Головна

з Відкритого банку завдань ДПА ФІПІ 5 сторінка

  1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

безперервних бомбардувань, про руїни і пожежах, але крізь дим військового руйнування продовжував бачити мирний і сонячне місто у неозорого моря. (33) Той, який потрібен був мені ...

(За В. П. Крапівін) *

* Крапівін Владислав Петрович (Нар. 1938 р) - дитячий письменник. Його книги були включені в «Золоту бібліотеку обраних творів для дітей та юнацтва», «Бібліотеку пригод і наукової фантастики», «Бібліотеку світової літератури для дітей». Деякі твори письменника екранізовані.

Напишіть твір-роздум, розкриваючи зміст висловлювання російського філолога А. А. Кузнєцова: «Виклад" від першої особи ", вживання слів і зворотів розмовної характеру дають автору можливість впливати на свідомість і почуття читача». Аргументуючи свою відповідь, приведіть 2 прикладу з прочитаного тексту.

Наводячи приклади, вказуйте номери потрібних пропозицій або застосовуйте цитування.

Ви можете писати роботу в науковому або публіцистичному стилі, розкриваючи тему на лінгвістичному матеріалі. Почати твір Ви можете з наведеного висловлювання.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів. Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

(1) Він тюхтій, цей Вовка. (2) Олег же його попереджав! (3) Сільські хлопці хороші, але їх треба авторитетом брати, після цього вони стануть друзями - во!

(4) А з авторитетом ось що вийшло.

(5) Олег щось у Вільшанці сто раз був. (6) Він тільки виліз з автобуса, і до нього відразу кинулися хлопчаки: Мінтін, Вітьок і Єгорка. (7) розхапали речі і понесли до будинку його рідні.

(8) А у самого будинку на Вовку пішов якийсь Сивобород козел. (9) Чого козел Сівка від Вовки хотів, невідомо, і Вовка про всяк випадок позадкував, спіткнувся і гепнувся прямо в бруд.

(10) Вітьок і Мінтін ка-ак захохочут, за ними - найменший - Єгорка. (11) А Вовка від сорому готовий був провалитися крізь землю.

(12) Після обіду Мінтін з Вітьком повели компанію в ліс в свій «фірмовий» малинник.

(13) Видершись на обрив по вузенькій стежці, вони опинилися на покинутій вирубці. (14) Це і був малинник: запах малини, спека і джмелиний спів ...

(15) Коли наїлися малини, повернули назад і по дорозі вирішили зайти в старий парк.

(16) Одна з алей йшла в самий глухий кут парку. (17) Там стояла колишня панська контора, яка дивилася на перехожих лякає чорними порожніми вікнами.

(18) Сонце вже хилилося до заходу, і було зовсім по-вечірньому.

- (19) Тут чорт живе, - несподівано сказав Мінтін, - це все наші люди похилого віку знають.

- (20) Там, - вказав пальцем в небо Олег, - космонавти цілодобово працюють у поті чола, а у вас - чорти!

(21) Олег пхнув Вовку коліном і губами показав: «Авторитет! ..» (22) А вголос сказав:

- (23) Вовка, сходи в розвідку і виведи цього чорта на чисту воду.

(24) Вовка поморщився ... (25) А може, правда там хтось є?

- (26) Я з тобою піду! - Закричав Єгорка.

- (27) Удвох і дурень сходить, - відрізав Олег. - (28) Або ти один йди, або я один.

- (29) Гаразд, пішов я, - сказав Вовка.

(30) Він розумів: Олег точно вже піде замість нього, але тоді - хоч в іншу школу йди.

(31) Вовка повільно попрямував до чорного входу і завмер. (32) Він заплющив очі, дорахував до п'яти і увійшов. (33) Його охопила холодна, як вода, темрява. (34) Серце калатало у самого горла ... (35) Але очі потроху звикли, і тьма трохи розсіявся. (36) Він глянув в самий темний куток - прямо на нього дивилися страшні золоті очі. (37) Ох і заверещав він, а потім засміявся дрібним, як тремтіння, сміхом і пішов на ці очі, адже він розгледів під ними знайому сиву бороду.

- (38) Сівка, - з полегшенням сказав Вовка.

- (39) Молоток, старий! (40) Тепер ти легенда, Мінтін по всьому селу рознесе, - якось навіть із заздрістю сказав Олег.

- (41) А, дрібниці, головне, ми Сивку додому привели, - відповів Вовка і трохи, звичайно, збрехав.

(42) Але він радий був події, тому що Вітьок його заповажав і Сівка виявився Сівка, а не чимось на зразок ...

(За В. І. Одноралова) *

* Одноралов Володимир Іванович (Нар. 1946 р) - оренбурзький поет, прозаїк, публіцист і дитячий письменник.

Напишіть твір-роздум, розкриваючи зміст висловлювання сучасного російського філолога О. Н. Ємельянової: «Авторська мова володіє не тільки зображальністю, але і виразністю і характеризує не тільки об'єкт висловлювання, а й того, хто говорить». Аргументуючи свою відповідь, приведіть 2 прикладу з прочитаного тексту.

Наводячи приклади, вказуйте номери потрібних пропозицій або застосовуйте цитування.

Ви можете писати роботу в науковому або публіцистичному стилі, розкриваючи тему на лінгвістичному матеріалі. Почати твір Ви можете з наведеного висловлювання.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів. Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

(1) У передмісті одного звичайнісінького міста жила сама звичайна сім'я: тато Вітя, мама Віка, син Митя і дочка Ніка. (2) Діти були слухняними, але вони дуже не любили лягати спати. (3) Щовечора був скандал:

- (4) Діти, лягайте спати! (5) Вже пізно ... - сердився тато Вітя.

- (6) Ну, тато, ще півгодинки можна ми пограємо? (7) Татко, будь ласка, - просили діти.

(8) Ось і сьогодні діти ну ніяк не хотіли йти спати.

- (9) Даю вам десять хвилин, - сказав роздратовано тато і вийшов з кімнати.

- (10) Давайте зберемо іграшки і будемо лягати, - сказала мама.

(11) В кінці кінців діти лягли в свої ліжечка і закрили очі.

(12) Вибило опівночі. (13) І раптом Митя побачив, що в кімнаті стало відбуватися щось незвичайне. (14) Дитячі іграшки почали оживати: ляльки поправляли свої сукні і зачіски, солдатики чистили свої рушниці, машинки перевіряли свої колеса, м'які іграшки солодко потягується. (15) Митя вдав, що спить, і вони не помітили, що хлопчик за ними спостерігає. (16) На сусідньому ліжку сестра теж не спала і в усі очі дивилася на іграшки.

- (17) Віка, - прошепотів брат дівчинці, - наші іграшки ожили ...

- (18) Я бачу.

- (19) Іграшки, ви ожили? (20) Як так може бути? - Не витерпів дівчинка.

- (21) Ой-ой-ой, вони нас бачать, - запищали ляльки, - тепер все дізнаються нашу таємницю.

- (22) Ні-ні, що ви, ми нікому не розкриємо ваш секрет. (23) Правда, Митя?

- (24) Правда, - погодився хлопчик, - а чому ви тільки вночі оживаєте? (25) Ось було б здорово, якби ви завжди були живими! (26) Діти вилізли з ліжок і сіли на підлогу в оточенні іграшок.

- (27) Ми так влаштовані, - сказали солдатики. - (28) Якщо з нами дбайливо грають, якщо нас не розкидають, не ламають, то ми оживаємо і оберігаємо сон і спокій наших господарів, а якщо навпаки, то йдемо назавжди.

(29) Ніка взяла на руки найулюбленішу ляльку.

- (30) Давайте пограємо? - Запропонувала дівчинка.

- (31) Ура! (32) Давайте! - Затіяли метушню іграшки.

- (33) Вам спати треба, ви завтра погано в садок встанете, - сказав ведмідь - це була стара іграшка, з якою грала, напевно, ще мама.

- (34) Добре, - Митя побоявся образити старого ведмедя, - а завтра ми ляжемо спати раніше, щоб пограти з вами з усіма живими.

(35) Хлопчик потиснув ручку солдатикам, погладив по голові собачку Тішку, поставив машинки в гараж. - (36) Ніка, давай спати, а завтра знову пограємо з іграшками!

- (37) Добре, - позіхаючи, сказала дівчинка і заснула.

(38) Вранці дітей розбудив тато:

- (39) Тату, тату, а ти знаєш, що було сьогодні вночі ... - почав Митя, але потім згадав про обіцянку зберегти таємницю. - (40) Мені приснився сон.

- (41) Ну, сон - це відмінно, - засміявся тато.

(42) Митя нікому не розповів про свій секрет. (43) Тепер він лягав спати рано, і щоночі іграшки оживали і грали з дітьми, поки старий ведмідь не говорив їм, що потрібно йти спати.

(44) Звичайно, це був сон. (45) Але ж це добре, що діти вірять в добрі сни!

(За Л. Волкової) *

* Волкова Любов - Молодий сучасний автор.

Напишіть твір-роздум, розкриваючи зміст висловлювання сучасного лінгвіста Н. С. Валгина: «Пунктуація досягла такого рівня розвитку, коли вона стала виразником найтонших відтінків сенсу і інтонації, ритму і стилю». Аргументуючи свою відповідь, приведіть 2 прикладу з прочитаного тексту.

Наводячи приклади, вказуйте номери потрібних пропозицій або застосовуйте цитування.

Ви можете писати роботу в науковому або публіцистичному стилі, розкриваючи тему на лінгвістичному матеріалі. Почати твір Ви можете з наведеного висловлювання.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів. Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

(1) У третю військову осінь після уроків Анна Миколаївна не відпустила нас по домівках, а роздала вузькі смужки паперу, на яких під жирної фіолетовою печаткою - все честь по честі! - Було написано, що такий-то або така-то дійсно навчається у другому класі дев'ятої початкової школи.

- (2) Ось! (3) З цієї! (4) Довідкою! - Поділяючи слова, роблячи між ними паузи і, таким чином, не просто пояснюючи, а переконуючи, вдовблюючи нам правило, яке потрібно запам'ятати, Ганна Миколаївна роз'яснювала і інше. - (5) І письмовим! (6) Порука! (7) Мами! (8) Ви! (9) Підете! (10) В дитячу! (11) Бібліотеку! (12) І запишетесь!

(13) Дитяче радість не зупинити. (14) Та й не потрібно його зупиняти, тому що це ж стихія. (15) Тому наша мудра Анна Миколаївна тільки посміхнулася, коли ми заволали на радощах, заколготілісь в своїх партах, як в коробах, відійшла в сторону, притулилася до теплої грубки, прикрила очі і склала руки калачиком.

(16) Тепер саме час пояснити, чому вже ми так зраділи. (17) Справа в тому, що всі ми давно вже навчилися читати - відповідно до віку, звичайно ж, запросто обробляли з тонкими, ще довоєнними, клеєними-переклеєними книжечками, які давала в класі Анна Миколаївна, але ось в бібліотеку нас не пускали, в бібліотеку записували чомусь лише з другого класу. (18) А кому в дитинстві не хочеться бути постарше? (19) Людина, яка відвідує бібліотеку, - самостійна людина, і бібліотека - помітний ознака цієї самостійності.

(20) Поступово ми затихли, вгамувалися, і Анна Миколаївна знову стала пояснювати.

- (21) В письмовому! (22) порука! (23) Мама повинна написати! (24) Що в разі! (25) Втрати! (26) Книг! (27) Вона! (28) відшкодує! (29) Втрату! (30) В десятикратному! (31) Розмірі!

- (32) Тепер ви розумієте свою відповідальність? - Запитала вона вже звичайним, спокійним голосом.

(33) Можна було й не питати. (34) Без всякого сумніву, штраф за втрачену книжку в десятикратному розмірі виглядав жахливим покаранням. (35) Виходило, що книжки читати будемо ми і втрачати, якщо доведеться, теж будемо їх ми, а ось мамам доведеться страждати через це, ніби мало їм і так дістається.

(36) Так, ми росли в строгості воєнної доби. (37) Але ми жили, як живуть люди завжди, тільки з дитинства знали: там-то і там-то є сувора риса, і Ганна Миколаївна просто попереджала про цій рисі. (38) вселяють нам, другокласникам, важливу істину, згідно з якою і малі і старі залежні одна від одної, і коли ти забудеш про це, забудеш про те, що книжку треба берегти, і втратиш через неуважність або ще з якоїсь іншої, нехай навіть поважної причини, то мамі твоїй доведеться відповідати за тебе, плакати, збирати по рублю гроші в десятикратному розмірі.

(39) позітхав, зарубавши собі на носі жорстокий розмір відповідальності і ще одне правило, за яким мама повинна прийти сама разом з тобою, захопивши при цьому паспорт, ми вилетіли на волю, знову радіючи і штовхаючись.

(За А. А. Лиханова) *

* Ліханов Альберт Анатолійович (Нар. В 1935 р) - письменник, журналіст, голова Російського дитячого фонду. Особливу увагу в своїх творах письменник приділяє ролі сім'ї та школи у вихованні дитини, у формуванні його характеру.

Напишіть твір-роздум, розкриваючи зміст висловлювання сучасного лінгвіста Н. С. Валгина: «Сучасна російська пунктуація - це дуже складна, але чітка система. У різнобічному багатство цієї системи криються великі можливості для пише. І це перетворює пунктуацію ... в потужне смислове і стилістичне засіб ». Аргументуючи свою відповідь, приведіть 2 прикладу з прочитаного тексту.

Наводячи приклади, вказуйте номери потрібних пропозицій або застосовуйте цитування.

Ви можете писати роботу в науковому або публіцистичному стилі, розкриваючи тему на лінгвістичному матеріалі. Почати твір Ви можете з наведеного висловлювання.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів. Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

(1) Вовка примчав через десять хвилин. (2) На моєму столі лежав розкритий Пушкін. (3) Таку толстенную книгу Вовка ніколи не бачив.

- (4) Давай почитаємо! - Поспішав Вовка.

(5) Як ми читали Пушкіна! (6) Перший раз - самостійно, без керівництва дорослих, нехай навіть дуже хороших і мудрих, як захлиналися ми радістю пізнання невідомих досі слів і почуттів - точно підкралися до благодатного джерела, який для чогось ховали від нас перш, даючи з нього лише по ковточку відфільтрованої вологи, і ось ми п'ємо без всяких перешкод, і нам ломить зуби студёность і новизна. (7) Ми були сповнені захвату, ще не вміючи висловити те, що переповнює нас до самого краю, а тільки слухаючи себе, своє серце, слухаючи, як завмирає воно, коли підносить раптом душу якась хвиля, і як обривається все всередині, коли хвиля ця кидає вниз, немов відчуваючи нашу міцність.

(8) Ми ще не знали, що вірші Пушкіна мають цим чарівним умінням, що хвилюють нас образи і бачення, складові з слів, і що ми переживаємо одне з найщасливіших митей, які даруються людині.

(9) Відтепер, зустрічаючись, ми з Вовкою вели дивні мови, в яких незримо присутній Олександр Сергійович. (10) Ну, наприклад, я питав свого друга:

- (11) Як ти вчора до дому довлачілся? (12) В обитель далеку?

(13) А Вовка відповідав:

- (14) Пізно вже прікандибал. (15) Майже перед ясним сходом зорі.

(16) Говорячи один одному ці слова, ми, звичайно, жартували, але не так, щоб дуже. (17) Запитай нас в ту пору з дорослою строгістю в голосі, чого це ми так по-дурному жартуємо, ми б, напевно, зніяковіли і перестали вставляти в свою мову пушкінські слова, але ми ж перемовлялися неголосно, кажучи один одному свої чудові тиради , і, по крайней мере, нікому іншому знань своїх не демонструвати.

(18) Лише одного разу Вовка зірвався.

(19) Так вже виходило, що слова ці і вирази легко і радісно вбирала наша пам'ять, схожа на губку, але ж ще ми і вправлялися, вставляючи в свої промови пушкінські обертів, тому Вовку було важко судити за розкриття таємниці, коли він раптом стиснув кулак і крикнув:

- (20) Вострепещі, тиран! (21) Вже наближається час паденья!

(22) Це було на початку останнього уроку. (23) Анна Миколаївна розповідала про останні новини з фронту, а Вовка, така у нього була почесний обов'язок, пересував прапорці на карті під керівництвом вчительки.

(24) Наші били фріців, прапорці рухалися кожен день, розширюючи фронт атак, і в той день стрибнули далеко вперед. (25) Ось Вовка і не витримав.

(26) Всі засміялися його незвичайним словами - все, крім мене і Ганни Миколаївни. (27) Вчителька ж заглянула Вовці прямо в очі, а потім довго дивилася йому вслід, поки мій друг, принишклий, повільно, немов поранений, йшов до парти, сідав, ліз для чогось в портфель.

- (28) М-мда! - Задумливо промовила Ганна Миколаївна і після невеликої паузи сказала:

- (29) Хлопці, а давайте проведемо в класі конкурс на кращого виконавця віршів Пушкіна!

(За А. А. Лиханова) *

* Ліханов Альберт Анатолійович (Нар. В 1935 р) - письменник, журналіст, голова Російського дитячого фонду. Особливу увагу в своїх творах письменник приділяє ролі сім'ї та школи у вихованні дитини, у формуванні його характеру.

Напишіть твір-роздум, розкриваючи зміст висловлювання відомого лінгвіста В. В. Виноградова: «Змішування або з'єднання виразів, що належать до різних стилів літературної мови, в складі художнього твору має бути внутрішньо виправдане або мотивовано». Аргументуючи свою відповідь, приведіть 2 прикладу з прочитаного тексту.

Наводячи приклади, вказуйте номери потрібних пропозицій або застосовуйте цитування.

Ви можете писати роботу в науковому або публіцистичному стилі, розкриваючи тему на лінгвістичному матеріалі. Почати твір Ви можете з наведеного висловлювання.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів. Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

(1) Міський людина не відає, чим пахне земля, як вона дихає, як страждає від спраги, - земля прихована від його очей застиглою лавою асфальту.

(2) Мене мати привчала до землі, як птах привчає своє пташеня до неба. (3) Але по-справжньому земля відкрилася мені на війні. (4) Я дізнався рятівне властивість землі: під сильним вогнем притискався до неї в надії, що смерть мине мене. (5) Це була земля моєї матері, рідна земля, і вона зберігала мене з материнської вірністю.

(6) Один, тільки один раз земля не вберегла мене ...

(7) Я прокинувся в возі, на сіні. (8) Я не відчув болю, мене мучила нелюдська жага. (9) Пити хотіли губи, голова, груди. (10) Все, що було в мені живого, хотіло пити. (11) Це була жага палаючого будинку. (12) Я згорав від спраги.

(13) І раптом я подумав, що єдина людина, яка може мене врятувати, - мама. (14) У мене прокинулося забуте дитяче почуття: коли погано, поруч повинна бути мама. (15) Вона вгамує спрагу, відведе біль, заспокоїть, врятує. (16) І я почав кликати її.

(17) Телега гуркотіла, заглушаючи мій голос. (18) Жага позапечатувала губи. (19) А я з останніх сил шепотів незабутнє слово «мамочка». (20) Я кликав її. (21) Я знав, що вона відгукнеться і прийде. (22) І вона з'явилася. (23) І відразу замовк гуркіт, і холодна життєдайна волога хлинула гасити пожежу: текла по губах, по підборіддю, за комір. (24) Мама підтримувала мою голову обережно, боячись заподіяти біль. (25) Вона поїла мене з холодного ковша, відводила від мене смерть.

(26) Я відчув знайоме дотик руки, почув рідний голос:

- (27) Синку, синку, рідненький ...

(28) Я не міг навіть відкрити очі. (29) Але я бачив матір. (30) Я дізнавався її руку, її голос. (31) Я ожив від її милосердя. (32) Губи розтулилися, і я прошепотів:

- (33) Мама, мамочка ...

(34) Моя мама померла в обложеному Ленінграді. (35) В незнайомому селі біля криниці я прийняв чужу матір за свою. (36) Мабуть, у всіх матерів є велике схожість, і якщо одна мати не може прийти до пораненого сина, то в головах стає інша.

(37) Мама. (38) Мамочка.

(39) Я багато знаю про подвиги жінок, які виносили з поля бою поранених бійців, які працювали за чоловіків, які віддавали свою кров дітям, що йдуть по сибірських трактах за своїми чоловіками. (40) Я ніколи не думав, що все це, безсумнівно, має відношення до моєї матері. (41) Тепер я оглядаюся на її життя і бачу: вона пройшла через все це. (42) Я бачу це з запізненням. (43) Але я бачу.

(44) На Піскаревському кладовищі, заповненому народним горем, зеленіє трава. (45) Тут похована моя мати, як і багато інших жертви блокади. (46) Документів немає. (47) Свідків немає. (48) Нічого немає. (49) Але є вічна синівська любов. (50) І я знаю, що серце моєї матері стало серцем землі.

(За Ю. Я. Яковлєву) *

 * Яковлєв Юрій Якович (1923 - 1996) - письменник і сценарист, автор книг для дітей і юнацтва.

Напишіть твір-роздум, розкриваючи зміст висловлювання відомого лінгвіста Л. В. Щерби: «Абзац, або новий рядок, яку теж треба вважати свого роду знаком пунктуації, поглиблює попередню точку і відкриває зовсім інший хід думок». Аргументуючи свою відповідь, приведіть 2 прикладу з прочитаного тексту.

Наводячи приклади, вказуйте номери потрібних пропозицій або застосовуйте цитування.

Ви можете писати роботу в науковому або публіцистичному стилі, розкриваючи тему на лінгвістичному матеріалі. Почати твір Ви можете з наведеного висловлювання.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів. Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

(1) Перш ніж побачити Наіль, я почув її голос. (2) Він вразив мене, змусив серце битися частіше, ніж зазвичай. (3) У всіх людей в голосі звучить одна струна, а в її голосі як би чулися дві: одна звучала низько, густо, а інша високо, тонко. (4) Ці ніжні струни звучали порізно, то перемежовувалися, то зливалися і звучали разом ледь помітною тремтінням. (5) Найпростіші слова, коли вона їх вимовляла, змінювалися в своєму значенні, і здавалося, що взагалі чуєш їх в перший раз. (6) Голос оновлював слова, наповнював теплом.

(7) Я почув голос Наілі і уявив собі її: волосся повинне бути темними, очі - з вуглинками в середині, губи - трохи припухлі, з ледь помітними тріщинами від води і вітру. (8) Разом з її голосом до мене долітало її дихання, схоже на шелест листя, коли пахне вітер. (9) Коли голос її замовкав, я боявся, що він не зазвучить знову - здійнятися і помчить, як птах. (10) Мені хотілося, щоб він звучав вічно і ніхто, крім мене, його не чув би.

(11) Вона сиділа на прибережному піску, підібгавши ноги і впершись підборіддям у коліна. (12) Вона сиділа нерухомо, може бути, навіть заснула. (13) Я зробив велике коло, обійшов її, щоб подивитися, чи не спить вона. (14) Її очі так зосереджено дивилися в одну точку, що я подумав: вона бачить сон з відкритими очима.

(15) У неї дійсно були темні очі і, коли Наиля мружилась, ставали зовсім чорними. (16) Коли ж сонце не світило в обличчя і вона відкривала очі широко, вся чорнота збиралася в маленькі точки. (17) Очі її блищали, як від сліз, хоча вона не плакала.

(18) І раптом вона відірвалася від свого сну, підняла очі і сказала:

- (19) А я тебе знаю.

- (20) Ти мене знаєш? - (21) Я хотів закричати від радості, зробити щось немислиме.

- (22) Ми ж вчимося в одній школі. (23) Хіба ти мене не бачив?

- (24) Чи не бачив!

- (25) Який ти неуважний, - сказала вона.

- (26) Я чув твій голос ... (27) Я почув твій голос, - сказав я.

- (28) Ти впізнав мене по голосу?

- (29) Ні, інше ... (30) Я хотів дізнатися тебе через голоси.

- (31) Тобі сподобався мій голос?

(32) Сподобався! (33) Це було не те слово. (34) Цей голос повністю захопив владу наді мною!

(35) І раптом я сказав:

- (36) Ти можеш прочитати напам'ять таблицю множення?

(37) Моя несподівана прохання застала її зненацька.

- (38) Смієшся?

- (39) Ні, серйозно. (40) Я буду слухати твій голос.

(41) Наиля подивилася на мене пильно, похитала головою. (42) Вона не могла зрозуміти, а я не міг пояснити їй, що її голос змінював значення слів і звичайнісінькі слова звучали як тільки що народжені. (43) І таблиця множення перетворювалася в вірші.

(За Ю. Я. Яковлєву) *

* Яковлєв Юрій Якович (1923 - 1996) - письменник і сценарист, автор книг для дітей і юнацтва.

Напишіть твір-роздум, розкриваючи зміст висловлювання сучасного лінгвіста І. Г. Милославського: «Основний прийом, що виражає бажання мовця впровадити в свідомість слухати саме свою оцінку ситуації, - це вибір слів, що містять оцінний елемент». Аргументуючи свою відповідь, приведіть 2 прикладу з прочитаного тексту.

Наводячи приклади, вказуйте номери потрібних пропозицій або застосовуйте цитування.

Ви можете писати роботу в науковому або публіцистичному стилі, розкриваючи тему на лінгвістичному матеріалі. Почати твір Ви можете з наведеного висловлювання.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів. Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

з Відкритого банку завдань ДПА ФІПІ 4 сторінка | Тексти до частини С2 1 сторінка


Тексти до частини С2 | з Відкритого банку завдань ДПА ФІПІ 1 сторінка | з Відкритого банку завдань ДПА ФІПІ 2 сторінка | з Відкритого банку завдань ДПА ФІПІ 3 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати