На головну

Структурні елементи бази даних

1. A. Допоміжні елементи для зв'язку функцій між собою.
  2. B. Допоміжні елементи при потроєння.
  3. Data Information / General (Інформація про дані).
  4. II. Перепишіть з даних пропозицій ті, дія яких відбувалася в минулому, і переведіть їх.
  5. III. З дієслів, даних в дужках, утворіть визначення, виражені дієприкметником I з zu, вживайте їх з іменником (подежащім) в реченні. Пропозиції переведіть.
  6. III. З дієслів, даних в дужках, утворіть визначення, виражені дієприкметником I з zu, вживайте їх з іменником (підлягає) в реченні. Пропозиція переведіть.
  7. III. З дієслів, даних в дужках, утворіть визначення, виражені дієприкметником I з zu, вживайте їх з іменником (підлягає) в реченні. Пропозиції переведіть.

Поняття бази даних тісно пов'язане з такими поняттями структурних елементів, як поле, запис, файл (таблиця) (рис. 1.3).

Мал. 1.3. Основні структурні елементи БД

поле - Елементарна одиниця логічної організації даних, яка

неподільної одиниці інформації - реквізиту. Для опису

поля використовуються наступні характеристики:

ім'я. наприклад, Прізвище, Ім'я, По батькові, Дата народження;

тип, наприклад, символьний, числовий, календарний;

довжина, наприклад, 15 байт, причому буде визначатися максимально

можливою кількістю символів;

точність для числових даних, наприклад два десяткових знака для

відображення дробової частини числа.

запис - Сукупність логічно пов'язаних полів.

примірник записи - Окрема реалізація записи, що містить

конкретні значення її полів.

Файл (таблиця) - Сукупність екземплярів записів однієї структури. Опис логічної структури записи файлу містить послідовність розташування полів записи і їх основні характеристики

ім'я файлу
 поле  ознака ключа  формат поля
 Ім'я (позначення)  Повне найменування  Тип  довжина  Точність (для чисел)
 ім'я 1          

ім'я "n"          

Мал. 1.4. Опис логічної структури записи файлу

У структурі запису файлу вказуються поля, значення яких є ключами: первинними (ПК) и вторинними _ (ВК).

Первинний ключ (ПК) - Це одне або кілька полів, однозначно ідентифікують запис. Якщо первинний ключ складається з одного поля, він називається простим, якщо з декількох полів - складовим ключем,

Вторинний ключ (ВК) - Це одне або кілька полів, які виконують роль пошукових або группіровочнихознак. На відміну від первинного, значення вторинного ключа може повторюватися в декількох записах файлу, тобто він не є унікальним. Якщо за значенням первинного ключа може бути знайдений один єдиний екземпляр запису, то по вторинному - кілька.

Файл: СТУДЕНТ
 поле  ознака ключа  формат поля
 позначення  Найменування  Тип  довжина  точність
 номер  № особової справи *  символ  
 Прізвище  Прізвище студента    символ  
 ім'я  ім'я студента    символ  
 По батькові  По батькові студента    символ  
 Дата  дата народження    Дата  

Мал. 1.5. Опис логічної структури записи файлу СТУДЕНТ

Основна мета системи управління базами даних полягає в тому, щоб запропонувати користувачеві абстрактне уявлення даних, приховавши конкретні особливості зберігання і управління ними. Для задоволення цих потреб архітектура більшості сучасних СУБД в тій чи іншій мірі будується на базі так званої архітектури ANSI-SPARC

Трирівнева архітектура СУБД (ANSI-SPARC)

Зовнішній рівень-уровень, на якому сприймають дані користувачі, (external level). Зовнішній рівень складається з декількох різних зовнішніх уявлень БД. Зовнішнє подання містить тільки ті сутності, атрибути та зв'язку предметної області, які цікаві користувачеві і представлені в найбільш зручною для нього формі.

концептуальний рівень (Conceptual level) представлення даних призначений для відображення зовнішнього рівня на внутрішній і забезпечення необхідної незалежності один від одного. Цей рівень містить логічну структуру всієї бази даних

Мал. 5.6 Трирівнева архітектура ANSI-SPARC

Фактично, це повне уявлення вимог до даних, яке не залежить від способу їх зберігання. На концептуальному рівні представлені такі компоненти: всі сутності, їх атрибути та зв'язку; накладаються на дані обмеження; інформація про заходи забезпечення безпеки даних.

внутрішній рівень. Внутрішній рівень описує фізичну реалізацію бази даних. Він містить опис структур даних і організації файлів, які використовуються для зберігання даних в накопичувачах, створення індексів, вилучення даних та обраних методах їх шифрування.

Клієнт-сервер. | Фізичні моделі даних.

Вступ. | Поняття системи управління базою даних. | Класифікація баз даних. | Ієрархічна модель даних | мережева модель | Реляційна модель даних | Сучасні технології, які використовуються для роботи з даними. | Основні функції СУБД. | Властивості і типи полів. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати