Головна

Визначте, в екстенсіональності або Інтенсіональні контексті вживаються виділені курсивом імена1.

1. Арабо-мусульманська філософія в контексті ісламської середньовічної культури
  2. ВООБРАЖЕНИЕ В КОНТЕКСТІ ФІЛОСОФСЬКОЇ ТЕОРІЇ
  3. Довірчий маркетинг в контексті Інтернету
  4. Журналістське розслідування в контексті вимог професійної етики.
  5. Заголовки газетних матеріалів в контексті проблеми правдивості інформації
  6. Вивчення злочинності в соціальному контексті.
  7. Картографічні уявлення про курильської проблеми XVIII - початку XIX ст. в контексті понять про право і справедливості

1.2.1. Деякі лікарі є окулістами.

1.2.2. Деякі випускники вважають, що отримають професію за фахом.

1.2.3. Птолемей вважав, що сонце обертається навколо Землі.

1.2.4. Пошук Магелланом протоки з Атлантичного в Тихий океан.

1.2.5. Р. Рейган називав СРСР імперією зла.

1.2.6. студенти були в основному устигаючими на деяких факультетах.

1.2.7. Л. Фейєрбах вважав, що істинний матеріалізм є антропологизмом.

1.3. У чому полягає невизначеність таких міркувань?

1.3.1. Сидоров був задоволений проведеною операцією.

1.3.2. Магазин виявився порожній.

1.3.3. Увечері всі отримали наряди.

1.3.4. Планувати доводилося у важких умовах.

1.3.5. Навіть непогашена облігація може стати джерелом пожежі.

1.3.6. Відвідувач: «Скажіть, як багато народу у вас працює?». Службовець: «приблизно кожен десятий».

1.3.7. Щоб співати дифірамби, не треба кінчати консерваторію.

1.4. Які основні закони логіки порушені в наступних міркуваннях? Поясніть відповідь. Визначте вид логічної помилки.

1.4.1. Сидячий встав. Хто встав, той стоїть. Отже, сидить варто.

1.4.2. Те, що ти не втрачав, ти маєш. Ти не втрачав роги. Значить, ти рогатий.

1.4.3. Твій пес має щенят, значить, він - батько. Він - твій і він - батько, значить, він - твій батько.

1.4.4. 5 - одне число. 3 і 2 - це 5. Значить, 3 і 2 - одне число.

1.4.5. На практичних заняттях студент питає у викладача: "Чи можна карати людину за те, що він не зробив?" - "Ні, звичайно", - відповідає викладач. - "Тоді, будь ласка, не карайте мене: я сьогодні не зробив домашнє завдання".

1.4.6. Того, чого у мене зараз немає, я позбувся. У мене було 10 книг. Втративши одну книгу, я можу сказати, що у мене вже немає 10 книг. Отже, втративши одну книгу, я позбувся 10 книг.

1.4.7. "Прекрасно! - Промовив Рудін. - Стало бути, по-вашому, переконань немає? »-« Ні, і не існує! ». - «Це ваше переконання?» - «Так». - «Як же ви говорите, що їх немає? Ось вам вже одне, на перший випадок ». (Тургенєв І. С. Рудін.)

1.5. Чи можуть бути одночасно істинними наступні пари суджень?

1.5.1. Всі ссавці дихають легенями. Не всі ссавці дихають легенями.

1.5.2. Всі будинки в Петербурзі кам'яні. Жоден будинок в Петербурзі не є кам'яним.

1.5.3. Жодна риба не може жити без води. Деякі риби можуть жити без води.

1.5.4. Сьогодні понеділок. Сьогодні - не понеділок.

1.5.5. Петро знає англійську мову. Петро не знає англійської мови.

1.5.6. Всі люди грамотні. Жодна людина не є грамотним.

1.5.7. Електрон є частка. Електрон є хвиля.

Тематика контрольних робіт і методичні вказівки щодо їх виконання | Поняття як логічна форма

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ | РОСІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ | Мета, завдання і предмет дисципліни | Інноваційні технології | Розподіл годин за темами та видами навчальної роботи | Тема 4. Логічні дії з поняттями | Тема 1. Предмет логіки | Тема 2. Основні закони логіки | Тема 9. Логічні дії з судженнями | Тема 11. Простий категоричний силогізм |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати