глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

загрузка...
загрузка...
На головну

глава 15

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Слова Іней стурбували Кестрел, але не настільки, щоб вона змінила свою поведінку. Вона як і раніше брала Аріна з собою, коли бувала з візитами в суспільстві. Їй приносив задоволення його гострий розум - і навіть його гострий язик. Проте вона не могла не визнати, що їхні розмови на геранском створювали ілюзію відокремленості. Можливо, так було з-за самої мови; геранскій завжди здавався їй ближче, ніж валоріанскій, ймовірно, тому, що після смерті матері у батька не вистачало для неї часу, і саме Іней заповнила порожнечу, уроками геранского відволікаючи Кестрел від сліз.

Кестрел часто доводилося нагадувати собі, що Арин знає її мову не гірше, ніж вона - його. Іноді, коли вона помічала, що він прислухається до якогось порожнього розмови за вечерею, вона задавалася питанням, як він зумів в такій мірі оволодіти валоріанскім. Трохи рабам це вдавалося.

Незабаром після її другої гри з Аріна в «Ікло і Жало» вони вирушили до Джесс.

- Кестрел! - Джесс обняла її. - Ти зовсім про нас забула.

Джесс очікувала пояснень, але, подумки перебравши різні виправдання - уроки стратегії з батьком, годинник практики за роялем і дві гри в «Ікло і Жало», які, як їй здавалося, зайняли часу куди більше, ніж насправді, - Кестрел сказала тільки :

- Ну, зараз-то я тут.

- І з готовим вибаченням. Інакше я з тобою поквитатися.

- Так? - Кестрел послідувала за Джесс в салон, помітивши, як кроки Аріна позаду неї стали тихіше, коли він ступив з мармуру коридору на килим. - Мені варто побоюватися?

- Ще б. Якщо ти не вимолити мого прощення, я не піду з тобою до кравця, щоб замовити сукні для Зимового балу у губернатора.

Кестрел розсміялася:

- До першого дня зими ще дуже далеко.

- Але твої вибачення я сподіваюся почути раніше.

- Я благаю тебе пробачити мене, Джесс.

- Добре. - Карі очі Джесс весело блиснули. - Я прощаю тебе, але за умови, що ти дозволиш мені вибрати тобі сукню.

Кестрел кинула на неї безпорадний погляд. Вона мигцем подивилася на Аріна, який стояв біля стіни. Хоч його обличчя нічого не виражало, у Кестрел склалося враження, що він сміється над нею.

- Ти одягаєшся занадто скромно, Кестрел. - Коли Кестрел почала заперечувати, Джесс взяла її руку в свої і потрясла. - Ось. Ми домовилися. Вважай, що все вже зроблено. Валоріанка дорожить своїм словом.

Кестрел, визнаючи поразку, звалилася поруч з Джесс на диван.

- Ронан засмутиться, що розминувся з тобою, - сказала Джесс.

- Його немає вдома?

- Він відвідує леді Фаріс.

Кестрел підвела брову.

- Тоді я впевнена, що її чари втішать будь жалю, які можуть відвідати його на мою приводу.

- Тільки не кажи мені, що ревнуєш. Ти ж знаєш, що Ронан до тебе відчуває.

Раптово Кестрел гостро відчула присутність в кімнаті Аріна. Вона глянула на нього, очікуючи побачити нудьгуюче вираз, яке зазвичай брало його обличчя при Джесс. Вона помилилася. Арин виглядав дивно уважним.

- Можеш йти, - сказала вона йому.

На мить їй здалося, що він може стати проти її волі. Потім він розвернувся на підборах і вийшов з кімнати.

Коли двері за ним зачинилися, Кестрел сказала Джесс:

- Ми з Ронаном - друзі.

Джесс нетерпляче фиркнула.

- І є тільки одна причина, чому молоді люди на зразок нього відвідують леді Фаріс, - продовжила Кестрел, думаючи про сина Фаріс і ямочки на його щоці. Вона подумала над можливістю того, що батько дитини - Ронан. Це не схвилювало її, що, в свою чергу, здалося їй дивним. Хіба їй не слід звертати увагу? Хіба вона не заохочувала залицяння Ронана? Проте думка про те, що Фаріс народила від Ронана, ковзнула по поверхні її свідомості і спокійно пішла на дно без всякого сплеску, хвилювання або ряби.

Що ж, якщо він батько дитини, той був зачатий більше року тому. І якщо Ронан і зараз з Фаріс, то які зобов'язання можуть бути між ним і Кестрел?

- Фаріс відома в широких колах, - сказала вона Джесс. - Крім того, її чоловік в столиці.

- Молоді люди відвідують Фаріс тому, що її чоловік - один з найвпливовіших чоловіків в місті, і вони сподіваються, що Фаріс допоможе їм стати сенаторами.

- І яку плату, як ти думаєш, вона з них стягує?

Джесс виглядала обуреної.

- З чого Ронаном заперечувати проти її ціни? - Запитала Кестрел. - Фаріс красива.

- Він не стане цього робити.

- Джесс, якщо ти думаєш, що можеш переконати мене, ніби Ронан безневинний і ніколи не був з жінкою, ти помиляєшся.

- Якщо ти вважаєш, що Ронан віддасть перевагу тобі Фаріс, ти збожеволіла. - Джесс похитала головою. - Все, чого він хоче, - це знака твого розташування. Тобі він давав їх досить.

- Нічого не значущі компліменти.

- Ти не хочеш їх бачити. Ти не вважаєш його симпатичним?

Кестрел на могла заперечувати, що в Ронаном було все, на що вона могла сподіватися. Він справляв хороше враження. Був дотепний, добрий. І не заперечував проти її музики.

Джесс запитала:

- Хіба ти не хотіла б, щоб ми стали сестрами?

Кестрел доторкнулася до однієї з багатьох блискучих світлих кіс Джесс. Вона витягнула її з високої зачіски подруги і прибрала назад.

- Ми вже сестри.

- Справжніми сестрами.

- Так, - тихо відповіла Кестрел. - Я б цього хотіла. - Вона завжди хотіла стати частиною сім'ї Джесс - ще з того часу, як була дитиною. У Джесс був ідеальний старший брат і терплячі батьки.

Джесс видала захоплений зойк. Кестрел різко на неї подивилася.

- Тільки спробуй сказати йому.

- Я? - Невинно відгукнулася Джесс.

* * *

Пізніше того ж дня Кестрел сиділа навпроти Аріна в музичній кімнаті. Вона відкрила свої картки: пару вовків і три миші.

Арин з приреченим зітханням перевернув свої. У нього була непогана комбінація, але не виграшна, і сьогодні він грав з меншим майстерністю, ніж зазвичай. Він застиг на своєму стільці, ніби фізично готуючись до її питання.

Кестрел вивчала його гравіювання. Вона була впевнена, що він міг би скласти кращу комбінацію, ніж пара ос. Вона подумала про картки, які він показував раніше, і про безпечність, з якою відкидав інші. Якби вона не знала, наскільки він не любить програвати їй, то запідозрила б, що він піддався.

Вона сказала:

- Ти здаєшся абстрактним.

- Це твоє запитання? Ти питаєш, що мене відвернуло?

- Значить, ти визнаєш, що це правда?

- Ти диявол, - заявив він, повторюючи слова, вимовлені Ронаном після гри на пікніку у Фаріс. Потім, помітно обурюючись себе, він сказав: - Став своє питання.

Кестрел могла б вимагати пояснення, але його неуважність цікавила її менше, ніж що розташувалася в її свідомості загадка. Вона вважала, що Арин - не той, ким здається. Він володів статурою людини, якій з дитинства доводилося важко працювати, проте вмів грати в валоріанскую гру, і грати добре. Він говорив на її мові так, ніби старанно вивчав його. Знав - або прикидався, що знає, - звички геранской леді і розташування її покоїв. Спокійно і впевнено поводився з жеребцем Кестрел, і хоч це, можливо, нічого не значило (він ні разу не їздив на Джавелін), але дівчина знала, що до війни вміння їздити верхи в геранском суспільстві було ознакою високого становища.

Кестрел вважала, що Арин - хтось, хто низько впав.

Вона не могла запитати, чи правда це, так як пам'ятала, наскільки різко він відповів, коли вона поцікавилася, чому його вивчили на коваля. Це питання здавався їй цілком невинна, однак він поранив Аріна.

Вона не хотіла завдавати йому болю.

- Як ти навчився грати в «Ікло і Жало»? - Запитала вона. - Це валоріанская гра.

Він помітно розслабився.

- Був час, коли геранци із задоволенням відправляли кораблі в вашу країну. Нам подобався ваш народ. І ми завжди захоплювалися мистецтвами. Наші моряки давно завезли на півострів картки «Ікла і Жала».

- «Ікло і Жало» - гра, а не мистецтво.

Він здивовано схрестив руки на грудях.

- Як скажеш.

- Я здивована, що геранцам чимось подобалися валоріанци. Я вважала, що ви вважали нас нерозумними варварами.

- Дикими створіннями, - пробурмотів Арин.

Кестрел була впевнена, що почулося.

- Що?

- Нічого. Так, ви були абсолютно Безкультурна. Їли руками. Розвагою для вас було спостерігати, хто і кого вб'є першим. Однак, - він зустрівся з нею поглядом і тут же відвів очі, - ви славилися і ще дечим.

- Чим? Що ти маєш на увазі?

Він похитав головою і знову зробив той незрозумілий жест, піднявши долоню і змахнувши нею в повітрі біля скроні. Потім він сплів кисті рук разом, розтягнув їх і став перемішувати картки.

- Ти задала занадто багато питань. Якщо хочеш відповіді, тобі доведеться виграти їх.

Тепер він не виявив ні натяку на неуважність. По ходу гри він не звертав уваги, коли вона намагалася спровокувати його або розсмішити.

- Я бачив твої витівки на інших, - сказав він. - Зі мною вони не спрацюють.

Він переміг. Кестрел чекала, нервуючи і гадаючи, чи відчував він такі ж емоції, коли сам програвав.

Його голос прозвучав невпевнено:

- Ти зіграєш для мене?

- Зіграти для тебе?

Арин скривився і сказав рішучіших тоном:

- Так. Те, що я виберу.

- Я не заперечую. Просто ... мене рідко просять.

Він встав з-за столу, переглянув вміст полиць уздовж стін і повернувся з нотною зошитом. Кестрел взяла її.

- Це музика для флейти, - сказав Арин. - Можливо, тобі знадобиться час, щоб перекласти її на рояль. Я можу почекати. Наприклад, до нашої наступної гри ...

Кестрел нетерпляче змахнула зошитом, щоб змусити його замовкнути.

- Це не складно.

Він кивнув і сів на стілець, що стояв найдалі від рояля, у скляних дверей в сад. Кестрел була рада цій відстані. Вона опустилася на табурет перед інструментом і перегорнула партитуру. Мова заголовка і нотацій був геранскім, пожовклі від віку. Кестрел помістила зошит на пюпітр, довше необхідного розгладжуючи папір. Її пальці охопило збудження, ніби вона вже занурила руки в музику, але це відчуття було ограни по краях металевим мереживом страху.

Вона пошкодувала, що Арин вибрав ноти саме для флейти. Краса цього інструменту полягала в його простоті, за звучанням він нагадував людський голос. Він звучав так чисто, і звучав на самоті. Рояль ж, навпаки, представляв собою складну систему - це був корабель зі струнами замість снастей, корпусом замість палуби і піднесеною кришкою, що символізує вітрило. Кестрел завжди вважала, що рояль за звучанням нагадує не один інструмент, але дует, в якому то зливаються, то розходяться високі і низькі ноти.

«Музика для флейти», - з досадою подумала Кестрел, не піднімаючи очей на Аріна.

Вона почала незграбно. Потім забарилася і передала мелодію правій руці, а лівою початку імпровізувати, витягуючи зі своєї свідомості темні, глибокі поєднання. Вона відчула, як ожили і злилися воєдино контрасти. Кестрел забула про складність того, що робить, і просто грала.

Це була ніжна, сумна композиція. Закінчивши, Кестрел відчула смуток. Її очі знайшли Аріна.

Вона не знала, спостерігав він, як вона грала. Зараз він не дивився в її бік. Його розсіяний незрячий погляд був спрямований в сад. Риси його обличчя пом'якшилися. Кестрел усвідомила, що він змінився. Вона не могла зрозуміти, в чому саме, але тепер він здавався їй іншим.

Потім він подивився на неї, і від несподіванки Кестрел з вельми немелодійний звуком впустила руку на клавіші.

Арин посміхнувся. Це була щира посмішка, якої він дав Кестрел зрозуміти, що всі інші були лише облудою.

- Дякую, - сказав він.

Кестрел відчула, що червоніє. Вона зосередилася на клавішах і почала щось грати. Просту композицію, щоб відвернути себе від того факту, що її не так-то просто було змусити почервоніти, особливо без видимої причини.

Але вона усвідомила, що її пальці не залишають тенорову тональність.

- Ти справді не співаєш?

- Ні.

Вона вслухалася в тембр його голосу і дозволила своїм рукам переміститися до більш низьким тонам.

- Правда?

- Я не співаю, Кестрел.

Її пальці зісковзнули з клавіш.

- Як шкода, - сказала вона.

глава 14 |  глава 16
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати