На головну

З А Б Про Л Е В А Н І Я С К У Д О В

Завдання 112.

Хвора 25 років звернулася до лікаря з приводу варикозного розширення вен на правій гомілці. Захворювання з'явилося 2 роки тому під час першої вагітності. Суб'єктивних скарг немає. Об'єктивно - розширення великої підшкірної вени, набряків і підшкірних розладів немає.

Ваш попередній діагноз?

Відповідь: Первинне варик. розширення вен нижн. кінцівок в стадії компенсації.

Завдання 113.

У хворої 32 років, яка страждає пороком серця і миготливою аритмією, раптово виникли різкі болі в лівій гомілці і стопі. Хвора оглянута через годину на дому. Вона стогнала від болю, стопа і нижня третина гомілки бліді, холодні. Пальпація гомілки різко болюча, руху в гомілковостопному суглобі відсутні, тактильна чутливість в стопі виразна, на інших артеріях ноги пульс не визначається.

Що трапилося з хворої? Яка лікувальна тактика?

Відповідь: Емболія стегнової артерії, терміново направити в відділення сосуд.хірургіі. термінова операція - емболектомія.

Завдання 114.

У хворого 30 років 3 місяці тому з'явилася кульгавість, через 300-400 метрів змушений зупинятися через болі в литкових м'язах. На першому пальці першої ноги утворилася глибока некротическая виразка. Гомілки мають мармурове забарвлення, дистальні частини стоп синюшно-багряного кольору. Нігті ламкі і сухі. Пульс на артеріях стопи і гомілки відсутня, на підколінної ослаблений.

Яке захворювання у хворого? Стадія захворювання?

Відповідь: облітері. ендартеріїт 4 ст

Завдання 115.

У хворої 30 років післяпологовий період ускладнився розвитком гострого ілеофеморальний тромбозу. Після консервативного лікування тримається набряк гомілки. Через півроку з'явилося варикозне розширення поверхневих вен, утворилася трофічна виразка.

Ваш попередній діагноз?

Відповідь: Посттромбофлебітичний СДМ, варикозно-виразкова форма

Завдання 116.

Хвора 40 років страждає на варикозне розширення вен нижніх кінцівок, 2 дні тому з'явилася хворобливість по ходу вен на гомілці. Шкіра гіперемована, набрякла, вена пальпується у вигляді шнура, потовщена. Набряку на стопі і гомілки немає.

Ваш діагноз? Яка тактика?

Відповідь: Гострий ТФ варік- расш. вен, лікування консерваторів., якщо виражений перифлебит, місцеве протівовосп. лікування з антикоагулянтами.

Завдання 117.

Вам довелося надати допомогу жінці 50 років, у якої виникла кровотеча з варикозного вузла на гомілки.

Як зупинити кровотечу? Яке подальше лікування?

Відповідь: Накласти давить, нозі надати піднесення, прошити вену, госпіталізація, провести дослідження на прохідність глибоких вен, стан клапанів, в подальшому венектомія.

Завдання 118.

У хворого з повторюваними мігруючими Флеботромбоз з'явилася кульгавість, похолодання кінцівок. Пульс на артеріях стопи відсутня.

Ваш попередній діагноз?

Які прості методи дослідження потрібно зробити для підтвердження діагнозу?

Відповідь: Б-нь Бюргера, осцилографи, доплерографія.

Завдання 119.

Для облітеруючого ендартеріїту доцільно перевірити наступні симптоми і проби:

А) маршову;

Б) симптом білої плями;

В) трехжгутовую;

Г) симптом переміжної кульгавості;

Д) симптом Панченко;

Е) симптом Троянова-Тренделенбурга.

Завдання 120.

У хворого, який страждає на варикозне розширення вен нижніх кінцівок, раптово з'явилися болі за грудиною, задуха, а потім кровохаркання. При рентгеноскопії в правій легені виявлено тінь трикутної форми.

Про яке ускладнення йде мова?

Що стало причиною цього ускладнення?

Відповідь: ТЕЛА, інфаркт - пневмонія, Флеботромбоз ниж. кінцівок.

Завдання 121.

Хвора 56 років страждає повторюваними кровотечами - безболевой макрогематурией протягом одного року. Останнім часом з'явилися симптоми загальної інтоксикації, підвищилася температура, варикозне розширення на обох ногах. При об'єктивному дослідженні пальпується пухлина в правій половині живота.

З якого органу виходить пухлина?

Чи потрібна операція з приводу варикозного розширення вен?

Відповідь: Пухлина виходить з нирки, варикозне расшир. носить симптоматичний характер.

З А Б Про Л Е В А Н І Я Щ І Т О В И Д Н О Й Ж Е Л Е З И | З А Б Про Л Е В А Н І Я Л Е Г К И Х

Завдання 23. | Завдання 26. | Завдання 38. | Завдання 49. | Завдання 52. | П Е Р І Т О Н І Т | З А Б Про Л Е В А Н І Я Про Б Про Д Про Ч Н О Й І П Р Я М Про Й К І Ш Про До | З А Б Про Л Е В А Н І Я М О Л О Ч Н О Й Ж Е Л Е З И | Завдання 133. | Е М П І Е М А П Л Е В Р И |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати