На головну

Граматичні ознаки особи і роду дієслова

1. D) основні ознаки права.
  2. IV. Переведіть пропозиції з модальними дієсловами.
  3. IV. Переведіть пропозиції з модальними дієсловами.
  4. The funcions of the verb TO DO. Функції дієслова to do
  5. The funcions of the verb TO HAVE. Функції дієслова to have
  6. V2: Генетика статі. Типи хромосомного визначення статі. Статеві ознаки. Успадкування ознак, зчеплених зі статтю
  7. XIV. Вкажіть номери пропозицій, в яких інфінітив перекладається на російську мову іменником або невизначеною формою дієслова.

Форми особи в дієслові показують, якій особі приписується дія:

1. говорить (1е особа): читаю, я читав, я буду читати

2. співрозмовнику (2е особа): читаєш, ти читав, ти будеш читати

3. про який йде мова (3е особа): він читає, він читав, він буде читати

Три особи розрізняються не тільки в єдиному, але і в множині ..

В однині показується, що дія приписується одній особі або предмету, а в множині - кільком особам або предметів: читаю-читаємо

В теперішньому і майбутньому часі особисті форми образутся за коштами особистих закінчень:

Особа \ число  од  мн
 -у; -у  -ємо; -им
 -Їж; -ішь  -ете; -іте
 -ет; ит  -ут; -ят

Відмінюється форми дієслова змінюються за родами в однині минулого часу дійсного способу і в однині умовного способу: Софія спустилася до себе вниз, потрібно було зробити що-небудь до обіду. Прийшов Трохим Іванович (3.); Ох, літо червоне / любив би я тебе ... (П.).

Родова характеристика дієслова виключає особисту. В минулому часі дійсного способу і в умовному способі морфологічно не виражений тільки рід, на рід вказує суфікс-л-, в інших відмінюється формах за допомогою закінчень виражено тільки особа (але не рід).

змінюються по числах, В од числі - за родами, У множині особи немає!

од  мн
м  Ну л и
ж а и
с о и

Відмінювання дієслова. Порядок визначення відмінювання. | Основні орфограми дієприкметників

Дієслово як частина мови, особливості інфінітива | Перехідні та неперехідні дієслова. Зворотні дієслова. Зв'язок між переходностью і возвратностью. | Дієприслівник як особлива форма дієслова. Оразованіі і значення дієприслівників. | Наріччя і категорія стану | Привід як частина мови. Причини того, що вживаються з 1, 2,3мя відмінками | Походження і правопис прийменників. Відмінність похідних прийменників від інших частин мови. | Сполучник як частина мови. Класифікація сурядних союзів | Сполучник як частина мови. Класифікація подчінітіеьних спілок | Частка як частина мови. Класифікація частинок. | Схиляння кількісних числівників |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати