На головну

ЗДОРОВ'Я І НОРМА

1. C) соціальна норма
  2. G-норма амортизації.
  3. I. Нормативно-правові акти
  4. I. Нормативно-правові документи, що регламентують діяльність вчителя математики
  5. v Порушення нормальних кредитно грошових відносин в промисловості і зниження частки грошових коштів надходять від продажу продукції.
  6. V1: Розділ 2. Правові теоретичні та нормативні основи регулювання угод з нерухомістю в Російській Федерації
  7. VI. Нормативне забезпечення практики

Подання про хвороби тісно пов'язано з поняттям «здоров'я». Обидва ці явища - і здоров'я, і ??хвороба - дві взаємозалежні форми життєдіяльності організму.

У практичній медицині для встановлення факту наявності хвороби порівнюють різні показники життєдіяльності організму або з такими при здоровому стані цієї ж людини (що точніше), або з усередненими нормативами здорових людей (що менш адекватно).

Загальноприйнятого поняття «здоров'я» в даний час немає. Виходячи з важливої ??ролі здатності організму людини до біологічної та соціальної адаптації до умов зовнішнього і внутрішнього середовища, нерідко здоров'я визначають як стан оптимальної адаптованості людини до мінливих умов життєдіяльності. Експерти ВООЗ запропонували наступне визначення здоров'я:

Здоров'я - стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів. При встановленні факту стану здоров'я або хвороби нерідко вдаються до поняття «норма».

Норма - стан оптимальної життєдіяльності організму в конкретних умовах його існування. Поняття «норма» часто використовують як синонім здоров'я ( «здоров'я - нормальний стан організму»). Однак, поняття «норма» дещо ширше поняття «здоров'я». Так, можна бути здоровою людиною, але відрізнятися від будь-яких загальноприйнятих еталонів норми (наприклад, росту, маси або габаритів тіла, характеру спілкування з іншими людьми, рівня інтелекту). Разом з тим розробка критеріїв норми життєдіяльності та інших параметрів організму людини, визначення їх оптимального діапазону вельми важливі для медицини. Наявність таких критеріїв (і взагалі розділу медицини «нормології», який найбільш близький за змістом навчальної дисципліни і наукової спеціальності «фізіологія людини») істотно полегшило б диференціювання пограничних станів, здоров'я і хвороби.

ускладнення | Патологічний процес, патологічна реакція, патологічний стан

Загальна нозологія | завдання нозології | хвороба | Механізми виникнення, розвитку та наслідків хвороби | Патологічна РЕАКЦІЯ | Властивості патогенних факторів | Умови виникнення хвороб і патологічних процесів | реактивність організму | генез реактивності | Принципи етіотропної профілактики і терапії |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати