Головна

абстрактні назви

1. Абстрактні типи даних
  2. Без назви, але щось для мене значущих ...
  3. Значення назви книги.
  4. Назви комплексних солей
  5. Назви осіб спільного роду
  6. назви пасів

Багато хто помилково вважає, що всі назви і поняття, використовувані в науці каббала, відносяться до розряду абстрактних: тобто, ці назви просто приписуються певним об'єктам, як це відбувається в будь-якій науці - фізиці, хімії, біології - де будь-який видимий об'єкт, дія або сила отримують назву, оскільки люди так домовилися.

Це хибне уявлення виникло тому, що каббала вивчає знаходиться поза часом і простором Вищий світ, побачити який дано лише оволодів каббалистической методикою. Оскільки лише деякі освоюють цю науку і осягають Вищий світ (тобто відчувають об'єкт, а не просто називають його певним чином, тому що їх цьому навчили), існує думка, що все, що відноситься до Вищих світів, є абстрактними категоріями, абсолютно відірваними від дійсності .

Насправді все якраз навпаки. Каббала не описує нічого, що не відображало б реальну дійсність, осягаємо каббалістами. Звідки вони взагалі беруть те, що описують? Саме з реального осягнення цієї дійсності.

Непорушний закон всіх вчених-каббалістів говорить: «Тільки дійсне розуміння описовий і тільки йому давай назву. Те, що не осягнуте, не можна назвати по імені і визначити словами "(Бааль Сулам, стаття« Суть науки каббала »).

"Каббалістичні осягнення суті речей"

05_Відеофрагмент

05_Аудіофрагмент

Спочатку ми осягаємо об'єкт: відчуваємо його в своєму бажанні, тому що бажання є нашою суттю. Крім того, ми починаємо вимірювати своє бажання, своє клі. Ми вимірюємо його наповнення за кількістю і за якістю, по глибині, за яскравістю, за всіма властивостями, і з осягнення цього клі даємо назву предмету.

Ми вивчаємо об'єкт на основі гематріі. Будь-яка частинка творіння має одну конструкцію, один скелет: (?- ?- ? - ? ( «Юд-кей-вав-кей» або нульова (точка літери юд), Перша, друга, третя і четверта ступені розвитку клі. Потім, коли клі повністю розвинене, воно наповнюється світлом. І ми вимірюємо наповнення в кожній з цих частин:

· Точка літери юд - це кетер, Нульова стадія,

· юд - це хохма, Перша стадія,

· кей - біна, Друга стадія,

· вав - зеір Анпін (З "А), третя стадія,

· кей - це малхут, Четверта стадія.

Малюнок 3.1.1.

Будь-яке клі має складатися з усіх п'яти частин. Нульова частина, точка виступає по відношенню до всього клі як представник Творця, малхут - Це отримує частину, а решта три частини (хохма, біна, ЗА) - це посередники, проміжні властивості між Творцем і творінням.

Світло, який передається від Творця до творіння, включаючи і зворотний світло, Що йде від творіння до Творця, є наповненням клі. наповнення клі плюс його жорстка конструкція «юд-кей-вав-кей», Абсолютно однакова у всіх нас, і дають ім'я об'єкту.

Малюнок 3.1.2.

Суть будь-якого об'єкта визначається світлом, який він в собі в кожен конкретний момент може проявити, акумулювати, усвідомити, відчути. Це і є його ім'я. Спочатку кабалісти осягають своїм клі, Своїм бажанням, скелетом юд-кей-вав-кей якесь духовне стан, відчувають його в собі, усвідомлюють в собі це наповнення, вимірюють його і дають назви всіх об'єктах і діям в духовному світі.

Звідси принцип: «тільки те, що осягаємо, можемо визначити словами і дати цьому ім'я» (РАБАШ, «Шаматі», стаття №3). Інакше звідки взятися імені? Якщо ти не осягати, значить, цього для тебе не існує. Ми не можемо бачити або відчувати те, чого не бачимо або не чуючи. Тому в кабалі не може бути абстрактних об'єктів, понять, визначень: всі вони є наслідком осягнення, причому каббалист завжди вказує, на якій глибині він осягає ту чи іншу духовну властивість, об'єкт, стан.

Сприйняття світу дитиною істотно відрізняється від осягань, знань про нього дорослої людини. Так само і на кожній духовної ступені: можна на неї зійти і бути дитиною, а можна на ній же перебувати вже дорослою людиною. Прохід на наступний щабель можливий лише тоді, коли ти осягаєш дану щабель з абсолютною повнотою, і вона стає для тебе передумовою народження на наступному ступені. Ти осягаєш її настільки, що розумієш, яким чином з неї зароджується наступне твій стан. Це і називається послідовною причинно-наслідковим зв'язком. Наступне стан повністю обумовлено попереднім, випливає з попереднього, породжується їм за законом заперечення заперечення.

Каббалисти осягають кожну щабель абсолютно - без цього вони не можуть піднятися на наступну. Тому в кожному стані відбувається духовне осягнення до повної глибини - в розумі і почуттях, злитих воєдино. Це і є те єдине, що ми називаємо розумінням.

3.2. Реальність, укладена в науці каббала

У матеріальній дійсності, що предстає в наших відчуттях, також існують реальні явища, суть яких нам не дано осягнути навіть в уяві. Такі явища, наприклад, як електрику і магнетизм. Існує безліч сил, про існування яких ми здогадуємося, які ми частково вловлюємо, частково можемо з ними взаємодіяти, управляти ними, пристосовувати для себе. Але навколо нас є і сили, яких ми ще не відчуваємо. Коли ми їх відчуємо - невідомо, нам навіть здається, що, може бути, і ніколи.

Ці сили начебто реальні, адже ми користуємося ними. Припустимо, споживання електроенергії: хто його бачить? Ми відчуваємо на собі тільки результат його прояви. Самого електрики я не відчуваю, не відчуваю, не нюхають, не можу спробувати на смак. Я можу тільки виявити його за допомогою приладів або відчути на собі електричний удар, я відчуваю тільки прояв магнітної сили або радіації і так далі. Чим сили могутніше, тим вони менш помітні, тим більшою мірою вони вислизають від нас. Однак ми сприймаємо їх по їх впливу - іноді і негативному.

Однак хто скаже, що вони не реальні? Знання про їх проявах нас абсолютно задовольняють, і нам абсолютно не важливо, що ми не маємо ні найменшого уявлення про їх суті. Їх назви так реальні і близькі нам, ніби ми дійсно їх відчуваємо - настільки, що навіть маленьким дітям слово «електрику» знайоме так само добре, як слова «хліб» і «цукор».

Ми живемо серед цих сил, відчуваючи лише їх наслідки, в основному позитивні - ті, які бажаємо для себе розкрити. Ми ніколи не знайшли сам предмет, а тільки його вплив на нас, тільки взаємодія з нашими органами чуття. Я не можу сказати, який вигляд має ця склянка насправді, чи існує він насправді. Насправді він може бути чимось абсолютно неймовірним, хоча моїм органам почуттів він представляється звичним чином. Я абсолютно не можу знати, якою є насправді його суть.

Питання є, але відповіді на нього немає, тому що без зазначення суб'єкта, що відчуває той чи інший предмет, безглуздо говорити, що цей предмет являє собою. Потрібно знати, хто його сприймає і яким чином він його визначає.

Отже, про будь-якому об'єкті, властивості, думки, дії - матеріальному або духовному - ми можемо говорити тільки в зв'язку з постигающим, а поза осягає ніяких об'єктів не існує. Існує тільки сила, звана творцем. Чому вона існує? Вона існує, тому що певним чином проявляється в моїх відчуттях. А якщо не проявляється? Якщо не проявляється, то і не існує.

Отже, всі наші судження виходять з одного закону: «Для нас існує лише те, що ми осягаємо. Тільки це ми можемо назвати і визначити за властивостями, причому тільки щодо себе »(Барух Ашлаг,« Шаматі », стаття 3). Цей закон треба дуже чітко усвідомити і звикнути до нього, тому що його недотримання ввергає людини у всілякі ілюзії. Ми можемо говорити тільки про те, що ми осягаємо науковим методом в нашому або в духовному світі. Тільки на це ми можемо спиратися, тільки цього повинні дотримуватися. Все інше потрібно викреслювати - цього не існує.

Так само ми ставимося до всіляких вірувань і до їх повчанням. З цієї точки зору, ми - абсолютні матеріалісти, об'ектівісти (або ж, у порівнянні з наукою, суб'єктивістів). Для нас існує тільки те, що ми осягаємо. Тому і в духовному плані ми прагнемо виключно до духовного осягнення. Осягнення є останньою, найвищою сходинкою пізнання, коли ти пізнаєш не тільки сам об'єкт, але і те, звідки і чому він стався, для чого він існує і в яку форму звернеться в майбутньому, тобто абсолютно всі, що можна щодо нього визначити.

Однак як не дано нам осягнути суть Вищої керуючої сили, точно так же нам не дано осягнути і суть створених нею творінь. Матеріальні речі, які ми можемо помацати руками (це найпростіше з доступних нам досліджень), ми осягаємо лише на підставі враження, яке отримуємо в результаті взаємодії наших органів почуттів з цими речами. І це нас повністю задовольняє, незважаючи на те, що у нас немає жодного уявлення про саму їх суті.

Нам досить відчувати якийсь об'єкт і складати свої уявлення про нього за нашими відчуттями, які не осягаючи його суті. Цього нам вистачає, хоча ми і розуміємо, що осягаємо сам об'єкт, а тільки його вплив на наші органи чуття, або, точніше, реакцію наших органів почуттів на цей об'єкт. Так само нам не дано осягнути і суті самих себе: все, що нам відомо про себе, - лише результат дій, що виходять з нашої суті.

Насправді немає нічого, крім Творця, Вищої сили. Тому сказано: «немає нікого, крім Нього» (Дварим 4:35). Ми ж в наших відчуттях осягаємо лише те, що в них проявляється від суті Творця. Таке розуміння прояву суті Творця і є для нас осягнення самих себе і, нібито, існуючого навколо нас світу. Потім ми осягаємо, що не існує ні миру, ні нас самих в сьогоднішній формі, є лише стан, можливість сказати, що ми це осягаємо.

Тому, всі назви і терміни, що зустрічаються в каббалистических книгах, реальні, незважаючи на те, що ми не знайшли їх суті. Вивчають їх відчувають повне задоволення від завершеного знання. Правда, це всього лише осягнення проявів, що виникли в результаті взаємодії Вищої керуючої сили з постигающим її людиною. Однак, цього знання нам цілком достатньо, у нас не виникає відчуття неповноцінного знання. Так само, як не виникає у нас потреби в шостому пальці на руці, оскільки нам цілком достатньо п'яти.

Ми такими створені. Чи можемо ми уявити себе існуючими в іншому вигляді, як ніби у нас дійсно шість пальців? Що ми могли б знайти, визначити і відчути, маючи шостий палець? Цього ми не знаємо. У нас немає бажання, спрямованого на це. Наше бажання стать нашим п'яти органам почуттів, не більше того. Воно може повести нас вглиб тільки тоді, коли ці п'ять органів почуттів перетворюються в п'ять сфірот і далі - до п'яти найвищих частин прямого світла.

Малюнок 3.2.1.

Питання та відповіді

Питання: Чому нам досить осягнення всіх попередніх властивостей, складових повне знання, крім суті, а суть нам не потрібна?

Питання про суть, насправді, в нас теж є. Але для того, щоб виникла потреба відповісти на нього, щоб ми відчули, що нам бракує самої суті, потрібно спершу осягнути всі складові самої останньої ступені.

Суттю є сам Творець. Написано: «по Твоїм дій, зверненим на мене, я познаю Тебе, збагну Твою думку »(Шир hа-Іхуд). Говорячи «Тебе», я маю на увазі, що я вивчаю Його, саму суть. Якщо я роблю над собою всі дії, які робить з мене Творець, якщо я роблю все, що робить Він, те, вивчаючи ці дії, я починаю розуміти Його думки, Його задум щодо мене. Але все одно ця думка, це знання, цей задум існує щодо мене. Він потрібен для того, щоб створити мене і зробити з мене всі метаморфози, які я проходжу. Те, що не відноситься до задуму Творця відносно мене, то, що знаходиться вище цього, я не вивчаю. По крайней мере, так стверджують кабалісти.

Хоча, з іншого боку, вони говорять про існування якоїсь іншої реальності і після остаточного виправлення, Тобто після повного осягнення на собі всіх дій Творця. Повністю виправивши себе, я абсолютно уподібнююся у всіх діях Творця, тобто повністю копіюю Його дії, переймаючи таким чином Його задум, Його думка - все, що можна назвати Творцем щодо творіння - і стаю в цьому рівним Йому. Каббалисти кажуть, що за цим існує наступна реальність.

Яка ця реальність, вони нам не кажуть, бо там існують абсолютно інші келім (Можливості, властивості, відчуття), що знаходяться вище точки нашої свідомості. Що ми там осягаємо і яким чином - невідомо, нам це не описується. Наша мета - уподібнитися Творцеві. Яким чином це зробити, пояснюється в науці каббала. Про подальший нічого не говориться. Говориться лише, що процес нескінченний, тобто кожне стан миттєво змінюється більш досконалим.

Питання: Ми говоримо, що Вищий світ від нас приховано. Чому він називається «Вищим»?

Нас оточує щось. Це оточення називається Творцем, і крім Нього нічого немає. Ми відчуваємо Творця. Хто такі «ми»? Єдине, що створено Ним, - бажання отримати, насолодитися, наповнитися.

Ми відчуваємо Творця в залежності від того, наскільки наше бажання подібно до Нього за властивостями віддачі. Залежно від того, наскільки наше бажання отримати протилежно Його властивості віддачі, ми відчуваємо приховування. Це і є наша реальність. Приховування може бути таким, що ми його навіть не відчуваємо, - так зване «подвійне приховування», приховування приховування.

В принципі, і в нашому світі ми осягаємо щось, змінюючи свої властивості. Наше розуміння залежить від відчуттів в п'яти органах почуттів і від розуму, здатного пояснити те, що ми відчуваємо. Розум збирає всілякі враження, запам'ятовує їх і видає нам образи, стандарти, щоб ми згодом розпізнавали подібне до того, що колись відчували. Так ми влаштовані, і виходячи з цього ми досліджуємо, хто ми і де ми.

Все, що ми осягаємо в даний момент, називається «цей світ». Все, що ми зможемо осягнути в наступний момент, називається «майбутній світ». Таке найпростіше визначення цього і майбутнього світів. Якщо я озброївшись телескопами, мікроскопами, комп'ютерами, большим знанням, розумінням, я зможу відчути навколо себе багато більше, і це буде означати, що я відчуваю наступний світ, розсовують межі пізнання у нестямі.

Питання: Чим же відрізняється матеріальне пізнання від духовного?

Тим, що розширювати матеріальне пізнання ми можемо, не змінюючи властивості своєї споконвічної матерії - егоїзму. Ми винаходимо всілякі прилади та інструменти, що розширюють діапазон сприйняття оточуючого нас, і отримуємо більше можливостей прораховувати те, що відчуваємо, не змінюючи при цьому свого початкового властивості.

Сама людина залишається тим же, він тільки постачає додатковими, все тоншими «насадками» свої п'ять органів почуттів і додатковими можливостями свій мозок, що в підсумку дозволяє йому відчувати і розуміти більший простір навколо нього. Однак ніколи подібне розширення відчуття нашого світу не допоможе йому проникнути за його межі, за той бар'єр, де панує природа, зворотна нашої.

У нашому світі ми пізнаємо об'єкти за допомогою уподібнення їм: для того, щоб відчути тонші вібрації, я повинен створити у себе більш тонкий орган їх сприйняття. Причому цей орган сприйняття повинен виробляти вібрації того ж властивості, що й ті, які я хочу вловити. При подобі мого егоїстичного сенсора чогось зовнішнього я вловлюю це зовнішній вплив. Однак все це знаходиться в межах мого егоїстичного сенсора, моїх п'яти органів почуттів.

Навколо мене існує світ, що володіє протилежним мені властивістю - альтруїстичним. Щоб вловити її, я повинен перебудувати себе, стати їй подібним. Перебудова природного, егоїстичного сприйняття світу (наповнення заради себе) на сприйняття в намірі віддачі, в скороченні свого егоїзму називається переходом махсому.

Це дуже складний фазовий перехід, людина не в змозі зробити це сам над собою. Тільки Вищий світ, Вища сила може дати нам цю енергію фазового переходу, перескоку від егоїзму в альтруїзм, від сприйняття в собі в сприйняття у нестямі. Це зовсім інша природа; ми її не розуміємо, не відчуваємо до тих пір, поки у нас не утворюється відповідний орган почуттів.

До цього ніякі розповіді і ніякі пояснення не допоможуть. Ми можемо собі уявляти що завгодно: все одно всі наші уявлення обмежені нашим же егоїзмом, який не може відтворити ніякого альтруїстичного властивості, об'єкта, дії, думки.

Припустимо, існують люди, які перейшли цей махсом, Фазовий стрибок, і почали відчувати Вищий світ. Якщо вони все відчувають в протилежному нам органі сприйняття, як же ми можемо їх зрозуміти, про що вони можуть нам розповісти? Це не просто «Аліса в задзеркаллі», це світ, побудований не так на дзеркальному відображенні, а на зовсім інших, ніж наші, принципах.

Важко уявити, як можна пояснити закони тяжіння законами відштовхування, а закони поглинання - законами виділення. Все інше: принцип думки, робота, принцип взаємовідносин, дій, властивостей. Причина, дія і наслідок цього дії зовсім інші, оскільки цілі є іншими.

Тест до уроку № 3

1. Якими даними оперує наука каббала?

Виберіть один відповідь:

a. каббала оперує абстрактними (відірваними від дійсності) даними.

b. каббала оперує даними, які реально спіткали (відчули) кабалісти;

c. каббала оперує непроверяемимі даними;

d. каббала оперує даними в розумі, у відриві від відчуттів;

2. Коли дається ім'я об'єкту в науці каббала?

Виберіть один відповідь:

a. коли об'єкт чітко відчувається в клі кабаліста і чітко виміряні параметри наповнення;

b. коли про об'єкт придбано максимальне знання, але він ще не відчувається;

c. коли об'єкт відчувається, але не виміряно;

d. ім'я об'єкту дається в залежності від можливості його використання.

3. Що людина відчуває?

Виберіть один відповідь:

a. вплив сил;

b. реакцію органів відчуття на вплив сил;

c. суть сил;

d. суть самого себе.

4. Осягається чи суть будь-якого об'єкта?

Виберіть один відповідь:

a. суть не осягається.

b. осягається суть себе;

c. осягається суть сил;

d. осягається суть Творця;

5. Клі складається?

Виберіть один відповідь:

a. кількість частин залежить від часу.

b. з 5 частин;

c. з 3 частин;

d. з 4 частин;

Тест до уроку № 2 | Труднощі вираження Вищого осягнення

Урок № 1. Предмет науки каббала | Вступ | Вступ | Множинний характер прояви першопричини | Закон кореня і гілки в світах | Передача знань від учителя до учня | Додатковий матеріал | Термінологія і сенс букв | Чорні літери на тлі білого світла | Як духовне зв'язати з матеріальним |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати