Головна

Основна частина

  1. I частина завдання
  2. I. Вступна частина
  3. I. Вступна частина
  4. II частина завдання
  5. II. Основна частина
  6. II. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
  7. II. Основна частина

А. ЗМІСТ ТЕМИ

Статистика - Це наука, що вивчає кількісну сторону суспільних масових явищ в нерозривному зв'язку з їх якісними особливостями в певних умовах місця і часу.

медична статистика - Це частина єдиної статистичної науки, що вивчає питання, пов'язані з медициною, гігієною і громадським здоров'ям.

Предметом медичної статистики є кількісне вивчення процесів здоров'я населення і діяльності системи охорони населення.

Медична статистика вивчає:

- Здоров'я всього населення і окремих його груп шляхом дослідження даних про його чисельність і склад | складі |, природному | природному | русі, фізичному розвитку, захворюваність і ін. |;

- Виявляє | виявляє | взаємозв'язку показників здоров'я з різними | різними | факторами середовища;

- Вивчає дані про структуру, діяльність і кадрах лікувально-профілактичних |, санітарно протиепідемічних | закладів;

- Організацію і проведення лабораторно-клінічних досліджень з оцінкою достовірності результатів спостережень.

У медичній статистиці можна виділити наступні розділи:

1) Статистика здоров'я населення, яка вивчає дані про його чисельність і склад, природний рух, фізичний розвиток, поширення захворюваності та ін., Зв'язок цих явищ з чинниками навколишнього стиглі і організацію медичної допомоги.

2) Статистика охорони здоров'я - дані про мережу та діяльність медичних установ.

3) Статистика організації та проведення клінічних експериментальних досліджень, оцінки медико-біологічних даних.

Статистична сукупність -це група щодо однорідних елементів (одиниць спостереження), узятих разом в певних межах часу і простору.

Одиниця спостереження - первинний елемент статистичної сукупності, який в кожному конкретному випадку є носієм статистичної інформації. Кількість одиниць спостереження в статистичної сукупності позначається «n».

Кожна одиниця спостереження має певну кількість ознак. Ті ознаки, які необхідні для дослідження відповідно до поставленої мети, називаються обліковими (або враховуються).

Класифікація облікових ознак:

- За характером їх ділять на атрибутивні (якісні) і кількісні.

- За роллю в сукупності - факторні і результативні.

атрибутивні (Описові) - облікові ознаки, виражені словом.

кількісні - Ознаки, виражені числом. Їх називають варіанти.

факторні - Ознаки, під впливом яких змінюються інші, залежні від них ознаки.

результативні - Ознаки, що змінюються в залежності від факторних ознак.

Статистична сукупність може бути генеральною і вибірковою.

Генеральна сукупність - це сукупність, що складається з усіх одиниць спостереження, які можуть бути до неї віднесені.

Вибіркова сукупність - репрезентативна частина генеральної сукупності, відібрана спеціальними методами. У відсотковому відношенні вона повинна становити 7-12% від генеральної сукупності.

Вибірковий метод став можливим завдяки теорії ймовірностей. Теорія ймовірностей - математична наука, що вивчає закономірності випадкових явищ.

Вибіркова сукупність повинна бути репрезентативна по відношенню до генеральної.

Репрезентативність - кількісна та якісна наочність (типовість) всіх складових її елементів по відношенню до всіх ознаками генеральної сукупності.

Щоб репрезентативність відбулася, повинні бути дотримані дві позиції:

А) Всі одиниці вибіркової сукупності повинні мати ознаки, що характеризують одиниці спостереження генеральної сукупності.

Б) Вибіркова сукупність повинна бути достатньою за обсягом для характеристики генеральної.

Міждисциплінарна інтеграція. | МЕТОДИКА статистичного дослідження.


Головна мета навчання | рандомизация | Джерела інформації. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати