глава 25 |  глава 26 |  глава 27 |  глава 28 |  глава 29 |  Глава30 |  глава 31 |  глава 32 |  глава 33 |  глава 34 |

загрузка...
загрузка...
На головну

глава 36

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Він спробував стягнути їх на підлогу. Кестрел вирвала руку і вдарила ребром долоні по його переніссі. Вона почула хрускіт, і на її пальці бризнула кров.

Пройда крякнув і зойкнув. Його долоні піднялися до зламаного носа, приглушаючи звуки, затискаючи кров.

Відпускаючи Кестрел.

Вона відштовхнула його. «Ніж», - думала вона. Її саморобний ніж з керамічного черепка, захований серед плюща. У неї є зброя, вона не беззахисна, цього не станеться, вона не ...

Пройда вдарив її по обличчю.

Кестрел збило з ніг. Вона лежала на підлозі, притискаючись щокою до килима, моргаючи побачивши плетених візерунків. Кестрел змусила себе встати. Її знову штовхнули на підлогу. Вона почула, як з піхов вийшов кинджал, як Пройда говорить речі, які вона відмовлялася розуміти.

А потім пролунав гуркіт.

Кестрел не намагалася усвідомити, що це за звук, вона не могла навіть дихати, притиснута вагою Шахрая. Але раптово він видерся на ноги. Він більше на неї не дивився.

Він дивився на Аріна, який увірвався в двері.

З піднятим мечем Арин увійшов до кімнати. Його обличчя було так блідо і напружене, що здавалося, ніби він складається тільки з кістки і гніву.

- Арин, - заспокійливо сказав Пройда. - Ти все неправильно зрозумів.

Арин замахнувся, і його клинок зніс би голову Плута з плечей, якби той не нахилився. Пройда почав говорити так, ніби вони посперечалися через гру, правила якої були забуті. Він говорив, що це нечесно, раз зброю Аріна більше розміром, що старі друзі не повинні боротися. Що валоріанская дівчисько сама напала на нього.

- Подивися на моє обличчя, - сказав Пройда. - Просто подивися, що вона зі мною зробила.

Арин встромив свій меч в груди Шахрая. Пролунав скрегіт металу по кістки. Звуки задухи, потік крові. Меч Аріна увійшов по саму рукоять. Вістря стирчало зі спини Пройди, і чоловік осел і склався навпіл, заливаючи Аріна червоним, але обличчя того не змінилося. Воно виражало лише суворість і смерть.

Очі Плута розширилися в невірі. А потім стемніє.

Арин випустив меч і встав на коліна поруч з Кестрел. Його закривавлена ??рука піднялася до її забитою щоці, і дівчина відскочила від вологого дотику, а потім подалася в його обійми. Арин ніжно пригорнув її до свого бушующему серцю. Кестрел вдихнула.

Ковток повітря. Різкий. Короткий. Ще один.

Вона почала тремтіти. Її зуби цокотіли. Арин говорив «ш-ш-ш», як якщо б вона плакала, і вона усвідомила, що і справді плаче. Тут же вона згадала, що Арин не була притулком, а кліткою.

Вона відсторонилася.

- Ключ, - прошепотіла вона.

Арин опустив руки, і вони повисли уздовж його тіла.

- Що?

- Ти дав шахрай ключ від моїх кімнат!

А як ще, як ще Пройда міг підкрастися до неї так тихо? Арин запросив його, відкрив йому свій будинок, розділив з ним все, чим володів, запропонував йому її ...

- Ні. - Здавалося, Аріна нудить. - Ніколи. Ти повинна мені повірити, я б ніколи цього не зробив.

Кестрел стиснула щелепи.

- Подумай, Кестрел. Навіщо мені давати шахрай ключ від твоїх покоїв, тільки щоб потім вбити його?

Вона похитала головою. Вона не знала.

Арин провів рукою по лобі, розмазуючи кров. Він спробував стерти її рукавом, але, коли глянув на Кестрел, над його сірими очима все ще залишалася червона смуга. Однак тієї злості, яка переповнювала його, коли він увійшов, більше не було. Зараз він виглядав звичайним юнаків.

Арин встав, витягнув меч з тіла Плута і обмацав кишені мерця. Він виявив товсте залізне кільце з дюжинами ключів. Арин крутив його в руці, спостерігаючи, як ключі з дзвоном б'ються один об одного.

Він стиснув їх у кулаці.

- Мій будинок, - гірко вимовив Арин і подивився на Кестрел. - З ключів роблять дублікати. - Його очі благали її. - Я не знаю, скільки наборів було у сім'ї Айрексу. Пройда міг якимось чином роздобути ці ще до Зимового балу.

Кестрел розуміла, що його слова, швидше за все, є правдою. Вона не могла уявити собі, щоб страх, що відбилася на його обличчі при вигляді її на підлозі, міг бути удаваним. Або що він міг грати зараз: він виглядав так, ніби то, що відбувалося з нею, відбувалося і з ним теж.

- Повір мені, Кестрел.

Вона вірила ... і не вірила.

Арин розтиснув кільце, зняв з нього два ключа і вклав їх в долоню Кестрел.

- Це від твоїх покоїв. Нехай будуть у тебе.

Кестрел дивилася на тьмяний метал в своїй долоні. Один ключ вона дізналася. Інший ...

- Це від дверей в саду?

- Так, але ... - Арин відвів погляд. - Навряд чи тобі захочеться скористатися ним.

Кестрел вже здогадалася, що покої Аріна розташовувалися в західному крилі і раніше належали його батькові, а ті, в яких жила вона - його матері. Але тільки тепер вона зрозуміла, для чого призначалася двері в саду: щоб чоловік і дружина могли відвідувати один одного, не сповіщаючи про це весь будинок.

Кестрел піднялася на ноги, тому що Арин стояв і їй набридло корчитися на підлозі.

- Кестрел ... - Арин ставив своє питання з явним небажанням. - Наскільки сильно ти поранена?

- Як бачиш. - Її око запливло, а щока була обідрана про килим. - Обличчя. Нічого більше.

- Я міг би вбити його тисячу раз і раніше хотіти зробити це знову.

Кестрел подивилася на мертве тіло Пройди, чия кров просочувала килим.

- Хтось повинен прибрати це. Але не я. Я - не рабиня.

Арин тихо відповів:

- Мабуть, не рабиня.

- Можливо, я б повірила тобі, якби ти віддав мені всі ключі.

Куточок його губ смикнувся.

- О, але хіба в тебе залишилася б хоч крапля поваги до мого розуму?

* * *

Коли опустилася ніч, Кестрел відчинила двері в саду. Дерева за стіною стояли такі ж голі, як і з її боку, а сама стіна була настільки ж гладкою. На терасі Аріна світло не горіло, але коридор, який вів від сонячної кімнати в інші покої, сяяв.

Десь серед верств і форм освітлених кімнат рухалася висока тінь.

Арин не спав.

Кестрел прослизнула назад в свій сад і замкнула двері.

Тремтіння, яка охоплювала її раніше - після того, що сталося, - повернулася. На цей раз вона зародилася глибоко всередині дівчини. Навіть якщо Кестрел виходила в сад з думкою про втечу, побачивши тінь Аріна, вона зрозуміла, що насправді шукала його присутності.

Вона не могла винести самотності.

Кестрел початку крокувати по саду, під її ногами шаруділа галька.

Якщо вона не буде зупинятися, то, можливо, зуміє забути про вагу Шахрая. Про те, як горіло від болю її обличчя. Про те моменті, коли вона усвідомила, що нічого не може вдіяти.

Все зробив Арин. Потім він підняв тіло на плече і пішов із ним. Скрутив просочений кров'ю килим і забрав і його теж. Можливо, він би полагодив двері, яка висіла, перекіс на петлях.

Але Кестрел попросила його піти. І він пішов.

Арин ставав тією людиною, якими захоплювався її батько. Нещадним. Здатним прийняти рішення, пройти через нього і закрити за собою двері. Кестрел здавалося, ніби Арин - це тінь її самої або, скоріше, тієї дівчини, якій вона повинна була бути.

Дочка генерала Траяна не опинилася б у подібному становищі.

Вона б не злякалася.

Її ноги топтали камені.

А потім вона щось почула і завмерла.

Коли в холодній темряві розгорнулася перша нота, Кестрел не зрозуміла, що це. Це було неголосне звучання чистої, дзвінкою краси. Кестрел чекала, і почула це знову.

Пісня.

Вона лилася, як піднімається в стовбурі дерева смола, як проступають на корі золоті краплі. Потім - розкішне ковзання. Співак, який відчуває свій голос.

Звільнений, голос Аріна піднявся над стіною саду. Він розлився навколо страху Кестрел і ввібрав його. Безсловесне тепло музики набуло знайому форму.

Колискова. Давно-давно Іней співала її для Кестрел, як співав її зараз Арин.

Можливо, він помітив її в своєму саду або почув її неспокійні кроки. Кестрел не знала, як він здогадався, що вона потребує його втіхою в тій же мірі, що і в кам'яній стіні між ними. Однак, коли пісня закінчилася і в ночі віддалося мовчання, яке саме по собі було музикою, Кестрел перестала боятися.

І вона повірила Аріну. Повірила всьому, що він коли-небудь їй говорив.

Повірила його мовчання з того боку стіни, яке обіцяло, що він залишиться там стільки, скільки їй буде потрібно.

Коли Кестрел повернулася в будинок, вона несла в собі його пісню.

Це була свічка, яка висвітлювала її шлях і оберігала сон.

* * *

Арин прокинувся. На його губах досі залишався смак музики.

Потім він згадав, що вбив свого друга і у геранцев не залишилося ватажка. Він шукав в собі жаль, але не знаходив його. Лише відлуння власної змученої люті.

Арин піднявся і бризнув в обличчя водою, облив нею своє волосся. Особа, яку він побачив в дзеркалі, здавалося йому чужим.

Він акуратно одягнувся і вийшов дізнатися, як виглядає світ.

У коридорах за межами своїх покоїв він ловив на собі обережні погляди людей, деякі з яких були слугами Айрексу, інші працювали в цьому будинку при його батьків. Вони вхопилися за життя там, де вона їх залишила. Коли Арин ніяково повідомив їм, що вони не зобов'язані виконувати свої колишні ролі, ці люди відповіли йому, що краще будуть мити підлоги і готувати, ніж боротися. З оплатою можна почекати.

У будинку Аріна жили і інші геранци, бійці, які швидко ставали солдатами. Вони теж стежили за ним поглядами, але нічого не сказали про тіло, яке він проніс вчора через будинок і поховав на території маєтку.

Те, що йому не задавали питань, змушувало його нервувати.

Арин пройшов повз відчинені двері в бібліотеку, а потім зупинився і повернувся назад. Він відчинив двері ширше, щоб краще бачити Кестрел.

В каміні горів вогонь. В кімнаті було тепло, і Кестрел переглядала вміст полиць так, ніби це був її будинок, чого і хотів Арин. Стоячи до нього спиною, вона, тримаючи палець на палітурці, нахилила до себе одну книгу.

Потім Кестрел ніби відчула його присутність. Вона поставила книгу на місце і обернулася. Її обдерта щока покрилася скоринкою, а оточений чорнотою очей не відкривався. Інший очей, мигдалеподібний, вчиненого бурштинового кольору, уважно вивчав Аріна. Вид Кестрел схвилював його навіть сильніше, ніж він очікував.

- Не розповідай людям, чому вбив Шахрая, - сказала Кестрел. - Від цього у тебе не додасться шанувальників.

- Мені все одно, що про мене думають. Люди повинні дізнатися, що сталося.

- Чи не тобі про це розповідати.

В каміні голосно тріснуло і клацнуло обвуглене поліно.

- Твоя правда, - повільно вимовив Арин, - але я не можу брехати.

- Тоді не говори нічого.

- Мені будуть задавати питання. Мені доведеться нести відповідальність перед нашим новим ватажком, хоча не впевнений, хто займе місце Плута ...

- Ти. Це очевидно.

Арин похитав головою.

Кестрел смикнула плечем і повернулася назад до книг.

- Кестрел, я прийшов сюди не для того, щоб говорити про політику.

Її рука злегка тремтіла, і вона почала водити нею по корінцях книг, щоб приховати це.

Арин не знав, наскільки минула ніч змінила те, що було між ними, і яким чином.

- Прости мене, - сказав він. - Пройда ніколи не повинен був стати для тебе загрозою. Тебе не повинно навіть бути в цьому будинку. Ти виявилася в цьому положенні, тому що я поставив тебе в нього. Тримаю тебе тут. Будь ласка, пробач мене.

Її пальці, тонкі і сильні, завмерли.

Арин ризикнув доторкнутися до її долоні, і Кестрел не відняти її.

глава 35 |  глава 37
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати