, коли пара приймає рішення розлучитися. Адже в цьому випадку реєстрація шлюбу захищає майнові та інші права подружжя і їхніх дітей.

Тому цивільний шлюб - це завжди ризик, притому ризик невиправданий, який породжується якийсь збоченій, неповноцінною формою сімейних відносин, хоча зовні все начебто виглядає як і в звичайній родині. Однак офіційно відносини подружжя не зареєстровані.

Цікавим є такий факт. За результатами опитувань пар, що живуть в цивільному шлюбі, більш 90% опитаних жінок вважають себе «заміжня», в той час як 85% чоловіків вважають себе «холостими»,

¦ І, на жаль, число таких незареєстрованих спілок з кожним роком зростає. Одночасно зростає і кількість абортів, матерів-одиначок, зростає і покоління «цивільних» дітей. Загальновідомий також факт, що «співмешканці» частіше схильні до алкоголізму і наркоманії, хворіють венеричними захворюваннями, вплутуються в злочинні зв'язки.

Мабуть, порушення та ігнорування Божих законів обходяться любителям «вільного кохання» недешево.

Ось що говорять про такого роду відносинах віруючі християнських протестантських церков:

- Цивільний шлюб - це гра в сім'ю, а гри зазвичай мають тенденцію закінчуватися. Це щось таке надумане, несправжнє, «понарошку», як ніби можна прикинутися ненадовго чоловіком і дружиною. Я вважаю, що це відмова від відповідальності, що неприпустимо в сучасному суспільстві.

- Я негативно ставлюся до цивільного шлюбу. Люди не несуть ніякої відповідальності за сім'ю. У будь-який момент можна розвернутися і піти: ніхто нікому нічого не винен і не зобов'язаний.

- Цивільний шлюб за своєю природою є протилежністю постанов Божих, тому що Його воля в тому, щоб люди жили в законних відносинах. Люди живуть в цивільному шлюбі, тому що немає ніяких зобов'язань, захотіли - зійшлися, захотіли - розійшлися, ніщо їх не тримає і не пов'язує.

- Я сам прожив у цивільному шлюбі кілька років і можу сказати одне: чим довше це триває, тим нижча ймовірність, що шлюб буде коли-небудь зареєстрований. У цивільному шлюбі у людей виникає відчуття тимчасовості, несерйозності відносин. Втім, в житті таких людей є і багато інших проблем. Я зрозумів, що тільки любов, яку дає Бог, а також рішення і дії, засновані на Його Слові, здатні змінити в кращу сторону будь-які несправжні відносини. Цивільний шлюб рідко стає офіційним, тому що підсвідомо людина сприймає такі відносини як «чернетка», якому властиво містити безліч помилок і помарок. А «чернетка» зазвичай відправляється у відро для сміття, щоб поступитися місцем новому аркушу, на якому пишеться доля людини заново. І теж не обов'язково «начістовую».

І непомітно в життя людини приходить прокляття, від якого необхідно звільнитися. І людині потрібно знати, як це зробити. Я це знаю.

Глава 6 Віртуальні вбивці |  триповерховий лексикон

глава 15 |  Глава 1 |  Пастор - людина, і мені хочеться його виправляти. |  І, згідно з даною нам благодаттю, маємо різні дари, то маєш пророцтво в міру віри, маєш служіння, перебувай у служінні; коли вчитель - на навчання, |  Глава 3 Дар позиції |  небезпечна телеманія |  Правда про Гаррі Поттера |  Гомеопатія |  Християнство і прикмети |  Християнство і нетрадиційні методи лікування |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати