Головна

ДЛЯ ОЦІНКИ ЯКОСТІ ЖИТТЯ

  1. D) До сталі звичайної якості
  2. I. Злочини проти життя
  3. II. ГЕНЕТИКА забарвлення і ЯКОСТІ ШЕРСТІ РІЗНИХ ПОРІД СОБАК
  4. III. Анамнез життя (зі слів хворого).
  5. III. ІНШІ ОЦІНКИ КОЛЕКТИВНОЇ душевного життя
  6. III. Захист, критерії оцінки та порядок обліку курсових робіт
  7. III. Переваги суспільного життя

Вимірювальний інструмент для оцінки якості життя, розроблений ВООЗ (ВОЗКЖ-100), - це опитувальник для самостійного заповнення, питання якого стосуються сприйняття індивідом різних аспектів свого життя. ВОЗКЖ-100 є результатом п'ятирічної роботи інтернаціонального колективу експертів - медиків, психологів, соціологів. Він розроблявся одночасно на основних світових мовах в 15 дослідницьких центрах Європи, Австралії, Азії, Африки, Північної і Центральної Америки, в країнах з різним економічним рівнем і різними культурними традиціями. Завдяки єдиній методології розробки (WHOQOL Group, 1993) і координації зусиль центрів-розробників на всіх етапах, інструмент є універсальним і дозволяє здійснювати крос-культурні порівняння.

Опитувальник вимірює якість життя, пов'язане зі здоров'ям. Він спеціально розроблений таким чином, щоб бути чутливим до змін стану здоров'я індивіда, що особливо важливо для оцінки результатів лікувальної роботи. Його зміст фокусується на тих аспектах життєвого благополуччя, зміни в яких спостерігаються в результаті як захворювання, так і медичного втручання і підтримки, здійснюваних системою охорони здоров'я та існуючими недержавними формами медичної допомоги.

Опитувальник ВОЗКЖ-100 є суб'єктивною мірою благополуччя респондентів і їх задоволеності умовами свого життя. ВООЗ визначає якість життя як "сприйняття індивідами їх положення в житті в контексті культури і систем цінностей, в яких вони живуть, і відповідно до їх власними цілями, очікуваннями, стандартами і турботами". Це визначення відображає увагу, яку приділяють ВООЗ тій оцінці життя, самопочуття, здоров'я і благополуччя, яку дають самі пацієнти і яка надто часто не збігається з думкою професійних медиків щодо ефективності проведеного ними лікування. У змісті опитувальника суб'єктивна оцінка респондентами їх здоров'я і життєвих умов підкреслена більш, ніж їх об'єктивне функціональний стан. Таким чином, даний інструмент вимірює індивідуальне сприйняття респондентами свого життя в тих її областях, які пов'язані зі здоров'ям, але не передбачає вимірювати об'єктивний стан здоров'я.

Інструмент має модульну структуру, де ядерний модуль (пропонований тут варіант) вимірює ті аспекти якості життя, які є загальними для всіх людей, а специфічні модулі застосовуються для оцінки якості життя тих людей, які мають певні хвороби або живуть в особливих обставинах.

Опитувальник ВОЗКЖ-100 - це багатовимірний інструмент, що дозволяє отримати як оцінку якості життя респондента в цілому, так і приватні оцінки по окремих сферах і субсферам його життя. Він застосовується до широкого кола контингентів, тому що покриває повний спектр функцій, нездатність і дистресів, які ставляться до якості життя. При цьому він дає не тільки одну міру, але цілий профіль якості життя. Це має певні переваги, оскільки дозволяє виявляти різні ефекти лікування для різних аспектів якості життя за допомогою одного інструмента. Завдяки цій властивості він також може бути використаний для порівняння ефективності різних методів лікування різних захворювань.

ВИДИ шкалою ЯКОСТІ ЖИТТЯ | СТРУКТУРА ОПИТУВАЧА ВОЗКЖ-100


ВИКОРИСТАННЯ ОПИТУВАЧА | У ПСИХІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ | ВСТУП | ВИЗНАЧЕННЯ СУБСФЕР ОПИТУВАЧА ВОЗКЖ-100 | ПРИКЛАД АНАЛІЗУ ІНДИВІДУАЛЬНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ, | При вступі) | ВИСНОВОК | ДОДАТКИ | ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАС | РОЗРАХУНОК РЕЗУЛЬТАТІВ ОПИТУВАЧА ВОЗКЖ-100 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати