На головну

Двокомпонентні структурні схеми

1. V. Схеми перетворень.
  2. Активні елементи схеми заміщення
  3. Алгоритм складання схеми гальванічного елемента.
  4. Б. Порушення схеми тіла (психосенсорні порушення).
  5. Б. Схеми економічного кругообігу
  6. Види перевірок засобів вимірювальної техніки. Перевірочні схеми. Міжповірочний інтервал. повірочного тавра
  7. ПИТАННЯ 4. адсорберах І СХЕМИ адсорбційних ПРОЦЕСІВ
 c Vf  без Vf  
 П + С  НЕ П + С З лексично необмеженими компонентами З лексичними обмеженнями  
N1 Vf Vf3S + Infзабороняється шуміти  П + С  НЕ П + С  1) Nem + N2 Нема грошей  
     Praed InfНаказано наступати!  
N2(Neg) Vf3s (Заперечення)води убуває  2) Ні + N2 ні хмаринки  
 Praed N2 Не видно слідів  
   3) Нікого + N2 нікого знайомих  

з координованих  з некоордініруемимі
 1) N1 + N5 (Брат був студентом)  1) N1 Inf(Наше завдання - вчитися)
 2) N1 + Adj(Річка красива)  2) N1 + N2 (Батько на роботі)
 3) N1 + Adj крат.  3) N1 + Adv(Яйце некруто)
   4) Inf Inf

Схема повного аналізу формальної організації простого речення з т.з. наукової граматики включає в себе наступні операції:

1.визначте, з якої структурній схемі побудовано просте речення, мінімальної або розширеної

2. дайте формулу мінімальної структурної схеми. Якщо пропозиція побудовано за розширеною структурній схемі, назвіть і позначте символами розширювачі

3. вкажіть, в якій формі використана структурна схема і як виражено значення предиката

4.представлена ??чи в реченні регулярна реалізація? Яка вона?

5. як поширена структурну схему та які зв'язки використовуються для поширення (прісловних - непрісловние)

Регулярні реалізації - це регулярні типові перетворення структурних схем в реальних пропозиціях.

1. повнота / неповнота представленості в структурній схемі

Неповна реалізація - коли один ко56мпонент структурної схеми опущений (безумовно-особисті пропозиції). Сюди потрапляють ситуативно-неповні (діалогічні) пр-я. 1 з компонентів м.б. не доручено-н грам-ки наприклад. Ми з братом сіли на диван, сестра на крісло)

2. У структурну схему можуть вводитися полузнаменательнимі або абстрактні компоненти (e.g. Знайти себе в роботі - це означає щастя = Абстрактний компонент

1. кількісна регулярна реалізація

Народу! Квітів!

Введення фазових дієслів регулює реалізація або ін. Перетворення?

1. це системні мовні перетворення (т.з. Шведової, рус. Гр-ка)

2. ім. фазові реалізації, модальні реалізації (це спірна проблема)

Емоційні зміни деяких відносяться до регулярної організації.

Існують базові і модальні організації. Пропозиція має свою систему форм змін, або має свою парадигму (e.g. Почався дощ / Почалися дощі)

При зміні форми числа граматична темпоральність, модальність, персональність не змінюються. У нормативній граматиці персональность не включена, тобто з точки зору модальності в парадигму пропозиції будуть входити форми:

1. індикатив - Зображує події, які стосуються реального світу. Якщо пропозиція має форму індикатива, то воно має можливість зміни темпоральности в 3-х формах:

а) вказує на одночасність

б) вказує на попереднє подія

в) вказує на подію, наступне за моментом мовлення

Реальна модальність - вказівка ??на тимчасову визначеність. Ірреальна модальність - вказівка ??на тимчасову невизначеність.

2. ірреальна модальність

- Умовний модальність (Значення можливості здійснення дії - Хотілося б дізнатися!)

- Умовна модальність (Реалізується тільки в складному реченні; має значення, стимулюючий причину - Будь він твоїм другом, він допоміг би!)

- Бажана модальність (Значення бажання здійснити те, чи іншу подію - Не завадило б піти ...)

- Спонукальна модальність (Значення волевиявлення мовця, спрямованого на здійснення справ - Покладемо, що я балакуча, і нехай буду балакучість).

- Долженствовательного модальність (Має чітку стильову прикріпленість - Послали його вчитися, він і вчися / Знову я сиди вдома! / Вони смітять, а я прибирай!)

Тут ми маємо справу з реальною модальністю в переносному значенні. Є пропозиції, які існують в одній формі (e.g. Любов - це коли здається те, чого немає).

У реальних текстах можуть зустрічатися такі структури, які не мають парадигми - нульова парадигма (Не володіє предикативностью). Це одиниці, які є просто реакцією учасників комунікативного акту на якесь висловлювання. Вони емоційні, ця одиниця - комунікатив.

1.визивают почуття і емоції

Ну і ну! Ти ба! Як би не так!

2.вираженіе волевиявлення мовця

Марш звідси! Караул!

3.етікети

Вітання! Здрастє! Ну давай!

4.звукоподражанія

Ха-ха-ха

5.кусочкі пр-я, відірвані від пр-я

Кохати...

розщеплене присудок | Ускладнення простого пропозиції.

Аналіз словосполучення. | мовний знак | Формальна організація пропозиції. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати