На головну

З А Б Про Л Е В А Н І Я Щ І Т О В И Д Н О Й Ж Е Л Е З И

Завдання 103.

Хворий 24 року. Скарги: слабкість, серцебиття, швидка стомлюваність, пітливість. Захворіла гостро після перебування на півдні в літню пору. Об'єктивно: хвора неспокійна, надзвичайно рухлива. Виражена пітливість, пульс 146 ударів в хвилину, при навантаженні несосчітивается, екзофтальм. Виражений тремор пальців рук і століття. Дифузне збільшення щитовидної залози, основний обмін + 58%, поглинання радіоактивного йоду швидке, через 24 години 52%.

Діагноз? Лікування?

Відповідь: ДТЗ, консервативне лікування, при неефективності - субтот. субфасціальна резекція ЩЗ.

Завдання 104.

У хворої 48 років кілька років тому виявлено збільшення щитовидної залози. В останні 2 роки з'явилося відчуття здавлення в області шиї, головні болі, утруднення ковтання і дихання, значно збільшилася щитовидна залоза.

Об'єктивно: стан хворої задовільний, пульс 76 ударів в хвилину. Шия потовщена, вени розширені, при пальпації в правій частці щитовидної залози визначається щільне утворення розмірами 6r8 см, безболісне, рухоме при ковтанні. Основний обмін + 8%.

Ваш діагноз? Тактика лікування?

Відповідь: Еутір. вузловий зоб 4 ст., оперативне лікування.

Завдання 105.

У хворої 56 років протягом 12 років діагностували зоб, який не заподіював їй ніякого занепокоєння. За 2 останніх місяці зоб значно збільшився, різко погіршився загальний стан: стомлюваність, слабкість, схуднення. З'явилися болі, иррадиирующие в плече, вухо. При пальпації шиї в правій частці щитовидної залози визначається щільний вузол, горбистий, малорухливий. Збільшено шийні лімфатичні вузли справа.

Який діагноз? Як його можна підтвердити? Тактика лікування?

Відповідь: Рак ЩЗ, пункції. біопсія, операція, променева терапія, замісна гормон. терапія.

Завдання 106.

Хвора 28 років довго лікувалася у терапевта, невропатолога зі скаргами на пітливість, дратівливість, слабкість, серцебиття, але поліпшення не наставало. При дослідженні патологічних змін з боку грудної та черевної порожнин не виявлено. При рентгенологічному дослідженні в передньому середостінні виявлено пухлиноподібне утворення розмірами 5r6 см з чіткими кордонами.

Ваш діагноз? Які додаткові дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу? Тактика лікування?

Відповідь: загрудинний гіпертір. зоб, пневмомедіастінографія, сканування, операція.

Завдання 107.

У хворої 26 років через 5 днів після важкої ангіни знову підвищилася температура до 380 і з'явилися болі при ковтанні. Права частка щитовидної залози збільшилася, стала щільною, болючою. З'явилася дратівливість, пітливість, тахікардія. Основний обмін + 30%. Лейкоцитоз - 12 000, ШОЕ - 25 мм / год.

Ваш діагноз? Тактика лікування?

Відповідь: Гострий тиреоїдит, консервативна терапія.

Завдання 108.

Хвора 32 років вранці оперована з приводу важкого дифузного токсичного зобу. На вечірньому обході відзначено різке погіршення стану: порушення, миготлива аритмія (тахіформа), АТ 200/40 мм рт.ст., блювота.

Яке ускладнення виникло у хворої? Яку допомогу слід надати?

Відповідь: Тіреотокс. криз, консервативна терапія.

Завдання 109.

У хворої, оперованою з приводу загрудинної зоба, через 2 дні після операції з'явилися парестезії в пальцях рук, відчуття повзання «мурашок», симптом Хвостека і «руки акушера».

Яке ускладнення виникло у хворої? Лікування?

Відповідь: Гіпопаратиреоз, консервативна терапія, підшивання гомо кісточки по Опель

Завдання 110.

Через 3 місяці після операції з приводу зобу хвора звернулася зі скаргами на слабкість, апатію, сонливість, набряклість обличчя, прогресуюче збільшення ваги (20 кг).

Об'єктивно: одутлість особи, сухість шкіри, брадикардія. Щитовидна залоза не збільшена. Основний обмін - 30%.

Яке ускладнення? Як допомогти хворій?

Відповідь: Гіпотиреоз, замісна терапія

Завдання 111.

Хвора 38 років поступила в клініку з важким токсичним зобом 3 ст.

Яка передопераційна підготовка повинна бути проведена? Критерії готовності до операції? Знеболювання і методика операції?

Відповідь: Тіреостат. терапія, спрямована на поліпшення діяльності всіх органів і систем, нормалізація частоти серд. скор., сніженеіе основного обміну, збільшення ваги, етно, субтот. Режек ЩЗ.

З А Б Про Л Е В А Н І Я М О Л О Ч Н О Й Ж Е Л Е З И | З А Б Про Л Е В А Н І Я С К У Д О В

Завдання 23. | Завдання 26. | Завдання 38. | Завдання 49. | Завдання 52. | П Е Р І Т О Н І Т | З А Б Про Л Е В А Н І Я Про Б Про Д Про Ч Н О Й І П Р Я М Про Й К І Ш Про До | З А Б Про Л Е В А Н І Я Л Е Г К И Х | Завдання 133. | Е М П І Е М А П Л Е В Р И |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати