На головну

Тема 3. Екологія людини

1. E) виявлення на тілі людини особливих прикмет
  2. I. Філософія про сутність людини.
  3. II ПРАВА ЛЮДИНИ
  4. II. ЛЮБОВ ДО ТОГО, ЩО НИЖЧЕ ЛЮДИНИ
  5. III. Проблема сенсу життя і призначення людини.
  6. IV. ВПЛИВ ЛЮДИНИ НА кругообіг речовин у природі
  7. IV. Свобода і необхідність в діяльності людини.

Місце і роль людини в навколишньому світі. Становлення людини як біосоціальної виду. Популяційна характеристика людини. Фактор, що лімітує виживання людини. Екосистеми, змінені людиною або штучно створені. Специфіка створюваної (змінною) людиною середовища, адаптація до неї організмів. Соціальне середовище. Екологія і здоров'я людини. Вплив різних факторів на здоров'я людини. Хімічне і біологічне забруднення атмосфери і природних вод і здоров'я людини. Шумові забруднення середовища і пов'язані з ними хвороби. Екосистема міста. Адаптація людини до умов навколишнього середовища. Фактори добровільного ризику.

Література: [1, 227-274; 2, 265-269, 285-290]

Питання для самоперевірки:

1. Які біологічні фактори середовища впливають на здоров'я людей?

2. Які фізичні екологічні чинники впливають на здоров'я людей?

3. Що називається «шумовим забрудненням» навколишнього середовища? Як воно впливає на здоров'я людей?

4. Який зв'язок між хімічним забрудненням і виникненням різних захворювань у людини?

5. Які захворювання обумовлені забрудненням води?

6. Які речовини відносяться до канцерогенних? Які наслідки впливу канцерогенних речовин на здоров'я людини?

7. Яка група речовин є супертоксикантів?

8. На які сторони стану здоров'я мають найбільший вплив екологічні фактори міського середовища?

9. Які екологічні фактори призводять до акселерації, порушення біоритмів і алергізації населення?

10. Що таке гігієна та гігієнічні нормативи? Екологічний оптимум середовища проживання людини?

11. Що називають «факторами добровільного ризику»? Які наслідки куріння, алкоголізму, наркоманії?

12. Які джерела надходження іонізуючих і неіонізуючих випромінювань і наслідки впливу їх на людей?

Тема 2. Вчення про біосферу. | Тема 4. Глобальні проблеми навколишнього середовища

Кафедра загальної хімії | Екологія | Вступ | програма дисципліни | Тема 1. Загальна екологія (екологія природних систем). | Тема 5. Екологічна захист і охорона навколишнього природного середовища | Контрольна робота | Завдання на контрольні роботи | Антропогенні впливи на біосферу. Перетворення забруднювачів у навколишньому середовищі | Загальна екологія |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати