Головна

ВПРАВА

  1. Балансування предмета - базова вправа для розвитку навичок координації та емоційної стійкості
  2. друга вправа
  3. друга вправа
  4. друга вправа
  5. друга вправа
  6. друга вправа
  7. друга вправа

Вправа 10. Вставте дієслова в правильній формі

1. Was (sein) Sie von Beruf? 2. Wir (wohnen) in Kiel. 3. Ewald Ro? (kommen) aus Luneburg. 4. Mr. und Mrs. Johnson (sprechen) englisch. 5. Er (arbeiten) als Ingenieur. 6. (Sein) du Franzose? 7. Ihr (sein) aus der Bundesrepublik? 8. Frau Smith (rauchen) nicht. 9. Er (schlafen) schon. 10. Warum (essen) du nicht? 11. (Sprechen) er deutsch? 12. Diese Manager (fahren) nach Spanien. 13. Frau Kohl (reisen) viel.

Глава VIII. Нині зворотних дієслів.
 Модальнідієслова konnen і durfen. Модальнідієслова mussen, sollen, wollen, mogen

8.1. Нині зворотних дієслів (Prasens der Reflexiwerben)

Зворотні дієслова обох мов не завжди збігаються:

 lachen - сміятися;  sich erkundigen - дізнаватися

відмінювання:

 ich  erkundige mich  wir  erkundigen uns
 du  erkundigst dich  ihr  erkundigt euch
 er, sie, es  erkundigt sich  sie, Sie  erkundigen sich

Іноді займенник sich варто в 1-м і 2-м л. однини в дат. відмінку:

 ich  sehe mir das Bild an  далі: аналогічно - sich erkundigen
 du  siehst dir das Bild an  
 er, sie, es  sieht sich das Bild an  

Таких дієслів небагато: sich (D) anhoren, sich merken, sich notieren, sich uberlegen, sich etwas vorstellen, sich etwas kaufen ... Всі ці дієслова обов'язково мають при собі додаток у вин. пад: Ich kaufe mir eine Fahrkarte.

Місце sich в реченні.

 Ich interessiere mich fur Technik.Mein Mann interessiert sich fur Musik.Fur Technik interessiert sich auch das Kind.Wer interessiert sich fur Musik? Після дієслова:завжди при прямому порядку слів, при зворотному (якщо підмет виражений іменником) і в питанні з питальним словом
 Interessierst du dich fur Musik? Fur Musik interessiere ich mich auch.Interessieren Sie Sich fur ihn! Після підлягає - особистого займенника в питанні без питального слова, при зворотному порядку слів в наказовому способі

8.2. Модальнідієслова konnen і durfen (могти, уміти і сміти)

Значення: konnen - 1) мати можливість; 2) вміти щось робити; 3) знати мови; durfen - сміти, мати дозвіл.

Ich kann heute nicht kommen. (1) Sie durfen flicht gehen.

Er kann gut Auto fahren. (2) Darf ich fragen?

Kannst du Deutsch? (3) Wer darf nach Hause gehen?

Відмінювання в теперішньому часі.

 ich  kann, darf  wir  konnen, durfen
 du  kannst, darfst  ihr  konnt, durft
 er, sie, es  kann, darf  sie, Sie  konnen, durfen

Місце в реченні.

Прісамостоятельном вживанні модальнідієслова займають 2-е або 1-е місце в простому самостійному пропозиції, а якщо вони вжиті з дієсловом у формі, то вона стоїть завжди в кінці простого пропозиції.

8.3. Нині модальних дієслів mussen, sollen, wollen, mogen

Значення модальних дієслів:

mussen sollen
 - Необхідність в силу виниклих умов: Wir mussen nach В. fliegen. - Необхідність в силу внутрішнього переконання: Ich mu? Deutsch lernen.  - Наказ: Du sollst schlafen! - Доручення, обов'язок, що накладаються іншою особою: Wir sollen diesen Brief heute beantworten. - В питанні: Soll ich lesen? -Мені Читати?
wollen mogen
 - Бажання: Ich will essen. - Намір: Ich will dich besuchen.  - Бажання (тільки в формах: ich, er mochte, du mochtest, wir mochten) - любов, схильність: Ich mag dich. Er mag Schokolade.

УВАГА! Ich will, ich mochte - я хочу (друге - ввічливо)

ich wollte - я хотів (минулого. вр. утворюється тільки від wollen).

Відмінювання модальних дієслів в теперішньому часі.

 ich  mu?, soll, will, mag  wir  mussen, sollen, wollen, mogen
 du  mu?t, sollst, willst, magst  ihr  mu?t, sollt, wollt, mogt
 er sie, es  mu?, soll, will, mag  sie, Sie  mussen, sollen, wollen, mogen
 man mu?man mu? nichtman sollman soll nicht  - Потрібно, следует- НЕ потрібно-необхідно, следует- не можна

Perfekt модальних дієслів.

Модальнідієслова утворюють причастя II як слабкі дієслова з суфіксом -t, але зі зміною кореневого голосного (як у сильних дієслів): gekonnt, gedurft, gemu?t, gesollt, gewollt, gemocht. Ich habe es gekonnt - Я зміг це.

УВАГА! Якщо модальне дієслово вжито з інфінітивом іншого дієслова, то замість причастя II вживається його інфінітив: Ich habe nicht kommen konnen, -Я не зміг прийти.

Схема складного іменного присудка | ВПРАВИ


Німецька мова | артикль | Схиляння означеного артикля в однині | ВПРАВА | Глава III. Відмінювання іменників в однині | Предікатів іменного присудка при будь-якому порядку слів займає останнє місце в реченні. | Заперечення nicht в розповідному поширеному реченні | Негативне займенник kein | ВПРАВА | Глава X. Складне минуле час (das Perfekt) |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати